Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ana289 masz rację co z tą odległością od wanny, jest tam teraz tylko 20 cm. Chciałem aby stelaż był schowany we wnęce, bo jak bym go przesunął to by musiał być montowany na kominie no i by muszla ze stelażem więcej miejsca zajmowała. Tam jest stelaż wsadzony szerokości 50 cm widzę że są też 40-ki więc jak zastosujemy 40-ke i do tego wannę węższą 70-kę to odległość od wanny będzie 30 cm. Co Ty na to??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stann - między wanną o głębokości 75cm a ścianą masz równo 160cm. Dałabym szafkę z umywalką 60cm, po drugiej stronie (w odległości 60cm od wanny) wc (jego szerokość to 40cm). Zostaje Tobie kolejne 60cm na pralkę po stronie umywalki. Całość przykrywa blat 160cm, a wc jest centralnie na środku ścianki. Wolałabym stracić 8-10cm na zabudowę geberit, wykorzystać całą wnękę na fajnie wbudowaną szafkę i mieć miejsce koło wanny na swobodne wycieranie po kąpieli.

Można tam również wstawić niski kosz na brudy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Ana289 kibelek zostawie w tej wnęce ale kupie stelaż 40 cm i o 5 cm go przesunę tak aby między wanna a kiblem było 25-30 cm w zależności jeszcze od szerokości wanny. A z tą zamianą pralki i umywalki to rzeczywiście świetny pomysł. Tak zrobię. Dziękuje za podpowiedzi. A co byś zmieniła w samej aranżacji z materiałów kolorów??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie stann, zrób tak, żeby dla Ciebie było wygodnie:)

A w sprawie materiałów napisałam, że zostawiłabym tylko te szare płyty, ale położone poziomo (bo na wizualizacji są chyba w pionie). Poziome poszerzyły by optycznie łazienkę. Może być również mniejszy format, ale zostawiłabym szare płytki i drewno, bez białych płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Alicyja, po długich analizach wybrałam chyba pierwszą wersję. Tyle tylko, ze wanne chciałabym odwrócić o 180st i prysznic dam o szerokości 120cm.

Jakbys była tak miła i narysowała jeszcze taką wersję.

 

Masz na myśli zamienienie miejscami wanny i prysznica? Jeśli wanna będzie miała 150cm a prysznic 120cm to może zostać za mało miejsca na pralkę. Ja narysowałam ścianki tego schowka o grubości 6cm(nie wiem czy da się zrobić cieńsze a trzeba uwzględnić tynk i/lub kafelki po obu stronach) co zostawia wnękę 61cm czyli pralka by weszła "na styk" a raczej są zalecenia żeby jednak zostawić po kilka centymetrów luzu po bokach pralki. Bezpieczniej byłoby zaplanować kabinę prysznicową 110cm długości. Po prawej stronie od wejścia szafek lepiej nie "ciągnąć" do samej wanny - chyba, że będą nie wyższe niż ona(ok.60cm) czyli powstałaby taka półka-siedzisko. Bliżej drzwi szafki mogą być wysokie do sufitu. Jeśli chcesz same wysokie lub średnie szafki to warto zostawić odstęp od wanny i tam postawić stołeczek.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3230c3bb0c21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOSC12_3

Alicyjo kochana chodzi mi o coś takiego :)

łazienka mój plan5.jpg

 

nie wiem tylko czy nie będzie za mało miejsca między wanna a kibelkiem. Poza tym nie mam pojęcia jak zabudować pralkę. Jeśli zrobiłabym to od pralki i pociągneła (szafka jakaś) aż do wanny to wtedy wyjdzie mi 90cm wanny na wejscie. Qrcze bardzo ciężko mi tu coś wykombinować. Kiedyś nie miałam problemów, ale teraz jak oglądam wasze piękne łazienki chcę miec tez pięknie zrobione :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę Was o radę :) Jestem w trakcie projektowania łazienki. Płytki to połączenie drewnopodobnego Paradyża Baima Brown (podłoga plus zabudowa wanny plus kilka dodatkowych elementów na ścianach) z kremowymi płytkami. Początkowo z Paradyża planowałam zrobić również blat pod umywalkę, ale teraz zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby zrobić np. granitowy... byłby chyba wygodniejszy w utrzymaniu, no i z jednej strony pasowałoby mi zakończyć zaokrągleniem i z granitu lepiej by wyglądał taki zaokrąglony niż z płytek.

Tylko zadaję sobie sama pytanie: czy to będzie współgrało z tymi drewnopodobnymi płytkami? Czy się nie będzie "gryzło"?

Jak myślicie?

Będę wdzięczna za wszelkie porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem kolejne wizualizacje łazienki. Mam mały dylemat ponieważ mozaika która wydawała mi się fajną rzeczą zupełnie tam nie pasuje. Proszę powiedzieć co byście doradzili. Czy ściana zrobić w białych płytkach bez tej mozaiki. Czy w szarych płytkach z mozaiką. Proszę o jakies porady, bo sam, nie wiem jak to ma wyglądać.

61.jpg

 

67.jpg

 

68.jpg

 

65.jpg

 

48.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stann, absolutnie zrezygnuj z mozaiki na ścianie z wc i z półek w mozaice nad nim, Ana ma 100-procentową rację :) Jeżeli dasz na tej ścianie płytkę podstawową, taką jak na pozostałych ścianach, będzie super :) Uwagę tu przykuwa wąski pasek lustra nad wanną, a dekoracją jest drewno wykańczające szafkę pod umywalką i boki szafek wiszących. I tak bym to zostawiła :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zobaczcie proszę te. Te fioletowe paski są to drzwiczki od szafek wnękowych. Ta nad kibelkiem została przerobiona na dwie półki. Proszę poradźcie jakiego one mają być koloru. Powinny się chyba trochę wyróżniać od płytek. Przy założeniu że płytki będą białe na ścianach jakie byście je zrobili. Czy może lepiej jak płytki na ścianach będą szare , to wtedy te fronty jaki kolor dać

 

48.jpg

 

49.jpg

 

51.jpg

 

54.jpg

 

57.jpg

Edytowane przez stann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrezygnować zupełnie z mozaiki. Jaka płytką zastąpić mozaike? Łazienke zrobić szarą czy lepiej biała. W drewnie czy biała szafka.

 

53.jpg

 

A płytki na wannie może zrobić w mozaice czy lepiej niech bedą białe czy zostawić szarę??

 

67.jpg

 

68.jpg

 

czy szare płytki na wannie

 

63.jpg

 

58.jpg

Edytowane przez stann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...