Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://images78.fotosik.pl/281/90aa9d26bffd8983gen.jpg

 

drzwi prysznica takie:

http://czasnawnetrze.pl/i/dz00MDAmaD00MDA=/32e69f6a/543-porady_laz_wanny5.jpg

 

8,5 metra - tyle mają sypialnie w blokach i w mniejszych domkach jednorodzinnych :D

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

8,5 metra - tyle mają sypialnie w blokach i w mniejszych domkach jednorodzinnych :D

 

Wiem, mieszkalam w bloku przez kilka lat z mala lazienka i kuchnia, w domu rodzinnym lazienke tez mialam nie za duza, teraz tez mam mala, wiec wybierajac projekt, wiedzialam, ze kuchnia ma miec min.15m2, a lazienka min.6-7m2 :D

 

Plytki musza byc do sufitu, mam teraz, bardzo sobie chwale, u rodzicow i tesciowej jest tylko na czesci sciany, po kilku lat nie wyglada to zbyt pieknie, a ja nie mam zamiaru co jakis czas scian malowac, czy tez odkurzac, bo kurz sie zebral na farbie ;)

 

Wszystko co wybieram do domu jest pod katem "jak to sie bedzie sprzatac":rolleyes: Przy wyborze plytek do holu wzielam dwie do domu i kazalam psu mokrymi lapami po nich dreptac. Wybralam te, na ktorych po byle jakim przetarciu nie bylo sladu po lapach. To nic, ze te drugie moze i ladniejsze byly, to jest dom na wsi, ze zwierzetami, ma byc latwy w ogarnieciu:D

 

Wlasnie dlatego odpada taki prysznic, do mycia tragedia, tylko parownica. I wanne to bym wolala jednak w tym rogu po lewej. Ona bedzie pewnie uzywana raz do roku, w tym rogu nie bedzie mi przeszkadzac;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8,5m to duża łazienka,strasznie przekombinowane te projekty,nie da się przesunąć drzwi w którąś stronę?

http://images77.fotosik.pl/281/ab09e08f27e43e15med.jpg

 

Mozna troche przesunac, ale nie az tak.

Sciana, na ktorej dalas wanne ma 220cm;)

 

To rzut calego domu, lazienka 8.

 

resize$860-860-1,f$bw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że taka oddzielona strefa kąpielowa, to świetne rozwiązanie, ale do niego Twoja łazienka powinna być przynajmniej metr szersza. A skoro jest, jaka jest, najlepiej znaleźć dla niej optymalne zagospodarowanie ;) Ale jeśli się uprzesz i zrobisz tę wydzieloną strefę, to wyśpisz się tak, jak sobie pościelisz ;) Mnie by się nie chciało po każdym prysznicu wycierać całej wanny ;) Tam będzie wszystko ciągle zachlapane.

Może nie zwróciłeś uwagi, ale na swoim rysunku nie zaproponowałam żadnych wiszących, czy stojących szafek, które na ostatniej wersji wcisnął do tej łazienki twórca wizualizacji. Wprowadzają one ścisk i nieporządek.

Proponuję szafki nad wc, w zabudowie spłuczki. Zmieścisz tam wszystko, co chciałbyś przechowywać w tej łazience. Byłoby wtedy spójnie i ładnie :)

Grzejnik spokojnie zmieści się na ścianie naprzeciwko prysznica.

Zastanawiałeś się też nad wymiarami okna. Na ostatnim projekcie widać, że i w tej kwestii obrany kierunek nie jest najlepszy ;) Nie można zrobić okna centralnie na ścianie?

 

[ATTACH=CONFIG]345180[/ATTACH]

 

Witam,

 

Zrobilem projekt w tej wersji.. Ogólnie tochyba nie wyszlo tak zle.. Chociaz jakos tak przytloczonata lazienka wyglada (moze mam tylko takie wrazenie)

Stalaz nad wc zrobilem wysoki 220 x szer 150 glebokosc 20cm- niewiem czy 20cm nie bedzie zamalo na szafki....

 

Proszę o opinie i porady.

Z góry dziękuje :-)blue_1.jpgblue_2.jpgblue_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

poniżej wklejam wymęczoną, amatorską, wizualizację rozmieszczenia sprzętów w łazience o wymiarach 2,5m x 2,7 m

http://images77.fotosik.pl/284/e67d3dde8b218ff7med.jpg

 

i rzut z podanymi wymiarami:

 

http://images75.fotosik.pl/283/06604fb991be9272med.jpg

 

Proszę o opinię na temat rozmieszczenia sprzętów, bo już na wszelkie możliwe sposoby przestawiałam w myślach i w programikach urządzenia i żadne z przerobionych rozwiązań nie wydało mi się strzałem w dziesiątkę...

 

Obecny etap: surowe ściany, odpływy w miejscach zaznaczonych na rzucie, drzwi i okno nie do zmiany, przygotowujemy się do robienia instalacji.

 

Założenia na dziś

- na ścianie z oknem musimy ukryć wodomierze -np. w okolicy stelaża (w samym stelażu) pod wc,

- wanna prawdopodobnie z parawanem nawannowym, raczej prostokątna, choć rozważam też asymetryczną przy innym rozmieszczeniu sprzętów,

- spora liczba szafek to priorytet,

- umywalka podblatowa, a pod blatem pojemne szuflady,

- bidetu nie chcemy,

- za to słuchawkę bidetową - owszem,

- prysznica nie chcemy,

- vis a vis drzwi przewidziałam zabudowę do sufitu, w której opcjonalnie chcę umieścić pralkę ładowaną od góry (nowa, zabieramy z obecnego mieszkania), o ile nie znajdę na nią miejsca w innej części chałupy- średnio pasuje mi to rozwiązanie, ale cóż, błędem na etapie projektu było niewydzielenie maleńkiego pomieszczenia na pralnię + suszarnię,

- okno na wysokości 1, 1m,

- raczej wykluczam umieszczenie wanny przylegającej całej długością do ściany z oknem.

 

Będę wdzięczna za Wasze sugestie :)

e67d3dde8b218ff7gen.jpg

e67d3dde8b218ff7med.jpg

06604fb991be9272med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zrobilem projekt w tej wersji.. Ogólnie tochyba nie wyszlo tak zle.. Chociaz jakos tak przytloczonata lazienka wyglada (moze mam tylko takie wrazenie)

Stalaz nad wc zrobilem wysoki 220 x szer 150 glebokosc 20cm- niewiem czy 20cm nie bedzie zamalo na szafki....

 

Proszę o opinie i porady.

Z góry dziękuje :-)[ATTACH=CONFIG]345285[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]345287[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]345288[/ATTACH]

 

Od razu lepiej :) Przytłoczona?? Czym? Może jedynie ilością płytek i listwą z halogenami ;) Poradę mam taką, żeby zabudowę geberita pociągnąć do samego sufitu. Taka półka, jak zaprojektowałeś będzie tylko miejsce dla kurzu. Ponad drzwiczkami będzie ściana zlicowana z nimi. Górna krawędź prysznica, szafek, lustra i grzejnika najlepiej by było, żeby były na tej samej wysokości. Gdyby do tego obniżyć trochę okno, byłoby super ;) Półkę z oświetleniem nad umywalką wyrzuć, bo nie prezentuje się najlepiej. Zdecydowanie ładniej będzie z normalnym kinkietem łazienkowym w miejsce tych halogenów. Płytki na trzech ścianach do dolnej krawędzi okna (lustro trzeba trochę podnieść). Trzeba też obniżyć reling na ręczniki, żeby był na wysokości umywalki. Grzejnik też niżej :) Naprawdę nie da się trochę skrócić i poszerzyć tego okna?

 

blue_2.jpg

 

 

Szafka głębokości 20 cm to do łazienki raczej akurat. Ręczniki da się zwinąć lub złożyć na 4 ;) Kosmetyki, papier, przybory itp. spokojnie się zmieszczą. Planujesz gotową kabinę, czy robioną na wymiar? Bo gdybyś zechciał to drugie, to możesz zacząć szybę od zabudowy geberita i wykorzystać ją od strony prysznica na zrobienie wnęki na przybory prysznicowe :) Wtedy wejście do kabiny raczej na dłuższym boku.

Aha: nie myślałeś, żeby zrezygnować z szafki pod umywalką? Byłoby luźniej :)

 

bathroom_makeover_thumb.jpg

 

Gdybyś zrobił lustro szerokości umywalki, to zmieściłyby Ci się po obu stronach lustra takie ładne kinkiety :)

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zrobilem projekt w tej wersji.. Ogólnie tochyba nie wyszlo tak zle.. Chociaz jakos tak przytloczonata lazienka wyglada (moze mam tylko takie wrazenie)

Stalaz nad wc zrobilem wysoki 220 x szer 150 glebokosc 20cm- niewiem czy 20cm nie bedzie zamalo na szafki....

 

Proszę o opinie i porady.

Z góry dziękuje :-)[ATTACH=CONFIG]345285[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]345287[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]345288[/ATTACH]

 

1. Zabudowa geberita do samego sufitu.

2. Nie będzie łazienka sprawaiła przytłaczającego wrażenia, jeśli dasz tylko jasną płytkę podstawową, a jedynie na ścianie z oknem ta kolorowa mozaika, którą wcześniej pokazywałeś.

3. Trzymaj się linii, o których pisała Tomkowa

4. Listwa z halogenami do wyrzucenia5. Szafki nad wc wystarczą nawet o gł. 15-17cm - zależy co chcesz w nich trzymać

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu lepiej :) Przytłoczona?? Czym? Może jedynie ilością płytek i listwą z halogenami ;) Poradę mam taką, żeby zabudowę geberita pociągnąć do samego sufitu. Taka półka, jak zaprojektowałeś będzie tylko miejsce dla kurzu. Ponad drzwiczkami będzie ściana zlicowana z nimi. Górna krawędź prysznica, szafek, lustra i grzejnika najlepiej by było, żeby były na tej samej wysokości. Gdyby do tego obniżyć trochę okno, byłoby super ;) Półkę z oświetleniem nad umywalką wyrzuć, bo nie prezentuje się najlepiej. Zdecydowanie ładniej będzie z normalnym kinkietem łazienkowym w miejsce tych halogenów. Płytki na trzech ścianach do dolnej krawędzi okna (lustro trzeba trochę podnieść). Trzeba też obniżyć reling na ręczniki, żeby był na wysokości umywalki. Grzejnik też niżej :) Naprawdę nie da się trochę skrócić i poszerzyć tego okna?

 

[ATTACH=CONFIG]345309[/ATTACH]

 

 

Szafka głębokości 20 cm to do łazienki raczej akurat. Ręczniki da się zwinąć lub złożyć na 4 ;) Kosmetyki, papier, przybory itp. spokojnie się zmieszczą. Planujesz gotową kabinę, czy robioną na wymiar? Bo gdybyś zechciał to drugie, to możesz zacząć szybę od zabudowy geberita i wykorzystać ją od strony prysznica na zrobienie wnęki na przybory prysznicowe :) Wtedy wejście do kabiny raczej na dłuższym boku.

Aha: nie myślałeś, żeby zrezygnować z szafki pod umywalką? Byłoby luźniej :)

 

[ATTACH=CONFIG]345310[/ATTACH]

 

Gdybyś zrobił lustro szerokości umywalki, to zmieściłyby Ci się po obu stronach lustra takie ładne kinkiety :)

 

Dziekuje wszystkim za porady.:-)

Wstepnie przygotowalem taka wersje.

Narazie powyzej "niebieskich" nie zrezygnowalem w ogole z plytek, ale za to dalem bez faktury biale.

Moja pani raczej nie pojdzie na to zeby calkiem zrezygnowac z plytek powyzej ;-) blue_10.jpgblue_20.jpgblue_30.jpg

 

Ze wzgledow finansowych kabina raczej gotowa.

Linia plytek niebieskich na ok 122cm - okno wysokie na 107cm szer 80 -gorna krawedz musi byc na 230cm

Co do wersji mozaikowej tez do przemyslenia ... ;-)

Edytowane przez AndrzejK83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, proszę o Wasze opinie dotyczące aranżacji.

1) Czy szafka z umywalką powinna być dosunięta do wanny, ściany, czy stać na środku?

2) Największy problem mam z płytkami. Na ziemie i ścianę frontową chciałem Paradyża Como gres, nowość w tym roku, ale nie ma w fabryce ;/

Dałem więc biały. Brakuje mi tylko kontrastu dla tego koloru na ścianach i zastanawiałem się czy ściany z lustrem nie dać na kolor drewno pochodny lub zrobić pas przez całą łazienkę na wysokości kranu drewno pochodny.

3) Czy ta posadzka co dałem składa się z w miarę gładkiej kafli czy może przy każdym pasie jest wgłębienie. Pytam w celu utrzymania tego w czystości później.

 

Proszę o wsazówki

 

http://wrzucaj.net/images/2016/01/31/7cbc1eed9c590f1c8ff92e8ca850a075.jpg

http://wrzucaj.net/images/2016/01/31/7dc75b4fe960b2382b3936093f3ddeb3.jpg

 

Wcześniejsza aranżacja z Paradyzem Como Gres (nie potrafię w programie ustawić aby kafle były układane nieregularnie w różnym obrocie.

http://wrzucaj.net/images/2016/01/31/e5f9a21be14e36df97da93cb6d9ba299.jpg

Edytowane przez fraksipon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za porady.:-)

Wstepnie przygotowalem taka wersje.

Narazie powyzej "niebieskich" nie zrezygnowalem w ogole z plytek, ale za to dalem bez faktury biale.

Moja pani raczej nie pojdzie na to zeby calkiem zrezygnowac z plytek powyzej ;-) [ATTACH=CONFIG]345333[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]345334[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]345335[/ATTACH]

 

Ze wzgledow finansowych kabina raczej gotowa.

Linia plytek niebieskich na ok 122cm - okno wysokie na 107cm szer 80 -gorna krawedz musi byc na 230cm

Co do wersji mozaikowej tez do przemyslenia ... ;-)

 

Wygląda to bardzo dobrze :yes:

Gotowe kabiny prysznicowe to nie tylko takie tradycyjne, ale też gotowe tafle szklane wraz z mocowaniem. Kiedyś widziałąm takie coś w JULA.

Uchwyt na ręczniki przy umywalce daj wyżej - schylanie się jest mało wygodne :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za porady.:-)

Wstepnie przygotowalem taka wersje.

Narazie powyzej "niebieskich" nie zrezygnowalem w ogole z plytek, ale za to dalem bez faktury biale.

Moja pani raczej nie pojdzie na to zeby calkiem zrezygnowac z plytek powyzej ;-) [ATTACH=CONFIG]345333[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]345334[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]345335[/ATTACH]

 

Ze wzgledow finansowych kabina raczej gotowa.

Linia plytek niebieskich na ok 122cm - okno wysokie na 107cm szer 80 -gorna krawedz musi byc na 230cm

Co do wersji mozaikowej tez do przemyslenia ... ;-)

 

Fajnie, że się udało :) A próbowałeś zrobić wersję z niebieskimi płytkami tylko na całej ścianie nad wanną? Możesz też dodać niebieską ścianę pod prysznicem i na tym bym poprzestała ;) Jak dla mnie teraz tych płytek niebieskich jest za dużo.

Pamiętaj o lampie nad lustrem ;) Reling rzeczywiście może iść na środek wysokości płytki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się udało :) A próbowałeś zrobić wersję z niebieskimi płytkami tylko na całej ścianie nad wanną? Możesz też dodać niebieską ścianę pod prysznicem i na tym bym poprzestała ;) Jak dla mnie teraz tych płytek niebieskich jest za dużo.

Pamiętaj o lampie nad lustrem ;) Reling rzeczywiście może iść na środek wysokości płytki :)

 

Pewnie macie juz dosyc ;-) alekolejne wersje :-)

blue_201.jpgta z mozaika wydaje mi sie juz calkiem fajna :-)blue_204.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...