Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałam prosić o pomoc w aranżacji łazienki, projekt domu jest w fazie projektowania więc piony są jeszcze nie ustalone. Wymiary łazienki to 2 x 3m, chciałam umieścić tam wannę (nie musi być duża wystarczy nawet 1,4m - jak na rysunku łazienka2), prysznic, umywalkę i wc ze stelażem podtynkowym.

Próbowałam sama coś wymyślić, ale nie podobają mi się moje ustawienia ;p.

Okno i drzwi też można przesunąć. Jeśli miejsca byłoby za mało można poszerzyć łazienkę kosztem pomieszczenia gospodarczego z lewej strony - tam też będzie pralka.

 

 

[ATTACH=CONFIG]316982[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]316983[/ATTACH]

 

ewelina 1992 a copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ewelina_1992, najbardziej podoba mi się koncepcja pierwsza narysowana przez 2013arch, ale poszerzenie łazienki wydaje się być konieczne. Przy dwóch metrach szerokości zostaje Ci ok. 50 cm przejścia między lewą i prawą stroną łazienki (patrzę na rysunki 2013arch). Zrozumiałam, że pralka ma być w pomieszczeniu obok, z którego można uszczknąć na łazienkę, tak?;) Uda się stamtąd zabrać 50cm? ;) Wtedy można spokojnie zrealizować wersję 1, czyli duża wanna i duży prysznic po prawej oraz dwie umywalki i sedes z bidetem po lewej od wejścia. Między stronami metr przestrzeni. Byłoby akurat :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak

http://images68.fotosik.pl/850/11733ee9d039ba37med.jpg

 

Kinka dziękuje bardzo, wybieram właśnie tak układ. Dziekuje, że pomoglaś mi w decyzji.

2013arch Tobie też dziękuje za adaptacje i poświęcony czas.

To forum jest niezawodne :yes::D

 

Tutaj link do mojego wątku gdzie zmagam się z parterem gdyby ktoś znalazł czas :)

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?220140-Salon-z-jadalni%C4%85-kuchnia

Edytowane przez Afera86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelina_1992, najbardziej podoba mi się koncepcja pierwsza narysowana przez 2013arch, ale poszerzenie łazienki wydaje się być konieczne. Przy dwóch metrach szerokości zostaje Ci ok. 50 cm przejścia między lewą i prawą stroną łazienki (patrzę na rysunki 2013arch). Zrozumiałam, że pralka ma być w pomieszczeniu obok, z którego można uszczknąć na łazienkę, tak?;) Uda się stamtąd zabrać 50cm? ;) Wtedy można spokojnie zrealizować wersję 1, czyli duża wanna i duży prysznic po prawej oraz dwie umywalki i sedes z bidetem po lewej od wejścia. Między stronami metr przestrzeni. Byłoby akurat :)

Wystarczyłoby uszczknąć nie 50 ale 20cm i spokojnie sprzęty by się zmieściły.

 

Ewelina_1992, tutaj kilka pomysłów do Twojej łazienki.

1. płytki stelaż można wmurować w ścianę + kibelek i bidet 55cm

2. Układ pierwszy od 2013arch:

- jeśli pralka ma być w innym pomieszczeniu, to na ścianie kąpielowej może być wanna 160cm + jej obudowa-półeczka na kosmetyki oraz kabina prysznicowa 80x120

- w tym układzie najlepiej by wyglądał portfenetr zamiast zwykłego okna

3. przy opcji ze standardowym oknem, moim zdaniem lepiej będzie wyglądała wanna naprzeciw drzwi (długość 140cm to naprawdę maleństwo i nei widzę sensu montowania takiej, gdy można dać wygodną 160) - patrz projekt kinki dla Afera86

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym użytkownikiem. Hobbystycznie lubie coś stworzyć, wrzucę kilka swoich łazienek. Proszę o Wasze opinie. Pozdrawiam serdecznie :)

[ATTACH=CONFIG]318246[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]318247[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]318248[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]318249[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]318250[/ATTACH]

 

Nie obraź się, ale to koszmarki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego te łazienki są takie malutkie?

 

Umywalka na pralce? Tego to nawet chyba w filmach Barei nie było :p ;)

 

Ciasno i ciemno - tak w skrócie można skomentować większość projektów, natomiast łazienka, w której trzeba by przeskoczyć kibelek, żeby dojść do pralki.... ekstremum dla wyczynowców :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani moi ja z ogromną prośbą, bo z tego pędu mam już młyn w głowie, a tu trzeba decyzje podejmować....

 

Może doradzicie, co kilka głów to nie jedna. Jakie macie pomysły na zaaranżowanie łazienki, chodzi mi głównie o rozmieszczenie poszczególnych sprzętów. Bo ja im dłużej myślę tym mniej wiem. Rozmieszczenie na projekcie to oczywiście pomysł projektantki, także nie sugerujecie się tym proszę

 

W łazience jest plan na prysznic, taki zabudowany ze szklanymi drzwiami, bez brodzika, wanna raczej wolno stojąca i na pewno nie narożna, umywalka 1 szt., wc i bidet. Jest też miejsce na zsyp na bieliznę, gdyż pod łazienką na dole szczęśliwie znajduje się pralnia.

 

Ściana naprzeciw wejścia do łazienki to ściana kolankowa o wys. ok 130 cm.

 

Bardzo ładnie proszę o rady porady

 

http://images55.fotosik.pl/726/c500efc5e75728a0gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótkie pytanko, bo nie mogę skończyć projektu, mała, łazienka bez okna pod schodami, komin na wprost wejścia. Komin planujemy wykończyc płytką strukturalną i ew. podswietlić ledem (nie wiem po co ale mąż te ledy chce gdzies wcisnąć, więc mu lustra będą przeszkadzać, ale może faktycznie przesadzam z lustrami?). Czy lepiej z dwoma lustrami schodzącymi się w narożniku - czy to przesada i lustro tylko nad umywalką?? z góry dzięks

keraben+lustra.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... no coż, takie możliwości posiadam w domu nie naruszając ścian dlatego też takie małe łazienki. Wiem, że pralka pod umywalką i obok WC to niezbyt dobry pomysł ale muszę upchnąć ten sprzęt w jednej łazience stąd takie "dziwne" pomysły. Jeśli ktoś posiada pomysł na małą łazienkę o wymiarach podobnych do tej mojej wąskiej to proszę o podsunięcie pomysłu jak pomieścić to wszystko. Pozdrawiam wszystkich i dziekuję za opinie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefan, ale umywalki na pralce się po prostu nie da zrobić z powodu gabarytów jednego i drugiego. Chcesz mieć umywalkę pod brodą?!? Poza tym na Twojej wizualce widać miejsce na prawo od umywalki, gdzie stoi okrągły kosz - tam można dac pralkę, umywalkę jakaś mniejszą. No jest mnóstwo możliwości! A te czarne półeczki w takim kształcie i ilości to, wybacz, koszmarki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umywalka nad pralką u josei :

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b1e18e512cf3.jpg

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100130-%C5%81AZIENKI-NASZE-!!!!!!&p=6443999&viewfull=1#post6443999

 

Umywalka dla niepełnosprawnych, którą można też zamontować nad pralką:

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/fd87de74dcc5.jpg

http://www.idealstandard.pl/katalog/index.php?fidx=30&sortby=&desc=&pg=pi&st=12&lm=6&pidx=200

 

Stefan1985 Przy pralce o standardowej wysokości(85cm) umywalka nad nią powinna być niezbyt głęboka(wysoka) a ewentualny blat raczej cienki. Chyba, że planujesz niższą pralkę(ok.70cm), np.:

http://www.candy.pl/produkt/1893-aqua_1041d1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim ,mam prosbe o pomoc w zaprojektowaniu lazienki przy sypialni, chcialabym jak najbardziej optymalne ustawienie ,potrzebuje wc, bidet, prysznic i umywalne (jedna lub dwie jakby sie dalo wcisnac) ogrzewanie podlogowe. To co na dole stworzylam jakos mnie nie zachwyca ,chcialabym kafle ze zdjeciem pod prysznicem na scianie lewej ,tylko tez nie wiem jak to bedzie wygladac ( zdecie jak w jednym z postow panorama miasta).Scianek jeszcze nie ma wiec mozna by je ciut poprzesuwac, czy ktos ma pomysl?

 

lazienka nasza.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...