Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Reece 3D planner13-page-001.jpg

 

Kurcze wydaje mi się że chyba zostanę przy wersji z wnękami. Bo nie wiem czy lubię sikając patrzyć na siebie :) Mam jeszcze pytanko co do wnęk czy powinien tam być wewnątrz dekor czy grafitowa płytka?

W wnękach nad WC bym zamontował punktowe oświetlenie a we wnęce pod szafką taśmę Led CZy dobrze myślę ?

 

A co mnie ciągnie do wnęk NIE WIEM :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kurcze wydaje mi się że chyba zostanę przy wersji z wnękami. Bo nie wiem czy lubię sikając patrzyć na siebie :) Mam jeszcze pytanko co do wnęk czy powinien tam być wewnątrz dekor czy grafitowa płytka?

W wnękach nad WC bym zamontował punktowe oświetlenie a we wnęce pod szafką taśmę Led CZy dobrze myślę ?

 

A co mnie ciągnie do wnęk NIE WIEM :))))

 

A może czas zacząć załatwiać potrzeby na siedząco? :D To tylko kwestia przyzwyczajenia, a o ile mniej sprzątania! :cool: I ile łazienka zyskałaby urody mając lustro na całej ścianie :) Gorzej, jeżeli przeszkadzałby Ci widok siebie podczas mycia:lol2: Jeżeli tak, to zrób wersję pierwszą, ale inaczej ;) Szafki lustrzane powinny wisieć tak, aby ich górna linia była jak najbardziej zbliżona do linii drzwi wejściowych i linii kabiny prysznicowej. Grzejnik też przydałoby się wyrównać do tej linii.

Pierwsza dolna wnęka niech idzie po całości ściany, pozostałe na całej szerokości części bez szafek. Będzie trochę ładniej i odejdzie sporo cięcia płytek i niepotrzebnych fug. Wnętrze wnęk w dekorze ;) Ja nie wiem, co Ci się w tych wnękach podoba ;)

 

Reece 3D planner12-page-001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!!

 

Postanowiłam napisać z prośbą o poradę, bo na remontach się kompletnie nie znam, a wiem, że mnóstwo tu specjalistów ;)

 

Otóż kupuję swoje pierwsze, wymarzone M - w bloku - z maleńką łazienką - 3,59 m2 :( (157,5 x 240,5; komin(?) 60 x 30) Poniżej dołączam plan mieszkania. Chcieliśmy zamienić toaletę z pralką, ale deweloper kręci nosem :( Trzeba będzie robić rurę kanalizacyjną z 3 kolankami i bardzo, bardzo to odradza. Doradźcie proszę, czy uda się rozmieścić wyposażenie łazienki tak, jak to wymyślił deweloper, a przy tym zachować chociaż namiastkę wygody? I czy uda się wcisnąć jakąś szafkę nad pralką? Ręce opadają... :(

 

[ATTACH=CONFIG]320242[/ATTACH]

 

Ze mnie specjalistka z Bożej łaski, ale coś napiszę :lol2: Rzeczywiście rura z 3 kolankami wokół komina to niemal nieszczęście gotowe, więc trzeba się poruszać z wc w bliskim sąsiedztwie pionu. Po pierwsze zrezygnowałabym z małej wanny na rzecz dużego prysznica. Mógłby on powstać we wnęce utworzonej przez powiększenie komina. W dodanej mu "kubaturze" można ulokować całkiem pojemną szafę łazienkową. Kibelek trzeby by odsunąć od komina i niestety wyszedłby on na wprost wejścia. No trudno;) Na ścianie z obecną wanną zmieści się duża umywalka i pralka pod wspólnym blatem.

Jest jeszcze jedna rzecz, która zwróciła moją uwagę, czyli spore nagromadzenie drzwi w małej przestrzeni. Czy dałoby się trochę zmniejszyć pokoje, aby i hol był przestronniejszy i wygodniejsze korzystanie z wejść? No i drzwi wejściowe do mieszkania powinny otwierać się na zewnątrz!

 

łaz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne uwagi . Jeszcze zapominam o ważnej informacji w prawym rogu mam pion kanalizacyjny i musi być zabudowany więc wnęki musza być odsunięte od prawej strony. Pisałaś że dekor pod prysznicem dobrze żeby był na tym samym poziomie co pod szafką. A co zrobić z tym drugim pasem dekoru pod prysznicem zostawić go na miejscu czy obniżyć o jedną płytkę w dół

Mam jeszcze pytanko jaką fugę wybrać: wszędzie grafit czy dwie fugi biała i grafitowa lub biała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kingvince, nie przepraszaj, bo nie ma za co :D Chodzi o to, że na przykład ja bym za wszelką cenę wyrównała poziom prysznica z podłogą, a Ty chcesz kabinę jeszcze murkiem w podłodze otoczyć :D Więc mówię Ci, że rób tego :D Dziękuję za miłe słowa na temat mojego "znawstwa", ale nie byłabym tego aż tak pewna :lol2:

 

Tomkowa możemy zacząć jeszcze raz a naszą kość niezgody zostawić na sam koniec(brodzik). Ja napisze co tam mój laicki umysł sobie wymyślił i ubzdurał a Ty napiszesz co kategorycznie nie, co może tak ale ze zmianami i jak Ty to widzisz.

 

Na pierwszy ogień chciałbym posłać płytki. Jak pisałaś wcześniej na podłogę rekomendujesz drewnopodobne płytki Cerim Wood Essence White - poszukam ich w sobotę aby zobaczyć na żywo.

Ściany, jak pisałem poprzednio jestem zdecydowany na skucie płytek brązowych. Tylko nie wiem czym je zastąpić. Czy w ich miejsce pociągnąć płytki kremowe. Dalej boję się pisać ale przed rozpoczęciem naszej dyskusji ubzdurałem sobie - wypisze pomysły:

- pomysł numer jeden - że ze względu na białą zabudowę wnęki z pralką, drugą wnękę(tylko w miejscu obecnie występujących półek) zrobić w białej mozaice a resztę w kremie

- pomysł numer dwa - ściana znajdująca się na wprost wejścia na biało

 

Tomkowa a jak powinno być :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa, drzwi będą nieco przesuwane i korytarz się zwiększy :) A drzwi wejściowe będą się otwierać do środka, nie ma chyba możliwości, aby drzwi w blokach otwierały się na zewnątrz...

 

Bardzo, bardzo zależy nam na wannie. Źle nam się mieszka z prysznicem i marzymy o wannie - 140x70. Stąd ten cały problem w małym M :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne uwagi . Jeszcze zapominam o ważnej informacji w prawym rogu mam pion kanalizacyjny i musi być zabudowany więc wnęki musza być odsunięte od prawej strony. Pisałaś że dekor pod prysznicem dobrze żeby był na tym samym poziomie co pod szafką. A co zrobić z tym drugim pasem dekoru pod prysznicem zostawić go na miejscu czy obniżyć o jedną płytkę w dół

Mam jeszcze pytanko jaką fugę wybrać: wszędzie grafit czy dwie fugi biała i grafitowa lub biała ?

 

Ja z pewnością zrezygnowałabym z tych wnęk. Można zrobić tradycyjne fronty szafek zamiast lustrzanych i sprawę pionu masz załatwioną. Fronty są od zewnątrz dzielone równo, ale od środka jedna szafka byłaby węższa. Skoro zabudowa wc kończy się na 120 cm, to dekor wypada na 5 płytce i pod szafką, i pod prysznicem. Drugi pasek można zrobić na płytce 7. Fugi raczej ciemne do ciemnej płytki, jasne do jasnej, czyli we wnęce prysznicowej byłaby tylko grafitowa fuga, a w pozostałej części jasna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa, drzwi będą nieco przesuwane i korytarz się zwiększy :) A drzwi wejściowe będą się otwierać do środka, nie ma chyba możliwości, aby drzwi w blokach otwierały się na zewnątrz...

 

Bardzo, bardzo zależy nam na wannie. Źle nam się mieszka z prysznicem i marzymy o wannie - 140x70. Stąd ten cały problem w małym M :(

 

No rzeczywiście, z tymi drzwiami w bloku zapomniałam o przepisach przeciwpożarowych :( Aduśka, a czy brałaś kiedykolwiek kąpiel w wannie o takich wymiarach? ;) Drzwi wejściowe do łazienki też można przesunąć w lewo tworząc jeszcze więcej miejsca na prysznic. Jeżeli jednak miałaby być wanna, to nie mam pomysłu na inny układ sprzętów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa możemy zacząć jeszcze raz a naszą kość niezgody zostawić na sam koniec(brodzik). Ja napisze co tam mój laicki umysł sobie wymyślił i ubzdurał a Ty napiszesz co kategorycznie nie, co może tak ale ze zmianami i jak Ty to widzisz.

 

Na pierwszy ogień chciałbym posłać płytki. Jak pisałaś wcześniej na podłogę rekomendujesz drewnopodobne płytki Cerim Wood Essence White - poszukam ich w sobotę aby zobaczyć na żywo.

Ściany, jak pisałem poprzednio jestem zdecydowany na skucie płytek brązowych. Tylko nie wiem czym je zastąpić. Czy w ich miejsce pociągnąć płytki kremowe. Dalej boję się pisać ale przed rozpoczęciem naszej dyskusji ubzdurałem sobie - wypisze pomysły:

- pomysł numer jeden - że ze względu na białą zabudowę wnęki z pralką, drugą wnękę(tylko w miejscu obecnie występujących półek) zrobić w białej mozaice a resztę w kremie

- pomysł numer dwa - ściana znajdująca się na wprost wejścia na biało

 

Tomkowa a jak powinno być :confused:

 

Powinno być tak, jak Ci mówi serducho i jak Ty to widzisz :) Jeżeli podoba Ci się biała mozaika i nie możesz o niej zapomnieć, to ją wprowadź. Zdjęcia nie oddają "kremu" Twoich płytek, każdy monitor pokazuje inaczej, więc trudno orzec, czy będzie dobrze, czy nie. Zamów płytkę mozaiki, przyłóż i będziesz wiedział, czy jest okej, czy przeciwnie. Napisz koniecznie, czy znalazłeś płytkim Cerim i czy Ci przypadły do gustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]320248[/ATTACH]

 

Kurcze wydaje mi się że chyba zostanę przy wersji z wnękami. Bo nie wiem czy lubię sikając patrzyć na siebie :) Mam jeszcze pytanko co do wnęk czy powinien tam być wewnątrz dekor czy grafitowa płytka?

W wnękach nad WC bym zamontował punktowe oświetlenie a we wnęce pod szafką taśmę Led CZy dobrze myślę ?

 

A co mnie ciągnie do wnęk NIE WIEM :))))

 

Sikając to ty powinieneś patrzeć w dół aby nie zalać łazienki:lol2: Propozycja Tomkowej bardzo interesująca. Możesz równie dobrze po stronie kibelka zrobić drzwi lakierowane w kolorze płytek jak Ci lustra bardzo przeszkadzają. Zyskujesz dużo miejsca na przeróżne klamoty, których nigdy za wiele, łazienka wydaje się bardziej uporządkowana, zadbana, przez to że na półkach nie walają się pierdółki, na które moda minęła jakiś czas temu. Ani to praktyczne, ani ładne. Wnęka pod szafkami może być wygodnym miejscem na najczęściej używane przedmioty.

Edytowane przez arek570
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa właśnie problem jest taki, że skos jest taki jak w wersji nr 2 i wówczas jest problem z wc, bo nie wejdzie nad nim szafka, a wysokość od podłogi ma max 2 metry i boję się, że będzie wrażenie podczas wstawania, że się walnę w głowę. Na wersję kolorystyczną nie patrz, bo zestawienie kolorów w obu wersjach będzie takie samo. Chodzi mi o rozstawienie sprzętów. W wersji 2 wydaje się być więcej miejsca, ale znowu wc wychodzi niemalże na wprost drzwi. Nie wiem jak ugryźć tą łazienkę..

Co do wanny, w tej 1 wersji wejdzie 160x80 (ta ściana z wc ma 3metry, a ta z oknem 2,6m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie uderzysz się w głowę wstając z wanny? Rozumiem, że wanna musi być wolnostojąca?

A gdybyś zostawiła wannę w miejscu z wersji 1 (może trochę bardziej skośnie), a wc dała na ścianę z drzwiami? Wtedy wejście pod prysznic od strony wanny? Na zabudowę nad wc poszerzyłabyś ścianę (tak jak przy oknie w wersji 2) i miałabyś też wnęki na przybory od strony prysznica. Jaka jest długość ściany od drzwi do rogu?

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa wychodząc z wanny nie walnęłąbym się w głowę, bo wychodzę teoretycznie bliżej środka pomieszczenia, a tam skos już bardziej zanika. W tej pierwszej wersji od podłogi do skos jest około 2m, my mamy do 180cm, więc teoretycznie też nie powinnam nabić sobie guza, ale wydaje mi się, że przez pewien czas miałabym obawy czy tego nie zrobię ;)

o tej wersji, którą opisałaś przyznam szczerze, że nie myślałam. Jutro to sobie rozrysuję. Tylko czy takie wchodzenie od strony wanny pod prysznic będzie wygodne? Nie będzie za ciasno?

Ściana od drzwi do rogu ma 170cm czyli przy prysznicu szerokości 90 z geberitem wyszłoby chyba "na styk". Zabudowa musiałaby zaczynać się równo z framugą drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Poniżej wrzuciłam kilka fotek mojej łazienki i mam ogromną prośbę do was kochani forumowicze :) z racji laika i amatorki proszę o kilka sugestii i pomysłów na urządzenie mojej łazienki. Każda opinia sie liczy i chętnie wysłucham wszystkich komentarzy.

Łazienka ma 5,35 m2 pow. użytkowej wym ok 2,3x3,5 pod oknem ok 1m "nieużytkowy"

20150610_105839.jpg20150610_105842.jpg20150613_153952.jpg

Pomóżcie mi urządzić moją łazienkę, chciałabym na ścianach położyć płyty betonowe na podłogę nie mam pomysłu przy wejsciu po lewej prysznic za nim WC i wanna narożna lub poszerzana (tak aby pod oknem była szersza) na lewą stronę na scianę z kominem i wentylacją chce dać umywalkę za ciągiem kominowym jest trochę miejsca wiec tam bedzie piec i pralka. Jak wam sie podoba takie rozstawienie ?

Strasznie lubię proste formy i chciałabym w łazience beton drewno i moze trochę stali, wszystki blaty chyba drewniane w kolorze naturalnym pod nimi szafki z białymi frontami, na ścianach betan architektoniczny, chciałabym jakoś zagospodarować wnękę z lewej strony od wejscie ale jest dość mała wiec bedą tam chyba tylko jakieś półki albo szafa.

Pozdrawiam i czekam na wasze komentarze :) Krysia

20150610_105842.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]320224[/ATTACH]

 

Koledzy i koleżanki mam kolejne pytanko odnośnie oświetlenia . czy nie przesadzam przypadkiem z ilością ? Planuje nad umywalką na całek długości ściany zrobić półkę pod sufitem pod nią trzy oprawy halogenowe do podświetlenia lustra. Nad półką sufitową pasek Led . We wnękach nad wc 3 halogeny małej mocy. We wnęce pod szafką led pasek i pod szafką z umywalką pasek led. W suficie jako główne oświetlenie 4 halogeny mocniejsze Przesadzam?

Z czego zrezygnować?

Przypomnę że łazienka 170cm x220cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Za namową użytkowniczek piu, Isabela oraz Tomkowa doszedłem do wniosku, że reanimacja trupa(zdjęcia poniżej) jest bezsensowna i skazane na niepowodzenie. Dlatego poniższa łazienka a raczej jej obecny stan idzie pod młotek.

 

http://images69.fotosik.pl/938/0571971ec30799fbm.jpg http://images68.fotosik.pl/939/f4d0327142c7aea2m.jpg

http://images69.fotosik.pl/938/6d83abb76c726cf9m.jpg http://images70.fotosik.pl/938/7f9efe271cf5e328m.jpg

http://images67.fotosik.pl/939/b321ad29251af01fm.jpg http://images70.fotosik.pl/938/e2b34d87c525a3c6m.jpg

 

Ze względu na wrodzoną męską nieumiejętność aranżacji(na pewno dobrym przykładem są powyższe zdjęcia) - chociażby w moim przypadku. Proszę was o pomoc w aranżacji mojej łazienki - od nowa.

Tytułem wprowadzenia łazienkę chciałbym urządzić w stylu nowoczesnym, w którym dominuje prostota oraz funkcjonalność. W aranżacjach najbardziej przemawiają do mnie: kolor biały, szary, elementy betonu, drewna oraz fragmenty mozaiki. Pomimo powyższych zdjęć nie przepadam za elementami ozdobnymi(dekorami) a preferuje prostotę.

Ze względu na niewielkie wymiary łazienki - 4,1 m2 chciałbym aby była lekka i stwarzała wrażanie większej niż jest w rzeczywistości a nie przytłaczała jak obecna.

 

Inspiracje łazienek użytkowników forum, które do mnie przemawiają:

- Tomkowa

http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=6322

- Szocik

czosik1.jpgczosik2.jpg

- mastah9r

http://images68.fotosik.pl/939/049cfb677533d6f5m.jpg

- aranżacja P. Zaremba - z jakiegoś magazynu

Łazienka-w-drewnie-mieszkanie-na-Woli-TISSU-Architecture-e1424293592939.jpgNowoczesna-łazienka-mieszkanie-na-Woli-TISSU-Architecture-681x1024.jpg

 

W takim razie oddaje swoją łazienkę w wasze ręce ponieważ wiem, że sam nie dam rady ale z waszą pomocą na pewno tak . Z góry dziękuje za każdą radę i obiecuje odpisać na każdy wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...