Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Witam, przerabiamy łazienkę i zastanawiamy się jak sensownie rozmieścić sprzęty oraz gdzie ulokować okno i drzwi. Łazienka jest niewielka 210x195. W łazience musimy umieścić sedes, umywalkę, prysznic i pralkę. Co myślicie o poniższej koncepcji?

łazienka 17.04.jpg

 

Obawiam się, że między prysznicem a szafką z pralką i umywalką będzie zbyt mało miejsca :-/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

ja wiem że główne zasady projektowania zalecają by sedes nie był na wprost drzwi, ale tu aż się prosi o wannę pod oknem :)

Ta łazienka jest naprawdę duża. Może sprzętami wyjść bardziej na środek ? Może ukryć sedes za niską ścianką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrysowując koncepcje,też nasunęło mi się aby umieścić sedes na wprost wejścia, a wannę pod oknem. Wolałabym jednak uniknąć tego rozwiązania, właśnie ze względów wizualnych.

Elfir, gdzie umieściłabyś tą ściankę? Długo nad tym siedziałam, ale nie mam pomysłu jak inaczej rozlokować sprzęty:-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłam dzisiaj łazienkę na gruncie i okazało się, że rzeczywistość odbiega nieco od projektu, wymiary, które wcześniej podałam wynikały z projektu (dom nie był przez nas budowany, kupiliśmy w stanie surowym). Poniżej zamieszczam rzeczywiste wymiary.

wysokość ściny kolankowej - 145 cm

 

łazienka wymiary B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnęka, w której architekt zaplanował prysznic została powiększona. Pomyślałam, że można by było umieścić tam sedes + bidet. Prysznic usytuowałabym wtedy przy kominie - jednak mąż jest niechętny tej opcji. Jest dość wysoki i obawia się, że prysznic pod skosem będzie niewygodny.

 

Wariant 1 to inspiracja pomysłem Elfir, jednak zależy mi by umywalka była przy prostej ścianie, podoba mi się gdy ściana nad umywalka jest na całej długości wyłożona lustrem. Poza tym,zastanawiam się czy sedes i bidet w rogu pod skosem będzie wygodny w użytkowaniu.

Oba warianty wymagają przesunięcia drzwi.

 

łazienka wariant 1&2 B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

 

Planuję przystosować pomieszczenie na własną rękę pod łazienkę dla osoby niepełnosprawnej (poruszającej się na wózku). Poniżej wstępne rozplanowanie armatury.laz.JPG

 

W rogu ma być brodzik najazdowy, obok wanna z hydromasażem (wanna już jest więc nie chciałbym musieć jej przemieszczać), obok toaleta z uchwytami.

 

Będę Wam wdzięczny za sugestie i komentarze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Planuję przystosować pomieszczenie na własną rękę pod łazienkę dla osoby niepełnosprawnej (poruszającej się na wózku). Poniżej wstępne rozplanowanie armatury.[ATTACH=CONFIG]391814[/ATTACH]

 

W rogu ma być brodzik najazdowy, obok wanna z hydromasażem (wanna już jest więc nie chciałbym musieć jej przemieszczać), obok toaleta z uchwytami.

 

Będę Wam wdzięczny za sugestie i komentarze.

 

Pozdrawiam

 

Drzwi łazienki:

- minimum 90 cm (czyli otwór w ścianie na drzwi min. 100 cm)

- otwierane na zewnątrz

 

Podłoga:

- płytki antypoślizgowe

- brak mat i dywaników

 

WC:

- wysokość górnej krawędzi muszli ok. 48 cm od podłogi (przyjmuje się wys. 45-50 cm od podłogi)

- powinno mieć z boku miejsce dojazdowe, aby móc tam podjechać i z wózka przemieścić się na sedes

łazienka dla niepełnosprawnych1.jpg

 

Umywalka:

- szerokość min. 60 cm

- umocowana na takiej wysokości aby można wjechać pod nią wózkiem

- najlepsza będzie specjalna dla osób niepełnosprawnych (wycięta z przodu)

łazienka dla niepełnosprawnych_umywalka.jpg

 

Prysznic:

- półka do siedzenia lub składane na ścianę siedzisko

- min. 90 x 90 cm ale jak najbardziej otwarta

łazienka dla niepełnosprawnych2.jpg

 

Ja umywalkę dałabym na ścianie o dł. 193 cm, wannę wzdłuż ściany 220 cm, wc pod oknem.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do remontu łazienkę i WC w bloku...

 

IMG_4983.jpg

 

 

WC o wymiarach 0,8X1,14

Szału nie ma.. zastanawiam się nad zlikwidowaniem umywalki, ale też jest ona potrzebna, są takie ma 25X45 np. http://www.kolo.com.pl/produkty/umywalki-i-postumenty/umywalki-asymetryczne/umywalka-prostokatna-nova-pro-45-cm-z-otworem-po-lewej-stronie-z-przelewem/13078/

Za kompaktem na dzień dzisiejszy jest jakaś półka... pytam byłego właściciele co to za kwiatek? nie potrafił odpowiedzieć, nie pamiętał już, ale w związku z tym odjechał od ściany jakieś 20 kilka cm... co skutkowało za mało miejsca w WC...

Planuję dać system podtynkowy... i miskę wiszącą.

Jak i czy umieścić umywalkę?

Jakie dać kafelki (chodzi mi o format, bo kolor biały, ale czy mat, satyna czy błyszczący) i na jaką wysokość? do wysokości systemu podtynkowego, który system jest teraz dobry?

 

Podłoga w połowie mieszkania( łazienka, WC, kuchnia i przedpokój będzie w tych samych kafelkach) będzie jasna w ciepłym odcieniu szarości, ale takim jaśniejszym niż gołąbek.

 

Łazienka...

IMG_4990.jpg

 

IMG_4991.JPG

 

IMG_4992.jpg

 

Wymiary 1,95X146

Co zrobić wanna 140cm, czy prysznic, jeśli tak to jak to poukładać...

Kafelki ... białe, tu też nie wiem jaki format i czy mat czy połysk...

 

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie sedesu bez umywalki. Właściciele rak nie myją po skorzystaniu z toalety? Zakładają chodzenie z brudnymi rękoma do łazienki obok?

Przecież chociażby wkładając tampon uwala się ręce krwią.

 

 

Jak w domu nie ma małych dzieci to chyba lepszy prysznic.

 

Może warto pomyśleć jednak o połączeniu łazienki z wc by stworzyć przestronniejsze wnętrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...