Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czas na Gryf w wolnych chwilach


Recommended Posts

Przyszła fv za prąd.

W sumie rachunek za 2022r wyszedł 1375,03zł

Dokupiłem prądu za 827,48zł

Opłaty 547,55zł

Brakło mi 1365kWh.

Średnia na fv za kWh 0,63gr.

 

Dokupienie prądu wynika z akwarii, których nie brałem pod uwagę montując instalację. Ale baniaki same zarabiają na siebie i po 2 latach zwróciły się inwestycje.

 

Dane z licznika huaweii o zużyciu i produkcji z instalacji fotowoltaicznej w 2022r.(1 pełny rok PV.)

Energia: 7.89 MWh

Zużyte: 3.39 MWh

Oddane do sieci: 4.50 MWh

 

Zużycie: 9.23 MWh

Z PV: 3.39 MWh

Z sieci: 5.84 MWh

 

PV 8,69kWp, azymut 240st, dach 23st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 689
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Akwaria, obecnie jest 7 i w sumie prawie 900l wody,

 

u mnie nadal 1 ale zmienilem z malawi i probuje sie w takim roslinnym light:-) i slabo to idzie… czym swiecisz u siebie? U mnie zbiornik gleboki bo ma 70cm i mam problem ze swiatlem. Kupilem ostatnio 3 lampy sunsan cube 60w ale halas byl straszny. Chyba za w miare normalna kase zostaje mni hqi???

Co2 mam, nawoze solami ale j tak slabo to idzie. Przede wszystkim winne tu bedzie swiatlo bo mam tylko 2 belki po 42w - jakas chińszczyzna hygger.

Przegladalem filmiki na yt…. Piekne te Twoje zbiorniki;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

Dawno nie zaglądałem. Mieszka się super. Ale brakuje jednego pomieszczenia wraz z wiekiem, miejsca na małą siłownię, bilard czy inne bzdety. Chyba, trzeba będzie coś na strychu zrobić i zamontować klimę. To czego brakuje to ciągle albo grysu bazaltowego jako wykończenie podjazdu i opaski wokół domu. Albo granitu....ale już mi się nie chce nic robić.

W tamtym roku położyłem na ścianie fundamentowej łupek 30*60 silver shine.

 

To może podsumujmy poprzedni rok.

Taryfa I 527 kWh

Taryfa II 1289 kWh

Łączny pobór energii przez PC 1816 kWh.

Startów sprężarki co 662

Czas pracy sprężarki ogrzewanie 583

Startów sprężarki cwu 786

Czas pracy sprężarki cwu 436

 

Z moich wliczeń SCOP wychodzi ok 4,4. w 2023r

 

Klimatyzacja 263kWh(podlicznik)

Rekuperator 274kWh(podlicznik)

 

 

PV stare zasady

Instalacja 8,69 azymut 240st, dach 23st

Zrobiła 7,75MWh

Energia zużyta przez dom 9,18MWh.

Jeszcze nie mam rachunku za drugie półrocze. Jak się pojawi podzielę się.

 

To by było chyba na tyle....Aby zdrowie dopisało i żyło się Wam jak i nam jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Czas leci....mieszkamy blisko 7 lat......dopiero wbicie łopaty w październiku 2015r a tu mineło 40 na karku.....młody idzie do średniej, młoda do 1 klasy....Koniec marudzenia.

Chęci na dokończenie pewnych tematów nie ma, nawet na popielenie od tamtego roku nie można się zebrać.......cóż takie życie.

Ale skoro siedzę w domu kilka miesięcy i pora po znachorach wrócić postanowiłem, że zamiast butli od rodziców na 40tke ogarnąć w końcu tanią i prostą blachę i sklecenie kolejnych elementów....ja niestety odpadłem, ale dzięki złotemu Tatusiowi mamy takie coś.....coś co zaczyna docierać do żołądka.......A robiąc wcześniej w piekarniku było jadalne, czemu nie spróbować z odymionym.

 

vHDeCzW.jpg

 

t7Y9Iiw.jpg

 

YGbOaHJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

W końcu po 7 latach od wprowadzenia się mamy już skończone wszystko...tak przynajmniej się wydaje. Nie ma kostki. Podłoże w pełni przepuszczalne, więc jak gmina będzie chciała kasę za powierzchnię utwardzoną to raczej jej nie dostanie. Dzięki za udział w temacie i może kiedyś przy kolejnym domu się pojawi nowy temat.

 

tHz8fGH.jpeg

eR0FYSX.jpeg

pAOtNIs.jpeg

UEF14gy.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leci nie wiadomo jak....szybko, szybko leci.....

Ja też odświerzałem już wnętrze. W zasadzie cały dom odmalowany. Wypadałoby wymienic panele.....miałem już 2 szkody z tytułu akwarium.....w terorii moge wyjąć 2 sztuki i spasować....są najbardziej uszkodzone......Ostatnia z tamtego roku jakieś 200l wody poszło.

 

Pisząc ogólnie, jestem z domu mega zadowolony. Dzięki opisom Waszym, które czytałe te kilka lat temu uważamy z małżonką, że pomimo-1 dom dla wroga to jest jednak dla nas. Nie licząc szamba, wodociągu, podatków i inwestycji jakie poczyniliśmy to dom jest naprawdę tani w utrzymaniu. Nie czujemy w ogóle obciążenia z tego tytułu.

 

Dla nas rewelacja. I to DZIĘKI WAM> FORUMOWICZOM. W tamtych czasach zbudować taki dom.

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...