Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jakoś dziwnie mi się zdjęcia dodały ale nie śmigam tu na forum. Jeśli chodzi o kabinę to myśle o czymś takim:

image.jpg

Z prysznica mają korzystać nocujący u nas goście. Dla nas jest łazienka na piętrze. Myśle, że taki układ drzwi pozwoli zyskać trochę miejsca. Na co dzień mogą być uchylone.

Baterie już dawno kupione leżą w kartonach.

image.jpg image.jpg

Edytowane przez aniadanielola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szkoda, że nik nic... Może ja zacznę. Zastanawiam się nad tymi płytkami image.jpg. Chciałabym położyć je na ścianie na lewo od drzwi. Płytki to Porcelanosa Marmi deco blanco. Trochę drogie bo około 200 zł za m2. Pozostałe ściany w płytkach gładkich białych. Z innej kolekcji, bo taniej. Tylko czy uda mi się dobrać odcień bieli? Grzejnika z tej ściany nie mogę przenieść bo nie nie ma już gdzie. Mogłabym go zlikwidować, bo jest podłogówka. Albo kupić jakiś biały wąski. Może coś takiego image.jpg. Na podłogę jakiś szary gres w formacie 60x60. Jaka umywalka? Prostokątna a może okrągła? Jaka szafka? Jaka kolorystyka? Co z oświetleniem? Jakie lustro? Prostokątne wklejone zamiast płytek? A może owalne w ozdobnej ramie. image.jpg Łazienkę chcemy trochę obniżyć ze względu na idący podciąg. Chcemy go trochę zniwelować. Zostanie ale nie będzie się tak rzucał w oczy. Nie możemy ukryć całego bo wtedy wysokość pomieszczenia wyniosłaby 2,46m. Jak dla nas trochę za nisko. Edytowane przez aniadanielola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniadanielola

 

Kabina 90x90 z pewnością jest wygodniejsza niż 80x80, jednak ta druga spokojnie wystarczy dla jednej osoby o typowej budowie (nie amerykańskiej ;) ). Częściej korzysta się z umywalki niż prysznica, a przy niej lepiej jest mieć trochę miejsca na łokcie (przy myciu twarzy łokcie trzyma się szeroko na boki).

Mój obecny kącik umywalkowy ma 90cm i jest wygodny (drzwi prysznica kwadratowego, narożnego, są standardowe - przesuwane, więc do umywalki też nie idzie się "tunelem").

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniadanielola, przy tak małej łazience wstawianie szafki pod umywalkę 90 cm kosztem prysznica, to niezbyt mądry pomysł ;) Ja bym zrobiła umywalkę z szafką 70 cm, z lustrem do samego sufitu, jak na inspiracji od Elfir. Ściana prysznicowa z armaturą będzie u Ciebie na równo z lustrem, więc będzie bardzo dobrze widoczna i tam zrobiłabym płytki dekoracyjne. Wtedy kabinę byś miała 100 x 90 cm i mogłabyś stwierdzić, że masz wygodną łazienkę :) Przy wersji kabiny 80x80 (potwornie mała!) uchylne drzwi 40 cm, to bardzo wąskie i bardzo niewygodne wejście. Jeżeli zwiększysz je do 50 cm, to zachowasz minimum :) Twój plan na drzwi składane do środka na obu częściach kabiny, to świetna myśl i koniecznie ją wykorzystaj :)

Jeżeli chodzi o płytki i ich rozmiar, to jeżeli podobają Ci się 60x60 na ścianie, tak jak na projekcie, to tak zrób, będzie super. Najważniejsze, żeby fugi podłogi zgrywały się z fugami na ścianach, bo u Ciebie bardzo to będzie widoczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym poszukała płytek o formacie 30x90cm. Co prawda porcelanosa ma inny format ale z tego co widzę w necie na fotkach tworzą w miarę jednolitą ścianę i fuga się nie rzuca w oczy. Na wizualce fuga jest specjalnie podkreślona. Kabina ma 90x80cm, w narożniku przy umywalce całe płytki 90cm, przy kibelku przycięte do 80cm - może być też kabina 80x80 lub 90x90cm i stosownie do tego rozplanowane łączenia płytek.Na podłodze płytki 45x45cm. Porcelanosa na lewej ścianie od wysokości np. 120cm, 3 płytki w górę czyli 90cm i równo z nimi lustro. Jeśli szafka umywalki miałaby by być na dostępną szerokość od ściany do kabiny to lepiej jakby cała szklana ścianka obok niej była ruchoma - łatwiej ją wtedy umyć. Wyposażenie przykładowe. Naprzeciwko kibelka może być reling na ręcznik albo niski grzejnik.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/2a253ff9f62c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed porcelanosą, w pierwszym zamyśle planowałam na ściany właśnie płytki 45x90. To dobry rozmiar jeśli chodzi o szerokość pomieszczenia, bo wtedy wszystkie baterie będą rozmieszczone symetrycznie na płytce. Wiecie o co mi chodzi.

Ale po wczorajszym wyjeździe jestem załamana. Nie udało mi się zobaczyć w realu ani porcelanosy i tym samym dobrać do niej białej płytki. I im dalej oglądam sobie porcelanosy w necie tym bardziej zaczynają mi się nie podobać. Ceny kabin prysznicowych w układzie, który nas interesuje - powalające. A na dodatek trafiłam przed chwilą na mała łazienkę Migotki i padłam. Chyba się nie pozbieram. Pomocyyyy

Edytowane przez aniadanielola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z czasopism wnętrzarskich jest prawie identyczna łazienka jak twoja.

Biała i płytki strukturalne są właśnie na ścianie naprzeciw wejścia (umywalka i prysznic), podświetlone od góry listwą LED ukrytą za prostą sztukaterią pod sufitem.

Ścianka z sedesem obłożona płytkami tylko do wysokości geberita. Kaloryfer przy umywalce pełni rolę wieszaka na ręczniki. Ta ściana tylko pomalowana na biało, bez płytek.

Akcentem jest lampa w czarnej oprawie i wysokie, wąskie lustro w czarnej ramie (górna krawędź lustra jest równo z szybą prysznica).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mój post wpisuję do dobrego tematu. Niestety nie mam programu do wizualizacji pomieszczeń. Przedstawiam Wam wizualizacje alicyi mojej łazienki. A ja zastanawiam się mad kolorami. Na rysunku zamieściłam litery. Litera b- kolor biały, sz-jasnoszary, d-drewnopodobny. Sciany po bokach drzwi białe. Bok wanny drewnopodobny, a podłoga jasnoszara. Kaloryfer drabinkowy biały. Kran nad wanną w jednej linii z kranem nad umywalką. Umywalka wpuszczana w blat a nie nablatowa. Szafka umywalkowa drewnopodobna. Czy to dobry pomysł taka kolorystyka? Ja naprawdę nie mam pomysłu na kolorystykę łazienki-podoba mi się biel, szary, drewno. Nie lubię żadnych kwiatowych motywów, a płytki myślę takie niemozaikowe, duże.Ściana nad wc podwieszanym płaska, bez wnęki, szafek. Nad wanną linki do prania. Będę wdzięczna za rady, porady, sugestie, wizualizację. wszelką pomoc.

łazienka.JPG

pomysł 1.JPG

Edytowane przez Sylw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.jpg

image.jpg

image.jpg image.jpeg

image.jpeg

 

Witam, jeszcze męczę moją łazienkę ale muszę wreszcie coś ustalić. Pomożecie?????

Wymiary pomieszczenia podałam bez tynków, z wylaną posadzką. Tynków nie będzie, bo w takim metrażu liczy się każdy cm.

Pierwsze pytanie czy obniżyć sufit? Teraz jest 2,728. Mogę obniżyć o wysokość pociągu (24cm) i będzie 2,488 albo tylko o jego część, np. o połowę.

 

Kabina najprawdopodobniej jak na foto. 60x60 wysoka 1,97. Cześć szyby przy umywalce możemy dostosować do swoich potrzeb. U nas minimum to 40cm, tak żeby zmieściła się szafka i na niej umywalka. Drzwi otwierają się na zasadzie wahadła. I moje pytanie lustro do wysokości kabiny czy pociągnąć je do sufitu? Nie można zamówić wyższej kabiny. Nie wiem czy do wysokości kabiny nie będzie za niskie i będę musiała ciąć cześć płytki nad lustrem, żeby wszystko zlicować.

Umywalka okrągła stawiana na blat.

I teraz jakie płytki???? Podobaj mi się te ze zdjeć. Białe matowe przypominające malowaną ścianę. Na zdjęciu nie wyglądają na białe ale porównywałam je z innymi super białymi. Format 59,8x59,8. Na ścianę i podłogę te same. Na ścianie na lewo od drzwi cegiełka.

Piękna jest łazienka Migotki z czarnymi malowanymi ścianami. Czy mogłabym u siebie strefę wc i lustra zamiast płytek pomalować właśnie tak??? Lustro oczywiście wtedy na wysokość kabiny i węższe, w ramie.

Drugie płytki to szare matowe, przypominające surowy beton. Fajne, na zdjęciu niestety się nie prezentują. Format 89,8x 44,8. Położone na ściany. Przy tym formacie wszystkie baterie będą ładnie zamocowane na środku płytki. Nie będzie to możliwe przy białych. Niestety nie mam do nich płytki na podłogę. Myślałam o białych gładkich matowych 44,8x44,8.

Edytowane przez aniadanielola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...