Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gdzie macie sterowniki do ogrzewania podłogowego?


Gagandzia

Recommended Posts

Jak masz czas i ochotę, nie przeszkadza mi to. To ze ty nie masz takiego sterowania bo miec nie mozesz nie oznacza ze inni tez nie chcą. Powstaje coraz wiecej instalacji inteligentnych budynków lub z ponadstandartową automatyką, zawsze wtedy pojawia sie pytanie o techniczną mozliwosc regulacji temperatury strefowej. Niestety nie zawsze jest to mozliwe, dokładnie tak jak w twoim przypadku, co prawda nie wiem po co masz te kable do sterowników ale niech sobie wiszą.

 

Kolejny stek bzdur. Oczywiście że bym mógł sterować podłogówką, tylko raz że to by się wiązało z kosztami, dwa że obnizyłbym sprawność systemu, a trzy że po kilku latach mieszkania bez tego sterowania nie widzę kompletnie takiej potrzeby. I stąd te kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 385
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kolejny stek bzdur. Oczywiście że bym mógł sterować podłogówką, tylko raz że to by się wiązało z kosztami, dwa że obnizyłbym sprawność systemu, a trzy że po kilku latach mieszkania bez tego sterowania nie widzę kompletnie takiej potrzeby. I stąd te kabelki.

 

Podaj to rozwiazanie, ja wiem ze wszystko mozna, tylko za jaką cene. Ty uczestniczysz w konkursie " kto ma najtansza instalacje", a to uniemozliwia takie sterowanie

Dalej nie wiem po co te kabelki montowałes skoro wiedziałes ze jest to nieopłacalne, niepotrzebne itd, instalacja miała byc tania a ty montowałes kabelki na zas, po co ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wiem po co te kabelki montowałes skoro wiedziałes ze jest to nieopłacalne...

 

Nie wiedziałem, teraz wiem!!! Umiesz czytać ze zrozumieniem? Jeżeli tak, to jeszcze raz przeczytaj mój poprzedni post!

 

I każdemu doradzam położyć sobie te kabelki, bo to groszowe sprawy, ale pomieszkać ze dwa lata bez sterowania i dopiero wtedy podjąć decyzję. Nie jest to rozsądniejsze niż pakowanie wszystkim od razu drogiego sterowania???

 

I załóż sobie płatny profil pijawko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, teraz wiem!!! Umiesz czytać ze zrozumieniem? Jeżeli tak, to jeszcze raz przeczytaj mój poprzedni post!

 

I każdemu doradzam położyć sobie te kabelki, bo to groszowe sprawy, ale pomieszkać ze dwa lata bez sterowania i dopiero wtedy podjąć decyzję. Nie jest to rozsądniejsze niż pakowanie wszystkim od razu drogiego sterowania???

 

I załóż sobie płatny profil pijawko.

 

Nie zgłosiłes jeszcze tego do szanownej redakcji?, nie chcą z toba rozmawiac? dziwne, przeciez tak dobrze sie znacie.

Polikwidowali tajne słuzby (SB, WSI), w sam raz stanowisko byłoby tam dla ciebie.

Widac masz jakies problemy natury emocjonalnej, daj mnie do ignorowanych, moze akurat to pomoze, poki co zajmujesz sie tym co wychodzi ci najlepiej czyli rozp....m wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko

 

przeczytalem ten wątek pod początku. Twpoe posty w przeciwieństwie do innych wydały sie mi - laikowi w temacie podłogówki - najbardziej rozsądne i racjonalne.

 

 

Od samego poczatku w tym wątku toczysz dyskusje z tym asolt i powiem ci jedno.- podziwiam Cię....

Nie tylko za wiedze jaką masz i sposób w jaki ją prezentujesz. Ale za to ze dochodzisz do wnisosku iz warto wdawać sie w dyskusje z tym asolt.

 

Tym bardziej ze weekend tuz tuż......

 

 

 

Pozdrav svima

Edytowane przez forscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz, prowokujesz, a potem sie dziwisz. Radze po raz kolejny, daj mnie do ignorowanych, tylko kogo znajdziesz następnego do dyskusji o ile to mozna nazwac dyskusją.

A moderator mogłby co nieco poczyscic w wątku.

 

Ja prowokuje??? Ja po prostu wyciągam na wierzch twoje bzdury. A największa z nich to ta, że im dom lepiej zaizolowany, tym bardziej potrzebuje sterowania podłogówką! Bzdura godna TB. Taki sam poziom tej bzdury.

Ale co się dziwić, przecież ty na tym zarabiasz... On zresztą też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prowokuje??? Ja po prostu wyciągam na wierzch twoje bzdury. A największa z nich to ta, że im dom lepiej zaizolowany, tym bardziej potrzebuje sterowania podłogówką! Bzdura godna TB. Taki sam poziom tej bzdury.

Ale co się dziwić, przecież ty na tym zarabiasz... On zresztą też.

 

Znajdz ten post i zacytuj mnie, nie przypominam sobie abym tak napisał (dosłownie, a nie wg twojej interpretacji). Czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko

 

przeczytalem ten wątek pod początku. Twpoe posty w przeciwieństwie do innych wydały sie mi - laikowi w temacie podłogówki - najbardziej rozsądne i racjonalne.

 

 

Od samego poczatku w tym wątku toczysz dyskusje z tym asolt i powiem ci jedno.- podziwiam Cię....

Nie tylko za wiedze jaką masz i sposób w jaki ją prezentujesz. Ale za to ze dochodzisz do wnisosku iz warto wdawać sie w dyskusje z tym asolt.

 

Tym bardziej ze weekend tuz tuż......

 

 

 

Pozdrav svima

 

Masz szczescie ze Twój guru akurat teraz nie jest zbanowany i moze przkazac wszystkim ogrom swej wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dordzy czytelnicy.......

 

a wiec stało się....

 

 

zapraszam WSZYSTKICH ale to WSZYSTKICH

do zaznajomienia sie z wywodami fachowca.

 

Wywody fachowca zostały spłodzone w tym wątku dnia 09-07-2015 o godzinie 10:51

 

Konkretniej - zwróćcie prosze uwage na ostatni wątek wspomnianego wywodu... gdzie tu sens a gdzie logika... hmm wie tylko wspomniany fachowiec :)

 

 

 

 

 

 

PS a teraz szykujcie sie na odwaracanie kota ogonem wspomnianego fachowca. oraz na tłumaczenia ze tak naprawde to nie to miał na mysli... w najgorszym przypadku dowiemy sie ze to nie on nap[isał... tylko krasnoludki sie mu zalogowały i wystukały te "mądrości" o sensie bezwłasdnej podłogówki w przypadku coraz lepszej termoizolacyjnosci budynków. .. Będzie kolorowo :)

Edytowane przez forscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wykorzystanie generalnie niepotrzebnych sterowników: dziś mam większą ilość gości, więc w jadalni i salonie ograniczyłem temperaturę do 22 st (standardowo 23,5-24). Ile wcześniej musiałbyś powalczyć z kryzowaniem, żeby uzyskać efekt, który otrzymałem po wciśnięciu 2 przycisków?

Założenie takiego sterowania jest niepotrzebnym kosztem, lecz czasami może się jednak przydać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekwa

 

23,5-24 ????

no to ciepły z ciebie chłopak - po polsku - nie po czesku :D:D:D

 

 

czy goście jeszcze byli u ciebie zanim temepratura spadła do ustawionych 22 ? czy juz zdazyli do ciebie zadzownić ze dojechali bezpiecznie do swoich domów ??

Edytowane przez forscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt... jednak jak sadze wiele zalezy od termoizolacyjnosci domu... ale o tym to może sie wypowiedziec niejaki asolt.. on wie co nieco na temat sensu instalowania sterowników w domu obardzo dobrej izolacyjnosci termicznej...

 

A tak z innej beczki czy naprawde musicie chodzic w sweterkach przy temperaturze 22 st ? W moim odczuciu jest to dość ciepło.. wiec ustawienie takiej temp na całym domu stawia pod znakiem zapytania instalacje urzadzen z przyciskami - o którym wspomniałeś..

 

No ale temperatura i ciepło to odczucie bardzo subiektywne. :D

 

Pozdrav

Edytowane przez forscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne potrzeby i chyba to nie jest dyskusja jak ciepło ma być w domu. Uważam, że u mnie inwestycja w sterowniki była zbędna ale stanowiła niewielką część całej inwestycji związanej z instalacjami, o budowie domu nie wspomnę.

 

A to już jest trochę śmieszne :) Ja w takich przypadkach uchylam po prostu okno.

Super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt... jednak jak sadze wiele zalezy od termoizolacyjnosci domu... ale o tym to może sie wypowiedziec niejaki asolt.. on wie co nieco na temat sensu instalowania sterowników w domu obardzo dobrej izolacyjnosci termicznej...

 

 

Wiem wiecej niz sie to Tobie wydaje, zdawało mi sie na forum szukasz informacji co do podłogówki, a dzieki Liwko stałes sie kolejnym forumowym hejterem. Widac nastepuje zmiana pokoleniowa, jedni hejterzy odchodzą bo sa banowani, albo nie znaduja dyskutantów, ale za to przychodzą nowi.

Pytałes na temat systemu Rehau i podpierałes sie reklamami, odpowiedziałem co na ten temat mysle, nagle na watek wkracza Liwko ze swoim sterowaniem, ja na temat sterowania rehau sie nie wypowiadałem. Pytałes w innym watku co do kosztów tego systemu, nikt nie odpowiedział. Nie sądze aby z takim twoim nastawieniem do forum ktos oprócz Liwka sie odpowiadał na te zapytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...