Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gdzie macie sterowniki do ogrzewania podłogowego?


Gagandzia

Recommended Posts

w moim domku najprawdopodobniej zastosuję Kompletny system do ogrzewania podłogowego Valvex - ze sterowaniem. Choc ptrzyznam iz zastanaiwm się jeszcze nad zrobieniem podłogówki w systemie Rehau na płycie systemowej Varionova..

 

 

Czy ktos z Was ma podłogówkę w systemie Rehau ? Jakie opinie? Wady (oprócz ceny) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 385
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w moim domku najprawdopodobniej zastosuję Kompletny system do ogrzewania podłogowego Valvex - ze sterowaniem. Choc ptrzyznam iz zastanaiwm się jeszcze nad zrobieniem podłogówki w systemie Rehau na płycie systemowej Varionova..

 

 

Czy ktos z Was ma podłogówkę w systemie Rehau ? Jakie opinie? Wady (oprócz ceny) ?

 

A moze trzeba zapytac inaczej, jakie ma zalety podłogówka w systemie Rehau w porównaniu z podłogówką wykonaną z elementów róznych producentów. Moim zdaniem nie ma zadnych zalet, a wadą jest wyzsza cena. A skoro nie ma zadnych różnic to po co przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednej ze stron zostało wymienionych kilka zalet

 

Projektowanie i montowanie instalacji jest proste i zajmuje niewiele czasu.

Końcówki i resztki rury można ponownie wykorzystać, brak odpadów.

Nie występują duże, nieporęczne zwoje.

inna strona http://www.rehau.com/download/841372/prospekt-ogrzew-i-chlodz-plaszczyzn-komfort-cieplny.pdf podaje jeszcze ine zalety.

 

Zboczenie zawodowe nakazuje mi jednak nastawic sie na wyszukiwanie wad... Jedna juz jest - cena. Jeszcze jakies?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednej ze stron zostało wymienionych kilka zalet

 

Projektowanie i montowanie instalacji jest proste i zajmuje niewiele czasu.

Końcówki i resztki rury można ponownie wykorzystać, brak odpadów.

Nie występują duże, nieporęczne zwoje.

inna strona http://www.rehau.com/download/841372/prospekt-ogrzew-i-chlodz-plaszczyzn-komfort-cieplny.pdf podaje jeszcze ine zalety.

 

Zboczenie zawodowe nakazuje mi jednak nastawic sie na wyszukiwanie wad... Jedna juz jest - cena. Jeszcze jakies?

 

Projektowanie ogrzewania podłogowego jest niezalezne od producenta i opiera sie na wynikach obliczen ozc jako podstawa. Pierwsze slysze aby fakt/łatwosc wykonywania podłogówki był zalezny od producenta materiałow, jednak propaganda potrafi zamieszac w głowach laików.

Koncówki rur innych producentów mozna równiez wykorzystac, nie ma zadnych przeciwskazan co do tego. Kwestia odpadów, jezeli chodzi o rury to zawsze występuje ale te kilkadziesiat metrów chyba za max 100 zł chyba nie stanowi wiekszego problemu?

Co do zalet w linku to dotyczą one porównania ze systemami klasycznymi a nie z innymi systemami ogrzewania podłogowego. Moze czytac ze zrozumiemniem.

Co do czasu montazu, to zajmuje to dokładnie tyle samu czasu, nie rozumiem dlaczego montaz np. rozdzielacza i skrzynki Rehaua ma trwac krocej od montazu rozdzielacza i skrzynki innego producenta? Powtarzanie reklamowych sloganów nie spowoduje ze one staną sie prawdą.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada kwestia tych "zalet" systemu Rehau ?

 

Zalety systemu na pierwszy rzut oka:

 

jakość materiału PE-Xa

wysoka elastyczność przy układaniu

powłoka antydyfuzyjna zg. z PN-EN 4726

szeroki zakres prac badawczych i kontrolnych

szybka i łatwa technika łączenia

bez uszczelek O-Ring

trwale szczelne połączenia

 

 

źródło http://www.pompy-ciepla.net/index.php/instalacje-grzewcze/ogrzewanie-i-chodzenie-podogowe-rehau.html

 

 

 

Czy ten system oprocz ceny - nie ma innych wad? Jest aż tak doskonały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada kwestia tych "zalet" systemu Rehau ?

 

Zalety systemu na pierwszy rzut oka:

 

jakość materiału PE-Xa

wysoka elastyczność przy układaniu

powłoka antydyfuzyjna zg. z PN-EN 4726

szeroki zakres prac badawczych i kontrolnych

szybka i łatwa technika łączenia

bez uszczelek O-Ring

trwale szczelne połączenia

 

 

źródło http://www.pompy-ciepla.net/index.php/instalacje-grzewcze/ogrzewanie-i-chodzenie-podogowe-rehau.html

 

 

 

Czy ten system oprocz ceny - nie ma innych wad? Jest aż tak doskonały?

 

Pytasz o zalety dla instalatora czy uzytkownika, jezeli uzytkownika to wiekszosc tych zalet nie ma zadnego znaczenia, jezeli dla instalatora to i owszem, bo wyzsza cena to wyzsza marza, wysoka elastycznosc cokolwiek to znaczy równiez ułatwi pracę instalatorowi to samo dotyczy techniki łączenia. pozostałe sa obojetne dla kogokolwiek

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie jestem przeciwnikiem automatyki pokojowej, prywatnie sam ją posiadam i sobie chwalę, ale mój dom jest zdecydowanie bardziej "dziurawy" i szybciej reaguje na spadki/zmiany temp. wewnętrznej. Poza tym moja automatyka pokojowa steruje grzejnikami, niestety trochę Wam zazdroszczę tej tradycyjnej podłogówki ale może jeszcze przyjdzie czas i na mnie ;)

.

 

A może asolt do tego byś się odniósł?

 

forscher, o jakim sterowaniu myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może asolt do tego byś się odniósł?

 

forscher, o jakim sterowaniu myślisz?

 

Kan-therm ma rację co do sterowania grzejnikami, zresztą taką samą tyle ze ze bezprzewodowa sam sobie zainstaluje (z dostępem do internetu,ale to w celach bardziej testowych). To ze zazdrosci podłogówki to równiez ma rację.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

npo wiec u mnie ze sterowaniem jest tak..... (przyznaje w głowie mam troche mętkik) ale z czasem powinno mi sie to jakos poukładać..

 

 

1. w całym domu będzie podłogówka

2. sterowanie chciałbym miec dla kazdego pokoju i jedno wspolne dla salonu z otwarta kuchnia na parterze.

3. piec i podłogówke będize mi zakładał prawdopodobnie gosciu od Viessmanna

4 gosciu ten zaporponował mi także zmianę z tradycyjnego systemu podłogówki na system Rehau. - stąd tez moje powyższe pytania

5. myślę tez nad wprowadzeniem do mojego domku systemu Ampio albo innego podobnegoo opartego na domu inteligentnym ktory mógłby (z naciskiem na słowo MÓGŁBY) sterowac podłogówką

6 jak na razie rozgryzam ten temat - czy warto sie w to pakowac czy pozostac na czujknikach i sterowaniu zaoferowanym przez goscia do Viessmanna.

7. zbiertanie informacjji na temat sterowania podłogówka trwa.

8 CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

npo wiec u mnie ze sterowaniem jest tak..... (przyznaje w głowie mam troche mętkik) ale z czasem powinno mi sie to jakos poukładać..

 

 

1. w całym domu będzie podłogówka

2. sterowanie chciałbym miec dla kazdego pokoju i jedno wspolne dla salonu z otwarta kuchnia na parterze.

3. piec i podłogówke będize mi zakładał prawdopodobnie gosciu od Viessmanna

4 gosciu ten zaporponował mi także zmianę z tradycyjnego systemu podłogówki na system Rehau. - stąd tez moje powyższe pytania

5. myślę tez nad wprowadzeniem do mojego domku systemu Ampio albo innego podobnegoo opartego na domu inteligentnym ktory mógłby (z naciskiem na słowo MÓGŁBY) sterowac podłogówką

6 jak na razie rozgryzam ten temat - czy warto sie w to pakowac czy pozostac na czujknikach i sterowaniu zaoferowanym przez goscia do Viessmanna.

7. zbiertanie informacjji na temat sterowania podłogówka trwa.

8 CDN

 

ad 3 i 4 marza i juz wszystko jasne

Co prawda dalej meczy mnie ten fakt ułatwionego czy wręcz łatwego zaprojektowania podłogówki dlatego ze to jest akuratRehau, a nie chociazby Wavin, Tece, czy inne, ale moze o czyms nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zapomniałeś dodać (zapewne przypadkowo :p ), że właśnie w takim domu lepiej sprawdzi się sterowanie.

 

Nie wiem dlaczego znowu mnie czepiłes niczym rzep do psiego ogona, jezeli pytasz o moje zdanie na temat wypowiedzi innych to pokaz o który fragment czy stwierdzenie chodzi. Tak w takim sprawdzi sie takie sterowanie, czy lepiej to trzeba okreslic co oznacza to "lepiej", sterowanie pomieszczeniowe sprawdzi w kazdym za wyjątkiem ogrzewania pompą on-off, oraz czesciowo takze pompą z inwerterem, czesciowo bo Daikin ma takie modele które sie nadają do takiej regulacji. Pozostałe zródła sie nadają do sterowania strefowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przeczytaj ten temat od początku, posłuchaj opinii. Z tego co pamiętam domek będzie raczej z tych niewielkich?

 

 

powierzchnia uzytkowa ca 118 m2.

 

 

Kurde,... wniosek laika czyli mój.... w dobrze zaizolowanym domu sterowniki ciepła dla poszczególnych pomieszczen nie mają zuepłnie sensu. Wystarczy pogodówka lub Vitotronic,

http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/technika-systemowa.html

 

w który to moduł moj piec i tak będzie wyposazony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciebie, tylko bzdur które głosisz. Jeżeli chcesz to poszukam ci twojej wypowiedzi co twierdziłeś, że im lepiej zaizolowany dom, tym ważniejsze jest sterowanie podłogówką. Szukać?

 

Jak masz czas i ochotę, nie przeszkadza mi to. To ze ty nie masz takiego sterowania bo miec nie mozesz nie oznacza ze inni tez nie chcą. Powstaje coraz wiecej instalacji inteligentnych budynków lub z ponadstandartową automatyką, zawsze wtedy pojawia sie pytanie o techniczną mozliwosc regulacji temperatury strefowej. Niestety nie zawsze jest to mozliwe, dokładnie tak jak w twoim przypadku, co prawda nie wiem po co masz te kable do sterowników ale niech sobie wiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...