Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

O osobnej suszarce wspomniałam właściwie z tego powodu, że sama zastanawiałam sie nad sprzętem 2 w 1, ale poczytałam wypowiedzi tych, którzy mieli 2w1 oraz 1+1 :) Zdecydowana większość jest za rozdzieleniem pralki i suszarki (ze wzgledu na komfort użytkowania, ekonomię i większą neizawodność sprzędów osobnych), a jak brakuje miejsca, to właśnie polecali ustawienie jednego nad drugim :)

 

Wrzucam łazienkę z prysznicem prostokątnym:

[ATTACH=CONFIG]303889[/ATTACH]

 

Ale jedna rzecz nie daje mi spokoju, a właściwie to nawet dwie:

1. aby umyś kabinę, trzeba pozostawić wokół niej miejsca tyle aby sięgnąć ręką ze szmatką czyli ok. 15cm

2. umywalka jest wciśnięta między komin a prysznic i nie wiem, czy korzystanie z niej nie będzie się wiązać z pewną niewygodą...

 

W związku z tym pojawił się pomysł, aby jednak wc ustawić naprzeciw drzwi (jeśli jest taka możliwość techniczna):

[ATTACH=CONFIG]303890[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]303891[/ATTACH]

 

Kabinę prysznicową można zmniejszyć do standardowcyh wymiarów 90x90 (tutaj zostałą poprzednia).

Nie wiem ile centrymetrów nad podłogą jest umieszczony grzejnik, więc szaska z umywalką nie są dosunięte do ściany grzejnikowej

 

Dziekuję Moniss!! ehh to znów daje do myslenia, bo wizualnie ciągle podoba mi sie bardziej prostokątna kabina, ale tak - bardzo prawdopodobne jest, że nie zmieści się szafa zabudowująca pralkę(dojdą jeszcze kafelki itd), a jakbym dała kabinę 90x90 to nie dałoby się z niej wyjść:)

Bardzo słuszna uwaga z myciem kabiny z zewnątrz, o tym w ogóle nie myślałam. Na umywalke i szafkę jest 75cm, może dałabym 60 przesuniętą w lewo i wtedy jakimś patykiem z nawiniętą szmatką dałoby sie poczyścić. Albo wypinane drzwi kabiny...

O suszarkach wertowałam tematy tutaj i w internecie, jednak właśnie ten wielki grzejnik dołożył swoją cegiełkę w mojej decyzji, ostatnio zrobiłam eksperyment i rzeczy, które porozkładałam koło małego grzejnika w domu wyschły w kilka godzin, więc pozostawione na tym wielkim grzejniku pewnie po nocy będą suche, a w cieplejsze dni suszarka na balkonie będzie używana.

Kibelek nie do ruszenia z powodu estetycznego, a także takiego że fachowiec nam już i tak poprzekładał prawie wszystko w tej łazience i mąż by mnie zabił:)

Nie wiem też jak z ta pięciokątną kabiną, znalazłam wymiary do pierwszej-lepszej i boczne ścianki mają 39,3 cm, boję się że drzwi by się nie otworzyły jeżeli z jednej strony byłaby szafka podumywalkowa z wystającymi uchwytami,a z drugiej szafa mająca około 70 cm głębokości. Jutro będę jeździć i szukać kibelka, biorę ze sobą wymiary łazienki i spróbuję namówić sprzedawców żeby pogłówkowali z prysznicem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

moniss dziękuję za rady i fotki inspiracje:) podoba mi się wanna wolnostojąca ale raczej wybiorę zabudowaną, jakoś jest bliższa choć sama nie wiem dlaczego. Co do umywalek to zgadzam się, ta lewa koniecznie musi być odsunięta od ściany na te 30 cm, między umywalkami może być mniej choć jak wyjdzie te powiedzmy 30 cm to się nie obrażę. Co do luster to faktycznie biorę też pod uwagę dwa odrębne w ozdobnych ramach zamiast jednego dużego.

alicyja kurczę nie wiem dlaczego ale w mojej głowie jest schemat że jak wanna zabudowana to prostokątna a jak wolnostojąca to na nóżkach - jakoś nie bardzo leży mi pomieszanie tego mojego schematu czyli wanna owalna zabudowana, ale może przemyślę jeszcze sprawę:) Jeśli chodzi o grzejnik to zgadzam się w całości z Twoją opinią, a zwłaszcza z tym że musi być trochę w stylu retro.

 

Właśnie otrzymałam kolejne wizualizacje, zrobione na szybko z przesuniętą wanną aby mieć pojęcie jak mogłoby to wyglądać. I jak teraz? Jakie macie zdanie?

góra1.jpggóra2.jpggóra3.jpg

I od razu pytanie, gdyby tak miało być to grzejnik miałby wisieć na dobudowanej ściance z płyty gk zlicowanej z szafkami (tak jak jest na wizu), czy lepiej zostawić tam wnękę. tzn. nie dobudowywać ścianki z gk i w tę wnękę wpasować grzejnik? - wtedy grzejnik musiałby być umieszczony wyżej tak aby nie zachodził na dolną, wykafelkowaną część ściany,

Może jeszcze napiszę że z łazienki korzystać będą 2 osoby (tzn. ja i mąż) a pomieszczenie jest wysokie 3,15 cm, jeśli to ma jakieś znaczenie

Edytowane przez maksimini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa tylko jak będą plytki do okna to chyba musza od całej zaczać od góry? a nie od podłogi i wtedy wysokośc wany nic tu nie da? jeśli od dołu to jak najbardziej ...jak dam od dołu płytki to muszę płytkę dociać przy oknie badz będzie wystawać nad okno ( wtedy juz chyba lepiej zrobic do samej góry?)

 

Ola, okno ma ok 90 cm i idealnie na jego wysokość wchodzą 3 płytki. Zakładamy, że kładziesz je w pozycji horyzontalnej ;) Zmierzyłam u siebie i te trzy płytki zajmują 89,5 cm przy cienkiej fudze. Glazurnik dopasuje szerokością fugi. Przyjmując, że od dolnej krawędzi okna do podłogi masz 142 cm (do 140 dodałam 4 z parapetu i odjęłam 2 na podłogę) i to, że wanna powinna mieć rant na wysokości ok. 56-57 cm, to pomiędzy oknem a wanną wchodzą dwie całe płytki + trzecia docięta do ok. 27 cm. Wszystkie płytki wokół wanny, przylegające do niej trzeba by było przyciąć do tej wysokości. Będą troszeńkę niższe od pozostałych, ale nie będzie tego wcale widać.

Twój pomysł położenia mozaiki na ścianie okiennej nad wanną trochę komplikuje ułożenie płytek, gdyż ciężko to będzie spasować ze ścianami bocznymi, chyba, że się mylę ;) Dlatego proponuję, aby to wannę obłożyć mozaiką łącznie z poziomymi dystansami od ścian. Zakładam, że do tej łazienki bierzesz pod uwagę mozaikę Fargo. Jest naprawdę bardzo ładna :)

Tutaj kawałek mojej wanny w tej mozaice w jednej z wielu koncepcji:

wanna.jpg

Bardzo Cię do tego namawiam :)

Co do ścian bocznych, to ułożenie płytek wyniknie z tych płytek przy oknie. Jeżeli zdecydujesz, aby szafka umywalkowa przylegała do wanny (ja bym jej nie odsuwała tak, jak mówiłaś wcześniej), to ścianę od rogu do lustra wypłytkowałabym tak, aby fuga była po środku tego kawałka.

Na obudowę geberita wejdą 4 płytki.

Trzeba też pamiętać, że dolne płytki będą trochę krótsze ze względu na wyprofilowanie odpływu liniowego. Przy odpływie, żeby zachować spadek, płytki będą wyższe. Na dwóch ścianach prysznica będzie mozaika, ale jeżeli wykorzystasz pomysł z dosunięciem zabudowy wc do kabiny to tam będzie płytka.

Nie wiem, czy to wszystko jest zrozumiałe, bo ciężko to wytłumaczyć. Dobry glazurnik poradzi z tym sobie bez problemu.

Tak to widzę, mniej więcej :)

łaz1.jpg łaz3.jpg

wanna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cirrus - Z Twojego ostatniego posta wywnioskowałam, że zrezygnowaliście z pralko-suszarki. Nie wiem jakie są Wasze priorytety ale coś takiego przyszło mi do głowy:

Duża kabina(80x168cm, drzwi ok.120cm), długi blat pod umywalką(ok.123cm -jeśli grzejnik wisi dostatecznie wysoko*)o szerokości 40cm. Płytka pralka w schowku, którego dolna część ma głębokość 45cm (do wysokości zabudowy stelaża wc -fajnie ten jakby był niski, ok.90cm - na wizualce 120cm)a wyżej szafki o głębokości komina(30cm).

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/6a36fc8d3057.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3524e645b8b3.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/0e3a72090f69.jpg

 

Zastanawiałam się czy wizualnie łazienka nie zrobi sie za wąska(ok.138cm na wysokości wzroku) - mam przedpokój o szerokości 130cm i w nim stoją meble i ja nie odczuwam tam jakiejś specjalnej klaustrofobii ;). Można fronty szafek nad pralką zrobić lustrzane jakby co :)

 

*)Z oryginalnego rzutu wynikałoby, że grzejnik ma 110x50cm i skoro deweloper narysował pod nim pralkę(a dodatkowo Ty piszesz, że jest pod sam sufit) to i blat umywalki mógłby być do końca ściany. Na mojej wizualce grzejnik 120x60cm, 110cm nad podłogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maksimini, gdyby nie wnęka prysznicowa, to układ Twojej łazienki jest identyczny z moją :) Moja podstawowa uwaga: przy tak dużej łazience robienie takiej ciasnoty przy dwóch malutkich umywalkach to grzech ;) Będziecie stać jedno na drugim :D Moim zdaniem należy jest rozsunąć i dać większe niż 35 cm (umywalka na rzucie jest szerokości bidetu), nawet za cenę utraty symetrii ;) Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cirrus - Z Twojego ostatniego posta wywnioskowałam, że zrezygnowaliście z pralko-suszarki. Nie wiem jakie są Wasze priorytety ale coś takiego przyszło mi do głowy:

Duża kabina(80x168cm, drzwi ok.120cm), długi blat pod umywalką(ok.123cm -jeśli grzejnik wisi dostatecznie wysoko*)o szerokości 40cm. Płytka pralka w schowku, którego dolna część ma głębokość 45cm (do wysokości zabudowy stelaża wc -fajnie ten jakby był niski, ok.90cm - na wizualce 120cm)a wyżej szafki o głębokości komina(30cm).

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/6a36fc8d3057.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3524e645b8b3.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/0e3a72090f69.jpg

 

Zastanawiałam się czy wizualnie łazienka nie zrobi sie za wąska(ok.138cm na wysokości wzroku) - mam przedpokój o szerokości 130cm i w nim stoją meble i ja nie odczuwam tam jakiejś specjalnej klaustrofobii ;). Można fronty szafek nad pralką zrobić lustrzane jakby co :)

 

*)Z oryginalnego rzutu wynikałoby, że grzejnik ma 110x50cm i skoro deweloper narysował pod nim pralkę(a dodatkowo Ty piszesz, że jest pod sam sufit) to i blat umywalki mógłby być do końca ściany. Na mojej wizualce grzejnik 120x60cm, 110cm nad podłogą.

 

Alicyjo, dziekuję za wizualizacje, przeczytałam swoją wypowiedz jeszcze raz i już wiem jak to zabrzmiało:o, ja się odnosiłam do oddzielnej pralki i suszarki, decyduję się na pewno na pralko-suszarkę właśnie po to, że używalabym jej raczej tylko zimą, więc nie chcę dwóch dużych sprzętów.

Stelaż od kibelka już mamy zamontowany więc układ łazienki musi zostać taki, jaki jest, właściwie teraz tylko zastanawiam się na prysznicem - jakiej wielkości, kształtu itd.

Niestety przez problemy z kręgosłupem w ogóle nie bywam w mieszkanku (deweloper nie chce włączyć windy) i nie mogę zmierzyć grzejnika, ale to co deweloper narysował w planie to bezsens, bo normalna pralka o szerokości 60cm nie weszłaby tam z normalnym kibelkiem, dlatego przeniosłam przyłącza do pralki na inną ścianę:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa Właśnie tak przyglądam się Twojej wannie i jest ok. podoba mi się. A możesz pokazać więcej Twojej łazienki, zwłaszcza umywalki - będę wdzięczna :) Moje umywalki na wizu mają 40 cm średnicy, moim zdaniem są wystarczające, mogę jeszcze zrobić jajowate trochę większe. Nie chcę dużych umywalek przecież one mają służyć tylko do umycia zębów, rąk i drobnych czynności higienicznych, prać w nich nie będę;-) Ale zgadzam się że można je trochę rozsunąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)hejka:) znow tu jestem;)

Przyszlam po porade.

 

[ATTACH=CONFIG]303551[/ATTACH]

niestety nie mam zadnych wizualizacji ostatecznych (starych nie wklejam, zeby nie mieszac). zarysowalam z grupsza, zeby bylo wiadomo o czym pisze.

 

Otoz nie wiem do jakiej wysokosci ukladac plytki.

-Sciana po lewo od drzwi wydaje mi sie ze nie poterzebuje wcale plytek. praktycznie nie ma co sie tam chlapac. Chce tam powiesic jakis duzy obraz (miala byc tapeta ale poniewaz musi byc grzejnik to odpuscilam).

-na przeciwko drzwi sciana z umywalka- jest jej nieduzy kawalek. Mysle czy nie umiescic tam duzego lustra od poziomu szafek na calej powierzchni do wysokosci okna. nad tym jakies swiatlo.

Czy ewentualnie polozyc rzad plytek oddzielajacych szafke od lustra tak jak na obrazku ???

[ATTACH=CONFIG]303552[/ATTACH]

-rog z prysznicem nawet nie ma co dyskutowac bo obie sciany musza byc wylozone.

-sciana z wanna, bidetem i wc-do jakiej wysokosci ulozyc tu plytki??

 

A moze pociagnac sciane z wanna i wc rowniez na ta z grzejnikiem(lewa str od drzwi) na tej samej wysokosci?

 

Doradzcie prosze..licze na wasze wprawione oko i gust:yes:

 

Lewa ściana jak najbardziej bez płytek. A fototapetę może uda Ci sie dobrać taką, że grzejnik nieco zniknie?

Umywalka, to tak jak piszesz: albo samo lustro (będzie sie chlapało) albo płytki pomiędzy blatem a lustrem. A może po prostu pomalować farbą np. ceramiczną??

Płytki pod prysznicem na wysokość kabiny.

Płytki nad wanną i wc, na wysokość stelaży lub na ok. 1,2m od podłogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cirrus - dlaczego piszesz, że pralka z kibelkiem by się nie zmieściły razem? Ściana 138cm - pralka 60cm, na kibelek zostaje 78cm. Nawet gdyby uwzględnić jakiś niewielki odstęp pralki od ściany z grzejnikiem i zwężenie po położeniu kafelków to na kibelek zostałoby pewnie z 70cm - jeszcze w miarę wygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa Właśnie tak przyglądam się Twojej wannie i jest ok. podoba mi się. A możesz pokazać więcej Twojej łazienki, zwłaszcza umywalki - będę wdzięczna :) Moje umywalki na wizu mają 40 cm średnicy, moim zdaniem są wystarczające, mogę jeszcze zrobić jajowate trochę większe. Nie chcę dużych umywalek przecież one mają służyć tylko do umycia zębów, rąk i drobnych czynności higienicznych, prać w nich nie będę;-) Ale zgadzam się że można je trochę rozsunąć.

 

Powiedz, czy używałaś kiedyś 40-centymetrowej umywalki? ;) Tu nie chodzi o pranie w niej, ale o komfort użytkowania. Uwierz mi, 40 cm to bardzo mało, trzeba będzie niemal celować w umywalkę. U umyciu twarzy bez ochlapania wszystkiego wokół nie wspomnę ;) Ale: zrobisz, jak uważasz.

Moja łazienka miała wyglądać na setki różnych sposobów, była również koncepcja z wanną na środku ;) Nie wiem, czy jej trochę nie żałuję.. ;)

02(2).jpg

 

Ostatecznie stanęło na tym:

duża3.jpg

A umywalki to Godmorgon z Ikea, 100 cm każda

duża1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa Dziękuję:) Co do umywalek...może to kwestia tego że mam w obecnym mieszkaniu umywalkę 50x30 co do której użytkowania nie mam zastrzeżeń, pomyślałam więc że takie o średnicy 40 cm mi wystarczą. Może to kwestia przyzwyczajenia i nawet nie wiem jak może być wygodnie przy większej umywalce, bo takiej nigdy nie miałam. Przemyślę jeszcze te umywalki.

A Twoja łazienka bardzo ładna, zwłaszcza zachwyciła mnie mozaika na ścianach - możesz zdradzić jaki to produkt?

Kurcze i ta wanna, rzeczywiście też dobrze wygląda u Ciebie na środku, ja pierniczę nie wiem co robić :bash: Tak mi się marzyło w łazience jakiś fotel/krzesło postawić albo manekin, na których punkcie mam bzika i których mam kilka. Tylko jak zostawię wannę na środku to nic takiego w łazience nie umieszczę...

 

Rozumiem że godmorgon to szafka pod umywalkę, która cała ma szerokość 100 cm, a ile ma sama umywalka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maksimini, cieszę się, że łazienka się podoba. Ty, widzę, planujesz trochę inny styl wykończenia. Ładnie :) Pod warunkiem, że nie ma tam żadnego manekina :lol2:

Umywalka godmorgon też ma szerokość 100 cm, tyle ile szafka. Wgłębienie ma szerokość 50 cm, po bokach 25-centymetrowe "blaty".

Na ścianie jest płytka Hexa titanio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maksimini, cieszę się, że łazienka się podoba. Ty, widzę, planujesz trochę inny styl wykończenia. Ładnie :) Pod warunkiem, że nie ma tam żadnego manekina :lol2:

Umywalka godmorgon też ma szerokość 100 cm, tyle ile szafka. Wgłębienie ma szerokość 50 cm, po bokach 25-centymetrowe "blaty".

Na ścianie jest płytka Hexa titanio :)

No dobra z manekina mogę zrezygnować, mąż też mnie ciągle z nimi goni :lol2: Ale i tak marzyło mi się że w łazience będzie jeszcze coś, coś dekoracyjnego oprócz tych wszystkich niezbędnych sprzętów łazienkowych. Może i manekin tych kryteriów nie spełnia, ale coś muszę tam wcisnąć :lol2: Tylko co? i gdzie?

W kwestii samych umywalek nie licząc blatów - to co 50 cm na szerokość starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55-60 cm (mierząc od zewnętrznych krawędzi) jest optymalne :)

Co do dekoracji się nie wypowiem, bo wg mnie łazienka nie jest na nie najlepszym miejscem. Manekina bym się bała, a na krześle ciągle leżałyby jakieś ubrania ;) Może jakaś czarodziejska skrzynia? Można na niej przysiąść lub coś wrzucić do środka :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję muszę się w to wciągnąć bo ta godzina i nie łapie wszystkiego:D

 

 

ciężko mi idzie nie mogę tego zrozumieć jak na okno ma mi zostać 90 cm, żeby były 3 płytki równe...bo okno ma 90 bez parapetu tak jakby otwór ma 90 a po odjęciu parapetu będzie miało okno 86cm wtedy bym pewnie musiała przyciąć do góry? czy ja coś kręcę? albo bym musiała przyciąć płytkę tę pierwsza z 3 z okna czyli łacznie 6 płytek od wanny czyli 30+30+27(26)+26+30+30?

nie wiem czy dobrze myślę....

niestety już pzresunęłam baterie mam podtynki wszędzie i blat będzie pzresunięty od wanny

Edytowane przez olalee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss dziękuję za rady. Pod prysznicem na górze na pewno będą płytki drewnopodobne, podłoga będzie jednolita. Natomiast boję się białej fugi w miejscach dostępnych dla wody. Na projekcie jest jasna szara i pytanie czy w rzeczywistości przy małych kafelkach nie będzie to wyglądać lekko "tragicznie".

W dolnej łazience na razie przewidziany jest brodzik, ale coraz bardziej skłaniam się ku odpływowi. W drugiej wersji ściana z prysznicem jest w płytkach w kolorze imitującym beton.

A jaki kolor ścian zrobić? Biały?

 

Widzę, że też masz z łazienki wejście do pralni. Pytałam wcześniej tutaj o radę, ale nikt mi nie odpowiedział, to mam pytanie do Ciebie, jakie drzwi będziesz dawać do pralni? Bo ja tak myślałam czy nie ukryć tego wejścia jakoś za szafką czy czymś podobnym, bo nie wiem czy takie widoczne drzwi nie będą szpecić łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łazience z której będą korzystać trzy osoby, miejsce na umywalki ma 168 cm szerokości i 50 cm głębokości, z jednej strony jest ściana, z drugiej wolna przestrzeń. Planuję umieścić 2 umywalki. Pomóżcie proszę, jak je rozmieścić by miało to ręce i nogi? Myślałam o takim układzie: ściana, potem 30 cm blatu, potem umywalka 40 cm, następnie 28 cm blatu między umywalkami, potem druga umywalka 40 cm i na koniec blat 30 cm - razem wszystko ma 168 cm. Czy tak będzie dobrze? A może dać większe umywalki, tylko, gdzie wtedy zmniejszyć blat, może między umywalkami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy mogę Was prosić o radę odnośnie ustawienia wanny wolnostojącej w łazience która ma być a'la salon kąpielowy...... Ma ona dwa wysokie okna (od samej posadzki), planuję prysznic walk in po prawej oddzielony tylko szybą, reszta jak na załączonych rzutach. Tylko nie mogę się zdecydować gdzie tą wannę :( Będę wdzięczna za propozycje :)

doc00905820150203145047_001.jpg

doc00905820150203145048_001.jpg

doc00905920150203145109_001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa ściana jak najbardziej bez płytek. A fototapetę może uda Ci sie dobrać taką, że grzejnik nieco zniknie?

Umywalka, to tak jak piszesz: albo samo lustro (będzie sie chlapało) albo płytki pomiędzy blatem a lustrem. A może po prostu pomalować farbą np. ceramiczną??

Płytki pod prysznicem na wysokość kabiny.

Płytki nad wanną i wc, na wysokość stelaży lub na ok. 1,2m od podłogi

 

Dzieki:)

To jeszcze podpytam.. nie lubie tych poleczke, ktore sie tworza na wysokosci geberitu. W dolnej toalecie zamierzam zrobic zamykana szafke.

Jak to rozwiazac tutaj? Bedzie bidet i wc. Od razu za nimi wanna.

-da sie odsunac wanne na szerokosc geberitu, zeby stworzyc jedna sciane bez zalamywan?? Nad geberitem zrobilabym szafke lub zabudowala sciane do gory. A przy wannie polke w scianie na kosmetyki.

-czy zostawic sciane przy wannie tak jak jest a tylko zabudowac geberit do gory??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...