Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czas na Gryf w wolnych chwilach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 689
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Zleciłem projekt przyłącza wodociągu 400zł z uzgodnieniami.

 

Zastanawiam się nad piankowaniem styro na elewacji. Problem mam ponieważ płyta ma 20cm grubości. I jak jest spasowane i na 1-2mm sczelina to jest problem z włożeniem pistoletu i przesunięciem go w poziomie aby uszczelnic dobrze.

 

Zastanawiam się nad takim mykiem, przyklejam płyte na klej z worka. Czoła płyt traktuje klejem w piance, a od zew. wkładam pistolet na kilka cm i doszczelniam połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciapiesz się tylko pianką i szlag Cię trafi prędzej czy później, a efekt mizerny - sam tak zaczynałem. Lepiej załóż na pistolet końcówkę z jakiegoś kartusza po silikonie i oklej dobrze taśmą izolacyjną żeby nie odpadł. I uważaj żeby nie piankować w pełnym słońcu, bo Ci może pianka zniknąć zanim zastygnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało mi do wbicia kilka kołków i założenie zaślepek styropianowych i można zabierać się za zatapianie siatki.

Dziś przyszły mi listwy przyokienne, okapnikowe oraz narożniki. Można powoli bawić się. Następna wnękę będę robił od frontu i możliwe, że cały front póki temperatury sa niewielkie a i operowanie słońca nie daje się we znaki.

 

Efekty na dziś.

 

%255BUNSET%255D

 

%255BUNSET%255D

 

%255BUNSET%255D

 

 

Dekielki robiłem sam, w sumie wieczorami nie było co robić to wkrętarka, otwornica i jazda. Zawsze parę groszy na piwo zostanie. A przy robocie to idzie go sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jedniodniowym poślizgiem wczoraj zawitała wieczorem ekipa tynkarska. Przywieźli materiał, rozpakowali się. Od dziś 8 rano stawili się i przygotowują się do tynków.

 

Tynki Dolina Nidy-zeta.

 

%255BUNSET%255D

 

%255BUNSET%255D

 

Mały pomocnik w akcji. Przygotowana i wyrównana ziemia pod siatkę przeciw kretą. Zakupiliśmy 4 drzewka owocowe, parę krzaków. Już uzbierało się kilka krzewów i czeka na przygotowania do sadzenia zadołowane w doniczkach.

 

%255BUNSET%255D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od 8 do 16 ekipa wykonała przyłącze elektryczne do działki. W sumie od otrzymania warunków i podpisania papierka minęło ok pół roku w PGE.

 

%255BUNSET%255D

 

Zacząłem rozwijać siatkę na krety, w wolnej chwili będę zwoził i zasypywał ziemią. Coś widać, chociaż słabo.

%255BUNSET%255D

Mamy zakupionych parę drzewek owocowych: wiśnia, gruszka, 3 jabłonie. Mamy też już kilkanaście krzaków i drzewek do ogrodu, które czekają zadołowane w doniczkach i powoli rośnie: katalpa, metasekwoja chińska, choina kanadyjska, sosna rumelijska, klon palmowy, kalina i parę innych krzaków, których nazwy nie pamiętam.

 

 

WP_20160411_19_14_32_Pro.jpg

 

WP_20160411_19_14_11_Pro.jpg

 

WP_20160411_19_13_54_Pro.jpg

 

WP_20160411_19_13_41_Pro.jpg

 

WP_20160411_19_13_35_Pro.jpg

Wygląda na to, że nasze próbu ukorzenienia różnych gałązek iglaków powiodły się. Po zimie nadal większość jest w dobrej kondycji.

 

WP_20160411_19_12_44_Pro.jpg

 

WP_20160411_19_15_07_Pro.jpg

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mamy kolejny etap za sobą. Mamy tynki. Dom wygląda całkiem inaczej.

Materiał na tynki to Dolina Nidy-Zeta. Firma, uważam, że godna polecenia. Nam się podoba. Wykonanie wygląda zdecydowanie lepiej niż wykonana praca co oglądaliśmy tego wykonawcy podczas wyboru tynkarza. Ostatecznie wyszło trochę więcej materiału niż zakładane było, cena za m2 30,58 brutto.

 

Widok na salon od kuchni

DSC_4080_308.JPG

 

 

Z salonu na kuchnię i kawałek wiatrołapu

 

DSC_4081_309.JPG

 

Kuchnia

DSC_4082_310.JPG

 

Korytaż do cześci sypialnej, łazienki, pokoju młodzieży i gabinetu

 

DSC_4083_311.JPG

 

Pokój 1-3, każdy taki sam układ.

 

DSC_4089_312.JPG

 

Korytaż do małego wc i potem na salon

 

DSC_4093_313.JPG

 

Wiatrołap

 

DSC_4096_314.JPG

 

Kotłownia

DSC_4097_315.JPG

DSC_4098_316.JPG

 

Garaż

 

DSC_4099_317.JPG

 

DSC_4100_318.JPG

 

Czekamy na schnięcie tynków i za ok 2 tyg chłopaki wchodzą z montażem bramy. Potem trochę odsapniemy, zamówimy styropian na podłogę i będziemy się zajmować rozporowadzeniem wody ciepłej, zimnej i podłogówka. Może do lipca uda się zrobić wylewki.

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie cena 26 miałabyć netto/brutto. Ale ostatecznie doszliśmy do wniosku niech wystawi fv więc 26+vat. Doszła paleta materiału ponieważ w kilku miejscach wyszło o parę mm grubiej tynku. Niby jak się latałem z łatą po murach wygladało w miarę, ale przy kładzeniu narożników i sprawdzaniu kątów te minimalne odchyłki spowodowały, właśnie te kilka mm w niektórych miejscach jest grubiej. Również doszło kilka m2 dodatkowo niż było zakładane. W sumie można było taniej, ale jedną tanią ogladalismy to jakość wykonania była na kiepskim poziomie. U nas jest mało firm i decyzja padła na firmę spod Płocka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szpachlowac nie trzeba, więc masz sprawę załatwioną. Mi moj wykonawca radził przejechać całość zyrafą i to już po gruntowaniu farbą gruntujacą i to widzę mialoby sens. Ja szlifowalem przed gruntowaniem, a w rogach jechalem kostką trącą. Teraz mam prawie całość zagruntowaną i miejscami będą poprawki finiszem, a na to już kolor. Mam Knauf lekki na suficie i Diamant na ścianach. Sciany spoko, sufit rzepa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szpachlowac nie trzeba, więc masz sprawę załatwioną. Mi moj wykonawca radził przejechać całość zyrafą i to już po gruntowaniu farbą gruntujacą i to widzę mialoby sens. Ja szlifowalem przed gruntowaniem, a w rogach jechalem kostką trącą. Teraz mam prawie całość zagruntowaną i miejscami będą poprawki finiszem, a na to już kolor. Mam Knauf lekki na suficie i Diamant na ścianach. Sciany spoko, sufit rzepa...

 

mówisz żeby szlifować po gruntowaniu? A czemu to tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjk, też tak mi się wydaje, efekt jest dla mnie mega. Może dlatego, że oczy ciągle patrzyły na gołe mury. Myślę, że w 1/3 woda odparowała z tynku. Na dniach zamawiam styropian na podłogę 3x5cm eps100 austrotherm. Powoli będziemy z żoną rozkładać 1 warstwę.

 

Co do sufitów z KG, ja nie mam przekonania to tego materiału. Dla mnie bardziej korzystny był typowy tynk. Tym bardziej, że nie planuje kombinacji z zabudowami itp. Ładnie to wygląda, fakt. Ale jakoś tak pozostaliśmy przy tradycyjnym suficie. Jak pomaluje to będzie widać jak z równością, nawet jak wyschnie już będzie inaczej widać. Obecnie sufit wydaje się w miarę równy, musiałbym wziąść latarkę i po ciemku przyłożyć.

 

Znów się zmienia koncepcja, miały być płytki salon, korytarz i kuchnia, ale w okrecie gdzie nie będzie podłogówka grzać, jakoś tak zimno będzie w stopy. Szczególnie, że kapcie to nie dla nas. Albo boso, albo skarpetki i to cienkie. Panel jednak cieplejszy. Jak to wygląda przy panelu, dużo traci się na przewodności?

 

Ostatnio widziałem fajną podłogę.

http://www.meister.com.pl/images/Podloga_na_wysoki_polysk.jpg

 

Główne pytanie, jak panel poradzi sobie ze stałym ciężarem ok 1-1,5t rozłożonym na ok 1,5m2 powierzchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...