Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kristin9- z tak umieszczonego bidetu nie da się skorzystać(w normalny sposób) bo umywalka zablokuje dostęp. Poczytaj sobie o zalecanych odstępach między sprzętami i wymaganych przestrzeniach przed nimi.

http://muratordom.pl/lazienka/pomysly-i-aranzacje/funkcjonalnosc-azienki,121_404.html

Tu lepiej byłoby zainstalować bidettę przy sedesie zamiast osobnego bidetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawilam lazienke i zrobilam wizualizacje jednak mam dosc skromny program i prosilabym o pomoc na scianie lewej od prysznica chcialabym miec zdjecie pomostu na kaflach np. takie (http://fotografiadlaciekawych.pl/index.php/2011/12/05/co-wolno-a-co-nie-wolno-modyfikowac-na-zdjeciu/) ale jest to dosc droga sprawa wiec przed zakupem chcialabym wiedziec jak to bedzie wygladac ,na podlodze chcialabym plytki podobne do plytek pomostowych (dlugie w kolorze szarosci tak jakby ten pomost byl na calej podlodze )lazienka dolna.jpglazienka nasza 1.jpglazienka nasza 2.jpg

lazienka nasza 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawilam lazienke i zrobilam wizualizacje jednak mam dosc skromny program i prosilabym o pomoc na scianie lewej od prysznica chcialabym miec zdjecie pomostu na kaflach np. takie (http://fotografiadlaciekawych.pl/index.php/2011/12/05/co-wolno-a-co-nie-wolno-modyfikowac-na-zdjeciu/) ale jest to dosc droga sprawa wiec przed zakupem chcialabym wiedziec jak to bedzie wygladac ,na podlodze chcialabym plytki podobne do plytek pomostowych (dlugie w kolorze szarosci tak jakby ten pomost byl na calej podlodze )

 

http://images69.fotosik.pl/928/41c80d79e6ecbc19.jpg

http://images69.fotosik.pl/928/5539327f403532bc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, dziekuje ,dziekuje arek570 baaaardzo :) jest bosko ,teraz jestem pewna ze chce miec taka lazienke.Jedno pytanie jaki jest wymiar kafli i z jakiej firmy ,bo powiem szczerze ze wszystko mi sie podoba, drzwi blaty ,umywalka totalnie wszystko jest pieknie ,bosko .

 

Kafle to Paradyż mistral grafit, płyta i blat z kolekcji Kronospan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie , czy na scianie z bidetem i toaleta powinna przeciagnac tez lustro ?Czy wtedy by juz za duzo sie dzialo bedzie odbicie akurat tego pomostu ,czy moze zmienic tylko strukture pytek, albo zlamac sciane po srodku i zrobic polke na dlugosci z jakims oswietleniem ? Czy po prostu jak tak zostawie nie bedzie zbyt ascetycznie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym wlasnie myslalam fajnie wyszlo z tym zlamaniem sciany , masz racje nie ma co zabierac miejsca ,wyszlo super. Jeden klopot z glowy, teraz zabieram sie za lazienke dzieciakow ,ale nie mam totalnie koncepcji jesli chodzi o ustawienie ,moze Ty cos podrzucisz? Poki cotak sobie to rozplanowalam ,ale jakos chyba malo ergonomicznie wyszlo. Lazienka ma miec 2,7x3,2 ale moge ja poszerzyc lekko dwie rzeczy sa nie ruchome czyli toaleta musi byc na tej samej scianie i drzwi tez .Wstawilam dwie umywalki ,ale nie jest to koniecznosc.Brodzika tez raczej nie bedzie tylko drzwi szklane,wiec w sumie jakas scianke czy wneke by sie przydalo zrobic ,sama juz nie wiem. Brak pomyslow.

dzici lazienka.jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie koncepcja mi się podoba. Sprzęty najczęściej używane blisko drzwi, możesz wstawić ściankę między prysznicem oraz umywalkami, powstanie wnęka na jeden ciągły blat. Między prysznicem i wanną zostanie ponad metr przestrzeni, dobre miejsce na grzejnik i suszenie ręczników. Większe gabarytowo sprzęty daleko od drzwi, nie zagracają przestrzeni. Przestawianie wanny czy prysznica w kwestii ergonomii nie zmieni wiele, co najwyżej może Ci się bardziej podobać. Tylko kibelek do odwrócenia, szkoda że nie ma możliwości;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym wlasnie myslalam fajnie wyszlo z tym zlamaniem sciany , masz racje nie ma co zabierac miejsca ,wyszlo super. Jeden klopot z glowy, teraz zabieram sie za lazienke dzieciakow ,ale nie mam totalnie koncepcji jesli chodzi o ustawienie ,moze Ty cos podrzucisz? Poki cotak sobie to rozplanowalam ,ale jakos chyba malo ergonomicznie wyszlo. Lazienka ma miec 2,7x3,2 ale moge ja poszerzyc lekko dwie rzeczy sa nie ruchome czyli toaleta musi byc na tej samej scianie i drzwi tez .Wstawilam dwie umywalki ,ale nie jest to koniecznosc.Brodzika tez raczej nie bedzie tylko drzwi szklane,wiec w sumie jakas scianke czy wneke by sie przydalo zrobic ,sama juz nie wiem. Brak pomyslow.

[ATTACH=CONFIG]318942[/ATTACH].

 

Moim zdaniem nie wstawiaj żadnej dodatkowej ścianki ;) Kabinę i wannę umieściłabym na wprost wejścia. Piękne kafle na tej ścianie powinny "robić" tę łazienkę :) Jest tam na tyle szeroko, że i wanna i kabina będą miały solidne, wygodne wymiary. Dodatkowo można przedłużyć zabudowę wanny do części kabinowej, żeby stanowiła ona jednocześnie siedzisko i miejsce na przybory kąpielowe

 

Bathroom-Tile-Designs-Ideas1.jpg

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa, jak rozumiem kabina będzie się otwierać na umywalki, co z zatem z nimi, trzeba będzie odsuwać, 2 się nie zmieszczą.

 

Niekoniecznie, jestem wielką zwolenniczką drzwi otwieranych do wewnątrz kabiny :)

 

Umywalki zrobiłabym na szafkach, bo nie ma w tej łazience miejsca do przechowywania rzeczy łazienkowych. Grzejnik obok wanny, a pod nim ławka będąca jednocześnie schowkiem na rzeczy do prania. Wc na rysunku jest za duże (standard to 54 cm). Kabina może mieć 120x100 cm, wanna 180 cm w obudowie, na której można ustawić niezbędne do kąpieli przybory :)

dzici lazienka.jpg

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa, jak rozumiem kabina będzie się otwierać na umywalki, co z zatem z nimi, trzeba będzie odsuwać, 2 się nie zmieszczą.

 

Można zamienić miejscami wannę i kabinę :) Czyli kabina naprzeciwko kibelka a umywalki spokojnie można będzie pociągnąć do wanny na odległość ok.20cm.

Tomkowa - ten rzut i tak jest zdeformowany, widać różnice w cyfrach po lewej i na dole - w rzeczywistości brodzik jest kwadratowy.

Edytowane przez alicyja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alicyja, myślałyśmy o tym samym równocześnie :) To jest bardzo dobry pomysł, ale i tak zrobiłabym drzwi otwierane do środka kabiny :) Wtedy jedna część ścianki (50 cm) mogłaby być nieruchoma (czerwona - tam, gdzie przedłużenie zabudowy wanny), a druga część (70 cm niebieskie) otwierana do środka :)

 

dzici lazienka.jpg

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pomysł z wydzieleniem prysznica ściankami jest ok - dzieci raczej nie będą ze ściągaczką szaleć po każdym prysznicu ;) więc im mniej szyb tym lepiej.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/25ced2a94aff.jpg

 

A gdyby zwęzić łazienkę to czy dałoby się kibelek ustawić bokiem(przy prawej ścianie a nie przy tej z drzwiami)? Wyszło mi po rozciągnięciu rzutu, że łazienka ma mieć 320cm szerokości a można spokojnie zejść do 260-280cm (np.kabina 80x100, wanna 140-160cm). Nie wiem dokładnie gdzie ma być pion ale sedes nie musiałby być daleko od planowanego miejsca.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/000b58abea04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...