Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dobrze ze napisałaś sokół na czerwono bo bym pewnie przeoczył taki długi post wole obrazki:)

 

Widzieliśmy w projekcie już chyba wszystkie czarne płytki od mozaiki po 60x30 lecz z każdymi jest jakiś problem np. z twoimi ze maja nierówno powierzchnie i ciężko do nich przyczepić kabinie, moze to nie wyglądać zbyt dobrze a z kolei łączenie ich z gładkimi to nie wiadomo jak i koło się zamyka:)

 

szczerze mówiąc twoje płytki na foto wyglądają trochę jak brązowe i ten pasek(chyba metal) według mnie nie pasuje;) poza tym jest ok wnęki na pewno sie przydadzą ja będę miał dwie bo narzeczona zapowiada ze będzie miała sporo kosmetyków a nie będzie z reklamówka szła się myc:D (tak jak chyba ludzie robią bo na projektach nie widać miejsc na kosmetyki :) ), a to ty chcesz do tych "nierównych" płytek przyczepiac profile kabinowe? z wyborem półokragłej nie pomoge bo dla nas tylko w gre wchodzą szklane kwadrat na porządnych zawiasach za pewne http://www.kreocen.pl/img/z/0/p/1384012/1/New-Trendy-Kabina-prysznicowa-Negra-90x90cm-szklo-czyste-EXK-1128EXK-1129.jpg

Edytowane przez sokol27je
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

otrzymałam projekt łazienki. Potrzebuję pomocy przy zmianie. Dla mnie za dużo się dzieje. Na pewno nie chcę żadnych półeczek przy lustrze. Jeśli chodzi o prysznic to na pewno chciałbym aby jedna ściana była w dekorze a podłoga pod prysznicem jednolita z resztą.

Dziękuję za wszelkie sugestie.

1.jpg

3.jpg

5.jpg

7.jpg

10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

446 stron, lo Jezu ,przeczytalem kilka ostatnich ale i tak nie jestem madrzejszy

czy ktos ma checi zawalczyc z mala lazienka 1.8 x 1.9 ?

wiem co bym chcial ale nie wiem jak to ulozyc i co dac na sciany i podloge a nie chce zdawac sie na projekt z salonu plytek

 

Wystarczy udać się do sklepu z płytkami. Projektant przy założeniu kupna u nich materiału, zrobią projekt łazienki do zaakceptowanie lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukasz jasnowidz ktory bedize wiedzial co sie tobie podoba, jaka armatura, jakie odcienie wymiary i struktura płytek, jaki rodzaj wielkosc wanny lub prysznica jaki masz uklad rur kanalizacji.....

 

 

no to powodzenia w szukaniu ...

 

i

 

doslownie druga linijka mojego tekstu zaprzecza temu co napisales

ale dzieki za rady

 

szczegoly, duzo szczegolow na PW dla chetnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rzut pomieszczenia to jest mało czytelny bo na projekcie są naniesione zmiany i nie widać dokładnie wymiarów itp.

Osobne wc będzie też na dole ale w łazience górnej też chcemy mieć wc. Z tego pomieszczenia za bardzo nie da się wydzielić osobnego. Co do pralki chciałabym ją mimo wszystko ulokować w łazience ze względu iż jest tutaj dużo miejsca, a w kotłowni jest dosyć ciasno. Docelowo będę chciała ją jakoś zabudować aby nie rzucała się w oczy.

Co do rzutu pomieszczenia postaram się wysłać wieczorem bo mam zeskanowane rzuty i pliki są za duże aby tutaj dodać na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

prosiłbym o pomoc w rozplanowaniu łazienki w kształcie kwadrata o boku 2,38m.

 

Poniżej skany moich wypoacin, ale może komuś uda się wymyśleć coś ciekawszego.

Generalne wytyczne:

-ma być wanna

-ma być pralka w zabudowie

-ma być jakaś szafka wyższa

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/cd6a34d1456f064b

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/764dca095b92b0a0

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ponawiam prośbę o pomoc przy zmianie projektu:

Zmiany jaki wymyśliłam do projektu to:

- cała podłoga jednolita szara

- zabudowa wanny tylko z płytek drewnopodobnych obudowana z każdej strony płytką (kołnierzem) a na dole z wycięciem

- zabudowa geberitu z białych płytek do wysokości 120cm

- brak paska szarego pod grzejnikiem

- prysznic: dekor tylko tam gdzie nie będzie baterii na całej szerokości kabiny prysznicowej, płytki poziomo

- ściana kominowa: biała

- ściana z umywalką: brak słupka, lustro na całą szerokość, tylko jedna półka z płytek drewnopodobnych pod umywalką (pod umywalką będziemy robić zabudowę na wymiar), dekor z cegiełkami ok

- rezygnujemy całkowicie z metalowych listew

- jeśli chodzi o dekor z falą (poziomo) to tylko na ścianie przy wannie (cała ściana) do geberitu. Nawiązywałoby to do dekoru przy prysznicu.

 

Czy uważacie, że po takich zmianach będzie już ok?

 

11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wizualizacje. Problem jest z tym, że hydraulika jest już zrobiona i mąż nie chce się teraz zgodzić na przeróbki. Upiera się, że układ ma być bez zmian. Chociaż wg mnie rozwiązanie alicyja do mnie jak najbardziej przemawia. W każdym razie musi być już ten układ jaki mam. Poprawiłam projekt. Myślę, że teraz jest już lepiej ale nadal mam problem z dekorem (falą). Problem jest w tym, że bardzo mi się ten dekor podoba i chciałabym aby się znalazł w łazience ale teraz mam już mętlik w głowie i sama już nie wiem czy w ogóle on pasuje do tej łazienki. Mam 2 wersje zastosowania tego dekoru. Jak uważacie która wersja będzie lepsza?

1.jpg 11.jpg 12.jpg 15.jpg 8.jpg

1.jpg

11.jpg

12.jpg

15.jpg

8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekor z falą aby był widoczny najlepiej podświetlić go od góry, aby cienie układały się w te fale. A taki efekt można uzyskać przy umywalce i ewentualnie pod prysznicem (o ile ma własne oświetlenie).

Pod skosem przy wannie nie będzie specjalnie wyeksponowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalioke, bardziej mi się podoba wersja z szerokim dekorem.

 

Szkoda, że wcześniej tu do nas nie wpadłaś, aby wybrać najlepszy układ rozmieszczenia sprzętów, bo wc naprzeciw wejścia w Twojej łazience, nie jest najlepszą opcją (już nawet lepszą opcja byłaby zamiana miejsc kibelka z grzejnikiem).

Lecz skoro już masz sprzęty tak bardzo rozstrzelone, powinno się je kolorystycznie uspójnić. Jeśli obudowa wanny ma być drewnopodobna, to dobrze by było, aby to drewno znalazło się też na podłodze i/lub jakiejś ścianie. Na przykład drewnopodobna obudowa wanny, podłoga i jedna ściana pod prysznicem połączą rozstzreloną strefę kąpielową.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę też żałuję, że poradziłam się wcześniej w kwestii doboru hydrauliki. Developer pytał nas się w jakich miejscach chcemy mieć sprzęt ale jakoś nie zastanawialiśmy się zbytnio na tym i zostawiliśmy tak jak w projekcie.

Co do płytek drewnopodobnych to przecież będzie oprócz wanny jeszcze półka pod umywalkę z tych samych płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...