Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wrzucę jeszcze wizke wc:) i poproszę o doradzenie o meble nad wc:) czy od otwartej półki drewnianej zrobić do samej góry dwie półki w kolorze zbliżonym do płytek(jakieś szare) czy może całe drewniane amoże nie robić półek do samej góry tylko otwarta i jedna półeczka a reszta plytki?

 

czy będzie pasować lampa w postaci wiszącej żarówki obok lustra zamiast kinkietu(albo dwie żaróweczki jedna wyżej druga niżej)

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja łazienka jest śliczna więc jednak znawca z Ciebie:D

Bardzo jesteś miła, ale wiem swoje :lol2:

wrzucę jeszcze wizke wc:) i poproszę o doradzenie o meble nad wc:) czy od otwartej półki drewnianej zrobić do samej góry dwie półki w kolorze zbliżonym do płytek(jakieś szare) czy może całe drewniane amoże nie robić półek do samej góry tylko otwarta i jedna półeczka a reszta plytki?

 

czy będzie pasować lampa w postaci wiszącej żarówki obok lustra zamiast kinkietu(albo dwie żaróweczki jedna wyżej druga niżej)

[ATTACH=CONFIG]303265[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]303266[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]303267[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]303268[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]303269[/ATTACH]

 

Bardzo ładnie będzie :) Ja bym zrobiła szafkę nad półką do wysokości takiej, by móc bez utrudnień z niej korzystać. W kolorze jak najbardziej zbliżonym do płytek :) Na oświetleniu się nie znam, ale ten kinkiet mi pasuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz śliczne łazienki więc znasz się na rzeczy i koniec :)

 

Dziękuję za rady:) byłam dziś na budowie i okazało się, ze mam już zamontowany odpływ liniowy (wprawdzie nie zalany) tylko przymocowany i baterię podtynkową w prysznicu i kurcze będzie trzeba przesuwać, żeby zrobić taką zabudowę jak mówisz mąż nie będzie zadowolony bo co chwile jakieś poprawki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz śliczne łazienki więc znasz się na rzeczy i koniec :)

 

Dziękuję za rady:) byłam dziś na budowie i okazało się, ze mam już zamontowany odpływ liniowy (wprawdzie nie zalany) tylko przymocowany i baterię podtynkową w prysznicu i kurcze będzie trzeba przesuwać, żeby zrobić taką zabudowę jak mówisz mąż nie będzie zadowolony bo co chwile jakieś poprawki:D

 

Przecież ta zabudowa nie wymaga zmiany odpływu, ani baterii!! Co chcesz przesuwać??

Moja propozycja dotyczyła czegoś takiego, co nieudolnie narysowałam. Wielkość kabiny, miejsce odpływu i montażu baterii nie ulegają zmianie. Zmniejsza się jedynie jedna szyba kabiny (ta bez wejścia)

łaz1.jpg

łaz5.jpg

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cirrus, tutaj wizualizacja, ale z innym prysznicem, bo róg prostokątnego jakoś dziwnie wygladał wychodząc na środek łazienki. Prysznic na wizualizacji ma 90x90.

Szafa na pralkę ma ok. 63- x 67-68cm (z uwzględnieniem wymiarów pralko-suszarki + po bokach mały luz do manewrowania). A może lepiej dołożyć z 1tys. i kupić oddzielnie tańszą pralkę i osobo suszarkę w cenie pralko-suszarki? Mogłyby stać jedna nad drugą - przynajmniej do jednej nie trzeba by się schylać ;)

Nie wiem jaką głębokość mają kominy - przyjęłam 40cm

Czy tak mniej więcej wyglada ten wielki grzejnik - chodzi o zajmowane przez niego miejsce? A co do jego wyglądu, to jest to drabinka, stary żeberkowy lub płytowy, a może wygląda jak rury niemal od podłogi do sufitu?

Nad stelażem wc pozostawiłam wolne miejsce - można by tam zrobić płytkie półki.

 

cirrus_łazienka1.jpg cirrus_łazienka1a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)hejka:) znow tu jestem;)

Przyszlam po porade.

 

lazienkaplan.jpg

niestety nie mam zadnych wizualizacji ostatecznych (starych nie wklejam, zeby nie mieszac). zarysowalam z grupsza, zeby bylo wiadomo o czym pisze.

 

Otoz nie wiem do jakiej wysokosci ukladac plytki.

-Sciana po lewo od drzwi wydaje mi sie ze nie poterzebuje wcale plytek. praktycznie nie ma co sie tam chlapac. Chce tam powiesic jakis duzy obraz (miala byc tapeta ale poniewaz musi byc grzejnik to odpuscilam).

-na przeciwko drzwi sciana z umywalka- jest jej nieduzy kawalek. Mysle czy nie umiescic tam duzego lustra od poziomu szafek na calej powierzchni do wysokosci okna. nad tym jakies swiatlo.

Czy ewentualnie polozyc rzad plytek oddzielajacych szafke od lustra tak jak na obrazku ???

K_13.jpg

-rog z prysznicem nawet nie ma co dyskutowac bo obie sciany musza byc wylozone.

-sciana z wanna, bidetem i wc-do jakiej wysokosci ulozyc tu plytki??

 

A moze pociagnac sciane z wanna i wc rowniez na ta z grzejnikiem(lewa str od drzwi) na tej samej wysokosci?

 

Doradzcie prosze..licze na wasze wprawione oko i gust:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta zabudowa nie wymaga zmiany odpływu, ani baterii!! Co chcesz przesuwać??

Moja propozycja dotyczyła czegoś takiego, co nieudolnie narysowałam. Wielkość kabiny, miejsce odpływu i montażu baterii nie ulegają zmianie. Zmniejsza się jedynie jedna szyba kabiny (ta bez wejścia)

[ATTACH=CONFIG]303465[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]303466[/ATTACH]

 

Dziękuję Ci:) teraz widzę o co Ci chodzi:) myślałam, ze mam pomniejszać prysznic o geberit a on ma by c po prostu we wnęce?

 

mozaikę mam tylko w małym wc myśle, że nawet tam nie będzie można na niej stanac bo jest całkiem w rogu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny same problemy:(

 

nie wiem jak to moja projektantka robiła a ja też wcześniej tego nie posprawdzałam:( jeśli chodzi o małe wc to ściana z geberitem ma około 1,28 mozaika będzie miała 30 cm( bo akurat tyle jest wnęki na podłosze do drzwi no i wielkość mozaiki jest taka) zostaje mi na geberit około 98 cm) płytki 30x60 mam już kupione:( czyli na geberit pójdzie cała płytka 60cm i docinka w rogu 38cm:( będzie to pewnie brzydko wyglądało chyba, żeby bardzo malutką fugę zrobić ale mimo wszystko będzie to chyba źle wyglądać. Pomyslałam, że może zrobić mozaikę po obu stronach geberitu ale to będzie takie wyróżnianie ( i musiałabym zrezygnować z mozaiki na podłodze a podoba mi się:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi ( bo wc jest bardzo malutkie) na podłodze miałabym tylko pasek mozaiki i te dwie płytki ( każda ścinana o 11 cm, czyli nie będzie żadnej w normalnym rozmiarze) czy to będzie ok? ( płytka na podłogę ma mieć 60x60 - też pomysł projektantki nie wiem czy nie za duże? ewentualnie mogę położyć na podłogę te same co na ściany 30x60 lub zamówić na podłogę 30x30) tylko te same płytki podłogowe mam mieć w wiatrołapie i łazience większej(60x60) i chciałam, żeby były wszędzie jednakowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cirrus, tutaj wizualizacja, ale z innym prysznicem, bo róg prostokątnego jakoś dziwnie wygladał wychodząc na środek łazienki. Prysznic na wizualizacji ma 90x90.

Szafa na pralkę ma ok. 63- x 67-68cm (z uwzględnieniem wymiarów pralko-suszarki + po bokach mały luz do manewrowania). A może lepiej dołożyć z 1tys. i kupić oddzielnie tańszą pralkę i osobo suszarkę w cenie pralko-suszarki? Mogłyby stać jedna nad drugą - przynajmniej do jednej nie trzeba by się schylać ;)

Nie wiem jaką głębokość mają kominy - przyjęłam 40cm

Czy tak mniej więcej wyglada ten wielki grzejnik - chodzi o zajmowane przez niego miejsce? A co do jego wyglądu, to jest to drabinka, stary żeberkowy lub płytowy, a może wygląda jak rury niemal od podłogi do sufitu?

Nad stelażem wc pozostawiłam wolne miejsce - można by tam zrobić płytkie półki.

 

[ATTACH=CONFIG]303540[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]303541[/ATTACH]

 

Moniss, super, dziękuję bardzo!

 

A czy mogłabys jeszcze wrzucic wizualizację z prostokątnym prysznicem? Nie wiem czy to będzie gorzej wyglądać niż taki "schowany" prysznic za szafą:D Ogólnie nie lubię wizualnie półokrągłych itd pryszniców, ale pewnie będę musiała rozważyć te opcje ze względów praktycznych :)

 

Jeżeli chodzi o pralko suszarkę, to szczerze mowiąc nie chcę tracić miejsca na przechowywanie,a musiałabym i tak sie schylic do pralki, wlozyc, wyjac, a potem do suszarki włożyć i wyjąć. Podejrzewam, że suszyć będziemy tam tylko reczniki i jakieś większe rzeczy, chociaż nie ukrywam, że fajnie by było mieć taki słupek, ale na razie szafa z półkami wydaje mi się praktyczniejsza.

Komin ma 30cm "głębokości", a grzejnik to wieelka drabinka :)

Okazało się, że do czwartku muszę wybrać zestaw podtynkowy z kibelkiem, zaczynam poszukiwania internetowe, myśląc w międzyczasie o tym prysznicu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi ( bo wc jest bardzo malutkie) na podłodze miałabym tylko pasek mozaiki i te dwie płytki ( każda ścinana o 11 cm, czyli nie będzie żadnej w normalnym rozmiarze) czy to będzie ok? ( płytka na podłogę ma mieć 60x60 - też pomysł projektantki nie wiem czy nie za duże? ewentualnie mogę położyć na podłogę te same co na ściany 30x60 lub zamówić na podłogę 30x30) tylko te same płytki podłogowe mam mieć w wiatrołapie i łazience większej(60x60) i chciałam, żeby były wszędzie jednakowe

Moim zdaniem, im mniej fug na podłodze tym lepiej ;) Więc płytki 60x60 z jedną fugą przez środek byłyby ok. Gdyby wtedy, gdy ja kupowałam Fargo była wersja 60x60, z pewnością bym je miała. Też je mam w obu łazienkach oraz na całym parterze, ale w rozmiarze 30x60

1.jpg

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

jakiś czas temu otrzymałam 2 wersje wizualizacji swojej łazienki, obie dość podobne, coś mi jednak w nich nie pasowało i nie wiedziałam co, teraz już wiem. Mam pewien pomysł na zmianę ale nie wiem czy sensowny, a może tak jak za wizualizacjach jest dobrze i niepotrzebnie się czepiam? Wizualizacje przede wszystkim różnią się tym, że

1. na pierwszej wanna wolnostojąca na drugiej zabudowana - to widać na pierwszy rzut oka:D

2. na pierwszej prysznic ma 190 cm na drugiej kabina prysznicowa została zmniejszona po to by we wnęce umieścić zabudowaną szafkę (ok. 40 cm) na szlafroki

3. na pierwszej zapomniano umieścić grzejnika na drugiej grzejnik już jest, ale został umieszczony w miejscu dla mnie nie do przyjęcia

Jeśli chodzi o wannę to CHYBA bardziej podoba mi się zabudowana, wanna umieszczona jest centralnie pod oknem (w obu wersjach) co powoduje, że między wanną a szafką na której są umywalki pozostaje ok.45 cm, a między wanną a ścianą z wc i bidetem zostaje ok. 70 cm. Denerwują mnie te "kąty", ani tam nic wstawić, trudno sprzątać. Wolałabym CHYBA przysunąć wannę do jednej ze ścian ale wtedy nie będzie wanny centralnie pod oknem, co nie do końca pasuje pani projektantce, która jest wyczulona na punkcie symetrii i uważa że tak nie będzie dobrze wyglądać. Pomyślałam że jak przesunę wannę do ściany z wc i bidetem to symatria będzie zachowana ale nie względem okna ale względem wnęki na kabinę prysznicową z szafką szlafrokową. Grzejnik umieściłabym wtedy na ścianie z wc i bidetem nad wanną (zamiast szafek) a zabudowałabym szafkami miejsce nad wc gdzie na wizualizacji jest grzejnik.

Pomóżcie proszę, Co myślicie o tych wizualizacjach? Która wersja lepsza ta z wanną wolnostojącą czy zabudowaną? I co z "kątami" ? Przesuwać wannę czy jednak lepiej niech zostanie centralnie pod oknem, i co z tym nieszczęsnym grzejnikiem? Gdzie go umieścić?

LAZIENKA_PRZY_SYPIALNI_1A (1).jpg

LAZIENKA_PRZY_SYPIALNI_2A (1).jpg

LAZIENKA_PRZY_SYPIALNI_3A (2).jpg

LAZIENKA_PRZY_SYPIALNI_4A (1).jpg

LAZIENKA_PRZY_SYPIALNI_1B.jpg

Edytowane przez maksimini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...