Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Bardzo proszę o pomoc w rozplanowaniu łazienki, dość małej (3,6 m2) w ktorej planujemy zmiescic kabinę lub wanne, wc umywalke pralkę oraz piecyk gazowy. Myślimy nad wyburzeniem wnęki w przedpokoju w której można by było zabudować szafę i na rzecz tego wydłużyc łazienkę w stronę drzwi wejściowych, ale z drugiej strony nie chcemy tracić tej szafy oraz robić totalnej demolki przy burzeniu ścian, a jest to stare budownictwo. Jeśli ktoś miałby jakiś pomysł jak to ugryźć ewentualnie rozplanować sprzęty w łazience to bardzo proszę o pomoc. Wszelkie uwagi, sugestię chętnie przemyślimy. http://images78.fotosik.pl/418/72d33d0a0bac217fgen.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co widzę to brak miejsca przy wejściu na zostawienie butów nie mówiąc o powieszeniu kurtki.

Co do łazienki to chyba najprostszy układ.

 

http://images77.fotosik.pl/419/61f07cf306be0ef7med.jpg

 

tutaj taka luźna propozycja gdybyście się zdecydowali na demolkę.

http://images77.fotosik.pl/419/34ff929978ede6e2med.jpg

Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]349894[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]349895[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]349896[/ATTACH]

 

Ja z zapytaniem jaka długa powinna być wylewka baterii podtynkowej dla takiej umywalki? I na jakiej wysokości od jej rantu montować baterię żeby swobodnie umyć ręce?

 

[ATTACH=CONFIG]349902[/ATTACH]

 

Może ktoś wie co to za miska wc?

 

U mnie bateria (Omnires Y) jest na wysokości 25cm od górnej krawędzi umywalki i wydaje mi się w sam raz idealnie celuje w środek korka.

Co do miski to nie widać jej dokładnie więc ciężko stwierdzić.

http://images77.fotosik.pl/419/3bee19b2e80e7d1amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bateria (Omnires Y) jest na wysokości 25cm od górnej krawędzi umywalki i wydaje mi się w sam raz idealnie celuje w środek korka.

Co do miski to nie widać jej dokładnie więc ciężko stwierdzić.

http://images77.fotosik.pl/419/3bee19b2e80e7d1amed.jpg

 

mi taką baterię zamontowali 105cm od podłogi Umywalkę planuję wyrównać z pralką która będzie stała obok, ale na chwilę obecną nie wiem , czy różnica nie będzie zbyt mała ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w zaplanowaniu aranżacji łazienki. Mam taki obrazowy projekt pokazujący gdzie są przyłacza ale ta koncepcja w ogóle do mnie nie przemawia. Jest jakoś nudno i mdło.

[ATTACH=CONFIG]349187[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]349188[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]349189[/ATTACH]

 

 

Forumowiczki bardzo proszę pomóżcie mi z tą łazienką. Czytam i oglądam wasze wizualizacje i wiem, ze sama nie poradzę sobie w stworzeniu tak pięknej łazienki bez waszych pomysłów . Może zaprojektujecie dla mnie jakieś ciekawe rozwiązania???

Bardzo proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam już wstępną wizualizację i jestem ciekawa Waszej opinii. Jest to moja mniejsza łazienka o wymiarach 120x220 i wysokości pomieszczenia 2,90m. Chciałabym wypłytkować ją maksymalnie do wysokości drzwi, ale nie wiem czy to nie będzie za mało pod prysznicem, ponieważ ja z mężem to jesteśmy z tych bardzo wysokich i czy nie będzie się chlapać.

Grzejnik chciałabym niżej i naprzeciw umywalki. Płytki chyba na każdą ścianę bo w domu są małe dzieci, więc tak by było czyściej i bezpieczniej dla ścian.

Lustro aż do szyby prysznicowej.

Na zdjęciach tego nie widać, ale podłoga jest grafitowa a ściany jasno szare.

Co jeszcze?

Jakie są ogólne wasze wrażenia?

Co sądzicie?

6.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

Edytowane przez Maciejka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejka2, mam bardzo podobny układ małej łazienki (tam, gdzie u Ciebie grzejnik, u mnie są drzwi wejściowe). Zdecydowanie bardziej podoba mi się wersja pierwsza :) Przy tak małym pomieszczeniu, biorąc pod uwagę konieczność licowania płytek ze ścianą, jeżeli dasz je do pewnej wysokości, zdecydowałabym się na płytkowanie wszystkich ścian do samego sufitu. Wysokość lustra na projekcie nawiązuje do jakiej linii w pomieszczeniu? ;) Moim zdaniem, zarówno lustro, jak i grzejnik nie powinny wisieć wyżej niż drzwi kabiny. Jakie drzwi prysznicowe planujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcecie robić takie duże lustro, to dociągnij je do ścianki prysznica, nie zostawiaj takiej wąskiej pustej przestrzeni nad sedesem.

Nad lustrem bez płytek już. Najlepiej aby lustro było do linii drzwi.

 

http://images78.fotosik.pl/426/025d23d84f16b5afgen.jpg

 

I zastanów się czy nie lepiej zrobić grzejnik poziomy - na wysokości pasa a nad grzejnikiem obraz lub plakat. Przy tak dużym lustrze jedyne co się będzie w nim odbijać to ten grzejnik

 

http://www.kaczucha.pl/userdata/gfx/81e703387c9a93c7984d0a2a83abe85b.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, Maciejka napisała, że lustro do drzwi prysznicowych. A co za różnica, czy nad lustrem da płytki, czy nie? Łatwiej będzie zrobić taką ścianę w płytkach, niż pilnować wykonawcę, czy ładnie zlicował ścianę nad lustrem z płytkami w części prysznicowej. Poza tym, na ścianie z drzwiami wejściowymi, tuż przy umywalce też przydałyby się płytki, więc podtrzymuję opinię, że najlepiej tę łazienkę wypłytkować całą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja nie lubię płytkowania do sufitu.

 

Ja też nie lubię i u siebie, w obu łazienkach mam płytki do 120 cm, ale czasami nie warto aż tak kombinować i najprostsze rozwiązania są najlepsze ;) Lustro do poziomu drzwi wejściowych będzie za wysoko względem drzwi prysznicowych i nie będzie to dobrze wyglądać. Lepiej je zrównać z drzwiami do wnęki prysznicowej. Ideałem byłoby zrobienie drzwi szklanych wysokich tak, jak drzwi wejściowe. Wtedy przy wc 60 cm szyby stałej, a pozostałe 70 cm jako drzwi otwierane do środka kabiny. Można by się też pokusić tylko o szybę stałą.

Maciejka, zerknij na łazienkę zaprojektowaną przez Magdę 34 :) Płytki do sufitu i tylko szyba wpuszczona w ścianę i sufit, bez drzwi.

f21c811c0b3e3e88632b49aeae3b8752,21,19,0.jpg

 

TU więcej zdjęć.

Zgadzam się co do grzejnika, że najlepszy byłby poziomy powieszony max. do dolnej krawędzi lustra, aby się w nim nie odbijał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa, Elfir,

dziewczyny baaardzo Wam dziękuję za wszystkie cenne uwagi. :)

 

Tomkowa, Twoje łazienki są niesamowite, po prostu przepiękne. Bardzo lubię płytki heksagonalne, ale i patchworkowe również mi się podobają. Weszłam na Twój wątek i straciłam poczucie czasu, a potem przepadłam u Magdy. Nigdy nie uda mi się osiągnąć takiego efektu jak u Was. Nie jestem już pewna czy te patchworkowe płytki to był dobry wybór.

Zwróciłam uwagę, że właśnie pod prysznicem masz wyciągnięte pytki do sufity, co i mnie radzisz zrobić. Tylko, że ja mam łazienkę o wysokości 2,9m i obawiam się , że wyjdzie mi studnia. Może dać szybę prysznicową stałą o wys 2m i płytki też tylko do tej wysokości? Lustro oczywiście tez tylko do wysokości szyby. No i pojawi się wtedy, tak jak mówiłaś, problem ze zlicowaniem ;) Magda tez ma niskie łazienki i nawet w sufit moze sobie wpuścić szybę. :) Ja nie bardzo.

Jeżeli zdecydowałabym się tylko na szybę stałą, to jakie sa minimalne wymagania co do otworu? 50cm wystarczy? Albo dać 60cm stałej szyby i 60cm ruchomej otwieranej do środka. Może tak być?

Co do grzejnika to nie mam pomysłu. Nie wiem co z tym teraz zrobić. Juz raz go przenosiłam i M by mnie chyba zabił. Zresztą jest już zamówiony i w sumie potrzebny do suszenia ręczników. Dobrze radzicie, że to wątpliwa ozdoba odbijająca się w lustrze. Ehhh....musze to przemyśleć.

Edytowane przez Maciejka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcecie robić takie duże lustro, to dociągnij je do ścianki prysznica, nie zostawiaj takiej wąskiej pustej przestrzeni nad sedesem.

Nad lustrem bez płytek już. Najlepiej aby lustro było do linii drzwi.

 

http://images78.fotosik.pl/426/025d23d84f16b5afgen.jpg

 

I zastanów się czy nie lepiej zrobić grzejnik poziomy - na wysokości pasa a nad grzejnikiem obraz lub plakat. Przy tak dużym lustrze jedyne co się będzie w nim odbijać to ten grzejnik

 

http://www.kaczucha.pl/userdata/gfx/81e703387c9a93c7984d0a2a83abe85b.jpg

Elfir, ja tez wolałabym dać płytki tylko w newralgicznych miejscach, ale mam małe dzieci, a łazienka jest wąska, wiec chcąc czy nie, zaraz wszystko będzie pozalewane. Mój pierwszy impuls to było wypłytkowanie właśnie do takiej wysokości jak zaznaczyłaś. Z tym że w prysznicu tylko do wysokości szyby.

Będę się broniła przed kafelkowaniem nad drzwiami.

Nad grzejnikiem musze teraz podumać, dzięki za zwrócenie mi na to uwagi.

Grzejnik ma wymiary 50x110 i nie będzie powieszony tak wysoko jak na wizualizacji, może nie będzie się tak rzucał w oczy? Grafiki na płytkach przecież nie przywieszę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejka, dziękuję za miłe słowa o łazienkach :) Wysokość 2,9 to dla mnie marzenie. U mnie 2,6, ale chciałabym żeby było wyżej. Dlatego ciesz się takimi pomieszczeniami i nie bój się, że będzie studnia. Byłam niedawno w łazience o takiej wysokości, niedużej, wypłytkowanej ze względów praktycznych po całości i do sufitu. I zapewniam Cię, że jest bardzo dobrze :)

Wejście pod prysznic musi być wygodne, więc minimum 60 cm. Jaką masz odległość drzwi wejściowych od rogu? Nie da się tam dosunąć umywalki do ściany? Na ścianie 220 cm zmieści się 80 cm prysznic, 80 cm wc i 60 cm umywalka. Ja bym nawet powiększyła prysznic o 10 cm :)

Obrazki spokojnie można wieszać na płytkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dać szybę prysznicową stałą o wys 2m i płytki też tylko do tej wysokości? Lustro oczywiście tez tylko do wysokości szyby. No i pojawi się wtedy, tak jak mówiłaś, problem ze zlicowaniem ;) Magda tez ma niskie łazienki i nawet w sufit moze sobie wpuścić szybę. :) Ja nie bardzo.

 

Jak dasz płytki do wysokości 2 m, to deszczownicę będziesz mieć powyżej linii płytek. Jaki zestaw prysznicowy planujesz? Ja bym dała pod prysznicem płytki do samego sufitu. Tam będzie najwięcej wilgoci.

A dlaczego nie szybę do samego sufitu przy wysokości 2,9?? Jak najbardziej! :) Zerknij na łazienkę Agi, TU. Jej łazienka też jest tak wysoka, jak Twoja, płytki są po całości i szyba do sufitu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz płytkować wszystkie ściany po sufit?

 

 

 

Nie raczej wolałabym malowane ściany ale łazienka jest tak mała, że nawet nie wiem gdzie można zrezygnować z płytek bo wiadomo tam gdzie prysznic, kibelek, grzejnik i umywalka powinny byc płytki więc zostałyby tylko takie śmiesznie wyglądajace paski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...