Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam właśnie ten sam problem, bo i glazury mam podobne.

Tzn. jedną białą, a czarną będę miała w formie marmuru odbicie lustrzane. Ale po mimo tego, że już zamówiłam płytki, to chodzi mi po głowie dodanie koloru, niebiesko szarego lub brudnego różu, tylko się boję, że w moim przypadku, przy wzorze na marmurze będzie to przesadą.

 

jak tu:

https://pl.pinterest.com/pin/697354323527970820/?nic=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, chciałbym z Wami skonsultować projekt łazienki w mieszkaniu deweloperskim. Pomieszczenie o wymiarach 243 x 178 cm (4,25 m2).

 

- po prawej stronie kabina typu walk-in z szybą biegnącą od ściany przeciwległej do drzwi wejściowych o dł. ok. 120 cm (ew. prysznic z drzwiami przesuwnymi - do rozważenia)

- bateria prysznicowa podtynkowa na ścianie obok umywalki (stąd na projekcie wystająca ścianka)

- szafka z umywalką, nad nią lustro vis a vis drzwi wejściowych

- po stronie lewej sedes podtynkowy i bidet podtynkowy

- nad sedesem i bidetem szafka jak na ostatnim zdjęciu na długości całej ściany (178 cm).

 

Pytania:

1) co sądzicie o takim układzie? coś można rozwiązać inaczej?

2) czy starczy miejsca dla zarówno sedesu jak i bidetu? ściana ma długość 178 cm, ale trzeba brać poprawę na szafkę z umywalką

 

d33789df2966da74med.png

910f369863b9986fmed.png

64de9ddf3db4b902med.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym z Wami skonsultować projekt łazienki w mieszkaniu deweloperskim. Pomieszczenie o wymiarach 243 x 178 cm (4,25 m2).

 

- po prawej stronie kabina typu walk-in z szybą biegnącą od ściany przeciwległej do drzwi wejściowych o dł. ok. 120 cm (ew. prysznic z drzwiami przesuwnymi - do rozważenia)

- bateria prysznicowa podtynkowa na ścianie obok umywalki (stąd na projekcie wystająca ścianka)

- szafka z umywalką, nad nią lustro vis a vis drzwi wejściowych

- po stronie lewej sedes podtynkowy i bidet podtynkowy

- nad sedesem i bidetem szafka jak na ostatnim zdjęciu na długości całej ściany (178 cm).

 

Pytania:

1) co sądzicie o takim układzie? coś można rozwiązać inaczej?

2) czy starczy miejsca dla zarówno sedesu jak i bidetu? ściana ma długość 178 cm, ale trzeba brać poprawę na szafkę z umywalką

 

d33789df2966da74med.png

910f369863b9986fmed.png

64de9ddf3db4b902med.png

 

Po co Ci taka głęboka i szeroka umywalka? Trochę ją zmniejsz, tak byś blat miał o szerokości35- 40cm, lub z wcięciem i wtedy się bardziej zmieścisz.

Na zdjęciu masz przykład :

https://pl.pinterest.com/pin/845058317563036193/

 

 

 

Umywalek teraz jest masa przeróżnych, to z dopasowaniem nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję. Ja w sumie, to jeszcze nie zdecydowałam, bo w czarnych płytkach jest, jak dla mnie oczywiście, za dużo różnych kolorów. Albo dużo białego, zielonego czy pomarańczowego. Ja bym wolała, żeby wzór na czarnej płytce imitującej marmur był bardzo subtelny, a takiej nigdzie nie znalazłam, albo nie umiem szukać, a może Ty widziałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Ja w sumie, to jeszcze nie zdecydowałam, bo w czarnych płytkach jest, jak dla mnie oczywiście, za dużo różnych kolorów. Albo dużo białego, zielonego czy pomarańczowego. Ja bym wolała, żeby wzór na czarnej płytce imitującej marmur był bardzo subtelny, a takiej nigdzie nie znalazłam, albo nie umiem szukać, a może Ty widziałaś?

Jest tego całkiem dużo, zależy tylko ile się chce wydać. Oto na szybko kilka przykładów:

http://abade.eu/product/gres-czarny-marmur-120x60-plytka-rektyfikowana/

https://kaflando.pl/produkt/plytki-imitujace-czarny-marmur-portoro-120x60/

https://allegro.pl/oferta/plytki-podlogowe-gres-czarny-marmur-120x60-ceral-8129684737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podanie przykładów, tylko wolałabym zobaczyć najpierw płytkę, którą kupię, bo te ze zdjęć mocno w rzeczywistości się różnią, zdążyłam się już przekonać o tym wiele razy. Zależy mi też, żeby wydać mniej niż więcej i mam nadzieję, że tak będzie, dlatego cały czas szukam i myślę, że w końcu coś uda się wybrać.

Kolejny dylemat, to czy wybrać płytki w macie czy w połysku? Jakoś nie mogę się zdecydować, bo jedne i drugie podobają mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężkiprzypadek, Elfir, dziękuję za rady.

 

Po przemyśleniu i rozmowach z narzeczoną, stwierdzamy, że chyba bidet nie będzie nam aż tak potrzebny, a przynajmniej nie kosztem komfortowego korzystania z łazienki. Mamy jednak inny problem...

 

Po lewej stronie widziałbym sedes podtynkowy. Myślałem, żeby ściankę z płyt karton-gips (pod którą jest stelaż) rozciągnąć na całą długość ściany (a nad nią szafki) - jak na pierwszej wizualizacji.

Ale! Sedes nie może być na środku tej ścianki, bo będzie zbyt blisko umywalki, musi być przemieszony nieco bliżej drzwi. A to chyba burzy całą symetrię i porządek tego układu...

 

Na wizualizacji numer dwa pokazuje ściankę działową krótszą, ograniczoną tylko do sedesu. Powstaje jednak mało przyjemny kąt , który wypadałoby jakoś zapełnić... Ale jak? Macie pomysły? Szafką jak w moim pomyśle? Trochę mało miejsca na otwieranie drzwi, zwłaszcza, że musi tam wisieć ręcznik...

 

86d97f0d2f20f1a5med.png

 

1777bf0fd96cdc70med.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katka Ci fajne podesłała, ale tak na prawdę każdy musi sobie wybrać sam i zobaczyć na żywo jak się prezentuje.

 

Ja też miałam dylemat odnośnie czy wybrać płytkę mat czy połysk...najlepsza by była lappato, ale ciężko kupić ładną.

W jednych kolekcjach, mat mi się lepiej podobał a w innych znowu połysk. Szukałam w miarę delikatnej, ale z głębią.

Niestety mat się bardziej brudzi, za to połysk rysuje...szczególnie na podłodze.

To wzięłam na ściany połysk a na podłogę mat.

Za to czarny, to prawdziwy marmur marquina nero w jednej tafli, tylko wzór w lustrzanym odbiciu.

Coś jak tu, tylko kolory odwrotnie. Już mam wybrany kamień, ale czekam jeszcze na nową dostawę, może będą ciekawsze wzory.

 

https://pl.pinterest.com/pin/311663236689941903/?nic=1a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężkiprzypadek, Elfir, dziękuję za rady.

 

Po przemyśleniu i rozmowach z narzeczoną, stwierdzamy, że chyba bidet nie będzie nam aż tak potrzebny, a przynajmniej nie kosztem komfortowego korzystania z łazienki. Mamy jednak inny problem...

 

Po lewej stronie widziałbym sedes podtynkowy. Myślałem, żeby ściankę z płyt karton-gips (pod którą jest stelaż) rozciągnąć na całą długość ściany (a nad nią szafki) - jak na pierwszej wizualizacji.

Ale! Sedes nie może być na środku tej ścianki, bo będzie zbyt blisko umywalki, musi być przemieszony nieco bliżej drzwi. A to chyba burzy całą symetrię i porządek tego układu...

 

Na wizualizacji numer dwa pokazuje ściankę działową krótszą, ograniczoną tylko do sedesu. Powstaje jednak mało przyjemny kąt , który wypadałoby jakoś zapełnić... Ale jak? Macie pomysły? Szafką jak w moim pomyśle? Trochę mało miejsca na otwieranie drzwi, zwłaszcza, że musi tam wisieć ręcznik...

 

86d97f0d2f20f1a5med.png

 

1777bf0fd96cdc70med.png

 

A po Ci ta półka nad wc? Tylko kurz się będzie zbierał a do ozdoby jej dużo brakuje. Chyba, że chcesz ozdobić sedes.

Przedstawię Ci moją wizję a Ty zrobisz jak Ci się spodoba.

 

Zrobiłabym półkę tylko nad stelażem lub zabudowała tą wnękę szafką. Obok dałabym lustro od ziemi do sufitu( podobnie jak na zdjęciu).

Pod umywalkę dałabym szafkę do samej ściany z wc, za to zostawiła z 30cm od wanny i tu zrobiła na boku szafki wieszak na ręczniki.

 

Zaraz coś Ci tu podobnego wkleję.

 

Podobnie jak tu:

https://pl.pinterest.com/pin/452259987577731884/?nic=1a

Tylko obok wc jeszcze jedno wąskie lustro, jak tu:

https://pl.pinterest.com/pin/768215648916842977/?nic=1a

 

poszukam jeszcze....

Edytowane przez ciężkiprzypadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłabym półkę tylko nad stelażem lub zabudowała tą wnękę szafką. Obok dałabym lustro od ziemi do sufitu( podobnie jak na zdjęciu).

Pod umywalkę dałabym szafkę do samej ściany z wc, za to zostawiła z 30cm od wanny i tu zrobiła na boku szafki wieszak na ręczniki.

 

 

Masz na myśli coś takiego:

 

886df46c18fa6e26med.png?

 

Nad ścianką, pod którą ukryty jest stelaż do WC byłaby jeszcze szafka na ukrycie różnych kosmetyków )jak na trzecim zdjęciu w moim pierwszym poście).

Edytowane przez persil91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całość obudowałabym szafą. Coś jak tu, ale niekoniecznie otwarte półki:

Właśnie coś takiego planuję zrobić. Tylko czy na całą długość ściany?

Jeśli tak, to czy nie będzie przeszkadzał sedes, który nie będzie idealnie w połowie, tylko bliżej drzwi?

Jeśli nie na całą ścianę, tylko np. do połowy, jak zagospodarować powstały kąt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko lustro od sufitu do ziemi lub zabudować jak u Elfir.

 

w sensie to lustro między sedesem a szafką z umywalką? Starałem się to oddać na wizualizacji. Zastanawia mnie tylko jaki jest cel tego lustra? Chodzi o podział przestrzeni w łazience? Bo przecież lustro będzie też nad umywalką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak, to czy nie będzie przeszkadzał sedes, który nie będzie idealnie w połowie, tylko bliżej drzwi?

?

 

Na żadnym z tych ujęć sedes nie jest na środku ściany.

 

I zabudować całość, aby nie robić żadnych kątów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...