Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak dla mnie, to ta wersja z tymi płytkami na wszystkich ścianach, bez mozaiki gdziekolwiek

 

[ATTACH=CONFIG]312599[/ATTACH]

 

Urozmaicisz ją dodatkami :)

 

Ale nad kibelkiem robić półki?? Jakiego koloru w takim razie użyć do szaf wnękowych. Są w tym miejscu gdzie jest ten fiolet na ścianach.

A nad wanną jak Ci się podoba pasek z lustrem?? Obudowa wanny z płytek tych samych co podłoga?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stann, jak dla mnie to najładniej wyglądałoby połęczenie obu wersji: białej (+ fronty w szafce białe, bo tutaj wyglądają na szare)

stann68.jpg

oraz z fioletowymi szafkami

stann47.jpg

 

Bez mozaiki i bez otwartych półek.

A jeśli już musisz koniecznie gdzieś wcisnąć mozikę, to co najwyżej zamiast lustra nad wanną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stann, jak dla mnie to najładniej wyglądałoby połęczenie obu wersji: białej (+ fronty w szafce białe, bo tutaj wyglądają na szare)

[ATTACH=CONFIG]312648[/ATTACH]

oraz z fioletowymi szafkami

[ATTACH=CONFIG]312649[/ATTACH]

 

Bez mozaiki i bez otwartych półek.

A jeśli już musisz koniecznie gdzieś wcisnąć mozikę, to co najwyżej zamiast lustra nad wanną.

 

Moniss mam rozumieć że chodzi Ci aby płytki były wszędzie białe, fronty szafek białe ( tych wiszących i szfki zlewozmywakowej) a blaty o boki szafek wiszących w kolorze drewna. Natomiast nad wc zrobić w szafę bez półek w frontami tymi fioletowymi?? Mozaiki nie chce bardziej mi zależy nad lustrem przy wannie. A jaki kolor w takim razie płytek na podłodze szary czy biały??

 

A ta wersja w berzu fronty białe szafek wiszących a te szafy wnękowe z tyłu z frontem tym fioletowym??

 

58.jpg

Edytowane przez stann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniss mam rozumieć że chodzi Ci aby płytki były wszędzie białe, fronty szafek białe ( tych wiszących i szfki zlewozmywakowej) a blaty o boki szafek wiszących w kolorze drewna. Natomiast nad wc zrobić w szafę bez półek w frontami tymi fioletowymi?? Mozaiki nie chce bardziej mi zależy nad lustrem przy wannie. A jaki kolor w takim razie płytek na podłodze szary czy biały??

 

A ta wersja w berzu fronty białe szafek wiszących a te szafy wnękowe z tyłu z frontem tym fioletowym??

 

[ATTACH=CONFIG]312651[/ATTACH]

 

Szafki pod umywalką i wiszące, dokładnie takie jak na powyższej wizualizacji. Płytki na ścianach białe. Wszystkie szafki wnękowe dokładnie takie jak na wizualizacji z fioletami (lub inny kolor, jaki Ci się tylko podoba, może być nawet takie drewno jak boki szafek).

Podłoga może drewnpodobna w kolorze boków i blatu szafki umywalkowej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafki pod umywalką i wiszące, dokładnie takie jak na powyższej wizualizacji. Płytki na ścianach białe. Wszystkie szafki wnękowe dokładnie takie jak na wizualizacji z fioletami (lub inny kolor, jaki Ci się tylko podoba, może być nawet takie drewno jak boki szafek).

Podłoga może drewnpodobna w kolorze boków i blatu szafki umywalkowej??

 

Dziękuję Moniss,a powiedz co w takim razie z bokiem wanny też biały tak jak płytki. Przycisk do geberita jaki byś dała?? Ten pas lustra nad wanną co myślisz??

Edytowane przez stann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałam poprzedni wpis, bo zapomniałam dopisać, że półki nad wc są be ;)

 

Tomkowa Ty też uważasz żeby półek nie robić. Mówicie że lepiej mieć wszystko pochowane w szafkach zamiast na wierzchu. Bez półek ta łazienka może rzeczywiście będzie biła prostotą. Ten fiolet mi się podoba tylko czy taki dobiorę w rzeczywistości?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Moniss,a powiedz co w takim razie z bokiem wanny też biały tak jak płytki. Przycisk do geberita jaki byś dała?? Ten pas lustra nad wanną co myślisz??

Wanna albo obudowana białymi płytkami - jak na ścianach, albo za dedykowanym do tego modelu gtowym panelem.

Lustro nad wanną to ciekawy pomysł :)

 

Jest wiele kolorów płyt meblowych, więc nie powinieneś mieć większego kłopotu z wyborem odcienia, który najbardziej Ci się podoba.

 

Rzuciłam jeszcze okien na rzut Twojej łazienki. Jeśli szafka umywalkowo-pralkowa będzie miała 60cm głębokości, to zostanie do wc minimalna ilość miejsca (zalecane min.60cm), pod warunkiem, że kibelek będzie krótki, z tych do malutkich łazienek.

Może zastanów się nad zakupem płytkiej pralki (do 40cm głębokości) i szafki zrób o głębokości 40-45 cm

 

minimalna przestrzeń przy sedesie.jpg minimalna przestrzeń przy umywalce.jpg minimalna przestrzeń przy wannie.jpg

 

Nie szkodzi, że przy wannie nie będziesz miał tych 100cm szerokości. Ważne aby sie nei obijać łokciami o ściany, a u Ciebie z jednej strony kibelek a z drugiej szafka na wys. ok 90cm, więc nie będzie źle - tylko zrób płytszą szafkę ;)

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanna albo obudowana białymi płytkami - jak na ścianach, albo za dedykowanym do tego modelu gtowym panelem.

Lustro nad wanną to ciekawy pomysł :)

 

Jest wiele kolorów płyt meblowych, więc nie powinieneś mieć większego kłopotu z wyborem odcienia, który najbardziej Ci się podoba.

 

Rzuciłam jeszcze okien na rzut Twojej łazienki. Jeśli szafka umywalkowo-pralkowa będzie miała 60cm głębokości, to zostanie do wc minimalna ilość miejsca (zalecane min.60cm), pod warunkiem, że kibelek będzie krótki, z tych do malutkich łazienek.

Może zastanów się nad zakupem płytkiej pralki (do 40cm głębokości) i szafki zrób o głębokości 40-45 cm

 

[ATTACH=CONFIG]312665[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]312666[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]312667[/ATTACH]

 

Nie szkodzi, że przy wannie nie będziesz miał tych 100cm szerokości. Ważne aby sie nei obijać łokciami o ściany, a u Ciebie z jednej strony kibelek a z drugiej szafka na wys. ok 90cm, więc nie będzie źle - tylko zrób płytszą szafkę ;)

 

Moniss zobacz sobie u mnie na rzut właśnie tak jest. Pralka ma 46 cm z najbardziej wysuniętym pokrętłem. Chciałbym aby została bo ma dopiero 2 latka. Odległość między wc a umywalką to 60 cm przy kibelku długim na 53 cm wiem że są też krótsze. Zwróć uwagę na to że na wizualizacji ta wnęka co jest w niej geberit po lewej stronie ma z 5 cm luzu. U mnie na rzucie zastosowałem stelaż 40 aby móc zrobić więcej miejsca miedzy kibelkiem a wanną ( 25 cm) z tego względu kibelek bedzie na równi z nową płytką i nie wiem czy to nie będzie głupio wyglądało.

 

rzut.jpg

 

Moniss i jeszcze raz dziękuje bo dzięki Wam czyli Tobie ,Tomkowa, Anie289 i innym to moje stare mieszkanie zacznie jakoś wyglądać. Razem zrobimy coś pięknego.

Edytowane przez stann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stann - najbardziej podoba mi się ta łazienka - z prostą matową mozaiką i lustrem tej samej szerokości. Fronty mogą być wówczas w fiolecie, ale może to być też inny kolor:) Blat biały, choć jest trudny do utrzymania w czystości;) Wszystkie płytki (ściana i podłoga) szare.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=312589&d=1428699863

 

Druga opcja z blatem drewnianym - ale nie jestem przekonana do białych płytek i białych frontów zabudów - moim zdaniem zbyt prosto - i białe fugi na podłodze chyba jeszcze trudniejsze niż biały blat;)

 

Nie jestem za otwartymi półeczkami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kolorami to ja będę miał teraz sporo do myślenia.

Moniss przy głębokości pralki 46 z pokrętłem jaka głęboka musi być szafka? Może wystarczy 55 cm??

 

Ano289 ta mozaika chyba będzie źle wyglądała bo ja chcę lustro przy umywalce dać do samego dołu blatu umywalki a nie tak jak teraz na wysokości 30 cm nad blatem. Robię to tylko dla dzieci. Tą umywalkę też muszę znaleśc wpuszczaną w blat bo i tak blat jest dość wysoko teraz bo na 90 cm + wysokość umywalki.

 

Słuchajcie a te drzwiczki do szaf wnękowych to ze szkła chyba bez rączek takie wciskane?

Czy znacie może jakiś sklep wysyłkowy który mógłby mi zrobić takie szafki wiszące czy umywalkowe odpowiednio zabezpieczone do łazienki??

Edytowane przez stann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w kwestii frontów - szklane w łazience i wciskane - ktoś u Ciebie musi lubić sprzątanie;)

 

Dlaczego tak sądzisz :) Nie robiąc półek otwartych najlepiej chyba jak fronty będą szklane - ja mówię o tych w szafkach wnękowych na ścianie wc , te wiszące szafki i umywalkowa to raczej drewniane.

A co do fioletu to ten ciemniejszy fiolet czy ten jaśniejszy .

A jak by był blat w kolorze drewna ( nie wiem czy to fajnie wygląda w łazience) jestem przyzwyczajony do białych to fronty wszystkich szafek fioletowe i płytki szare. A te beżowe nie widzą Ci się ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stann - bo w łazience paruje;) poza tym szklane fronty (choć piękne) wymagają skrupulatniejszego czyszczenia. Do tego otwieranie dotykowe też pozostawia ślady.

I trochę nie rozumiem toku rozumowania i mieszania fioletu, drewna, płytek białych i szarych.

Zrobiłabym łazienkę - albo w białych płytkach z drewnianym blatem i kolorem na zabudowie (tu może być ciemniejszy fiolet, szary, zieleń, czerwień, co wolisz)

albo całą w szarych płytkach z jasnymi fioletowymi frontami (lub innym kolorem wg zamiłowania) i białym blatem.

 

Nie zauważyłam beżowych płytek - gdzie one mają być? z czym łączone: z drewnem? z fioletem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych dwóch wersjach podłoga jest koloru płytek rozumiem?? Albo biała albo szara.

No tak paruje na płytkach, szkle czy drewnie zawsze będzie się osadzała woda. Będę sprzątał :) - z żoną.

A ten kibelek maksymalnie zbliżyć do wnęki czy tak jak na wizualizacji około 5 cm od wnęki i tym samym będzie 20 cm od wanny a nie 25. ?

 

To są te beżowe płytki. Są łączone z białym, ciekawe jak by wyglądało to z fioletem??

Na dwóch pierwszych zdjęciach fronty białe na ostatnim fronty szare.

 

 

58.jpg

 

59.jpg

 

60.jpg

Edytowane przez stann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...