Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki mamik za odpowiedź. Jest to jakiś pomysł. Muszę chyba wziąć kredę i rozrysować wszystko na podłodze, to wtedy będzie coś widać. Na projekcie wygląda, jakby było na wszystko miejsce, ale jak oglądam zdjęcia z różnych realizacji tego domu, to jednak łazienka wygląda na ciasną.

Okno jest trójkątne, dosyć spore - u podstawy ma prawie 3m. A ściana kolankowa chyba 90. Na razie mam wrażenie, że skosy są mało ingerujące w przestrzeń, ale to pewnie dlatego, że nie ma jeszcze ocieplenia, płyt, wylewki. Jak to przyjdzie, to zrobi się ciaśniej.

W każdym razie jeszcze raz dziękuję za chęć pomocy. Będę kombinować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość GOSC12_3

Dziewczyny chłopcy, czy jest możliwość, aby ktoś zrobił mi wizkę w 3D mojej łazienki? Na papierze mam, ale nie umiem nigdzie zrobic w 3d, aby sobie to wyobrazić. Napisze jakie mam plany.

Łazienka ma 345*313.

Ściana A: 345cm. 68 cm ściany, 80cm drzwi otwierane do środka na prawo. Potem 205 cm ściany. Na tych 205 cm od drzwi będzie umywalka , a nad nią szafka z lustrem. Potem wc podwieszany.

Ściana B: 313 cm. 20cm ściany, 150cm okno (160dziura na okno), 135cm ściany. Zaraz jak się kończy okno bedzie pralka, potem wanna krótka strona a nad nia drabinka.

Sciana C: 345 cm, 150cm wanna, ale chcę ją troche obudowac kafelkami z każdej strony, takie ala pólki, od strony łazienki, wanna będzie miec najwięcej obudowy, tak aby można było sobie usiąść na tym i zdjąć skarpetki :), potem przerwa i prysznic tzw walk in. I pomyślalam sobie że po lewej zrobie ścianke z karton- gipsu. I moze z prawej strony wanny tez taką ściankę, To by mi dało wnęke , na jakieś półki.

Ściana D: 313 cm. Tu będzie prysznic, potem myślałam o jakichś szafkach niskich stojących i chyba to wszystko.

 

Mam nadzieję, ze jest to zrozumiałe. Proszę nie zostawiajcie mnie bez odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łazienka 1.jpgłazienka2.jpg

 

Proszę o pomoc. Mam małą łazienkę w której chcemy zmieścić wszystko, nie chcieliśmy rezygnować z wanny ani z prysznica ze względu na dzieci ;) Została ona zaprojektowana w sposob widoczny na załączonych zdjęciach. Wanna ma być asymetryczna ze słupkiem na wymiar przy węższym boku. Wc między prysznicem a wanną i umywalka naprzeciw. Na papierze wyglądało fajnie, teraz po zrobieniu pomiarow "na żywo" wydaje się ciasno. Przyłącza już zrobione...Będzie ok jak tak zostanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo to nieźle bo ten program akurat mam, tyle że robiłam w nim kuchnie muszę poszukać jakiegoś instruktażu na youtubie i pobawić sie troche :)

Potwierdzam, pro 100 :) Polecam opcję wizualizacja fotorealistyczna i akcelaracja 3d (niestety mój komp za słaby na użycie obu :( ) Z chęcią zobaczyłabym u kogoś połączenie tych dwóch opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waniliana, wydaje się, że za dużo "dekoracji" w tak małej łazience ;) Proponuję zrezygnować z dekoracyjnych płytek na tle wc, dać je na całe ściance z deszczownicą. Zrezygnowałabym z szafki przy wannie na rzecz większej prostokątnej wanny, szerszej szafki z umywalką i większego lustra :) W tej chwili na tej ścianie jest spore zamieszanie, a szafka i umywalka wraz z lustrem wydają się za małe :) Kafle zrobiłabym chyba pod sufit w całej łazience, a obudowę wanny i szafkę umywalkową białe . Żeby przy wejściu mieć więcej miejsca można pomyśleć o drzwiach prysznicowych składanych do środka, które przy niekorzystaniu z kwadratowego prysznica (bez zaokrągleń) będą złożone i nie będą zabierały miejsca. Czy geberit będzie wkuty w ścianę?

 

łazienka 1.jpg

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa nie będzie wkuty w ścianę bo jest zdaje się zbyt cienka więc będzie taki postument wymurowany. To co narysowałaś wygląda sensownie - muszę to przetrawić :D Skoro proponujesz obudowę wanny białą to z tych drewnopodobnych kafli na ścianie przy umywalce też zrezygnować? Przy tej opcji zyskuję większą umywalkę a to duży plus. Jak zobaczyłąm w salonie taką 60x35 cm to się prawie popłakałam ;) TRochę mi szkoda tych drewnopodobnych kafli bo chciałam wprowadzić jakiś ciemniejszy akcent. W wersji szary dekor z bardzo jasnym kremem wydaje mi się bardzo sterylnie ;) Z drugiej strony łatwiej o dodatki... Taka szafka pod umywalką chyba wystarczy na przybory toaletowe i ręczniki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duzo tych wzorków, skasuj drewnopodobne.

 

To już drugi głos za rezygnacją z drewnopodobnych...Złą jestem bo myślałam że łazienkę mam z głowy, zaprojektowali ją "specjaliści" i przyjęłam że jest ok. Teraz jak przyszło do realizacji okazuje się że nic nie jest tak jak powinno, ech. Nie wiem jak odkręcić teraz zamówienie na kafle, zaliczka już wpłacona a kafle podobno czekają na magazynie. Wychodzi na to że muszę za nie zapłącić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, dopiero teraz przeczytałam ze zrozumieniem :D Cała ścianka z deszczownicą to cała ścianka a nie tylko prysznic :) Rzeczywiście ten pomysł wydaje się być fajny.

Tomkowa rozumiem że na ścianie z umywalką radzisz zostawić szary dekor, tylko trochę szerzej i bez drewnopodobnych?

Jedyne co mnie nie do końca przekonuje to ta duża wanna. Kapiemy codziennie dwójkę dzieci, nalewanie wanny do takiego molocha, w wersji na full, puści nas z torbami ;) Zastanawiam się nad wanną 160 cm i obudową z kafli po 10 cm z każdej strony. I jeszce trudno misobie wyobrazić to miejsce w którym wanna i szafka łazienkowa się ze sobą stykają...?

Prysznic ze skłądanymi do środka drzwiami super. Będę takiego szukać żeby obejrzeć patent na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa nie będzie wkuty w ścianę bo jest zdaje się zbyt cienka więc będzie taki postument wymurowany. To co narysowałaś wygląda sensownie - muszę to przetrawić :D Skoro proponujesz obudowę wanny białą to z tych drewnopodobnych kafli na ścianie przy umywalce też zrezygnować? Przy tej opcji zyskuję większą umywalkę a to duży plus. Jak zobaczyłąm w salonie taką 60x35 cm to się prawie popłakałam ;) TRochę mi szkoda tych drewnopodobnych kafli bo chciałam wprowadzić jakiś ciemniejszy akcent. W wersji szary dekor z bardzo jasnym kremem wydaje mi się bardzo sterylnie ;) Z drugiej strony łatwiej o dodatki... Taka szafka pod umywalką chyba wystarczy na przybory toaletowe i ręczniki?

Postument dla wc to coś, czego nie lubię, tym bardziej zrobiłabym go w płytkach podstawowych, aby jak najbardziej wtopił się optycznie w ścianę. Jak najbardziej jestem za rezygnacją z płytki drewnopodobnej w tej łazience. Gdyby płytka bazowa była szara, dekor szary, to jeszcze można pokusić się o coś dodatkowego, a tak, wszystko wydaje się być z innej "parafii". Nie żałuj tych płytek, tutaj całą dekoracją powinna być płytka patchworkowa. To ona przykuwa uwagę, a reszta powinna być dla niej tłem. Szafka, którą zaproponowali Ci "projektanci" to mały koszmarek ;) Według mnie spokojnie zmieści się szafka 80 cm szerokości i 45 cm głębokości. W takiej szafce naprawdę sporo zmieścisz. Nad nią i nad wanną dałabym lustro, które powiększy i ozdobi łazienkę. Między szafką a lustrem płytka patchworkowa.

 

To już drugi głos za rezygnacją z drewnopodobnych...Złą jestem bo myślałam że łazienkę mam z głowy, zaprojektowali ją "specjaliści" i przyjęłam że jest ok. Teraz jak przyszło do realizacji okazuje się że nic nie jest tak jak powinno, ech. Nie wiem jak odkręcić teraz zamówienie na kafle, zaliczka już wpłacona a kafle podobno czekają na magazynie. Wychodzi na to że muszę za nie zapłącić

 

Czy zamówienie dotyczy wszystkich płytek do tej łazienki? Jeżeli tak, to zaliczka może pójść na poczet zakupu pozostałych. Jeżeli przystaniesz na propozycję zrobienia płytek do sufitu w całej łazience i obudowę wanny, to i tak zamówienie trzeba będzie zwiększyć ;) Nie mogą Cię zmusić do zakupu tego, czego nie chcesz. Spokojnie :)

 

Haha, czyli jasna wanna zamiast drewnopodobnych kafli i na ścianie też bez nich? Tylko że te jasne kafle to rozmiar 30 x 60, chyba za duże na obudowę wanny?

 

To są idealne kafle na obudowę wanny :) Trzeba je będzie tylko trochę skrócić, a to żaden problem. Też mam wannę obudowaną tym formatek kafli.

 

Ach, dopiero teraz przeczytałam ze zrozumieniem :D Cała ścianka z deszczownicą to cała ścianka a nie tylko prysznic :) Rzeczywiście ten pomysł wydaje się być fajny.

Tomkowa rozumiem że na ścianie z umywalką radzisz zostawić szary dekor, tylko trochę szerzej i bez drewnopodobnych?

Jedyne co mnie nie do końca przekonuje to ta duża wanna. Kapiemy codziennie dwójkę dzieci, nalewanie wanny do takiego molocha, w wersji na full, puści nas z torbami ;) Zastanawiam się nad wanną 160 cm i obudową z kafli po 10 cm z każdej strony. I jeszce trudno misobie wyobrazić to miejsce w którym wanna i szafka łazienkowa się ze sobą stykają...?

Prysznic ze skłądanymi do środka drzwiami super. Będę takiego szukać żeby obejrzeć patent na żywo

 

Ja właśnie proponowałam dekor tylko na ściance prysznicowej, nie na całej ścianie, chociaż może wystający geberit bardziej byłby niewidoczny, gdyby dekor dać na całej ścianie? Sama nie wiem ;)

Nie za bardzo rozumiem, dlaczego nie widzi Ci się większa wanna. 170 cm to standard. Nie mów, że codziennie kąpiesz dzieci w wannie pełnej wody i dla każdego napełniasz ją od nowa. Naucz dzieci mycia w mniejszej ilości wody, a najlepiej pod prysznicem, który jest obok :D Pamiętaj, że dzieci rosną i wanna rozsądnych rozmiarów to dobra rzecz. Mi kojarzy się ona z relaksem, odpoczynkiem i wygodą. Skoro zmieści się wanna 170 cm i zostaje po stronie umywalki ok. 15 cm na półkę na przybory, to, wybacz, instalowanie mniejszej wanny jest bez sensu.

Szafka umywalkowa może przylegać bezpośrednio do wanny tak jak tu:

łazienka1.jpg

 

lub z odstępem tak, jak tu:

 

łazienka2.jpg

A tutaj układ niemal identyczny z Twoim ;) Nie wiem, czy nie wolałabym tradycyjnej spłuczki zamiast postumentu z geberita ;)

łazienka.jpg

 

Drzwi składane do środka ma Radaway model Eos KDD-B

eos.jpg

 

Planujesz gotowy brodzik, czy z płytek podłogowych z odpływem liniowym? Gdybyście zrobili ten drugi, to przy złożonych drzwiach powierzchnia prysznica byłaby jednocześnie powierzchnią łazienki, bez żadnych utrudnień komunikacyjnych. Przy tradycyjnym brodziku, mimo złożonych drzwi, trzeba by było jednak go omijać i uważać, żeby się nie potknąć.

 

O rety, ale mi wyszedł pościsko :lol2:

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...