Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

email9, proponuję zrezygnować z mozaiki, zrezygnować z płytek drewnopodobnych, ściany jednolite jasne, a na podłodze płytki, które na projekcie są na obudowie wc (o ile się nadają na podłogę) :) Zupełnie inaczej rozwiązałabym też część kąpielową, czyli połączenie wanny i prysznica. Masz bardzo dużą łazienkę i aż szkoda marnować tyle miejsca na półokrągłą niewygodną kabinę prysznicową, skoro swobodnie zmieściłaby się tam duża prostokątna. Rozumiem, że wszystkie wyjścia są już zrobione i poszczególnych elementów nie da się przenieść?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie zrezygnować z mozaiki, to czym obudować wannę? Tymi płytkami co na ścianie? Te płytki co są nawc nie nadają się na podłogę bo są wypukłe. Rozważam kabinę prostokątną taką 90x120 jak myślicię taka będzie wygodniejsza? Orientujecie się może czy są takie otwierane po tym krótszym boku, czy wszystko będzie po dłuższym?

Wyjścia są już wszystkie porobione i tego już niezmienimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

email9, czy ja dobrze policzyłam, czy masz w projekcie 6 różnych płytek? Nie chcę za bardzo udzielać rad, skoro sama jestem amatorem obecnie wykończającym się, ale zrezygnuj może z 3 płytek, w tym z dwóch pośród mozaiki, drewnopodobnych i wypukłych. Jeżeli wanna półokrągła, to faktycznie mozaika będzie ok do obudowy. Ewentualnie możesz dać wannę z panelem. Tylko dla mnie jest tam tak jakoś mało miejsca na przejście ;). Ściana z oknem ma ma 2,34? To teraz 2,34 minus kabina minus krótszy bok wanny = przejście. A myślałaś nad wanną prostokątną? Kabina 120x90 jest jak najbardziej wygodna i są takie z otwieranym krótszym bokiem, tylko czy chcesz otwierać drzwi na grzejnik? Może tutaj coś Ci się spodoba: http://www.lazienka-rea.com.pl/kabina-prysznicowa-whistler-id-2539.html lub tutaj https://www.radaway.pl/kategoria/espera-kdj/ , Zadzwoń może do lokalnego dobrego szklarza i zapytaj go o wycenę takiej kabiny. Tak sobie pomyślałam, że najpierw rozplanuj sobie sprzęt jaki i gdzie, a potem dopiero płytki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

czesc, potrzebuję porady, więc mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda. właśnie robimy projekt indywidualny domu i jesteśmy na etapie ustalania wymiarów poszczególnych pomieszczeń. wspólnie z mężem mamy dość mocno sprecyzowane oczekiwania co do tego pomieszczenia (wanna 180 cm, prysznic typu walk in bez szyby, umywalka z szerszym blatem 120 cm, lustro z przodu i boku (żeby móc się przejrzeć z różnych stron:cool:). w załączeniu przesyłam zrzuty, jak to miałoby wyglądać. z góry przeprasza za jakość i wygląd, ale na ten moment kolory i meble są przykładowe/przypadkowe. mam program PRO100 i tworzę "projekty", żeby zobaczyć, czy przedmioty, które chcielibyśmy umieścić faktycznie się zmieszczą. wymiary łazienki to 3,5x2,1- czy wystarczą?

wszelkie porady mile widziane dziękuję. lazienka ogólna AMKK 3,5x2,1 z gory.jpglazienka ogólna AMKK 3,5x2,1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za komentarz:) jeśli chodzi o prysznic, to on jeszcze parę centymetrów zgubi - tynki, płytki. dzięki za poradę z lusferami, może być rozwiazaniem zamiast szyby, której unikam.. z drugiej strony jak te płytki będą w kolorze płytek w innych częściach łazienki, to też myślisz, że może przytłaczać?

 

jeszcze odnośnie tego dłuższego wymiaru - 140 cm - tak dlugość jest takim zabezpieczeniem, żeby woda spod prysznica na wlatywała do pomieszczenia (+odpływ liniowy). masz stellina może jakieś doświadczenia, czy to wystarczające zabezpieczenie? albo ktoś inny? o co należy zadbać jak kabina nie ma drzwi i brodzika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za komentarz:) jeśli chodzi o prysznic, to on jeszcze parę centymetrów zgubi - tynki, płytki. dzięki za poradę z lusferami, może być rozwiazaniem zamiast szyby, której unikam.. z drugiej strony jak te płytki będą w kolorze płytek w innych częściach łazienki, to też myślisz, że może przytłaczać?

 

jeszcze odnośnie tego dłuższego wymiaru - 140 cm - tak dlugość jest takim zabezpieczeniem, żeby woda spod prysznica na wlatywała do pomieszczenia (+odpływ liniowy). masz stellina może jakieś doświadczenia, czy to wystarczające zabezpieczenie? albo ktoś inny? o co należy zadbać jak kabina nie ma drzwi i brodzika?

 

Jeśli będą jaśniutkie to pewnie efekt będzie lepszy. Mam jeszcze jedną radę, nie rób płytek do na wysokości całej ściany w łazience, w prysznicu ok, ale poza postaraj się je ograniczyć do minimum. Po pierwsze to niepotrzebne koszty, a po drugie ładnie to nie wygląda.

Nie mam doświadczenia z takim prysznicem, ale przygotuj się na ciągłe sprzątanie po każdym użyciu. Woda przy tak dużym prysznicu i tak będzie chlapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będą jaśniutkie to pewnie efekt będzie lepszy. Mam jeszcze jedną radę, nie rób płytek do na wysokości całej ściany w łazience, w prysznicu ok, ale poza postaraj się je ograniczyć do minimum. Po pierwsze to niepotrzebne koszty, a po drugie ładnie to nie wygląda.

Nie mam doświadczenia z takim prysznicem, ale przygotuj się na ciągłe sprzątanie po każdym użyciu. Woda przy tak dużym prysznicu i tak będzie chlapać.

 

masz rację z tymi płytkami, na całości nie ma co ich robić

 

trochę mnie zmartwiłaś z tym prysznicem... :eek: nie wiem, jak to zweryfikować, czy i jak mocno będzie chlapać, i jak minimalizować to ryzyko :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam brodzik jakieś 120 cmx100 cm ukryty za ścianką. Mam zasłonkę.

 

cześć Elfir, a mogłabyś pokazać jakieś zdjęcia, jak masz to wykonane? może być na priv.

napisz też proszę, jak oceniasz to rozwiązanie? czy zasłonkę masz ze względu na chlapanie, czy z innych względów?

 

a czy mogłabyś jeszcze spojrzeć na te dwa rzuty mojego projektów kilka postów wyżej? jak go oceniasz? jakieś wskazówki? ;)

dzięki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasłonkę mam ze względu na chlapanie i ze względu na to, że nie chce mi się myć szklanych drzwi.

 

tak to wygląda na planie:

efd156bf5861bac6gen.jpg

 

a tak w realu:

1126b2cdf3515bda.jpg

 

to łazienka na parterze, gdzie musieliśmy zrobić próg w prysznicu, ze względu na zbyt cienką warstwę posadzki.

Wejście do prysznica ma 70 cm. U ciebie jest ciaśniej i obawiam się, że będzie niewygodnie.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasłonkę mam ze względu na chlapanie i ze względu na to, że nie chce mi się myć szklanych drzwi.

 

tak to wygląda na planie:

efd156bf5861bac6gen.jpg

 

a tak w realu:

1126b2cdf3515bda.jpg

 

to łazienka na parterze, gdzie musieliśmy zrobić próg w prysznicu, ze względu na zbyt cienką warstwę posadzki.

Wejście do prysznica ma 70 cm. U ciebie jest ciaśniej i obawiam się, że będzie niewygodnie.

 

 

a te 70 cm u Ciebie to jest tak raczej byś powiedziała "na styk", czy dość swobodnie?

 

hm, nie wiem, czemu nie wyświetlaja mi sie Twoje zdjęcia? wiesz moze czemu? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 cm jest ok. Da się wjechać wózkiem inwalidzkim (okoliczności zmusiły).

Zdjęcia - nie mam pojęcia dlaczego się nie wyświetlają. u mnie jest ok.

tu link bezpośredni: https://images84.fotosik.pl/294/1126b2cdf3515bda.jpg https://images82.fotosik.pl/295/efd156bf5861bac6gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda rozpryskuje się o ciało osoby stojącej przed natryskiem. A nie stoi się przecież pod samą ścianą, tylko jakieś 50-60 cm od niej. I u mnie wypada to już na wysokości otworu wejściowego pod prysznic. Bez zasłonki podłoga byłaby zachlapana.

Mniej pryska za to na ścianę za plecami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie robimy projekt indywidualny domu i jesteśmy na etapie ustalania wymiarów poszczególnych pomieszczeń(...) wymiary łazienki to 3,5x2,1- czy wystarczą?

wszelkie porady mile widziane dziękuję.

 

Skoro dom dopiero w fazie projektowania to może dałoby się zmienić kształt łazienki, wygospodarować jakąś wnękę na prysznic - przydałby się rzut całości.

W prostokącie 350x210cm może tak:

1)

20f22b1b6c7e.jpg

 

Między umywalką a siedziskiem jest wnęka z szafką otwieraną w górnej części nad blatem (lustrzane drzwiczki) ale może lepszy były słupek otwierany całkowicie od strony przejścia pod prysznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zrobiłem sobie wizualizacje łazienki, natomiast mam problem z wyborem płytek (chodzi mi o wybór konkretnych modeli). Chciałbym abyście doradzili i ewentualnie ocenili:

- płytki drewnopodobne w kolorze dębu,

- grafit nad stelażem WC w kolorze "betonu"/ "cementu"

- mam problem z białym, bo nie wiem czy połysk czy mat

 

Untitled1.nwf_2017-Jan-10_08-08-35PM-000_Current_View.jpgUntitled1.nwf_2017-Jan-12_08-24-03PM-000_Current_View.jpgUntitled1.nwf_2017-Jan-12_10-02-37PM-000_Current_View.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...