Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam po raz 1szy. Wklejam rzut mojej lazienki, wstepnie tak rozmieszczone sa elementy: wanna po prawej, umywalka na wprost, pralka w lewym rogu, a w lewym gornym wc. Nad wc chcialbym umiescic szafke, takie przedłuzenie stelaza od wc i dac ewentualne jeszcze jedna kolumne do szczytu pralki. Nie wiem jak to bedzie wygladac poniewaz linia nie bedzie rowna z linia pralki, ktora chcialbym zabudowac. Rozwazam tez zamianę pralki z wc i wstawienie jej w jednej linii z umywalka. w kazdym projekcie nalezy pamietam o grzejniku ktory jest na scianie nad pralka. Moze ktos cos doradzic, lub zwizualizowac? Dzieki

[ATTACH=CONFIG]300265[/ATTACH]

 

W którym miejscu jest pion kanalizacyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ania, ta pralka ma stać w środku? Bardzo niewygodnie Ci będzie z niej korzystać...

 

A co do płytek to zdecydowanie za dużo, za chaotycznie... Macie już kupione te płytki? Naprawdę warto rozważyć inną koncepcję... ten projekt ze sklepu jest naprawdę bardzo słaby :(

Tak będzie stac w srodku.

A płytki przyjechały w piatek. Jak inaczej byś je ułozyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystanie z pralki w kucki na dłuższą metę będzie irytujace. Zastanawiałaś się jak będziesz choćby proszek czy płyn dozowac?

 

Co do płytek - przede wszystko nie do sufitu. Poza tym straszny chaos tam masz. Dwa kolory, dekory na dodatek bez żadnego pomysłu, na każdej ścianie inaczej... Ścianę z wnęka zrobiłabym w jednym kolorze, to samo pod prysznicem. Wywalilabym wszystkie płytki powyżej drzwi. Po co ten ciemny przytłaczający pas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście ma dokladnie 90cm. to ma być taki schowek na pralkę, proszek, mopa. Znalazłam zdjęcia to możesz zobaczyc jak to wyglada w rzeczywistości.

http://i3.fmix.pl/fmi90/2597490c0011aa7854c23a58/zdjecie.jpg

http://i2.fmix.pl/fmi2351/e4f044da0025b52254c23a3a/zdjecie.jpg

http://i2.fmix.pl/fmi2454/f88def3e00077d7a54c23a1d/zdjecie.jpg

Ania, jakie były motywy tego pomysłu z pralką?? Łazienka wygląda na sporą, skoro planujesz w niej dwa grzejniki. Ale z wizek wygląda, że trochę ta przestrzeń jest zmarnowana.

No i coś, co jest dla mnie wielką zagadką: jak glazurnik zamierza dociąć płytki do tego zaokrąglonego skosu??

Dlatego ja ściany po lewej od drzwi wcale bym nie płytkowała, tak samo ściany z oknem. Skos, pomalowany w kolorze ścian nie wyróżniałby się tak bardzo. Płytki, po przestawieniu wc, tylko na dwóch ścianach. No i zgadzam się, że powinny być one do wysokości drzwi. O dekorach się nie wypowiem, bo to kwestia gustu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeszcze do wykańczania wnętrz sporo czasu, bo teraz będziemy kłaść dachówkę i okna wstawiać na wiosnę, ale męczą mnie drzwi do pralnio-kotłowni, wejście znajduje się w łazience. No i tak cały czas myślę nad tym, czy wstawiać normalne drzwi, czy jednak jakoś sprytnie to wejście ukryć, np za jakąś szafką czy lustrem, tylko jak to zrobić :( Może ktoś ma jakiś pomysł, albo miał podobny problem?

budowa 027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wrzucę mój projekt łazienki może ktoś mi coś podpowie? Podobają mi się bardzo kafelki preta porter opoczno ale nie mam pojęcia jak je rozmieścić :bash: to jest pierwszy dom pierwsza łazienka i dlatego bardzo prosiła bym o wszelkie uwagi:)

 

[ATTACH=CONFIG]301230[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]301231[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]301232[/ATTACH]

Czy te zabudowy przy wc i między wanną a prysznicem są konieczne ze względu na ukrycie jakichś instalacji? Jeżeli nie, to po co zabierać przestrzeń w takiej ładnej, dużej łazience? Umywalki można przesunąć maksymalnie do rogu (rozwartego), a wtedy wc spokojnie się zmieści bez konieczności aż tak dużego wysuwania go do przodu. Ścianka takich gabarytów między prysznicem a wanną jest, moim zdaniem, zbędna. Wystarczyłoby samo szkło. Jeżeli już musiałaby być murowana lub g-k, to zdecydowanie cieńsza dająca możliwość zrobienia w niej wnęk na przybory kąpielowe. Wnęka przy wannie mijałaby się z wnęką pod prysznicem (jedna nad drugą).

Na zdjęciach prezentujących Twoje ulubione płytki układ łazienki jest bardzo zbliżony do tego u Ciebie

exA8FQpVj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te zabudowy przy wc i między wanną a prysznicem są konieczne ze względu na ukrycie jakichś instalacji? Jeżeli nie, to po co zabierać przestrzeń w takiej ładnej, dużej łazience? Umywalki można przesunąć maksymalnie do rogu (rozwartego), a wtedy wc spokojnie się zmieści bez konieczności aż tak dużego wysuwania go do przodu. Ścianka takich gabarytów między prysznicem a wanną jest, moim zdaniem, zbędna. Wystarczyłoby samo szkło. Jeżeli już musiałaby być murowana lub g-k, to zdecydowanie cieńsza dająca możliwość zrobienia w niej wnęk na przybory kąpielowe. Wnęka przy wannie mijałaby się z wnęką pod prysznicem (jedna nad drugą).

Na zdjęciach prezentujących Twoje ulubione płytki układ łazienki jest bardzo zbliżony do tego u Ciebie

exA8FQpVj

 

Hmm jeśli chodzi o miskę WC to nic nie preszkadza żeby była bardziej przy ścianie nie wiem czemu wydawalo mi się, że tak bedzie lepiej od szawki z umywalka oddzielona.

 

Odpływ do wanny wystaje w dziwnym miejscu datego wymyślilam taką ściankę bo inaczej musiala bym wanne przesunąć bardziej do kabniy a nie chce jakiejś wielkiej wanny wstawiać, albo z prawej strony wstawić scianke która i tak mi miejsca zabierze. A wymysliłam sobie, że właśnie chciała bym półeczki między wanną a prysznicem i wtedy jedne szkane drzwi wstawiła

 

Dziękuje bardzo za uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agndro, zrobisz jak uważasz :) Chciałam Ci tylko zwrócić uwagę, że szeroką, masywną ścianą zabierasz sobie miejsce i urodę łazience ;) Skoro nie chcesz dużej wanny, to po co zabierać miejsce kabinie prysznicowej, która mogłaby być duża i mega wygodna? Odpływ wanny możesz ukryć w zabudowie wanny odsuwając ją trochę od prawej strony. Wcale nie musisz wstawiać tam ścianki. Odsunięcie wanny od ściany pozwoli w tym miejscu stworzyć np. 20-centymetrową półkę (równą z poziomem wanny) na przybory. Z kolei po drugiej stronie wanny możesz stworzyć na tym samym poziomie półkę na przybory prysznicowe, która jednocześnie może być siedziskiem. Byłoby lekko, przestronnie i super wygodnie :)

Tutaj inspiracja, na której zaznaczyłam półkę, którą mogłabyś stworzyć odsuwając wannę od ściany, co pozwoliłoby na ukrycie odpływu w zabudowie (siedzisko):

wanna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa a czy mogłabyś również popatrzeć na moje ustawienie sprzętów w łazience (ostatnia wersja) , czy to jest w miarę funkcjonalny układ. I jak dla takiego układu ułożyć płytki tzn. do jakiej wysokości.

A która jest ostatnia wersja? ;) Czy stelaż geberit będący na zdjęciu jest zamontowany już na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Potrzebuję pilnie porady czy w mojej wizji .łazienki wszystko jest OK, gdyż niedługo wchodzą hydraulicy, a ja nadal nie wiem jak rozmieścić sprzęty. Za wszystkie rady i sugestie dziękuję. Łazienka mała 300x150. Bardzo przepraszam za kiepską wizualizacje ale inaczej nie potrafię.ZDJĘCIA-PIWNICA-018.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomkowa :lol2:: ... no tak dla mnie to bardziej oczywiste , planujemy zmienić miejsce geberita - wstawić go pod piec, a na miejsce geberita wstawic pralkę i na niej suszarkę...

To moje nieudolne projekty z Pro100, z uwagami alicyji, które trochę zmodyfikowałam

Nie umiem wkleic większych zdjęć, wklejam z imageshack, mam nadzieje, że to ci nie przeszkadza

 

RLQmWK.jpg

cQN9fk.jpg

Drvsk3.jpg

Edytowane przez akak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to łazienka wg fragmentu z projektu budowlanego:

QxwpHF.jpg

 

piec (zamkn. komora spalania) ma wymiary wys95x60xgł. 47,5

 

a tu rzeczywiste wymiary łazienki (skos od 116cm):

17DXeE.jpg

i poglądowe foto

http://imageshack.com/a/img661/3915/NaaPel.jpg

Edytowane przez akak
dołączenie rzutu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa, teraz jest dokładnie jak na wizce czyli: okno od ściany z lustrem 72cm, okno 90x90 reszta ściany 137cm. Okno jest na wys123 cm od podłogi. a drzwi jeszcze nie przesunięte bo nie wiem co jeszcze z tego wyjdzie...

To dobrze, że drzwi jeszcze nie przesunięte, bo ten kibelek naprzeciw wc to coś nie teges. Masz gdzieś tam wyprowadzony pion kanalizacyjny, czy dopiero ma być podciągany?

Ma tam być tylko prysznic czy wanna?I poza kibekiem i umywalką coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...