Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli chodzi o kafle to one są białe, a szary jest tylko pasek w prysznicu. Musze jeszcze to wszystko przemyśleć chociaż przyznam że i w projekcie jest prysznic chociaż mały i ja również byłam w takiej łazience bo oglądałam ten dom na żywo i nie wydawało mi się tak strasznie. Gdybym tego nie widziała to pewnie bym się szybciej rozmyśliła. Ale dziękuje za uwagi i cenne rady :) myślę że coś tam jeszcze pozmieniam a jeśli chodzi o szafkę to pewnie jej nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie, jak już wcześniej pisałam na łazienkach cieszę się, że powstał oddzielny wątek dla tych co projektują :) odważyłam się w końcu zamieścić mój projekt górnej łazienki. Niestety nie umiem sobie tak jak wy poradzić z tymi programami więc projekt jaki jest taki jest. Ułożenia sprzętu zmienić się nie da to zaznaczam z góry. Bardzo chcę tam travena/mogano z paradyża z jednym dekorem ale jest on na tyle duży że nie mam go gdzie wsadzić. Drzwi najprawdopodobniej będą się otwierały na zewnątrz (lewe) choć nie wykluczone ze zdecydujemy się inaczej. Kwestia korytarzyka przed i schodów które są zaraz obok. Do środka też byłoby fajnie na ściane gdzie umywalka bo obok będzie wisiała drabinka i schowa się za drzwiami. Problem mam z ułożeniem kafli, nie wiem czy pionowo czy poziomo (wole poziomo), gdzie mozaika i jaka, gdzie dekor, wanna też na być obłożona mozaiką. Zresztą oceńcie sami jak to wygląda. Wrzucam kilka wizualek:

widok ogólny

http://lh3.ggpht.com/_ZM5TXKPrdjg/TQYOtmH6-JI/AAAAAAAAAp4/UnTkhTlvTy4/s800/9.jpg

 

widok od drzwi

http://lh5.ggpht.com/_ZM5TXKPrdjg/TQYOuMM6h6I/AAAAAAAAAp8/0bR45YHmvSo/s800/8.jpg

 

widok od strony wc

http://lh5.ggpht.com/_ZM5TXKPrdjg/TQYOuY6pfqI/AAAAAAAAAqA/zMPBcRxSQB8/s912/7.jpg

 

plan

http://lh3.ggpht.com/_ZM5TXKPrdjg/TQYOukkuImI/AAAAAAAAAqE/p66ORV7eOHs/s640/6.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniak25 rozstaw w lazience jak sama pisalas nie do zmiany wzglednie poprawny :)

 

Kilka pytan:

1) Czy sprzety do lazienki sa juz konkretnie wybrane / kupione? jezeli tak to jakie

2) Czy koniecznie ta kolekcja plytek i juz!(czy widzialas je na zywo i jestes przekonana ze te i zadne inne) ? Zwroc uwage, ze masz tylko 2 kolory, producent celowo ma panel kwiatowy w kolekcji aby lazienka lepiej wplywala na nasze poczucie estetyki

3) Jaka jest mozaika z tej kolekcji? Czy jest szkliwiona czy matowa jak plytki?

 

Dalsza czesc pytan po uzyskaniu odpowiedzi na te;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadając na twoje pytania:

1. sprzęt do łazienki nie kupiony, wybór ograniczył się natomiast do firmy roca ze względu na pokrywy do bidetu, seria hall lub dama senso, wanna koło (tu głównie o wymiary chodzi bo ma byc mała 140x90 i z siedziskiem), prysznic i brodzik jeszcze nie mam pojęcia.

2. Chciałabym aby ta łazienka była w barwach kremowo brązowych, te płytki strasznie mi się podobają są takie satynowe choć są drogie i jak słusznie zauważyłaś nie maja innych dekorów, nie chce aby było za dużo wszystkiego i żeby było spójne, ogólnie ma być jak ja to mówię "nowoczesna klasyka" PS: mam jeszcze mała łazienkę na dole i ona będzie taka żywsza, najprawdopodobniej w płytkach kolekcji capri tubądzin.

3. Z tego co pamiętam mozaika brązowa jest taka ja płytki satynowa, jasna mozaika i jasne kafle są już lekko błyszczące.

 

czekam zatem na pozostałe pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK :)

 

1) W ceramice chcesz zmieszac producentow, czy orientowalas sie ze kazdy producent ma swoj odcien bialosci ceramiki? Tj kolor bidetu moze roznic sie nieco od koloru wanny ale nie musi - radze sprawdzic zanim zamowisz :)

2) W wiekszosci przypadkow im mniej dekorow tym lepiej. Skoro mozaika jest raczej matowa a nie szkliwiona to radzilabym pokombinowac jeszcze z panelem kwiatowym

3) Czy prysznic musi miec brodzik i czy musi to byc kabina prysznicowa czy np odplyw liniowy i np prysznic murowany? lub totalny mix

4) kiedy inwestycja ma dojsc do skutku? :)

5) Juz jednej z kolezanek w podoobnej kolorystyce radzilam plytki paradyz Meisha/Garam, poprostu wydaja mi sie duzo ladniejsze, ale moje widzimisie malo tu ma do powiedzenia

6) Jaka jest wysokosc scianki pod skosem?

7) Czy przy prysznicu idzie jakis komin? na rysunku odstaje od sciany taki klocek 30 cm

8) Czy istnieje mozliwosc rozwazenia wanny wolnostojacej o ksztalcie owalnym czy tylko takie narozne bierzesz pod uwage?

Edytowane przez Venus_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak myślałam, dużo pytań ale postaram się odpowiedzieć.

1. Nie sprawdziłam bo ciężko mi ocenić w salonie czy kibelek ma ten sam kolor wanny, generalnie tam jest dużo białości :) i zanim przejdę od ceramiki do wanien to mi się mieni w oczach. Ale sprawdzę bo masz oczywiście rację.

 

2. Pokombinowałabym z tym panelem kwiatowym - jest drogi ale piękny tylko nie wiem gdzie go wstawić żeby był ładnie wyeksponowany.

 

3. Myślałam żeby zrobić ściankę do prysznica i tylko szklane drzwi. Zasłoniłoby to wc i bidet ale jednak zrezygnowałam łazienka jest mała i jakbym tam jeszcze wstawiła ściankę to by ciasno było. jednak co szkło to szkło. Brodzika być nie musi i tak chciałam dać taki najniższy z możliwych ale jest przygotowany odpływ i nie wiem czy z tego da się przerobić na liniowy bo i tak nie będzie równo z podłogą. Tak mi się wydaje przynajmniej.

 

4. Łazienkę chcemy wykańczać w styczniu/lutym ale chcemy zakupić teraz droższe rzeczy ze względu na podwyżkę vat. Choć spodziewam się ze będą wyprzedaże np. ze starym vatem skoro mogą robić i takie bez vatu.

 

5. Meisha/garam mi nie podchodzi. To już Junona jest lepsza i ma taki dekor pasek. Nie no po prostu dla mnie ta travena jest super.

 

6. wysokość ścianki kolankowej to 102cm

 

7. Tak przy prysznicu jest komin wiec ten klocek musi zostać, tam są kanały wentylacyjne z dolnej łazienki, pralni i tej łazienki. Na jego bocznej wąskiej ściance nad zabudową geberitu będzie wstawiony wentylator. Wanny wolno stojącej nie chcę. Musi być narożna bo wg mnie zajmuje mniej miejsca, nie musi być z KOŁO, może być przysunięta do ściany bez tej półeczki co ją wstawiłam koło umywalki. Chciałam aby szafka czy blat pod umywalką jakoś były zlicowane. nie mam pomysłu na szafkę pod umywalkę a muszę coś mieć na kosmetyki. Chciałam wstawić jeszcze słupek meblowy koło prysznica ale też nie wiem jak go wkomponować.

 

No i to chyba tyle. Jak mi się nie uda czegoś wykombinować to po prostu pójdę do salonu żeby mo tam zrobili projekt ale chciałam zaoszczędzić te 500-1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniak25 nie jestem pewna czy 102 cm scianki kolankowej starcza aby wygodnie korzystac z wanny, ale na te temat musza sie juz wypowiedziec uzytkownicy takiego rozwiazania - mi na szczescie jak mniemam udalo sie tego uniknac :)

 

Skoro te plytki Morgano tak bardzo Ci sie podobaja to masz jeden problem z glowy. Chyba wizualizacja w salonie lazienek nie kosztuje 500-1000 zl. W Warszawie to chyba koszt 300 zł, a 1000 zł to ja u projektanta wnetrz dokupowalam. Salon lazienek ogranicza sie raczej do rozmieszczenia plytek, skoro uklad wiadomy, a projektant musi przewidziec instalacje swietlna wybrac odpowiednie produkty do tego itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aniu:-)

 

Przeczytałam sobie Twoja rozmowę z Wenus i pokombinowałam trochę z Twoją łazienką. Myślę, że najlepszym miejscem dla kwiatowego dekora to ściana z prysznicem i wc.

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/8e837de9abb03323e8d511e9a6193a24,21,19,0.jpg

 

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/de5fa1af8f39e72a13b23bb4dd91f8cb,21,19,0.jpg

 

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/e804b85091496df2f298fa9074bafae2,21,19,0.jpg

 

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/edf9ef357ae5aa66aab61f6235c03540,21,19,0.jpg

 

Zamiast tradycyjnego brodzika wstawiłam kabinę zrobiona z jednej szklanej ścianki osadzonej na stałe i szklanych drzwi (nie ma ich na wizualizacji) otwieranych na ścianę z drzwiami wejściowymi do łazienki.

 

Dekor na całości można podświetlić listwą ledową.

 

Wanna odsunięta jest od ściany kolankowej o 20 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam problem dotyczący projektu łazienki.

Już kiedyś umieszczałem go na forum. Teraz pomału dochodzimy do etapu realizacji i pojawiają się niedomówienia i problemy. Na ścianach ma być kolekcja Paradyż Travena/Mogano/Trovan. Problem mam z jedną wnęką w której ma być dekor. Jest on dość drogi, bo jeden dekor składający się z 4 płytek, to koszt około 350zł. Na niżej przedstawionej wizualizacji widać, że Pani projektant wpakowała 2 dekory przy czym po lewej i prawej stronie są jego zaledwie 12 cm kawałki. (zaznaczyłem je na czerwono)

Moje pytanie do was, czy warto dla tych 24 cm (12 po lewej i 12 po prawej) kupować i ciąć dekor tak, ze 80% wywalę do kosza? Czy może spróbować rozwiązać to inaczej przy zachowaniu ładnego efektu.

Dodam, że po jego prawej stronie obok miski WC jest komin, stąd ta wnęka. Nie da się z nią nic zrobić.

 

http://img51.imageshack.us/img51/7223/dekor1.th.jpg

 

Wszelkie pomysły mile widziane ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aniu:-)

 

Przeczytałam sobie Twoja rozmowę z Wenus i pokombinowałam trochę z Twoją łazienką. Myślę, że najlepszym miejscem dla kwiatowego dekora to ściana z prysznicem i wc.

 

Zamiast tradycyjnego brodzika wstawiłam kabinę zrobiona z jednej szklanej ścianki osadzonej na stałe i szklanych drzwi (nie ma ich na wizualizacji) otwieranych na ścianę z drzwiami wejściowymi do łazienki.

 

Dekor na całości można podświetlić listwą ledową.

 

Wanna odsunięta jest od ściany kolankowej o 20 cm.

 

Cześć Madziu, bardzo dziękuję faktycznie twój pomysł bardzo mi się podoba i chyba przemyślę tą szklaną ściankę ale to raczej droga sprawa. Rozumiem, że do tego nie robić brodzika tylko odpływ liniowy? Wannę też chciałam odsunąć ale tylko tą węższą stronę bo nie wiem jak mi się zmieści umywalka tzn chciałabym aby blat pod umywalką stanowił logiczną całość z tą półką powstałą po odsunięciu wanny.

 

Wracając do dekoru, ślicznie to wygląda na wizualce ale niestety do samego sufitu mam komin więc jest tam taki klocek szeroki na 100cm i u samej góry od niego zaczyna się już skos. Tak więc dekor o wym 130x65 mogę dać chyba tylko w tym wgłębieniu nad geberitami a i tak będzie ścięty, mniej więcej tak jak poniżej postarałam się to pokazać. Chyba, że zrównać tą ścianę do jednego poziomu? Ale i tak trzeba by ją wyciągnąć do przodu aby zrobić wgłębienie na dekor a niestety geberity są nie do ruszenia.

 

http://lh4.ggpht.com/_ZM5TXKPrdjg/TQiBtmnNLBI/AAAAAAAAAqc/hBZR5T8vgLw/s512/10.jpg

 

Do do ścianki kolankowej to venus też ma rację bo też będzie ładnie wyglądać i muszę dokładnie zmierzyć wysokość wanny i tej ścianki bo na moich projektach ma 120cm a jestem przekonana ze ma być 102cm tylko ta skośna ściana nie chciała mi się zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam problem dotyczący projektu łazienki.

Już kiedyś umieszczałem go na forum. Teraz pomału dochodzimy do etapu realizacji i pojawiają się niedomówienia i problemy. Na ścianach ma być kolekcja Paradyż Travena/Mogano/Trovan. Problem mam z jedną wnęką w której ma być dekor. Jest on dość drogi, bo jeden dekor składający się z 4 płytek, to koszt około 350zł. Na niżej przedstawionej wizualizacji widać, że Pani projektant wpakowała 2 dekory przy czym po lewej i prawej stronie są jego zaledwie 12 cm kawałki. (zaznaczyłem je na czerwono)

Moje pytanie do was, czy warto dla tych 24 cm (12 po lewej i 12 po prawej) kupować i ciąć dekor tak, ze 80% wywalę do kosza? Czy może spróbować rozwiązać to inaczej przy zachowaniu ładnego efektu.

Dodam, że po jego prawej stronie obok miski WC jest komin, stąd ta wnęka. Nie da się z nią nic zrobić.

 

http://img51.imageshack.us/img51/7223/dekor1.th.jpg

 

Wszelkie pomysły mile widziane ;)

Pozdrawiam.

 

U mnie też był ten kłopot - zostało po ok. 10 cm z każdej strony i zostały docięte po prostu płytki Mogano Brown, a całość zafugowana. Wygląda to tak, że panel jest na środku, a z boku paski płytek brązowych.

 

Mam troszkę za jasną fugę do tego (Atlasa - ciemnobrązowy), ale moja ekipa ma dziś dokupić pisak do malowania fug i troszkę ją przyciemnić, więc mam nadzieję, że wszystko będzie grało. W każdym razie nie wygląda źle.

 

A co do dokupowania płytek poubijanych, pękniętych, etc - to w Krakowie dzwoniłam w tej sprawie chyba do 20 sklepów. W jednym mi powiedzieli, ze jak mają coś takiego to odsyłają do hurtowni / producenta, więc możesz mieć z tym kłopot.

 

Acha i jeszcze jedna uwaga - pamiętaj, że panel musisz zafugować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno do Aniak25, wiem z autopsji, ze szklane scianki wcale nie musza kosztowac majatku. Dla przykladu: w lazience mialam miec brodzik(zostal zakupiony, ale juz go nie chce i ma byc odplyw liniowy) i kabine z drzwiami uchylnymi na rogu po obu stronach. Kabina ktora byla na nasza kieszen na ta chwile byla jedyna jaka udalo mi sie znalezc w tej cenie i na tych warunkach ktore opisalam wyzej to Dolphi Radaway Torrenta (koszt 1460 zl), ostatecznie kabiny nie kupilismuy :) Po rozmowie ze szklarzem okazalo sie, ze lepiej bedzie nam zrobic kabine na indywidualne zamowienie z drzwiami uchylnymi tylko z jednej strony koszt to 1700 zł, a bedziemy miec na wymiar tak jak trzeba. Warto jest sie wczesniej zorientowac jakie sa koszty, zeby nie bylo niespodzianek.

 

Podsumowujac:

 

kabina + brodzik = 1900 zł

kabina na zamowienie + odplyw liniowy = 2700zł

 

Niestety odplywy liniowe sa raczej drogie, przynajmniej dla mnie, ale jak mus to mus ;) to co na wierzchu jest najdrozsze, tak wlasnie ta kratka dekoracyjna...(koszt najtaniej ok 1000 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jewik w tak malutkiej lazieneczce obowiazkowy jest prysznic 90 x 90 ? nie ma opcji rozwazenia np 80x80 lub 80x90? Umywalka 60 cm tez jest wielka jak na takie wymiary, pozatym chyba duzo zalaman u Ciebie powstanie z ta miska podwieszana...

 

Czy kostki odplywowe sa juz zrobione?

 

Wiem, ze uparlam sie jak szczerbaty na suchar ale moze rozwaz zamiast kabiny i brodzika odplyw liniowy i tylko np jedna scianke prysznicowa?

 

P.S. nie wydaje mi sie, aby farba z przeznaczeniem do lazienek byla wytrzymala na kilka lat uzytkowania prysznica...moze wykafelkowac tylko w miejsach chlapiacych?

 

Mam u siebie w mieszkaniu taka farbe w lazience ale tylko troche, bo kafelki nie sa do samego sufitu i pod swiatlo widze na niej plamki od wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...