Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zafugowali :cool: Trochę zginęły te linie :D Nawet zaczynam akceptować tą łazienkę bo przez ten prysznic już spisałam ją na straty :p

 

[ATTACH=CONFIG]343249[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]343250[/ATTACH]

 

Wszyło super! :) Niedługo zupełnie tego nie będziesz widzieć ;) Przez to, że fuga jest idealnie dobrana do białych płytek, jest niemal niewidoczna.

 

Witam ponownie :)

 

mam kilka "pomysłów" (dzięki Tomkowa) i prosiłabym o podpowiedź, który z nich w/g Was byłby najlepszy

 

[ATTACH=CONFIG]343405[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]343398[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]343404[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]343402[/ATTACH]

 

Z góry dziękuję za każdy komentarz.

 

Ja też zdecydowanie za wersją 2, ale z niewielką korektą ;)

Narysowałam czerwoną kreskę, do której powinny być fronty szafek oraz lustro (równo z wysokością kabiny prysznicowej). Drzwiczki pełne, dzielone pionowo, tak, aby ten kawałek ściany był podzielony symetrycznie. Zaprojektowałaś za niską szafkę pod umywalką, więc ją podwyższyłam ;) Lustro i fronty szafek zaczną się na wysokości ok 120 cm. Lustro dociągnij do samego końca, nie zostawiaj paska ściany między lustrem i frontami szafek.

 

W1_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa dziękuję :) Na żywo tez tego praktycznie nie widać :) Podpowiedzcie mi proszę jakiej wielkości dać szafkę pod umywalkę roca bol? Dodam, że ta dolna lazienka jest malutka i ściana z lustrem ma 160 cm a do prysznica od lustra jest 123 cm. Myślałam o wymiarach 50x50 oraz 40 cm głębokość blatu. Roca bol ma średnicę 40 cm na dole i wzrasta do 42 ku górze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

mam nadzieję, że ktoś może tu doradzi albo będzie miał fajne rozwiązanie.

 

Mam problem z geberitem, a konkretnie jak zabudować ją. Po lewej stronie mamy sedes, po prawej bidet, a nad nią grzejnik drabinkowy, albo może dekoracyjny - jeszcze nie wiem.

Dylemat polega konkretnie nad tym, że chciałbym aby nad geberitem (który byłby obłożony płytkami takimi samymi jak na podłodze, imitującymi drewno) była zabudowana szafa na różne rzeczy (zawsze taki schowek się przyda) - tu jednak grzejnik przeszkadza trochę...

 

I tu pytanie, czy zabudować w całości do sufitu, gdzie po prawej stronie byłaby pusta, niewykorzystana część (bo na niej byłby grzejnik), a po lewej stronie otwierane pod skosem szafki? Czy jednak jakiś inny pomysł? Myślałam o ciekawej wnęce na grzejnik, ale pewnie jest to niepraktyczne z wydalaniem ciepła...

Może jednak wstawić jakieś ciekawe kwadratowe/prostokątne moduły szafkowe?20160116_113500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkoss12

Na fb jakaś dziewczyna wrzuciła kilka wersji aranżacji łazienki. I przy jednej opcji grzejnik był wmontowany w zabudowę nad wc pod skosem, ale szafka z grzejnikiem nie miała po prostu drzwiczek.

Była dyskusja, że grzejnik nie spełnia wtedy swojej funkcji.

Przekopałam fb, ale niestety nie znalazłam tego. Projekt był z pół roku temu wrzucony więc nie jestem w stanie pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

od dawna zaglądam na to forum, dzisiaj postanowiłam poprosić o pomoc. Mam projekt łazienki przygotowany w sklepie, jednak mam wrażenie, że coś jest nie tak.

Ma ktoś ciekawy pomysł jak zaaranżować łazienkę tymi płytkami ? Zależy mi na czasie. Będę bardzo wdzięczna za każdą podpowiedź.DSC_0276.jpgDSC_0277.jpgDSC_0278.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję darmowego programu do projektowania łazienek, w którym będzie baza ceramiki Tubądzin z kolekcją Arte, a konkretnie . Znalazłam kilka takich programów, ale brak jest w nich tych płytek. Zależy mi, żebym mogła poukładać sobie na ścianach i podłodze te konkretne płytki. Ktoś może słyszał o takim programie, albo zna taki, do którego można wgrać zdjęcia płytek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za komentarze.

 

@Annika1003 szkoda, że nie udało Ci się znaleźć, ale bardzo dziękuję za dobre chęci! Czyli koniec końców w tej dyskusji, o której wspomniałaś, przewaga była taka, że grzejnik we wnęce to niedobry pomysł?

 

@Tomkowa rzeczywiście wspomniałaś o tym, dlatego chciałem mieć 100% pewność, żeby grzejnik lepiej nie był tak "schowany".

Pozostaje chyba jednak koncepcja, że w tej całej zabudowie nad geberitem, nad wc zrobic otwieraną szafkę, a nad bidetem nie chować grzejnik, tylko wysunąć do przodu, a pod nią byłaby po prostu pusta przestrzen zabudowana.

 

Pytanie tylko mam, czy szafkę (ze względu na kształt i skos), otwierać na lewo na zawiasach pod skosem (?), czy na prawo jak normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkoss12, nie wysuwaj grzejnika robiąc pod nim pustą zabudowę. Po prostu zrób szafki pod skosem nad wc, a nad bidetem zabudowy nie rób :) Grzejnik niech będzie po prostu na ścianie. Zabudowę poprowadź tak, aby była równo między wc a bidetem, a przycisk spłuczki równo pod drzwiczkami wbudowanej szafki. Co do zawiasów, to trzeba zmierzyć, czy da się zrobić pojedynczy front otwierany na lewo (tak będzie najwygodniej) i nie będzie on zawadzał przy otwieraniu o skos, czy też trzeba będzie podzielić drzwiczki na dwa i otwierać na obie strony.

 

20160116_113500.jpg

 

20160116_113500.jpg

 

P.S. Zabudowa jest bardzo płytka i takie też będą szafki. Zastanów się, czy warto inwestować w szafki i fronty, bo zasadniczo niewiele w tych szafkach zmieścisz.

Ja, ze względu na małą funkcjonalność tych szafek, zrezygnowałabym całkowicie z tej zabudowy.

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

od dawna zaglądam na to forum, dzisiaj postanowiłam poprosić o pomoc. Mam projekt łazienki przygotowany w sklepie, jednak mam wrażenie, że coś jest nie tak.

Ma ktoś ciekawy pomysł jak zaaranżować łazienkę tymi płytkami ? Zależy mi na czasie. Będę bardzo wdzięczna za każdą podpowiedź.[ATTACH=CONFIG]343530[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]343531[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]343532[/ATTACH]

 

 

Znajdzie się na forum ktoś chętny do pomocy

 

Wybrane płytki to Płytka ścienna Glass Azul Emigres 25x75, Atlas Blanco Emigres 25x75,Glass Blanco Emigres 25x75.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mira - głębokość zabudowy 19 cm wychodzi

 

@Tomkowa - myślałem, że w łazienkach każdy schowek jest wskazany, jeśli jest możliwość. Rozumiem o co Ci chodzi, ale z drugiej strony gdzieś trzeba trzymać wszystkie środki czyszczące do wc, wanny czy prysznica..? Papiery toaletowe i te bzdety? Pralka na szczęście będzie w innym pomieszczeniu i rzeczy do niej.

 

Pozostaje ewentualnie miejsce pod skosem,

lazienka.jpg

 

ale tam był plan aby trzymać w zabudowie (ta wnęka ma 30 cm głebokości) 2-3 kosze na brudne bielizny, chyba żeby tam jednak spróbować wcisnąć te środki itd..

lazienka.jpg

Edytowane przez darkoss12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdzie się na forum ktoś chętny do pomocy

 

Wybrane płytki to Płytka ścienna Glass Azul Emigres 25x75, Atlas Blanco Emigres 25x75,Glass Blanco Emigres 25x75.

 

Na pewno do likwidacji idzie docinana płytka dekoracyjna nad umywalką:

rybenka1.jpg

 

Poza tym sam mebel umywalkowy jakoś szczególnie dobrze nie wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki moniss. Szafka to tylko tak wstawiona na potrzeby wizualizacji. Założenia były takie. Od lewej ściana na biało a na środku pas z ciemnej płytki dekoracyjnej. Ściana z oknem - od lewej do do krawędzi okna jest 113cm, chciałam tam zrobić wysunięcie i położyć dekoracyjną ciemną płytkę i właśnie na niej szafka z umywalką, reszta na biało.To wysunięcie może podświetlić. Natomiast na prawo na bocznej ścianie : nad geberitem zamykaną szafkę, następnie ściankę prysznicową na której myślałam położyć ciemną płytkę. W środku prysznica (90) płytkę dekoracyjną białą , ewentualnie jedną ściankę tą na kominie również na ciemno i przedłużyć ją jeszcze na szerokość płytki w kierunku kaloryfera.

Zastanawiam się jeszcze nad tą ścianą z oknem- może całą wyłożyć białą dekoracyjną płytką ? a ściana z prysznicem: czy w kabinie warto położyć ciemną płytkę ?

Muszę do jutra zdecydować:bash::

 

DSC_0276 (2).jpgDSC_0276 (2).jpgRatujcie !

płytki to glass blanco, glass azul i atlas blanco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...