Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czas na Gryf w wolnych chwilach


Recommended Posts

Grunt atlasa uważam za bardzo dobry. Ten w bańkach 5l do rozcieńczania. Miejscami gdzie chciałem porządnie związać podłoże to nie rozcieńczałem. Zdarzało mi się oblać ramię podczas malowania i był kłopot z włosami na ręce - jak już zaschło to trzeba było namaczać, albo drzeć z sierścią :)

Może dlatego, że nigdy nie robiłem tymi hiper markowymi produktami i one są jeszcze lepsze, ale na tytana nigdy nie narzekałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 689
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zacząłem powoli malować, narazie pierwsza warstwa. Farby Beckers.

Pokój 8latka. Sam wybrał kolory, Cleopatra, Sailboat, Dark raspberry. Czerowny jest paskudny do malowania, każdy kolor kryje super, ale on to masakra. Wątpie aby za drugim podejściem pokrył ścianę tak jak powinien.

 

oSHWqHDGwVmusc0AaenLp1hoEWbS22cadS3Hd9tp_QNHtgo30ev4Kt1m_qxXWl_QIHT8NIUu8isi7D57Zs8cAOZ7vsF0rew5gFoVBEU27lyvwkm3ZIv2ezQmPyPB4beTZXwgjB7o8XdtfTuMoxjPsXDaPD8NKTPPotFSfb_UzVzqva3DcvQFDT7aTIc2SB0v_sFcoKBDs8Id6AvCJAi-ccb-QLg7nwoc2JLcJYYLSVN4JreLeXsM7WVxfDg4qHFNidErlVvnzKPFQilwe_0ODNTxvpMz9vrQOHGnqYZOjZhHLPhOM3kGG-eGyi0GT6CGtJe6o6GmSpXVNAhci2x-gk1RLl7QyVO3TRtD0DtqdeTyYOE4JwshVOFaV3STdYmB6fWxmnVNQjcImrC5QJ8RxjNGcTAohRHpmdBoNKIylLQcyo471uMDkhw7WUS3MqTZF1sXYw8GQUwb4z8m_EfANGqDe_Npo2qnTKi6JFbBZqox_m7__IamDvGPWN2IUvurXfQVLe3V5_ije1hIhzB6idgwhleE1A85hSbG_7kr4rPAHtBLjSdI6FJcG2Eywg94-KEt-MpifgTP7p6-W6K039p-MJFd3JY6FABWYJtWyAYILrf6bjd9RCN8zpUBZmkV6wJPRtrTim8poJbg5QuBoD80lZ0C4UjYTigp0OfLHQ=w359-h638-no

 

piUC0HljWNQGPe24hzNeklkZAtAr7ThTVzqxwMSOI9l4Dk_5ddHRwSeQqDQF70mSJf0hvWdRCQyg1Ji2SktCsPIanUSCre_BXagsc1xNbHtG-Xn6TjJvJJAhF8hmGFYcSOC8BuYFYEPqDSwItoQRwsiXWsgDOsee-dDWGg6vewm0-JLLwXoLrTLZD9aANtdZf2lVr20L9NiifuPqklMzQdwAnVWkkxRGzVdVokU005No_D32b3xU-LC_IFXKaqXzJaEC-QQSpNeIzL9eiM-xmNOTZDjhtTogvvGjvZn3gXEV6HRq9IYjBDWIGoaBYx_1gBVlLs9msSNG9H48zwGE7WaRn5hQXtCyl2cymM59zc8ugwWXj-XDUrTmSGH4fl2wJBY-bCjnAQnJoLamkgUIn_1DQ2IznAzHd7RIzuwg26iZVqnSwe45P83gmmsTlBkOKw2RHUXYVTqBdc6tlxmgfZIMvLu276zJgqZE2mtA3Us60LnBmp5mV1K89fZw-ZeGnMvZHt-prq7YrukqXYUEe9uqXcWwAid_3i9eG_ACjI6t7hkqOfpq4b7HKDS5JDU7nEncdrCwqUHUqppaYoUOeNrH-c2ldxvCgu7tLczFBpNRoBZI45fFYMNeHTexKo6ncOQ9OqRciBwYB6Bv61t2QqoOr5bh9Rg2ueIcA8HY_Q=w359-h638-no

 

 

Wiatrołap w 2 kolorach, Stony grey, Stony beach

 

rjjLUQRGtNZ4g79x-6KT0rUrFanHWlNjQcKYsvS1Xw_g8b83fAUHzZswkjtkJ84V08wrEfR1PXA0WLkddJ5RBxVtqWoWnq3uFoSYdQ0Ldr-V6fLMKqhk__tz_8DMxf849l-jgvC3bu0ALPrDOKp6FwlJ83Sm6wXSENS98CmGDooTrBPAENHEUJhnc5KYu90nOs9CEMuVP3Lte1QnAXvsJj3FCk4s8txYnOpiFfUxCRqgBMFhFxRNJOHszxXbLS2647vhNWXn1nGeVQGyVYfJYzmAbVqGUi0PQNG9laM1GEYIzmNMxxoVYUucVPeNC16Q4yo_tHb2vZWImFT9sLn_QJ1OlLI7zYU6psNsSZwaSNNXturox1TPaPfFYx5a965bT7ArfYtr4V5r-2GYgD-ceMBMkOZ8b_O_OaOrVfQy8qqP99YP8_36lXwTcoh53qqVY5pIIVFjcywuQk5YefFba0SxiWiI-nYknfIdC8CFmMOLGLES9mO2apd13jjROF8zm0NRzGEQF5fRUpSCdXU_oX_koEqwyMl3yC6p7zDF63hPGq0EHtCj8SVs3BOG5yZEKb2GOpqlL157w2RztJta9NUHLPLZlQ0nN29BwBncWEbTpY-qZCVl9k5pOIBpNDY0gShZEj2wbh6MrT9vWUF5D4hR9jssfZT_PxxJzfYU4Q=w359-h638-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas będą królować głównie szarości i ich odcienie, biel w kuchni. Jedynie pokoje dzieci będą kolorowe. Sypialnia pewnie Silver pearl i Cleopatra.

Większość mebli będzie również.....biała.

 

Osuszacz będzie szedł na sprzedaż. Jest to używka z olx 120-A02AW .

Podziałał prawie 2 tyg. Zebrał ok 30l wody. Teraz już nawet pojemnika nie ma na dobę.

 

Temperatura obecnie to ok 23st. Wilgotność ok 50% wietrzenie na mrozie przez 5-10 min powoduje spadek do 35% i pół dnia musi minąć aby podskoczyła do ok 45-50. Już nie czuć zaduchu jak się wchodzi.

 

Najlepiej ojciec jeszcze kilka msc temu mówił, przecież pompa ciepła nie działa, każdy komu mówił jakie bedzie ogrzewanie albo pytał się ludzi jak u nich robi coś z drewna o ogrzeania, to bo ktoś mówił, bo gdzieś słyszał ze drogo grzeje albo nie dogrzewa.

 

A teraz ciągle przychodzi i zawsze tekst, ale fajnie ciepło, ile prądu pobrało-o nie tak dużo.

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas będą królować głównie szarości i ich odcienie, biel w kuchni. Jedynie pokoje dzieci będą kolorowe. Sypialnia pewnie Silver pearl i Cleopatra.

Większość mebli będzie również.....biała.

My głównie białe robimy i ściany będą miały być jakoś (jeszcze nie wiem jak ale jakoś sensownie) ;) odcięte, aby można było odmalować konkretne płaszczyzny, w razie zarysowania czy pobrudzenia. Kolorowych ścian się nie da odmalować (a nawet wyczyścić) łatwo i przyjemnie. Chyba, że jakieś zaawansowane. Ale to wtedy są koszty kosmiczne.

 

Osuszacz będzie szedł na sprzedaż. Jest to używka z olx 120-A02AW .

Podziałał prawie 2 tyg. Zebrał ok 30l wody. Teraz już nawet pojemnika nie ma na dobę.

Słowo się rzekło, jak już będzie mocno zbywać, nadawaj.

 

Najlepiej ojciec jeszcze kilka msc temu mówił, przecież pompa ciepła nie działa, każdy komu mówił jakie bedzie ogrzewanie albo pytał się ludzi jak u nich robi coś z drewna o ogrzeania, to bo ktoś mówił, bo gdzieś słyszał ze drogo grzeje albo nie dogrzewa.

A teraz ciągle przychodzi i zawsze tekst, ale fajnie ciepło, ile prądu pobrało-o nie tak dużo.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Przyszedł do głowy jeden pomysł, aby wykonać uszczelnienie dylatacji pomiedzy posadzkami a ścianą. W jednym z dzienników widziałem ale nie mogę namierzyć czego użwał.

 

Myślałem zapodać uszczelniacz poliuretanowy pu40. Ma to dotatkowo pełnic funkcję uszczelnienia od wniknięcia wody pod posadzkę w przypadku awarii akwarium, które będzie stało w domu. A dodatkowo może bedzie barierą dla ucieczki ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korytaż ma 110cm. Wąsko, ale w sumie to przejście do strefy nocnej. Meble i tak w paczkach będa to damy radę.

Pili nas troszkę do końca wakacji z przeprowadzką. Ale fundusze są kiepskie. W tym tygodniu może wpadnie gość od kuchni i niech nam wycenia. Jak bedzie za dużo zamawiam sam poszczególne elementy i montaż samodzielny.

 

Sprzęt agd albo drugi gatunek z tzw. wadami wizualnymi w dobrych cenach, albo od znajomka handlowca beco coś się wysępi.

 

Brakuje kuchni, łazienki i wyposażenia małego wc, podłogi. Podjazdu też nie ma, chyba, że wykorytuje dam podbudowę i kiedyś granit położę, mam ambicje robiś sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korytaż ma 110cm. Wąsko, ale w sumie to przejście do strefy nocnej. Meble i tak w paczkach będa to damy radę.

Pili nas troszkę do końca wakacji z przeprowadzką. Ale fundusze są kiepskie. W tym tygodniu może wpadnie gość od kuchni i niech nam wycenia. Jak bedzie za dużo zamawiam sam poszczególne elementy i montaż samodzielny.

 

Sprzęt agd albo drugi gatunek z tzw. wadami wizualnymi w dobrych cenach, albo od znajomka handlowca beco coś się wysępi.

 

Brakuje kuchni, łazienki i wyposażenia małego wc, podłogi. Podjazdu też nie ma, chyba, że wykorytuje dam podbudowę i kiedyś granit położę, mam ambicje robiś sam.

 

Bo ja wiem czy 110 cm to wąsko, ja mam kawałek 120 i 150, szerokość to nie problem jeśli jest miejsce na manewrowanie gabarytami.

 

Nie chce martwić, ale to czego Ci brakuje trochę kosztuje, kuchnia i łazienki to moim zdaniem najdroższe pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ściany zew. stawiam z ytong forte, wewnętrzne silika 24 oraz 11cm. .

 

Czesc, na początku gratuluje fajnego dziennika i domku :-)

 

Mam pytanie co do tych ścian - kierbud nie kręcił nosem za masz ściany z różnych materiałów?

Pytam, bo mój nie chce sie zgodzić bym zewnętrzne zrobił z gazobetonu a wewnętrzne z silikatów.

Działówki moge robić obojętnie z czego - czepia się tylko "grubych" ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PaRa, tak wiem, że to są spore koszta, na kuchnie zakładam 20k, łazienka 10-praca własna, panele i listwy min 5-8k. Min 50k pojdzi jeszcze.

 

@uciu, kierbud starej daty, ale nic nie kręcił i nie marudził.

 

Nie wiem ile masz m2 podłogi, ale u mnie na 3 ( 45 m2 ) sypialnie poszło 2900, panele nie były najtańsze, sam je położyłem i to całkiem miła i przyjemna praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...