Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Projekt trochę amatorski, słabo dopracowany jeśli chodzi o detale :] to ogólny zarys... mam nadzieje że coś doradzicie i wskażecie ew. wadliwe rozwiązania. Łazienka niezbyt duża 1,80x2,70, wysoka (2,75). Chciałabym położyć Nową Galę Signum Sg 13 - płytkę bazową na podłodze i obudowie wanny oraz paski pionowe na gebericie, reszta w płytce podstawowej Nowa Gala Signum Sg 12.

Łazienka jest północna i się zastanawiam czy nie wyjdzie zbyt ciemna... płytki na tym projekcie są ułożone do wysokości ok. 2,15... za wysoko?)

- tu następuje próba wstawienia 2 zdjęć :) -

http://i58.tinypic.com/292pis5.jpg

http://i61.tinypic.com/2u3v1np.jpg

Edytowane przez doorenbos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

prezes861 mi się jakoś bardziej podoba wersja z wanną narożną i pralka z umywalką razem, myślę że w tym przypadku przy umywalce może być troszke ciasno a dodatkowy blat właśnie przy umywalce byłby bardzo praktyczny :) kolorystyka super bardzo mi się podobają połączenia z drewnem tylko te zdjęcia nad wanną mnie nie przekonują może ich usytuowanie, ale to kwestia gustu :)

 

Wiem, że taki układ nie wygląda najpiękniej, ale to jedyna opcja, żeby dać wannę 150cm, a taką właśnie potrzebujemy...

 

Co do dekorów to chciałem jakoś przełamać kolory tymi płytkami, oczywiście mogę z nich zrezygnować albo zamienić na coś innego,

Kolor płytek imitujących drewno w rzeczywistości jest taki:

siena_beige_15_5x62-500x500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezes861, a mnie te foto-dekory się podobają. Łazienka jest przez to ciekawsza i inna niż większość łazienek pokazywanych/projektowanych tu na forum (z płytkami drewnopodobnymi). No i dzięki tym obrazkom jest jakby bardziej indywidualna. Oczywiście pod warunkiem, że widoki te to np. zdjęcia z wakacji (jeśli to będą jakieś kupione widoczki, z którymi nie jesteśmy emocjonalnei związani, to może się okazać, ze po pewnym czasie się opatrzą i znudzą). Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz 1szy. Wklejam rzut mojej lazienki, wstepnie tak rozmieszczone sa elementy: wanna po prawej, umywalka na wprost, pralka w lewym rogu, a w lewym gornym wc. Nad wc chcialbym umiescic szafke, takie przedłuzenie stelaza od wc i dac ewentualne jeszcze jedna kolumne do szczytu pralki. Nie wiem jak to bedzie wygladac poniewaz linia nie bedzie rowna z linia pralki, ktora chcialbym zabudowac. Rozwazam tez zamianę pralki z wc i wstawienie jej w jednej linii z umywalka. w kazdym projekcie nalezy pamietam o grzejniku ktory jest na scianie nad pralka. Moze ktos cos doradzic, lub zwizualizowac? Dzieki

p1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo proszę o pomoc w aranżacji łazienki.

Kupiliśmy dom -bliźniak w stanie deweloperskim (tylko 102m ) i największy problem mamy z górna łazienką. Na parterze w toalecie mieści sie tylko umywalka i wc. Stąd dużo sprzętów chcemy upchnąć w górnej łazience, marzył nam sie :

- większy prysznic (obecnie szer 88cm!!! - więc bez szału)

- pralkę i osobna suszarkę

- wc , umywalka i ewentualnie wanna (150cm też byłaby ok ).

Niestety ściana z oknem to skosy. Ściana kolankowa ma wysokość 116cm. Ponadto w łazience będzie jeszcze piec dwufunkcyjny 80x60 (co dodatkowo ogranicza dostępną przestrzeń do aranżacji).

Jesteśmy gotowi nawet na powiększenie prysznica kosztem przyległego pokoju.

Dołączam nasze zdjęcia z domu, fragment projektu domu. Bylismy też w jednym z biur architektonicznych - ale nie podoba się nam umiejscowienie umywalki pod oknem, z uwagi na brak miejsca na lustro.

Jesteśmy w olbrzymiej rozterce...

Bardzo proszę o podpowiedź, pomoc.

 

lazienka gora wymiary.jpgfoto laz gora 1.jpgkonc laz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania2013 a ta wnęka pod skosem z ciemnych plytek jakie ma zastosowanie ??

 

tam jest schowek bo wejście do łazienki jest jakby pod schodami, tylko facet ze sklepu nie umiał zrobić takiej wizualizacji żeby go bylo widać i zabudował wejście płytkami. tam ma być schowek na mopa, jakieś pułki i mąż chce tam umieścić pralkę, żeby nie zajmowała miejsca w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akak Według oryginalnego rzutu wnęka na prysznic ma 90cm szerokości a głębokość 101cm(89+12) - jeśli drzwi prysznicowe zamontować równo ze ścianą, w której są drzwi do łazienki. Kabina o wymiarach 90x100cm jest całkiem przyzwoita moim zdaniem.

 

Moja propozycja:

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/48c5d2681e75.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/94db4ff053de.jpg

 

Przestrzeń między kominem a ścianą z drzwiami do łazienki podzielona na wnęki na kibelek i prysznic. Prysznic ok.100x90cm ale może być też szerszy - 110 lub ostatecznie 120cm - ale wtedy sedes znajdzie się bliżej blatu umywalki i może utrudniać dostęp do szafki w rogu przy kominie. Muszlę podwieszaną proponuję jak najkrótszą, najlepiej nie dłuższą niż ok.50cm, żeby jak najmniej wystawała na drodze do umywalki.

Myślałam też, czy nie cofnąć ściany przy której ma być stelaż wc w stronę pokoju - tak, żeby przednia krawędź muszli nie wystawała z powstałej wnęki ale wtedy ta wnęka nie powinna być węższa niż 74cm czyli prysznic zostałby o szerokości 100cm. Poza tym piec(nad wc) oddala się trochę od komina a w pokoju powstaje łamana ściana. Na rysunku prysznic ma głębokość 100cm i komin jest do niego wyrównany(obudowany)ale to już kwestie raczej czysto estetyczne.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/7e6bd1995734.jpg

 

Czerwoną przerywaną linią zaznaczyłam w rogach pomieszczenia powierzchnię pod skosami poniżej 190cm - tak mniej więcej zakładając, że skos ma nachylenie 45 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania2013 wejście do schowka ma mieć z 90cm wysokości? Czy to po prostu wnęka na pralkę(głębsza niż na wizualce) do której człowiek nie będzie musiał wchodzić?

Kibelek lepiej bokiem do okna - na środku ściany między kabiną a rogiem pomieszczenia - wygląda na to, że miejsca wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania2013 wejście do schowka ma mieć z 90cm wysokości? Czy to po prostu wnęka na pralkę(głębsza niż na wizualce) do której człowiek nie będzie musiał wchodzić?

Kibelek lepiej bokiem do okna - na środku ściany między kabiną a rogiem pomieszczenia - wygląda na to, że miejsca wystarczy.

 

Wejście ma dokladnie 90cm. to ma być taki schowek na pralkę, proszek, mopa. Znalazłam zdjęcia to możesz zobaczyc jak to wyglada w rzeczywistości.

http://i3.fmix.pl/fmi90/2597490c0011aa7854c23a58/zdjecie.jpg

http://i2.fmix.pl/fmi2351/e4f044da0025b52254c23a3a/zdjecie.jpg

http://i2.fmix.pl/fmi2454/f88def3e00077d7a54c23a1d/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alicyja Bardzo wielkie dzięki że przeprojektowałaś tą łazienkę i zrobiłaś takie fajne przeróbki tego projektu. Niemniej mamy problem z piecem, dla którego rurki ogrzewania wyprowadzone są w miejscu proponowanej przez Ciebie umywalki. Mamy obawy dotyczące przerzucania pieca na inną ścianę. Natomiast rozważaliśmy aby w miejscu proponowanej przez ciebie toalety wstawić pralkę i na niej wstawić suszarkę (w pionie). Natomiast toaletę przenieślibyśmy w miejsce zaprojektowanej przez Ciebie umywalki (wówczas piec pozostaje na ścianie na której są teraz rurki, a pod piecem dalibyśmy toaletę). Ale nie wiemy jak zaprojektować resztę .... tj umywalkę wanne ciąg szafek ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alicyja ściągnęłam PRO100 :rolleyes:

trochę nieudolnie, ale spróbowałam swoją wizję przerzucić na pomieszczenie.

Bardzo proszę o opinie ...

na razie tylko nie wiem czy pod piecem może być geberit z wc ;), wówczas byłyby nici z zaplanowanego układu

 

RLQmWK.jpg

cQN9fk.jpg

Drvsk3.jpg

Edytowane przez akak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Potrzebuję jeszcze Waszej pomocy w kilku kwestiach...

 

1. Nad blatem z umywalką chciałbym dać duże lustro o wymiarach ok. 170x100. Jak najlepiej je oświetlić? Jakaś długa rura, kilka mniejszych, kinkiety, ledy? A może coś na zamówienie u stolarza na wzór mebli? Oczywiście ma służyć żonie do makijażu.

[ATTACH=CONFIG]296289[/ATTACH]

 

2. Na ścianach mają być szare gresy Villeroy & Boch Lucerna Gray, a na podłodze drewnopodobne Porcelanosa Ascot Roble. Plan jest taki, żeby zrobić też drewnopodobną obudowę wanny i geberitu. Nie za dużo tego drewna?

[ATTACH=CONFIG]296287[/ATTACH]

 

3. Szafki pod umywalką i nad geberitem mają zostać zrobione na zamówienie: fornirowana rama zbliżona do gresów drewnopodobnych (o ile stolarz coś dobierze) i białe fronty lakierowane w połysku. Czy bezpieczniej zrezygnować z ramy i zrobić wszystko białe? A jeśli tak, to czy nie wyjdzie zbyt kuchennie?

[ATTACH=CONFIG]296288[/ATTACH]

 

P.S.

Proszę nie czepiać się kwiatka. :) Wizualizację robiłem w darmowym programie i to był jedyny element, który pozwalał przełamać te szarości. :wiggle:

 

 

Co to za darmowy program? :)

Wizualki wyglądają bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...