Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

plytki po ilu dniach po posadzkach


Recommended Posts

wylewka to nie jastrych o którym piszesz. Jastrych nie schnie 28 dni, tylko uzyskuje w ciągu miesiąca (powinien) założoną wytrzymałość na ściskanie. Założoną przez ciebie, np. 30N/mm2 albo 10N/mm2. Jastrych schnie zależnie od klimatu w którym wysycha, jego grubości i jego masy. To może trwać kilka miesięcy.

Jeżeli nie ma tam ogrzewania podłogowego, to jego wilgotność resztkowa nie powinna być wyższa, niż 2,0%. Po dwóch tygodniach wilgotność wynosi około 4-4,5% przy grubości 4-5cm. Zbyt wcześnie ułożone płytki przy takiej pogodzie jak teraz odparzą się a jastrych za rok dwa opadnie w trakcie schnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o zwykle wylewki z mixokreta! tak mam ogrzewanie podlogowe ale bede je uzywal dopiero w zimie teraz interesuje mnie tylko czy mozna na nich klasc plytki bo na necie pisze ze mozna nawet i po 5 dniach a najlepiej po 14 ale wole zapytac sie fachowcow majstry mi powiedzialy ze smialo po 2 tyg mozna plytki ale nie wiem ja czy to napewno jest mozliwe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież piszę wyraźnie kiedy można. Na pewno teraz nie można!!! Należy wykonać po upływie 30 dni wygrzewanie wylewki według znanych (internet) procesów wygrzewania. W przypadku ogrzewania podłogowego wilgotność resztkowa wylewki musi wynosić maks. 1,5% we wszystkich miejscach!!! Inaczej będą problemy. Tych co mówią o 5 dniach 2 tygodniach nie wpuszczaj do domu. Oni mają ciąg na kasę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytek nie układam (chyba że u siebie ). Zawodowo tylko podłogi drewniane. Ciśnienie na termin znak naszych czasów. Drewno jednak w zgodzie z naturą jest i za nic ma nasze terminarze. Jak klient ciśnie to OK zrobimy, ale informujemy jaki będzie efekt. I wiecie jeszcze nie było by klient nie posłuchał.Ludzie swój rozum mają jak dostaną rzeczowe argumenty, sprawdzą na forach to dociera, że reprezentuję ich interes.

Dobrze zrobiony parkiet to ponad 100 lat użytkowania. Odpuścić dzień lub tydzień jak tego wymaga? Jaki to będzie procent jego ponad 100 letniej służby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...