Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Elfir,

No fajnie, ze masz, ale jak ja mam teraz wykuć dziurę na odpływ liniowy żeby nie naruszyć rurek podlogowki?

 

Przecież rurki podłogówki nie dochodzą do samych ścian. Można wstawić listwę przy samej ścianie.

 

Poza tym można podwyższyć brodzik.

 

jest wiele rozwiązań.

 

I zrobiłabym prysznic 80x80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trwają rozmowy z panem od łazienki na temat zamiany geberitu i prysznica miejscami w malej łazience, a tymczasem....

 

Macie pomysł na płytki i wizualizacje mojej łazienki dużej?:rolleyes:

 

nad wanna jest okno na wysokości 113 cm od posadzki o szerokości 140 cm.

 

naprzeciwko geberitu wyciągnięta woda i prąd na umywalkę z kinkietem.

 

nie wiem czy dodać bidet i czy w ogóle da się to zrobić jak sa już wylewki i instalacje.

 

bardzo Was prosze o pomoc w wykafelkowaniu tej łazienki i wyborze plytek. chciałabym żeby była jasna, ponadczasowa, ale nie moge podjac decyzji jak ja urzadzic.

 

będę Wam bardzo wdzięczna. dziekuje :)

 

 

łazienka duza.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afera86 ja mam w łazience na podłodze szare płytki 60x60, ściany białe i szare płytki 30x60 -od początku chciałam żeby fugi na ścianach i podłodze były dopasowane.Chyba mamy te same białe płytki All in white- zgadłam?A co na podłodze?Czy to Intero Paradyż? :-)

 

Dokładnie to te płyty. Mój wykonawca mówi, że możemy zrównać fugi ale kosztem tego że będzie listwa między korytarzem a łazienką dlatego już odpuszczę. Podpowiedzcie proszę jaka fuga do gresu Paradyż Intero Silver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to te płyty. Mój wykonawca mówi, że możemy zrównać fugi ale kosztem tego że będzie listwa między korytarzem a łazienką dlatego już odpuszczę. Podpowiedzcie proszę jaka fuga do gresu Paradyż Intero Silver.

 

O jakiej listwie mówi Twój wykonawca?? Bez wahania zrównałabym fugi, tak, aby i na ścianie, i na podłodze były dokładnie w połowie. Między korytarzem a łazienką wystarczy zrobić fugę idealnie pod drzwiami łazienkowymi (ja mam tak zrobione, bo ułożenie płytek w holu nie zgrywało się z łazienką). Za drzwiami jest już inne pomieszczenie, które zazwyczaj jest zamknięte i z korytarza nie widać, jak idzie fuga w łazience. A w łazience nie widać, jak idą fugi w korytarzu ;) Nie jest potrzebna żadna listwa. Wystarczy, że drzwi łazienkowe będą wisiały dokładnie nad fugą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

przejrzałam forum i widzę że dzielicie się tutaj bardzo fajnymi pomysłami. Jestem na etapie projektowania własnego M i chciałabym Was prosić o pomoc przy dobraniu płytek łazienkowych.

 

Łazienka ma 5m2 , więc nie nalezy do dużych oraz następujący rozkład: [ATTACH=CONFIG]341948[/ATTACH]

 

Zamiast wanny będzie kabina prysznicowa 90.

 

Motyw przewodni to płytki "shabby chic" Tubądzin

http://www.tubadzin.pl/sites/default/files/styles/lightbox/public/images/3_1.jpg?itok=WvsVm99M,

 

którymi obudowany zostanie stelaż podtynkowy oraz wykonany zostanie poziomy pas na ścianie z umywalką, Mam jednak wielki dylemat jakie płytki dobrać jako "bazowe" na pozostałe ściany oraz podłogę. Wybrane przeze mnie płytki z tubądzina są bardzo wyraziste więc pozostałe uważam, że powinny być stonowane.

 

Rozważałam:

- Paradyż Tecnique jasny beż lub jasny szary 30x60

- Paradyż Modul Bianco 30x60 - białe. Nie mam doświadczenia jak sprawują się białe matowe płytki w łazience i jaką ewentualnie dobrać do nich fugę, żeby też dobrze wyglądała z shabby chic.

 

Proszę o Waszą pomoc :confused::confused:

 

 

Ponawiam prośbę o pomoc w dobraniu płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej listwie mówi Twój wykonawca?? Bez wahania zrównałabym fugi, tak, aby i na ścianie, i na podłodze były dokładnie w połowie. Między korytarzem a łazienką wystarczy zrobić fugę idealnie pod drzwiami łazienkowymi (ja mam tak zrobione, bo ułożenie płytek w holu nie zgrywało się z łazienką). Za drzwiami jest już inne pomieszczenie, które zazwyczaj jest zamknięte i z korytarza nie widać, jak idzie fuga w łazience. A w łazience nie widać, jak idą fugi w korytarzu ;) Nie jest potrzebna żadna listwa. Wystarczy, że drzwi łazienkowe będą wisiały dokładnie nad fugą :)

 

Chodzi o to, że w tej chwili te kafle które wchodzą z korytarza są równo z tymi z lazienki ale przez to ta fuga pod prysznicem się nie zgadza i dodatkowo jedna płyta pod prysznicem musiała zostać skrócona żeby sie dopasować do korytarza. Nie pomyślałam o tym rozwiązaniu które ty napisałaś ; ( bardzo nie chciałam mieć listwy między tymi pomieszczeniami. Teraz jestem w kropce no jedynie mogę skuc podłogę. Co myślicie ?

12499275_947270825349427_2000888961_o.jpg

12494338_947270592016117_1826212876_o.jpg

Edytowane przez Afera86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afera86, narysowałam, jak, według mnie, powinny iść fugi :) Drzwi pewnie masz otwierane na zewnątrz i na fotce widać, że masz właśnie fugę pod drzwiami. Niepotrzebna jest żadna listwa. Po prostu od fugi, którą zaznaczyłam na drugiej fotce na czerwono w łazience płytki powinny być ułożone inaczej. Tak, by wszystkie fugi się zgrywały, bo wymiary płytek na to pozwalają. Teraz nie wygląda to najlepiej, niestety..

 

12499275_947270825349427_2000888961_o.jpg

 

12494338_947270592016117_1826212876_o.jpg

 

Masz bardzo ładne płytki, ale kafelkarz nie pomyślał i popsuł cały efekt :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów.

 

Zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc/opinie.

Mam mieszkanie w bloku i łazienka wymaga reanimacji (niecałe 3,5m2 - 150x220). O ile układ sprzętów jest z góry ustalony - nie ma możliwości zmiany to mam kłopot z płytkami.

Dzięki uprzejmości córki znajomej mam wizualizację, ale nie wiem, czy nie jest to przeładowane, a może szafki w jednej wysokości i lustro wklejane? A jeśli tak, czy w koło lustra jakiś dekor, czy gładko pomiędzy płytkami?...

Myślę nad kolekcją doppia - kwadro, ale zamiast podłogi z tej kolekcji zastanawiam się nad płytkami drewnopodobnymi.

 

moje rozrysowanie łazienki w paint:

 

Bez tytułu.jpg

1. umywalka 2. szafki 3. muszla klozetowa 4. pion kanalizacyjny 5. prysznic 80x80 6. pralka

 

a.jpg

b.jpg

 

Z góry bardzo dziękuję, jeśli ktoś zechce się wypowiedzieć. Wszystkie wypowiedzi będą dla mnie bardzo pomocne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mira57, ja bym zrezygnowała z tych szafek obok umywalki. Wszelkie schowki możesz zrobić nad zabudową geberit, powiększając zabudowę pionu kanalizacyjnego. Wystarczy, żeby szafki miały głębokość 30 cm. Lustro wtedy na całość ściany do zabudowy oraz szafka z umywalką na całą szerokość. Umywalka wyjdzie wtedy niesymetrycznie (ze względu na lokalizację sedesu), ale z boku miałabyś przydatny blat.

 

b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afera86, narysowałam, jak, według mnie, powinny iść fugi :) Drzwi pewnie masz otwierane na zewnątrz i na fotce widać, że masz właśnie fugę pod drzwiami. Niepotrzebna jest żadna listwa. Po prostu od fugi, którą zaznaczyłam na drugiej fotce na czerwono w łazience płytki powinny być ułożone inaczej. Tak, by wszystkie fugi się zgrywały, bo wymiary płytek na to pozwalają. Teraz nie wygląda to najlepiej, niestety..

 

[ATTACH=CONFIG]342339[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]342340[/ATTACH]

 

Masz bardzo ładne płytki, ale kafelkarz nie pomyślał i popsuł cały efekt :(

 

Dziękuję za pomoc. Problem jest jeszsze taki ze przy tych bocznych płytkach nie można plytki oddzielić w tym miejscu ponieważ będzie za mały spadek pod prysznicem tak mi tłumaczono :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Problem jest jeszsze taki ze przy tych bocznych płytkach nie można plytki oddzielić w tym miejscu ponieważ będzie za mały spadek pod prysznicem tak mi tłumaczono :(

 

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi, bo sposób ułożenia i ilość fug nie ma znaczenia dla spadku. Spadek powinien być zrobiony już wylewką. Potem możesz tę podłogę wyłożyć czym zechcesz. Wykonawca wprowadza Cię w błąd, bo nie chce mu się poprawiać tego, co zepsuł.. Ja mam dokładnie tak zrobioną wnękę na prysznic, tylko mam płytki na podłodze 30x60, więc fuga jest co 30 cm. I spadek jest i fuga tam, gdzie trzeba

 

brodzik2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi, bo sposób ułożenia i ilość fug nie ma znaczenia dla spadku. Spadek powinien być zrobiony już wylewką. Potem możesz tę podłogę wyłożyć czym zechcesz. Wykonawca wprowadza Cię w błąd, bo nie chce mu się poprawiać tego, co zepsuł.. Ja mam dokładnie tak zrobioną wnękę na prysznic, tylko mam płytki na podłodze 30x60, więc fuga jest co 30 cm. I spadek jest i fuga tam, gdzie trzeba

 

[ATTACH=CONFIG]342391[/ATTACH]

 

Chodzi o to, że spadek jest wylany w miejscu gdzie kończy się płyta i twierdzi ze nie ma jak przełamać płyty na innej wysokości. Dodam jeszcze ze płyty po drugiej stronie przy lustrze i tak się nie zgraja bo jest zaczęte na ścianie od 60 cm, a pod prysznicem jest podzielona płytka :( zrobilam błąd z ta lazienka. Pomóżcie proszę.

attachment-2.jpg

Edytowane przez Afera86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...