Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mała łazienka 7 m2? :D
A nie?:p Jak się wchodzi to tak jakoś mało miejsca, a gdzie wszystkie sprzęty?

 

Dziękuję kinka za pomysły, dwie z tych opcji już braliśmy pod uwagę, ale moja lepsza połówka jest chyba kaczką, przez to odpadają:no: Zeby to lepiej zobrazować zaznaczyłem na niebiesko mokre miejsca po korzystaniu z wanny :p Ciężko wtedy stanąć tam suchą nogą.

ŁAZIENKA3.jpg

 

Dlatego pomyślałem o takim czymś, pralka schowana w rogu pod umywalką. Tylko czy da się to tak zrobić? Widziałem już gdzieś takie rozwiązania. Czy nie będzie na tej prawej ścianie za ciasno?

 

ŁAZIENKA4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaczka-chlapaczka niech wchodzi ostatnia ;) A próbowaliście położyć dywanik łazienkowy albo jakąś matę? Ja osobiście nie mam doświadczenia z dywanikami, kładę sobie po prostu ręcznik przed wannę, na niego wychodzę , a potem wycieram nim podłogę(metodą szurania nogami ;)) i odwieszam. Może ktoś coś sprawdzonego doradzi bo szkoda ograniczać sobie możliwości ustawienia tylko z tego powodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ścianie z drzwiami można nawet nie płytkować.

Grzejnik drabinkowy lepiej będzie wyglądał pomiędzy prysznicem a umywalkami (będzie t też bardziej praktyczne rozwiązanie).

A co będzie w dziurze za wanną (tam gdzie teraz jest drabinka)?

Morzesz wrzucić rysunek ściany z umywalkami? Ewentualnie jeszcze rzut z wymiarami.

 

Świetny pomysł z tym grzejnikiem, ale nie dam rady już go przenieść.

W dziurze za wanną myślałam o postawieniu kosza na pranie, generalnie nie wiem jak zagospodarować tą dziurę. Macie na nią jakiś pomysł?

 

Poniżej rzut z góry z naniesionymi wymiarami ścian i widok na ścianę z umywalkami.

Na tą ścianę nie mam też jakiegoś konkretnego pomysłu, myślałam o dwóch umywalkach nablatowych i może jakiś słupkach/szafkach, do tego lustro i oświetlenie.

 

lazienka_wymiary.jpgwidok_sciana_umywalka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł z tym grzejnikiem, ale nie dam rady już go przenieść.

W dziurze za wanną myślałam o postawieniu kosza na pranie, generalnie nie wiem jak zagospodarować tą dziurę. Macie na nią jakiś pomysł?

 

Poniżej rzut z góry z naniesionymi wymiarami ścian i widok na ścianę z umywalkami.

Na tą ścianę nie mam też jakiegoś konkretnego pomysłu, myślałam o dwóch umywalkach nablatowych i może jakiś słupkach/szafkach, do tego lustro i oświetlenie.

 

[ATTACH=CONFIG]366450[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]366451[/ATTACH]

 

 

 

A może nie montuj tej drabinki pod skosem (no chyba, że jest tam okno, a grzejnik to jedyne źródło ciepła w łazience).

Wiele osób tu na forum pisze, że lepszym rozwiązaniem byłoby powieszenie w łazience drabinki elektrycznej zamiast tej działającej tylko w sezonie grzewczym. Przy grzejniku elektrycznym można by zmienić lokalizację na tą bliżej prysznica i umywalek, bo właściwie potrzebne jest tylko dodatkowe gniazdko.

Skoro piszesz, że nie da się ruszyć grzejnika spod okna, to znaczy, że pozostałe sprzęty też mają pozostać na swoim miejscu? Myślę o wannie wolnostojącej usytuowanej bardziej n aśrodku ściany zamiast w kącie.

 

Kosz na pranie przy wannie...a gdzie pralka?

A nie chcesz przy kibelku wstawić bidetu? To co prawda kolejny wydatek i kolejny sprzęt do mycia, ale za to jaki praktyczny.

 

Bardzo podoba mi się duża wnęka prysznicowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nie montuj tej drabinki pod skosem (no chyba, że jest tam okno, a grzejnik to jedyne źródło ciepła w łazience).

Wiele osób tu na forum pisze, że lepszym rozwiązaniem byłoby powieszenie w łazience drabinki elektrycznej zamiast tej działającej tylko w sezonie grzewczym. Przy grzejniku elektrycznym można by zmienić lokalizację na tą bliżej prysznica i umywalek, bo właściwie potrzebne jest tylko dodatkowe gniazdko.

Skoro piszesz, że nie da się ruszyć grzejnika spod okna, to znaczy, że pozostałe sprzęty też mają pozostać na swoim miejscu? Myślę o wannie wolnostojącej usytuowanej bardziej n aśrodku ściany zamiast w kącie.

 

Kosz na pranie przy wannie...a gdzie pralka?

A nie chcesz przy kibelku wstawić bidetu? To co prawda kolejny wydatek i kolejny sprzęt do mycia, ale za to jaki praktyczny.

 

Bardzo podoba mi się duża wnęka prysznicowa :)

 

Dziękuję za odpowiedź!

 

Powiem szczerze, że chciałabym zostawić po prostu grzejnik w tym miejscu a koło prysznica zrobić prędzej jakieś słupki na kosmetyki podręczne. Koło grzejnika rzeczywiście jest okno połaciowe - dokładnie nad wanną.

Sprzęty i wannę można dowolnie przesuwać. Też mi się podobają wolnostojące ale ich ceny są zdecydowanie za wysokie jak na mój budżet, dlatego wanna będzie w zabudowie.

Pralka jest, tam wkomponowana jest już szafka do sufitu, czyli na wysokość 3,1m - wielka szafka pomieści pralkę i inną chemię - na rysunku wrysowałam gdzie jest ta szafka.

 

Bidet był oryginalnym projekcie i celowo z niego zrezygnowałam.

 

Pytanie jest:

- szara podłoga i szara obudowa wanny - czy obudowa wanny nie będzie zbyt ciężka?

- jak zaaranżować tą łazienkę, jakie płytki gdzie? Myślę o białych i szarych tylko - wysokość do 120cm.

- macie pomysł jakiś na łazienkę biało-szarą w tym układzie? jakieś super patenty co można zastosować?

 

lazienka_wymiary_pralka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prośbę o sugestie odnośnie ustawienia niezbędnego wyposażenia w łazience. Łazienka jest w mieszkaniu i chciałabym, żeby zmieściła się tam wanna 150 cm, umywalka , wc, pralka najlepiej schowana, kosz na pranie i jakieś miejsce na przechowywanie np wiaderka od mopa i proszku do prania, kosmetyków itp.

Zaplanowany układ to wanna na krótkiej ścianie i potem na dłuższej kolejno wc, pralka i umywalka. Ale w tym układzie jest mało miejsca na przechowywanie większych rzeczy np. wiaderka. Z góry dziękuje, za jakieś sugestie.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/5ecd8ea87bb70bb8

http://www.fotosik.pl/zdjecie/5ecd8ea87bb70bb8

Edytowane przez zeka
zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do dyspozycji długość 316 m. wanna ma szerokość 70-80 cm. Zostaje ci na umywalkę, szafę i wc 2,36 m. Powiedzmy duża szafa niech ma 1 m szerokości. W środku miejsce na pralkę 60 cm i prostokątne wiaderko do mopa. Zostaje ci 1,36 m na umywalkę i sedes, co daje 70 cm miejsca na sedes i resztę na umywalkę 60 cm. jak wybierzesz wannę 70 cm to masz 10 cm zapasu.

 

http://images78.fotosik.pl/880/46fc4cd585d00d5egen.png

 

 

Kosmetyki w szafce nad zabudową sedesu oraz pod umywalką.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesuń drzwi pralni nieco ku prysznicowi i wypośrodkuj wannę pod oknem.

Zdecydowanie drzwi pralni powinny otwierać się na zewnątrz

 

Za do WC zdecydowanie za małe.

 

Rozważ wc z prysznicem i łazienkę z wanną. Wówczas dwie osoby naraz mogą się wykąpać w razie potrzeby.

 

http://images84.fotosik.pl/2/716d2f8b6d300638gen.png

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście wolałabym mieć sedes z dala od wanny a umywalki z lustrem bliżej okna.

I wolę myć kafelki na ściance niż szyby pod prysznicem.

 

 

Bartosz - przecież to twój rysunek, ty tak zaprojektowałeś. Ja tylko zrobiłam małe poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...