Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gdzie macie sterowniki do ogrzewania podłogowego?


Gagandzia

Recommended Posts

...

 

attachment.php?attachmentid=450244

 

Swoją drogą polecam artykuł, z którego to rysunek

 

.

 

Jak mniemam uzyskałes zgode autora blogu na publikację rysunku.

 

Cyt."Autor Tadeusz Woźniak. Opracowanie jest własnością autora.

 

Blog, w tym powyższe opracowanie jest chronione prawem autorskim. Nie wyrażam zgody na jego kopiowanie i wykorzystywanie bez mojej zgody."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 385
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak mniemam uzyskałes zgode autora blogu na publikację rysunku.

 

I CK 232/04 „Przytoczenie cudzego utworu nawet w całości jest dozwolone, jeżeli następuje w celu określonym w art. 29 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (jedn. tekst: Dz. U. z 2000 r. Nr 80, poz. 904 ze zm.), przy czym przytaczany utwór musi pozostawać w takiej proporcji do wkładu twórczości własnej, aby nie było wątpliwości, co do tego, że powstało własne dzieło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie można polecić jakiegoś artykułu z Internetu i wrzucić cytatu jako jego zajawki bo zaraz ktoś reprymendę da że prawa autorskie?

 

Ciekawe, że sam nie miał obiekcji przed umieszczeniem tego samego zdjęcia. A przecież gdyby jego teza była prawdziwa, to nie mógłby nie tylko tego zdjęcia trzymać w swoim poście, ale też nie mógłby mnie cytować bez mojej zgody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ciepłym lecie ja też wyczuwam spadek temp o 0.2 - 0.4 stopnia. :)

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale ja też grzeje od 3 dni aby utrzymać temp 22.8 stopnia i wyzej. Sterownik służy do mierzenia temp. i włączenia podłogówki w zamierzonym przeze mnie czasie. 1.5h w południe i od 22 dwie godziny. Pompa na ustawieniach krzywej wpisanej przez GHS daje ok 26 stoopnia przy temp w podłodze 23 i wyżej. Troche mala róznica. po podbiciu o stopien (mam zakres -5 do +5 stopnia dla całej krzywej) daje pod 27 stopnia. Dzis grzała 3h i temp rośnie w tej chwili ponad 23 stopnie. Może też uruchomię tryb cichy... :)

 

Tak , obecnie termostat robi jedynie za programator czasowy.

 

U mnie zawsze miałem ustawione grzanie w pełnym zakresie II strefy , czyli u mnie 22.00-6.00 i 13.00-15.00 , tyle że jak działał termostat to czasami czas ten był krótszy bo termostat decydował kiedy włączyć i wyłączyć grzanie.

 

Z ciekawości przestawiłem wczoraj w nocy program (koło 24.00) i ustawiłem że grzanie dziś było od 00 do 5 rano (a później godzina rezerwacji na CWU)., czyli dziś pompa do CO działała 5 godzin.

Późnym "rankiem" jak wstałem było 23 stopnie (w gabinecie). Teraz w gabinecie jest 22,6 stopnia.

 

Popróbuję czy krótszy czas grzania zapewni mi też komfort cieplny i czy będzie jakaś wielka różnica w zużyciu energii.

Tyle że tak naprawdę nie wiem ile czasu u nas musi upłynąć zanim po rozpoczęciu ogrzewania zacznie rosnąć temperatura w domu i czy dłuższe grzanie coś daje czy to zwykłe "marnotrawstwo" energii ...

 

Tym u nas zajmował się termostat. Miał ustalone godziny grzania i on sterował kiedy włączało się i wyłaczalo ogrzewanie , tyle że niestety czasami włączał/wyłączał za wcześnie/za późno i powodowało to że czasami nie było pełnego komfortu termicznego.

Ale sądzę ze jak deliktanie podniosę temperaturę to problem powinien zniknąć ..

 

Kilka dni potestuje i zobaczę jakie efekty. Jak nie będę zadowolony to ustawieni takie godziny jakie miałem i niech dalej zajmuje się czasami wł/wył termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dzień dobry

 

Zaznaczę, że jestem kompletnym amatorem w kwestii podłogówki co wyjdzie w praniu. Do podjęcia mam decyzję nt. ogrzewania podłogowego w mieszkaniu 60 m2. Dostałem maila od elektryka z opcjami wyboru:

 

- sterowanie ogrzewaniem z jednego miejsca

- sterowanie w każdym pomieszczeniu oddzielne

- sterowanie radiowe

 

Co będzie najlepszym rozwiązaniem do tak małego mieszkania? Czy opcja pierwsza oznacza, że nie będę mógł wyłączyć na przykład podłogówki tylko w łazience czy też drugiej sypialni?

 

Pozdrawiam i dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...