Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Niestety ten sam problem mam z łazienką na podaszu:(:(:( Dodaje 2 wizje pomóżcie jak lepiej bedzie wyglądało...[ATTACH=CONFIG]301569[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]301570[/ATTACH]

Jaka jest wysokość ścianki kolankowej?

Czy ta łazienka znajduje sie dokładnie nad łazienką dolną?

Pralka ma być w tej, czy w dolnej łazience? Jeśli w ogóle ma być w łazience ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Berni1983 na Twoich wizualkach niewiele widać. Proponuję żebyś w przyszłości zamiast fotografować monitor wykorzystał(a) funkcję Print Screen - na pewno masz ten przycisk na klawiaturze(wciskasz go , otwierasz painta i CTRL+V). Albo w PRO100(bo chyba z niego wizualki) jest opcja Plik>Eksport>Obraz.

W łazience na poddaszu wanna lepiej dłuższym bokiem przy krótszej ścianie. Dokładniej będzie można doradzić jak podasz (tak jak pisała moniss), wysokość ściany kolankowej a także kąt nachylenia skosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej kanalizacji jeszcze nie ma dlatego proszę o rady gdyż niedługo wchodzi hydraulik a ja dalej nie wiem gdzie co będzie.

W łazience na dole ma być prysznic bez brodzika na całą szerokość ściany(150cm), umywalka i kibelek. Na górze wanna prostokątna+ umywalka+ kibelek.

Pralnie mam obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa, teraz jest dokładnie jak na wizce czyli: okno od ściany z lustrem 72cm, okno 90x90 reszta ściany 137cm. Okno jest na wys123 cm od podłogi. a drzwi jeszcze nie przesunięte bo nie wiem co jeszcze z tego wyjdzie...

 

Ja niestety nie potrafię poruszać się w programach graficznych, ale jestem pewna, że dziewczyny pomogą :)

Po pierwsze wc w centralnym miejscu łazienki, pod oknem, na wprost wejścia to niedobry pomysł. Jest tyle ładniejszych elementów, którymi można przykuć wzrok w wejściu niż muszla ustępowa i szczotka wc ;) Dlatego ja bym przesunęła drzwi zupełnie w lewo. Umywalka z dużym lustrem na ścianie z oknem. 137 cm to bardzo dużo miejsca. Lustro w tym miejscu poszerzy wąską łazienkę. Natomiast prysznic usytuowałabym po drugiej stronie, ale nie na całej szerokości ściany. 90 cm na krótszej ścianie i maksymalnie do drzwi. Łazienka jest długa, więc będzie to wygodna, duża kabina. Obok kabiny, na krótszej ścianie jest wc. Stelaż zabudowałabym na równo do sufitu. Powstanie uskok, ale do niego będzie przylegała szyba kabiny.

Pod oknem możesz postawić donicę z kwiatkiem lub cokolwiek wymyślisz. Na krótszej ścianie przy umywalce możesz w rogu ulokować siedzisko, które będzie jednocześnie pojemnikiem na bieliznę, żeby za każdym razem po rozebraniu nie chodzić do pralni. Albo cokolwiek wymyślisz.

Wybacz nieudolność rysunku, ale inaczej nie potrafię :D. Tu tylko rozmieszczenie głównych sprzętów

ZDJĘCIA-PIWNICA-018.jpg

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akak, chyba za wielki ten piec żeby pod nim dobrze wyglądał kibelek a obok wciśnięta umywalka i lustro. Nie lubię sterczących rogów wanny prostokątnej i dlatego jak wanna ma stać przy jakiejś dłuższej ścianie to najczęściej proponuję asymetryczną lub owalną.

 

3) W głębi łazienki wydzielony schowek na pralkę, suszarkę i piec. Od ściany kolankowej ściana 80cm, drzwi 60cm i ściana 60cm przy kominie - cały czas zakładam, że skos ma 45 stopni i w odległości 80cm od ściany kolankowej będzie już ze 200cm wysokości. Wnęka na prysznic poszerzona do 100cm, obok kibelek(stelaż o szerokości 50cm przysunięty maksymalnie do kabiny). Wanna asymetryczna o szerokości ok.80cm, długość dowolna. Umywalka przy drzwiach, na zaokrąglonym blacie ok.140x50cm.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/8b31f5f670b0.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3baad0cd98c6.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/643ccf33f1a9.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/da98f70e6489.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/92fe4f74f093.jpg

 

Do wklejania fotek polecam http://naforum.zapodaj.net/ - cztery rozmiary miniatur do wyboru, w tym 500x500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berni, muszę się nieco poprawić, bo dopiero zobaczyłam drugą wersję łazienki na górze. Wydaje mi się, że wanna pod skosem, obok wc i naprzeciwko umywalka z lustrem na całej powierzchni ściany to dobre rozwiązanie. A skoro łazienki są jedna nad drugą, to i jeden pion kanalizacyjny. Więc z moich wcześniejszych propozycji po prostu zmieniamy strony. Po lewej prysznic na ścianie z oknem (na górze będzie tu wanna). Kabina 90 x 110 cm. Obok wc (w tym samym, mniej więcej miejscu, co na górze). Umywalka może pozostać rozlokowana na całej krótszej ścianie z dużym lustrem. Drzwi przesunięte 80 cm od prawego rogu :) Ufff ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziewczyny co myślicie o takich projektach łazienki? Mam dwie wersje, skłaniam się ku pierwszej (chociaż boję się białej ściany z taką ilością fug pod prysznicem, może damy epoksyd)

 

Szczegóły nie uwzględnione w wizualizacji:

płytki cegiełki będą układane na mijankę, bateria kludi bozz, szafka pod umywalką przypadkowa jak i lustro, najbardziej chodzi mi o układ płytek i czy te drewnopodobne położyć jeszcze gdzieś oprócz podłogi??

 

Niby kolorystyka płytek bardzo bezpieczna, formaty też a i tak boję się żeby czegoś nie schrzanić :(

 

wersja nr 1

a.jpgb.jpgc.jpgd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berni1983, Jako że łazienki są długie i wąskie to zdecydowanie proporcje się poprawią jak przy krótszych ścianach będą stały wanna lub kabina prysznicowa i szafka z umywalką. Drzwi w rogu to dla mnie nieszczęście ;) i prawie zawsze popieram pomysł ich przesunięcia, zwłaszcza jeśli w efekcie byłyby naprzeciwko okna.

 

W dolnej łazience możesz kibelek umieścić obok umywalki chociaż dla mnie sedes na wprost wejścia jest jak najbardziej do przyjęcia o ile zachowana jest jakaś symetria i jeśli zależy Ci na długim blacie umywalki. Na rysunku zalecane odstępy po bokach sedesu 20cm - możesz zmniejszyć je odrobinę, żeby szafka pod umywalką miała 80cm(jeśli planujesz jakieś standardowe, kupne meble).

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/4416c861edda.jpg

 

W łazience górnej i tak chyba drzwi się nie da przesunąć na wprost okna(chyba, że tam jest tylko jeden schodek między przedpokojem a "podestem"?niezbyt dobrze widać...) więc najlepiej je umieścić w takiej odległości od prawej ściany żeby wystarczyło miejsca na blat umywalki(ok.50cm) i zarazem żeby nie wychodziły częściowo na okno a częściowo na skos tylko na sam skos.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/4b6d2ff7c437.jpg

W takim układzie masz ładnie wydzielone strefy, które dodatkowo możesz podkreślić różnymi kolorami płytek na podłodze, w formie poprzecznych pasów.

 

Wanny prostokątne ustawione pod skosem wzdłuż ściany kolankowej(jak na twojej 2 wersji) wyglądają według mnie jak trumny z uchylonym wiekiem;) i nie da się wziąć prysznica "na stojąco".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alicyja ,

Bardzo Ci dziękuję za głos i twoja koncepcja bardzo mi sie podoba, myślę że w realu będzie nawet fajnie to wyglądać.

Powiedz mi tylko czy wnęka prysznicowa 100x150 nie będzie za duża, może ją zmniejszyć 80x150?? chodzi mi tylko o głębokość bo chcę prysznic na całej krótszej ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alicyja łał, łał , naprawdę wielkie łął :o

chwile temu otworzyłam forum i aż mnie przytkało !!!.

Niesamowity pomysł z tą ścianką. Ukrycie tych sprzętów jest super, ekstra pomysłem.

I przeróbek mniej, zwłaszcza w istniejących instalacjachv!!!!

Bardzo, bardzo dziękuję za całkiem nowy projekt.

....

alicyja A gdyby wstawić wannę prostokątną i zrobić szafkę na zamówienie pod umywalkę, która byłaby narożna i dochodziła do wanny??? Mialabym więcej miejsca na schowanie np. ręczników? Czy to by nie wyglądało dziwnie???

 

alicyja odszukałam, że przy ścianie ze skosem jest 1,16 a 1m od ściany jest 1,93m :rolleyes:

Edytowane przez akak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alicyja ,

Bardzo Ci dziękuję za głos i twoja koncepcja bardzo mi sie podoba, myślę że w realu będzie nawet fajnie to wyglądać.

Powiedz mi tylko czy wnęka prysznicowa 100x150 nie będzie za duża, może ją zmniejszyć 80x150?? chodzi mi tylko o głębokość bo chcę prysznic na całej krótszej ścianie.

Sama ścianka kabiny może mieć 90cm (natrysk na ścienie z oknem), a reszta pozostanie na wejście. Na ścienie z drzwiami można umieścić grzejnik typu drabinka, a także wieszaki na ręczniki kąpielowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...