Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gdzie macie sterowniki do ogrzewania podłogowego?


Gagandzia

Recommended Posts

asolt,salon 32m2 gdzie jest wylewka 7cm czyli daje nam to ok.2,24m3 betonu nagrzanego do 26st.C i temp.W domu 22st.C.

Po jakim czasie te 2,24m3 uzyska temp taką,żeby w domu pojawiło się 21,9st.C i po jakim czasie pojawi się w domu 22st.C A nie 22,2st.C ?

Jak operujemy dziesiątkami st.C to jedziemy.

 

Zbyt mało danych, jezeli chcesz dokładniej zapoznac temat dokładnosci regulcji temp to moze poczytaj

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?233760-Sterowanie-ogrzewaniem-przyk%C5%82ad-dzia%C5%82ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 385
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oczywiscie ze bys tak nie zrobił bo nie masz technicznych mozliwosci wykonania takiej regulacji, kable to za mało.

 

Mylisz się, możliwości mam, tylko sensu nie widzę, bo lepsze jest wrogiem dobrego.

 

Sterowniczki, siłowniczki, wszystko za kilka tysi. Komfort poprawia się o 2%, a to że to następne rzeczy, które po X latach będą do wymiany to nie ważne, przecież to nie są pieniądze asolta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, możliwości mam, tylko sensu nie widzę, bo lepsze jest wrogiem dobrego.

 

Sterowniczki, siłowniczki, wszystko za kilka tysi. Komfort poprawia się o 2%, a to że to następne rzeczy, które po X latach będą do wymiany to nie ważne, przecież to nie są pieniądze asolta.

 

Nie masz mozliwosci przy pompie on-off, scisle mówiąc moze i masz ale dodatkowy bufor/sprzegło dodatkowa pompa obiegowa, nieoptymalna ilosc załaczen pompy. Mozna przyjąc ze nie masz.

Nikomu nie wyciągam kasy z kieszeni, zawsze przedstawiam wszystkie mozliwe sposoby regulacji temoperataury i ich koszty, wady i zalety. Dokładnie tak tak samo jak omawiam wyniki ozc, sposoby ich poprawy i koszty.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz mozliwosci przy pompie on-off, scisle mówiąc moze i masz ale dodatkowy bufor/sprzegło dodatkowa pompa obiegowa, nieoptymalna ilosc załaczen pompy. Mozna przyjąc ze nie masz.

Nikomu nie wyciągam kasy z kieszeni, zawsze przedstawiam wszystkie mozliwe sposoby regulacji temoperataury i ich koszty, wady i zalety. Dokładnie tak tak samo jak omawiam wyniki ozc, sposoby ich poprawy i koszty.

 

Bo instalacja powinna być jak najprostsza, bez zbędnych dziwolągów. Bufor mam w postaci podłogówki, odpowiednio wyregulowany imbusem z IKEI i dodatkowo jeden sterownik w całym domu. Temperatury mam takie jakie chcę i do niczego następne sterowniki by się nie przydały, dalej temperatury byłyby takie same. A skoro nic by się nie zmieniło, to po co przepłacać?

 

A może ty chcesz tymi siłownikami i sterownikami, ukryć błędy swoich nic nie wartych projektów podłogówki? :D Jeżeli tak, to faktycznie mają sens :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo instalacja powinna być jak najprostsza, bez zbędnych dziwolągów. Bufor mam w postaci podłogówki, odpowiednio wyregulowany imbusem z IKEI i dodatkowo jeden sterownik w całym domu. Temperatury mam takie jakie chcę i do niczego następne sterowniki by się nie przydały, dalej temperatury byłyby takie same. A skoro nic by się nie zmieniło, to po co przepłacać?

 

A może ty chcesz tymi siłownikami i sterownikami, ukryć błędy swoich nic nie wartych projektów podłogówki? :D Jeżeli tak, to faktycznie mają sens :)

 

To po co twierdzic ze sie da?

Dalej ta sama retoryka o błednych projektach, teraz doszło ukrywanie tych błedów, którego to stwierdzenia poza specjalistą od projektowania podłogówek czyli Liwko nie potwierdził nikt, mozesz wstawiac glupawe emotikony, byc moze polepszenia nastroju lub pokazania swojej wiedzy, nie przszkadza mi to

Mysle ze Ciebie wiele łaczy z TB, taki sam poziom fantazji w ocenie wiedzy innych i podobne przemyslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co twierdzic ze sie da?

 

Bo się da, tylko po co?

Dalej ta sama retoryka o błednych projektach, teraz doszło ukrywanie tych błedów, którego to stwierdzenia poza specjalistą od projektowania podłogówek czyli Liwko

 

A czy ja gdzieś pisałem, że jestem specjalistą od podłogówki? To ty się za takiego uważasz. Za niestety marnego jak widać specjalistę.

 

Mysle ze Ciebie wiele łaczy z TB, taki sam poziom fantazji w ocenie wiedzy innych i podobne przemyslenia.

 

To raczej o tobie to idzie powiedzieć. Ja na forum nie zarabiam, w przeciwieństwie do ciebie i TB.

 

Ktoś ci przyznał w tym temacie rację, bo nie widzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja gdzieś pisałem, że jestem specjalistą od podłogówki? To ty się za takiego uważasz. Za niestety marnego jak widać specjalistę.

 

Zeby kogos oceniac to trzeba wiedziec wiecej od tego kogo sie ocenia, czyli wynika z musisz byc specjalistą w danej dziedzinie aby ocena była wiarygodna. Zwykłe hejtowanie nie jest taką oceną, ale ktos chce sobie poprawic samopoczucie lub własną samoocenę

Co do racji to nikt mi nie przyznał to fakt, ale tez zaden z wypowiadajacych nie ma takiego systemu regulacji temperatury. Dla mnie to wiarygodne nie jest, dla Ciebie moze tak. Powinno byc tak ze opinie powinny byc razczej ze strony tych którzy to posiadają i moga sie wypowiedziec, ci którzy tego nie mają tylko gdybają, ale jezeli przypuszczenia są bardziej wiarygodne od opinii uzytkowników systemu to mozecie bic pianę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do racji to nikt mi nie przyznał to fakt, ale tez zaden z wypowiadajacych nie ma takiego systemu regulacji temperatury. Dla mnie to wiarygodne nie jest, dla Ciebie moze tak. Powinno byc tak ze opinie powinny byc razczej ze strony tych którzy to posiadają i moga sie wypowiedziec, ci którzy tego nie mają tylko gdybają, ale jezeli przypuszczenia są bardziej wiarygodne od opinii uzytkowników systemu to mozecie bic pianę dalej.

 

A słyszałeś jakieś niepochlebne opinie na temat solarów od tych, którzy je posiadają? Wszędzie ochy i achy, tyle że to samo można osiągnąć grzałką za kilka złotych. Ci którzy wpuścili się w maliny z tymi solarami czy siłownikami, oczywiście temu zaprzeczą.

 

No to jeszcze raz.

Uważasz że sterowniki i siłowniki, dla każdego pomieszczenia, przy podłogówce mają sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś jakieś niepochlebne opinie na temat solarów od tych, którzy je posiadają? Wszędzie ochy i achy, tyle że to samo można osiągnąć grzałką za kilka złotych. Ci którzy wpuścili się w maliny z tymi solarami czy siłownikami, oczywiście temu zaprzeczą.

 

No to jeszcze raz.

Uważasz że sterowniki i siłowniki, dla każdego pomieszczenia, przy podłogówce mają sens?

 

Co do solarów powiem tak są niepłacalne prawie w kazdym przypadku, tu nie ma dyskusji obliczenia to pokazują czarno na białym.

Co do opinii na temat sterowania strefowego to opinii jest mało bo mało jest uzytkowników tego systemu ale zauwazam tendencję narastajacą, a mam dane (moje statystyki) które to pokazują.

Tu w tym wątku nie ma zadnych opinii uzytkowników, jezeli z tego wyciągasz jakies wnioski to jest to nadinterpretacja, bo jak sie odniesc do opini których nie ma.

Tak uważam ze regulacja strefowa sens, mało tego w miarę obnizania strat na ciepło (zaostrznie WT, postęp w dziedzinie termoizilacji) bedzie miała jeszcze wiekszy sens. To jest moje zdanie, Twoje jest odmienne , zblizenia stanowisk nie przewiduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak uważam ze regulacja strefowa sens, mało tego w miarę obnizania strat na ciepło (zaostrznie WT, postęp w dziedzinie termoizilacji) bedzie miała jeszcze wiekszy sens. To jest moje zdanie, Twoje jest odmienne , zblizenia stanowisk nie przewiduję.

 

To w takim razie dlaczego nie słyszałem o ani jednym przypadku dokładania siłowników, po kilku latach mieszkania bez nich? Może dlatego, że podłogówkę wystarczy wysterować raz i o niej zapomnieć? Jakoś większość to potwierdza, a siłowniki zakładają najczęściej ci naciągnięci przez instalatorów. Prawie byłbym jednym z nich, na szczęście skończyło się na zbędnych kabelkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się spokojnie przeanalizować temat sterowników, ale przypomina mi się z jakim ożywieniem autoryzowany instalator Viessmana zachęcał mnie do położenia okablowania. Akurat uruchamiał kocioł i wspólnie z hydraulikiem od instalacji bardzo intensywnie przekonywali mnie, żebym położył kable, póki jeszcze można położyć, bo późniejsze ewentualne sterowanie radiowe będzie dużo droższe. No i to z jakim ożywieniem zaczęli mnie przekonywać do tych kabli i do wygody jaka będzie z tych sterowników, dało mi do myślenia, że coś jest na rzeczy. Wydało mi się to zachęcanie jakieś nienaturalne, autentycznie poczułem się jak debil któremu coś się wręcz każe zrobić ... taka refleksja ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się spokojnie przeanalizować temat sterowników, ale przypomina mi się z jakim ożywieniem autoryzowany instalator Viessmana zachęcał mnie do położenia okablowania.

 

Moze zapytaj kogos kto uzytkuje, o ile pamietam to np Cieszynianka z tego forum tak ma, (dla Liwka nie wiem kto jest ta Cieszynianka wiem tylko tyle ze ma takie sterowanie)

Moze lepiej zapytac uzytkownika niz opierac sie na wywodach tego kto nie ma imiał nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz dlaczego tak o to asolt walczy? Ponieważ ten nadmiar kasy często wpada do jego kieszeni!

 

Nieczęsto (raczej rzadko) i bynajmniej nie jest to zaden nadmiar, szczegolnie gdy inwestor sam zakupuje na aledrogo wszystkie elementy. No ale ty to wiesz lepiej, wszystko wiesz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze lepiej zapytac uzytkownika niz opierac sie na wywodach tego kto nie ma imiał nie bedzie.

 

asolt do cholery jasnej! Co by mi dały te sterowniki, skoro u mnie raz ustawiona podłogówka (jak zresztą u większosci) utrzymuje prawie stałą temperaturę, a wahania wynikają jedynie z tego, że grzeję akumulacyjnie w drugiej taryfie i nie mam dodatkowego, drogiego, i miejsce zajmującego bufora? Gdybym grzał w G11, gazem, węglem, drewnem, olejem i czym tam popadnie, to tych wahań zupełnie by nie było! Po co więc te sterowniki i siłowniki? Nie matacz, że ktoś jest zadowolony, bo ludzie zadowoleni są zazwyczaj z inwestycji na które wydali swoje pieniądze, tylko napisz co bym dzięki nim zyskał??? Czy ta temperatura 22 stopnie była by dzięki nimi bardziej 22???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asolt do cholery jasnej! Co by mi dały te sterowniki, skoro u mnie raz ustawiona podłogówka (jak zresztą u większosci) utrzymuje prawie stałą temperaturę, a wahania wynikają jedynie z tego, że grzeję akumulacyjnie w drugiej taryfie i nie mam dodatkowego, drogiego, i miejsce zajmującego bufora? Gdybym grzał w G11, gazem, węglem, drewnem, olejem i czym tam popadnie, to tych wahań zupełnie by nie było! Po co więc te sterowniki i siłowniki? Nie matacz, że ktoś jest zadowolony, bo ludzie zadowoleni są zazwyczaj z inwestycji na które wydali swoje pieniądze, tylko napisz co bym dzięki nim zyskał??? Czy ta temperatura 22 stopnie była by dzięki nimi bardziej 22???

 

Spokojnie, post był do kogo innego, nie rozumiem tych nerwów. Nie mataczę bo nie znam tego uzytkownika a jedynie czytałem jej posty. Ty wiesz lepiej czy ona ma byc zadowolona czy nie. Nie narzucaj nikomu swojego myslenia, nie masz sterowników nie masz regulatorów ok, nie kazdy ma pompe on-off i grzeje akumulacyjnie. Sa tacy którzy mają inne zródła grzewcze i chcą inaczej sterowac temperaturą. Czy myslisz ze kogos zmuszam do takiego a nie innego sposobu regulacji. Nie wszyscy muszą miec tak jak ty (wiem ze ty masz najlepiej) inni chcą miec inaczej. TB tez narzuca jeden jedyny słuszny sposób ogrzewania i ocieplania, nie idz tą drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, post był do kogo innego, nie rozumiem tych nerwów. Nie mataczę bo nie znam tego uzytkownika a jedynie czytałem jej posty. Ty wiesz lepiej czy ona ma byc zadowolona czy nie. Nie narzucaj nikomu swojego myslenia, nie masz sterowników nie masz regulatorów ok, nie kazdy ma pompe on-off i grzeje akumulacyjnie. Sa tacy którzy mają inne zródła grzewcze i chcą inaczej sterowac temperaturą. Czy myslisz ze kogos zmuszam do takiego a nie innego sposobu regulacji. Nie wszyscy muszą miec tak jak ty (wiem ze ty masz najlepiej) inni chcą miec inaczej. TB tez narzuca jeden jedyny słuszny sposób ogrzewania i ocieplania, nie idz tą drogą.

 

Dalej nie odpowiadasz mądralo na zadane tobie pytanie. Czekam, inni pewnie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...