Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

alicyja ,

Bardzo Ci dziękuję za głos i twoja koncepcja bardzo mi sie podoba, myślę że w realu będzie nawet fajnie to wyglądać.

Powiedz mi tylko czy wnęka prysznicowa 100x150 nie będzie za duża, może ją zmniejszyć 80x150?? chodzi mi tylko o głębokość bo chcę prysznic na całej krótszej ścianie.

Kabinę zrób taką, żeby Tobie i pozostałym domownikom było wygodnie i żeby między nią a drzwiami(lub oknem) został kawałek ściany na grzejnik.

 

A gdyby wstawić wannę prostokątną i zrobić szafkę na zamówienie pod umywalkę, która byłaby narożna i dochodziła do wanny??? Mialabym więcej miejsca na schowanie np. ręczników? Czy to by nie wyglądało dziwnie???

Na twojej wizualce widać, że wygląda to dziwnie. Nie dość że róg wanny i tak wystaje(różnica głębokości) to jeszcze masz "schodek" z różnicy wysokości wanny oraz szafek a jako dodatkowa atrakcja zakręcający blat. Mnie się to nie podoba. Ostatecznie mogłyby te szafki zakręcać ale tak, żeby kończyły się równo ze skosem i nie dochodziły do wanny(asymetrycznej o długości max.150cm) - zostanie jako takie dojście do okna. Zresztą pewnie i tak wbudujecie szafki nad stelażem kibelka - zdaje się, że wyjdą całkiem głębokie i tam możesz trzymać ręczniki.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/bb69eca1048c.jpg

 

 

odszukałam, że przy ścianie ze skosem jest 1,16 a 1m od ściany jest 1,93m :rolleyes:

U mnie na wizualce drzwi o wysokości 200cm są w odległości 80cm od ściany kolankowe(116cm)j bo skos zrobiłam o nachyleniu 45 stopni. Z Twoich danych wynika, że skos ma ok.37,5 stopnia(?). Drzwi o wysokości 200cm musiałyby być odsunięte od ściany kolankowej o ok.110cm i zostawiłyby za krótką ściankę przy kominie(nie szerszą niż 35cm). Czyli drzwi trzeba raczej zrobić niższe - wygląda na to, że w zaplanowanym przeze mnie miejscu mogłyby mieć 180cm wysokości. Oczywiście mówię cały czas o drzwiach prostokątnych - jak masz fantazję zrobić drzwi ze ściętym po skosie górnym rogiem to nie ma przeszkód. I lepiej żeby były suwane - chowające się za ściankę przy kominie - bo takie zajmą chyba najmniej miejsca jak będą otwarte.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/bb3aa17000a3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

alicyja dzis sprawdziłam projekt budowlany - Archon - i wpisane mam nachylenie połaci 37 stopni.

Nie jestem wysoka, także drzwi 1,80 też będą ok. :).

Moi teściowie mieli drzwi a'la harmonijka - brr, cos okropnego. Też zastanawiałam się nad chowanymi.

Bardzo, bardzo dziękuję za pomoc.

Edytowane przez akak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienka z niebieskawymi ścianami ma po prostu inny styl niż pozostałe łazienki. Jeśli i tam dasz duże płytki na ścianach, to straci swój obecny charakter. Pod prysznicem dałabym "deskę" zamiast mozaiki (po co go wyróżniać, skoro wszystko zrobione jest po to, aby nie rzucał się w oczy?)

 

W pozostałych łazienkach jedyne co bym zmieniła, to drewnopodobne płytki pod prysznicem na zwykłe białe - jak na pozostałych ścianach. Chyba, że będzie bez brodzika, to wtedy mozna jedną ścianę "wydeskować" :) Można też zrezygnować z większości płytek i pozostawić je tylko tam, gdzie się chlapie (prysznic i umywalka) - chociaż ta mozaika pomiędzy stelażem wc i szafką jest całkiem łądna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat... a mianowicie zastanawiam się czy połączyć WC razem z łazienką?

 

Dołączam też projekt jakby to wyglądąlo po połączeniu.

 

na rzucie dokładnie nie widac wymiarów,

więc łazienka ma 143 x 214cm, WC ma 79-120cm + podwójna ściana między nimi o grugości 11cm

149-2015 Forte Niedźwiedź - III-4.jpg

projekt - Kopia.jpg

wc.jpg

Edytowane przez prezes861
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss dziękuję za rady. Pod prysznicem na górze na pewno będą płytki drewnopodobne, podłoga będzie jednolita. Natomiast boję się białej fugi w miejscach dostępnych dla wody. Na projekcie jest jasna szara i pytanie czy w rzeczywistości przy małych kafelkach nie będzie to wyglądać lekko "tragicznie".

W dolnej łazience na razie przewidziany jest brodzik, ale coraz bardziej skłaniam się ku odpływowi. W drugiej wersji ściana z prysznicem jest w płytkach w kolorze imitującym beton.

A jaki kolor ścian zrobić? Biały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss dziękuję za rady. Pod prysznicem na górze na pewno będą płytki drewnopodobne, podłoga będzie jednolita. Natomiast boję się białej fugi w miejscach dostępnych dla wody. Na projekcie jest jasna szara i pytanie czy w rzeczywistości przy małych kafelkach nie będzie to wyglądać lekko "tragicznie".

W dolnej łazience na razie przewidziany jest brodzik, ale coraz bardziej skłaniam się ku odpływowi. W drugiej wersji ściana z prysznicem jest w płytkach w kolorze imitującym beton.

A jaki kolor ścian zrobić? Biały?

Jeśli chodzi o fugę pomiędzy płytkami drewnopodobnymi, to ja bym robiła w jak najbardziej zbliżonym do płytek brązie.

Mam w łazience jasne fugi na podłodze, które dążą do "naturalnego" koloru szarego. Na ścianach są kremowe i nawet pod prysznicem nie ma z nimi problemu. Więc jeśli boisz się o fugi na ścianach, to nie jest wilk tak straszny jak go malują ;)

 

Dolna łazienka - płytki betonopodobne są bardzo fajne, chociażby ze względu na "maziaje" na nich :)

 

A Tobie chodzi o kolor ścian poza płytkami? Na początek może być biały, jak się znudzi - błękitny, czy nawet ogniście czerwony. Moja szwagierka co kilka lat maluje ścianę nad płytkami na inny kolor i zmienia dodatki. Za każdym razem ma dosłownie inną łazienkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jesteśmy w trakcie budowy. Dostałam projekty łazienek i mam coraz więcej wątpliwości..

(...)

dolna łazienka z pralnią:

http://images66.fotosik.pl/574/547966f3bde680f6gen.jpg http://images69.fotosik.pl/575/fb7af5cdc6c62e53gen.jpg http://images66.fotosik.pl/574/78df449d65aa9ecdgen.jpg http://images67.fotosik.pl/576/0692b33b6773d156gen.jpg http://images70.fotosik.pl/574/33cebb5a8ec85f68gen.jpg

 

Da się w dolnej łazience drzwi odsunąć od prawego rogu(chociaż o 45-50cm) i przy prawej ścianie umieścić blat z umywalką? Najlepiej byłoby też gdyby drzwi do łazienki i pralni oraz okno były w jednej linii, bez względu na to czy bliżej lewej czy prawej ściany lub na środku - rysunek przykładowy bo nie znam wymiarów.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/e7c80f5124c4.jpg

 

A może dałoby się wydzielić pralnię bez zabierania okna łazience?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss tak, chodzi o ściany nad płytkami w dolnej łazience. I masz rację, będę się wyżywać kolorystycznie w zależności od potrzeby ;) dzięki!

alicyja drzwi wejściowych do łazienki dolnej już nie przesunę. Dół jest zrobiony, a te ściany, to ściany nośne. Jesteśmy na etapie wieńca na poddaszu pod więźbę. Natomiast drzwi przesuwne do prani, będą naprzeciw okna. To wejście do pralni chciałabym w ogóle zrobić takie zakamuflowane. Łazienka ta ma być gościnna i chciałabym żeby ów gość nie wiedział, że za tą ścianą jeszcze coś jest. A czemu sugerujesz przesunięcie umywalki na drugą ścianę? Ta ściana, w którą teraz wrysowałaś umywalkę razem ze ścianą w pralni ma 284cm. Ściana z drzwiami 285cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu sugerujesz przesunięcie umywalki na drugą ścianę?

Preferuje proste układy - jak najmniej sterczących rogów mebli i sprzętów, wolny kawałek podłogi w kształcie zbliżonym do prostokąta, wyposażenie jak się da to też nie porozrzucane przypadkowo po kątach tylko w jakimś przemyślanym ustawieniu względem siebie, nieskomplikowana komunikacja na drodze drzwi-drzwi lub drzwi-okno i jeszcze kilka innych aspektów. Dla mnie to ważniejsze niż kolor kafelków i rodzaj dodatków. Zresztą ładnie rozplanowane pomieszczenie jest łatwiej udekorować, prawie od razu widać co podkreślić a co ukryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:D

mam w głowie plan dotyczący mojej łazienki w bloku, ma 4,16 m2.

Poniżej wkleje plan, niestety pion ma aż 30 cm szerokości.

Od wejścia, po lewej stronie jest zamontowany wieeelki grzejnik, nie potrafię okreslić na jakiej wysokości się zaczyna, a jest prawie pod sam sufit, także możliwe, że później postawię tam jaką komódkę z uchylnym koszem na brudy i szufladami na papier, książki i inne "przydasie", obok planujemy podwieszane wc i tu pierwszy problem - czy zabudować później do góry szafkami? Z jednej strony byłoby to miejsce do przechowywania, z drugiej strony nie wiem, czy nie przytłoczy....

Koło komina, na środku, chciałabym ustawić umywalkę z szufladami, coś takiego http://www.leroymerlin.pl/meble-lazienkowe/zestawy-i-elementy-mebli-lazienkowych/serie-mebli-lazienkowych/szafka-pod-umywalke-kwadro-elita,p99689,l529.html, raczej 70 bo z moich wyliczeń wynika, że zostanie 75cm na szafkę.

Obok szafki chciałabym zrobić prysznic 90/100, przezroczysty,prostokątny, z niskim brodzikiem, tylko ciągle nie wiem czy jakieś uchylne wyjście, czy przesuwne. Zostaje wtedy do ściany około 65 cm. (odliczam kafelki itd) i tam chciałabym wstawić wysoki słupek (mieszkanie ma 265cm wysokości) w którym zabudowałabym pralko-suszarkę http://www.oleole.pl/pralko-suszarki/hotpoint-ariston-wdg-8640-b-eu.bhtml#opinie a nad nią półki itd. Myślę, czy by nie zrobić w nim lustrzanych drzwi.

Nad umywalką najchętniej lustro z ukrytą wąską półką wewnątrz na szczoteczki i paste itd.

Kolorystyka - jakies szare kafle na podłoge, pod prysznic i może na obudowę wc, nie lubię płytek więc ich jak najmniej, reszta pomalowana jasnoszarą farbą - drzwi białe z przeszkleniami, na pustej ścianie między wc a zlewem jakaś kolorowa grafika.

 

Nie wiem czy prysznic i wielka zabudowa koło siebie nie przytłoczą tej małej łazienki, czy mogłabym prosić o zwizualizowanie moich pomysłów, ewentualną podpowiedz co można zrobić inaczej?:eek:

lazienkaforumwymiary.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny:) wstawiam projekt

nie widzi mi się obudowa geberitu i nie wiem czy coś z tym mogę zrobić(okno jest prawie na całą szerokość zostaje gdzieś z 5 cm po bokach)

planuję szafkę pod umywalkami całą drewnianą ( tylko wtedy te szare szarki nad geberitem do niczego nie będą nawiązywały czy tak może zostać?) między wanną a umywalkami będzie przerwa na wieszak na ręczniki, między blatem a lustrem muszę dać pas płytki, żeby się nie chlapało ( myślałam o lampach na wysięgniku montowanych poza lustrem) bez dekoru nad wanną tylko powtórzenie mozaiki z prysznica, płytki do okna fargo szare a może jakoś inaczej te płytki rozplanować co sądzicie ? ledy tylko od strony lustrałaz1.jpgłaz2.jpgłaz3.jpgłaz4.jpgłaz5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olalee, zabudowa geberitu nie wygląda korzystnie, bo po pierwsze nie jest pociągnięta do samego sufitu, a po drugie wyskakuje ze ściany, ni z tego, ni z owego;) Wygląda jak komin ;) Ja pociągnęłabym zabudowę do samego sufitu i zaczęła ją od kabiny prysznicowej. Będziesz miał jedną szybę trochę węższą, ale kabina nie ucierpi na wielkości. Możesz wtedy od strony kabiny zrobić w tej zabudowie wnękę na przybory kąpielowe. Nie wiem po co chcesz odsuwać szafkę umywalkową od wanny. Będziesz też musiała przesunąć lustro, a do drzwi nie jest daleko. Przemyśl to jeszcze. Jeżeli szafka pod umywalkami ma być cała drewniana, to drzwi szafek nad wc też mogą takie być :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację też mi się ten " komin" nie widzi, czyli pociągnąć do góry i na boki( czy tę część gdzie jest przycisk i kibelek też ciągnąć w kierunku prysznica? czy tylko od momentu szafki otwartej?) i czy zrobić wtedy meble aż do samego prysznica (takie szerokie szafki) aha i czy robić meble do sufitu czy tylko do wysokości okna a nad meblami pomalować karton gips na biało tak jak u Ciebie:)

 

i co wtedy z płytkami od momentu gdzie kończy się kibelek zacząć na takiej wysokości jak reszta ( czyli wysokosć okna?)

Edytowane przez olalee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Jak wizję kuchni salonu i przedpokoju już mam, tak z łazienką mam poważny problem! Polecicie jakiś program w którym jest dużo opcji płytek i oświetlenia oddających jako taki realny wygląd i to za free?

Może ktoś spróbuje mi ją rozrysować jeżeli taki posiada i biegle się nim posługuje? ;)

Wrzucam rzut. Jest to dolna łazienka, na górze jest druga duża z wanną tamtą chcę zrobić raczej ciemną dlatego na dole wolałabym coś jaśniejszego biało-szarą ale z akcentami drewna i bardzo ciemnych płytek. Nie wiem jak to wszystko połączyć :/ Wrzucę Wam pare inspiracji żeby pokazać o co mi chodzi:

http://www.homebook.pl/inspiracje/lazienka/112458_-lazienka-styl-nowoczesny

http://www.homebook.pl/inspiracje/lazienka/49841_-lazienka-styl-skandynawski

http://www.homebook.pl/inspiracje/lazienka/114998_-lazienka-styl-nowoczesny

http://www.homebook.pl/inspiracje/lazienka/23245_-lazienka-styl-nowoczesny

 

DSC_0976.jpg

 

 

P.S. cały projekt jest w lustrzanym odbiciu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację też mi się ten " komin" nie widzi, czyli pociągnąć do góry i na boki( czy tę część gdzie jest przycisk i kibelek też ciągnąć w kierunku prysznica? czy tylko od momentu szafki otwartej?) i czy zrobić wtedy meble aż do samego prysznica (takie szerokie szafki) aha i czy robić meble do sufitu czy tylko do wysokości okna a nad meblami pomalować karton gips na biało tak jak u Ciebie:)

 

i co wtedy z płytkami od momentu gdzie kończy się kibelek zacząć na takiej wysokości jak reszta ( czyli wysokosć okna?)

 

Ja dziś mam ciężki dzień, więc ostatniego pytania nie bardzo rozumiem ;) Zabudowę pociągnąć do sufitu, ale szafkę zrobić tylko do wysokości równej z drzwiami prysznicowymi. Nie wiem, jak byś sięgała do szafki pod sufitem :) "Komin" ciągniemy do prysznica cały. Można wtedy jakoś wypośrodkować sedes, będzie bardziej naprzeciwko umywalek i odsuniesz go od wanny. Ciężko z wizek wywnioskować jakie są odległości. Mebli nie robić do samego prysznica. Od strony prysznica w zabudowie można zrobić wnękę na kosmetyki kąpielowe. Nieudolnie narysowałam o co mi chodzi ;) Ja bym cały komin wyłożyła płytkami do wysokości okna, zostawiając tylko drewniane drzwiczki. Nad nimi malowanie na biało :)

łaz2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łaz2.jpgpatrząc na to zdjecie kabina prysznicowa kończy się troszkę niżej niż płytki do okna - jakby dać meble do wysykości kabiny musiałabym dać cieniutki pasek płytek i dopeiro reszta biała(żeby było równo z innymi płytkami) czy mebelki dać do wysokości okna i nad nimi tylko biały pomalowany pas Edytowane przez olalee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]303231[/ATTACH]patrząc na to zdjecie kabina prysznicowa kończy się troszkę niżej niż płytki do okna - jakby dać meble do wysykości kabiny musiałabym dać cieniutki pasek płytek i dopeiro reszta biała(żeby było równo z innymi płytkami) czy mebelki dać do wysokości okna i nad nimi tylko biały pomalowany pas

Gdybyś komin pociągnęła do kabiny, to nie mogłaby to być kabina gotowa, tylko robiona pod wymiar. Możesz więc ją zrobić jakiej chcesz wysokości, tak, aby wszystko było w jednej linii.

czy otwartą półeczkę drewnianą też dawać czy tylko zakryte półki

Ta odkryta półeczka nawiązywała na wizkach do półeczek pod uwymalkami. Oprócz tego, że ma być drewniana, nie napisałaś jaka ta szafka umywalkowa miałaby być :) Jeżeli w formie taka sama, to ja bym półeczkę zostawiła, podoba mi się :)

Mam nadzieję, że odezwą się inne dziewczyny, bo ze mnie taki znawca, że wiesz.. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...