Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Klucze odebrane wiec trzeba zdecydowac jak roboty maja przebiegac :))

 

Tu plan ktor dzieki swej uprzejmosci zrobila mi juz jakis czas temu Moniss

 

[ATTACH=CONFIG]279993[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]279994[/ATTACH]

 

 

I teraz pytanie, miedzy wanna i kibelkiem idzie rura kibelkowa po sam sufit, co nijako wymusza zabudowac wanne i kibelek razem. myslalam pociagnac cala zabudowe pod sufit zostawiajac miejsce na szafke zamykana nad kibelkiem i polke na kosmetyki nieco nizej nad wanna. poza tym linia kafelek miala sie konczyc wraz zabudowa kibelka czyli na 1.20m natomiast nie wiem jak ja pociagnac na sciane z oknem ktore jest na wysokosci 1.50m

Myslalam o balych kafelkach z polyskiem, plus kafelki imitujace raczej jasne drewnno na srodku podlogi do wanny + obudowa wanny i sciana prysznicowa kolo wejsca ewentualnie ale jakos nie do konca jestem przekonana. COS JAK TUTAJ http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=309784&d=1427136393

 

Ktos cos?? jakies pomysly?

Wymiar Lazienki to 3.03m na 2.26m szerokosci.

Edytowane przez martolinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOSC12_3
Dziewczyny chłopcy, czy jest możliwość, aby ktoś zrobił mi wizkę w 3D mojej łazienki? Na papierze mam, ale nie umiem nigdzie zrobic w 3d, aby sobie to wyobrazić. Napisze jakie mam plany.

Łazienka ma 345*313.

Ściana A: 345cm. 68 cm ściany, 80cm drzwi otwierane do środka na prawo. Potem 205 cm ściany. Na tych 205 cm od drzwi będzie umywalka , a nad nią szafka z lustrem. Potem wc podwieszany.

Ściana B: 313 cm. 20cm ściany, 150cm okno (160dziura na okno), 135cm ściany. Zaraz jak się kończy okno bedzie pralka, potem wanna krótka strona a nad nia drabinka.

Sciana C: 345 cm, 150cm wanna, ale chcę ją troche obudowac kafelkami z każdej strony, takie ala pólki, od strony łazienki, wanna będzie miec najwięcej obudowy, tak aby można było sobie usiąść na tym i zdjąć skarpetki :), potem przerwa i prysznic tzw walk in. I pomyślalam sobie że po lewej zrobie ścianke z karton- gipsu. I moze z prawej strony wanny tez taką ściankę, To by mi dało wnęke , na jakieś półki.

Ściana D: 313 cm. Tu będzie prysznic, potem myślałam o jakichś szafkach niskich stojących i chyba to wszystko.

 

Mam nadzieję, ze jest to zrozumiałe. Proszę nie zostawiajcie mnie bez odpowiedzi.

Dziewczyny lepiej, zeby na przeciw wejścia była wanna czy prysznic? Co lepiej wygląda od wejscia?

Dobra, nie umiem projektować, więc narysowałam w paincie :)

1. Jak dam prysznic od wejscia to nie wiem gdzie dać jakieś półki,

2. a jak dam wanne od wejscia to nie wiem gdzie pralkę.

 

[ATTACH=CONFIG]311259[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]311260[/ATTACH]

 

Skasowałam troszkę nerwowy post :(

Edytowane przez GOSC12_3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, "dzięki za olanie" moich próśb. Chyba mam za mało postów, aby byc godną uwagi.

 

To nie tak. Widocznie nikt nie miał pomysłu.

Łazienka jest duża i można by "poszaleć" ale nie wiedziałam na ile mogę zmieniać położenie sprzętów więc starałam się na razie zostawić kibelek w pobliżu zaplanowanego przez Ciebie miejsca.

Nie wiem też, które wymiary są prawidłowe - wzięłam te z rysunku(50cm po prawej stronie od wejścia, okno 140cm...).

Ja osobiście nie lubię jak róg wanny prostokątnej "sterczy" czyli jak wanna nie jest wstawiona do wnęki, między dwie ściany. Pralka postawiona tak luzem obok wanny to bardzo kiepski pomysł.

 

Takie wstępne bazgrołki:

 

1) Przy ścianie na wprost wejścia prysznic, wanna i schowek na pralkę między nimi wydzielony dwiema ściankami - całość ma głębokość ok.80cm(za wanną jest półka 10cm szerokości). Przy wannie jakiś stołeczek lub krzesło do zdejmowania skarpetek ;). Po prawej stronie od wejścia płytkie szafki na całą ścianę aż do prysznica a oprócz tego możesz mieć półki nad pralką w schowku.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/dfbd5cf744c3.jpg

 

2) Tylna ściana podobnie jak w poprzedniej wersji tylko zamieniona kolejność - wanna na wprost wejścia a prysznic bliżej okna. Po prawej stronie od wejścia dość długi blat z umywalką. Kibelek z bidetem narysowałam pod oknem ale oba te sprzęty(albo sam sedes) mogą być na ścianie po lewej od wejścia.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/e72ace2df617.jpg

 

3)Tutaj bardziej zasugerowałam się wymiarami z opisu chociaż trochę mi się nie zgadza suma(ściana z drzwiami niby 345cm: 68+80+205=353cm ).Po prawej od wejścia wysoka i głęboka zabudowa kryjąca pralkę i mnóstwo półek. Przy tylnej ścianie prysznic ok.130x80(lub 90)cm i wanna obudowana z trzech stron - ta ścianka między nimi może tworzyć wnęki/półki dostępne z jednej lub z obu stron.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/c1a12dd73854.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOSC12_3

Alicyja przywróciłaś mi wiarę w ludzi :) Dziękuje bardzo.

W jakim programie takie ładne plany narysowałaś?

 

A więc tak. Nic jeszcze w tej łazience nie ma. Mozna szaleć do woli. Wymiary są prawidłowe. Okno musi juz tak być, ale drzwi mogłabym jeszcze przesunąć. Co prawda tato mnie pewnie zabije ;) bo to on wszystko robi. Mąż nie chce mieć kibelka pod oknem- to jedyne wytyczne. Bardzo mi się podobają Twoje pomysły (wszystkie) i jeszcze większy mętlik mam w głowie :)

Faktycznie pomyłka w opisie - między drzwiami a ścianą jest 58- cała ściana 343cm. Ide jeszcze raz sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa problem w tym ze miedzy wanna a kibelkiem jest ruta idaca do damego sufitu wiec ta zabudowa 150 bylaby przecieta takim wysokim 20 centymetrowym slupem...Alicyja chegnie wyslucham tez Twoich uwag i wszystkich innych. Co do ulozenia plytek zastanawiam sie czy ta lazienka nie jest za mala na "drewniana sciezke " prowadzaca do wanny :bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa problem w tym ze miedzy wanna a kibelkiem jest ruta idaca do damego sufitu wiec ta zabudowa 150 bylaby przecieta takim wysokim 20 centymetrowym slupem...Alicyja chegnie wyslucham tez Twoich uwag i wszystkich innych. Co do ulozenia plytek zastanawiam sie czy ta lazienka nie jest za mala na "drewniana sciezke " prowadzaca do wanny :bash:

 

To zrób zabudowę do samego sufitu, a płytki połóż do wysokości parapetu :) Na wizkach Moniss nie ma żadnej "drewnianej ścieżki", więc trudno mi zająć stanowisko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riri, Rzuty rysowałam w programie CorelDraw. Jak chcesz sama coś potworzyć to w internecie jest sporo programów do pobrania albo online, w których lepiej lub gorzej można łazienkę zaplanować i obejrzeć w 3D. Zobacz w wątku Programy do aranżacji, projektowania itd.. Ostatecznie rysuj na kartce w kratkę lub papierze milimetrowym - z zachowaniem tej samej skali dla pomieszczenia i wyposażenia.

 

4)Po prawej od wejścia umywalka i pralka pod blatem. Kibelek może być za ścianką -wysoką lub niską - albo bez ścianki. Na tylnej ścianie płytkie szafki. Prysznic od wanny może oddzielać ścianka lub szyba. Wanna pod oknem - nie każdemu to odpowiada.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/110d2d4a7752.jpg

 

5) Z tyłu łazienki wydzielone ściankami miejsce na prysznic i mini-pralnię. Wanna owalna(takie potrafią być dosyć drogie) - 150x70cm a razem z obudową 170x80cm jeśli z trzech stron dodać po 10cm. Przy prawej ścianie płytkie szafki.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/a292e6253eda.jpg

 

Dobrze, że drzwi można w razie czego przesunąć ale może nie będzie potrzeby. Najpierw wybierzcie układ najbardziej Wam pasujący a potem się zastanówcie. Na przykład w mojej propozycji nr 3 zabudowa po prawej może mieć 50cm głębokości i albo płytką pralkę(np.45cm) da się całkowicie schować(za drzwiczkami szafy) albo głębsza pralka może pozostać widoczna i wystawać trochę z tej zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie podepnę się pod temat łazienki ponieważ sam zmagam się z właściwą aranżacją tego pomieszczenia.

Łazienkę mam zrobioną w szarościach. Nie wiem czy nad wanna te duże płytki tam w ogóle pasują. Nad geberitem jest szafka wnękowa a po drugiej stronie umywalka z pralką schowaną w zabudowie. Proszę spójrzcie na całość i coś podpowiedzcie. Z urządzeniami za bardzo nie ma co zrobić bo łazienka jest mała ale ten dobór kolorów mnie trochę martwi. Za każdą podpowiedz z góry dziękuję.

 

Zdjęcie1

 

00000013.jpg

 

Zdjęcie 2

 

00000014.jpg

 

Zdjęcie 3

 

00000015.jpg

 

Zdjęcie 4

 

00000016.jpg

 

Zdjęcie 5

 

00000017.jpg

Edytowane przez stann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOSC12_3

Stann ja nie pomogę, bo dopiero co zaczynam przygodę z łazienkami.

 

Alicyja, po długich analizach wybrałam chyba pierwszą wersję. Tyle tylko, ze wanne chciałabym odwrócić o 180st i prysznic dam o szerokości 120cm.

Jakbys była tak miła i narysowała jeszcze taką wersję. Ja próbowałam na jakichs darmowych programach, ale to jakieś badziewia są . Jeszcze będę działac i uczyć się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stann, możesz wrzucić rzut łazienki? Wydaje mi się, że wc jest troche zbyt blisko wanny. Czy geberit odstaje od sciany, czy może zabudowany w jakiejś wnęce?

Co do płytek, to albo szare, albo te białe fale, ale do wysokości dolnej krawędzi lustra i tylko nad umywalką i wanną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stann - moim zdaniem szare płyty są ok, ale dałabym je w poziomie, a nie w pionie. I zdecydowanie wyśrodkowałabym ubikację - jest za blisko wanny, będzie to niewygodne w użytkowaniu wanny

 

Anna289 ten geberit jest we wnęce jak go przesunę to wyjdzie z wnęki i wtedy przesunie się o stelaż do przodu około 22 cm i wtedy będzie źle się korzystało z umywalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...