Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gdzie macie sterowniki do ogrzewania podłogowego?


Gagandzia

Recommended Posts

Gość Arturo72
Nie rob z siebie mądzrejszego niz jestes, nie znasz sie na regulacji temperatury i piszesz glupoty, jakie 16 godz, skąd taki czas, jezeli mozesz to objasnij

Nie masz stabilnosci temperatury rzedu 0,2 oC, moze sie Tobie wydaje ze masz? Podaj wykresy temperatury we wszystkich pomieszczeniach twojego domu z rzdzielczoscią 0,1 oC to sprawdzimy, chwalic sie kazdy moze, a Ty chwalisz sie najwiecej.

Wahania -+0,2 oC to stabilna temperatura.

To jest wrażenie z salonu i z sypialni,nie mam termometrów w kazdym pomieszczeniu ale są podobne wahania temperatur:

Po kilku dniach z G12W spostrzeżenia mam takie:

-od 22-23 grzeje cwu

-od 23.10-6 grzeje c.o

-od 13-15 grzeje cwu i c.o z priorytetem cwu.

O godz. 6.00 temp.w salonie 23,2 w sypialni 22,8 po przyjściu do domu ok.17 temp.w salonie 22,8 w sypialni 22,2 o godz 22 temp.w salonie 23,1 w sypialni 22,4.

Temp zasilania ustawiona na max.36st C.

Wentylacja śmiga cały czas na 4 biegu z 7.

Dobowe zużycie w takim przypadku przy temp. 0-2st.C to ok.15kWh w tym 3,5kWh na cwu,ogrzewanie nocne 7-9kWh.

Ok.godz.19-20 czuć wyraźnie że ogrzewanie nie chodzi.

 

Za kilka dni zmniejsze krzywą bo zona sapie że za gorąco i będzie max.35st.C.

Jakiego rzędu są tam wahania temperatury bez sterowników i kabelków ???

Gdzie jest 1st.C wahania czy tam obniżenia temp. jak mówił "głos rozsądku" ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 385
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Asolt - wady ? Może jedna za duża moc minimalna pieca - 5kw. Ale ten problem by wystąpił także przy braku sterowania. Po prostu dom potrzebuje dużo mniejszej mocy. Ideałem byłoby od 0,5 kw. U mnie mam tak ustawiony piec ze nie załącza się częściej niż co 30 min. Plusem sterowania jest to ze zona zmienia sobie temperaturę w pokoju jak jej pasuje i nie musi czekać aż pokręcę zaworami - dla mnie jest to istotna zaleta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Plusem sterowania jest to ze zona zmienia sobie temperaturę w pokoju jak jej pasuje i nie musi czekać aż pokręcę zaworami - dla mnie jest to istotna zaleta.

I po jakim czasie temp.spada w tym pokoju o 0,5st.C ?

U mnie po ok.16h a u ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wrażenie z salonu i z sypialni,nie mam termometrów w kazdym pomieszczeniu ale są podobne wahania temperatur:

 

Jakiego rzędu są tam wahania temperatury bez sterowników i kabelków ???

Gdzie jest 1st.C wahania czy tam obniżenia temp. jak mówił "głos rozsądku" ?

 

Nie wiem jakie masz wahania temperatur, bez rejestratora trudno to stwierdzic, jednakze o 0.2 oC zapomnij, twoje wrazenie nie jest zadnym wiarygodnym pomiarem, nie jest zadnym pomiarem, to tylko odczucie i to subiektywne. Twoje termometry nie są kalibrowane ,na pewno nie pokazują tych samych temperatur. Mając pompe ciepła i jej pracę w II taryfie nie jest łatwo a praktycznie niemozliwe aby zainstalowac regulację strefową. Tu twoje pytanie jest zasadne po co , skoro nie mozna albo godz. grzania są sciale okreslone. Sa tacy którzy posiadają ogrzewanie gazowe ktore nie ma stref czasowych, sa tacy którzy grzeją czystym prądem za pomocą bufora, są tez tacy którzy mają ekosyf uzywając twojej terminologii ale mają bufor, oni wszyscy mogą zastąpic pogodowe (które tez tanie nie jest) regulacją strefową. Po porostu istnieje swiat bez pomp, niezaleznie co ty o tym sądzisz. Malo tego w nowych dobrze ocieplonych domach coraz czesciej rezygnuje sie z pompy na rzecz kabli (w tym przypadku nikt nie protestuje przeciw regulacji strefowej, a powinni skoro Jasiek71 ma tylko 1 regulator do kabli to po co innym kilka), czy na rzecz podłogówki wodnej elektrycznej, foolii grzewczcych i mat. Jaki jest wtedy sens tylko 1 regulatora lub pogodówki. Patrzenie tylko przez pryzmat posiadania pompy ciepła zaweża horyzont gdy sie do tego doda przeswiadczenie o swoim rozwiazaniu jako najlepszym i jedynym to nic dziwnego ze kazde inne rozwiazanie to głupota, bez sensu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asolt - wady ? Może jedna za duża moc minimalna pieca - 5kw. Ale ten problem by wystąpił także przy braku sterowania. Po prostu dom potrzebuje dużo mniejszej mocy. Ideałem byłoby od 0,5 kw. U mnie mam tak ustawiony piec ze nie załącza się częściej niż co 30 min. Plusem sterowania jest to ze zona zmienia sobie temperaturę w pokoju jak jej pasuje i nie musi czekać aż pokręcę zaworami - dla mnie jest to istotna zaleta.

 

Ja zartowałem z tymi wadami, wiedzac jaką to reakcje wywoła i wcale sie pomyliłem przy okazji zarabiają kilka epitetów. Trudno takie jest to forum.

Ja dokładnie wiem jaka działa takie sterowanie z zawodu i wykształcenia i nie musi mnie nikt na nie namawiac

Moc minimalna jest wadą, ale nie regulacji strefowej, łaczenie jej z tą regulacją to jak szukanie kija gdy sie chce psa uderzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72 - każdy buduje dom jaki mu pasuje i ważne żeby był zadowolony. Ja jestem i Tobie tez to życzę.

Jak dodam ze nie chciałem wentylacji mechanicznej to penie wywołam burze. Przez to mam większe straty, bo wietrze, ale się z tym godzę i jestem zadowolony. Jeszcze raz wszystkich pozdrawiam i życzę trochę luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72 - każdy buduje dom jaki mu pasuje i ważne żeby był zadowolony. Ja jestem i Tobie tez to życzę.

Jak dodam ze nie chciałem wentylacji mechanicznej to penie wywołam burze. Przez to mam większe straty, bo wietrze, ale się z tym godzę i jestem zadowolony. Jeszcze raz wszystkich pozdrawiam i życzę trochę luzu.

 

A widzisz, czyli dom durszlaczek to i reakcja na sterowanie szybsza. Zgodzisz się z tym asolt?

 

I może wreszcie szanowny pan odpowie na moje pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, czyli dom durszlaczek to i reakcja na sterowanie szybsza. Zgodzisz się z tym asolt?

 

I może wreszcie szanowny pan odpowie na moje pytanie?

 

Odpowiedni sterownik da sobie radę w kazdym budynku, czego przykładem są regulatory ktore zainstalował sobie kol. homelogic.

Na twoje pytanie czesciowo odpowiedziałem w poscie skierowanym do Arturo, ale potwórzę, przy grzaniu pompą ciepła on off w scisle okreslonym czasie (głownie w II taryfie) gdzie to grzanie jest akumulacyjne to nie ma ani technicznych mozliwosci (wbrew temu co twierdzisz, bo przy II taryfie nie ma) ani sensu ekonomicznego. Pompa i II taryfa zabijają ten sens. Twierdzenia o tym ze kabelki czekają a ty nie chcesz ich wykorzystac to bajki dla dzieci, ty nie mozesz ich wykorzystac, taka jest prawda i nic nie pomoze zaklinanie rzeczywistosci. Istnieje jednak swiat poza pompami, ktorego ty nie dostrzegasz albo nie chcesz dostrzec, inni grzeją gazem, inni czystym pradem w postaci kabli (tam nikt nie protestuje przeciw sterowaniu strefowemu) lub bufora który nie mazadnego sterowania a z którym regulacja sterfowa działa doskonale. Ale co ty mozesz o tym wiedziec, nie widziałes pracy tych regulatorów, nie wiesz jakie są efekty działania, ale krzyczysz najgłosciej, bo to akurat najlepiej ci wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedni sterownik da sobie radę w kazdym budynku, czego przykładem są regulatory ktore zainstalował sobie kol. homelogic.

Na twoje pytanie czesciowo odpowiedziałem w poscie skierowanym do Arturo, ale potwórzę, przy grzaniu pompą ciepła on off w scisle okreslonym czasie (głownie w II taryfie) gdzie to grzanie jest akumulacyjne to nie ma ani technicznych mozliwosci (wbrew temu co twierdzisz, bo przy II taryfie nie ma) ani sensu ekonomicznego. Pompa i II taryfa zabijają ten sens. Twierdzenia o tym ze kabelki czekają a ty nie chcesz ich wykorzystac to bajki dla dzieci, ty nie mozesz ich wykorzystac, taka jest prawda i nic nie pomoze zaklinanie rzeczywistosci. Istnieje jednak swiat poza pompami, ktorego ty nie dostrzegasz albo nie chcesz dostrzec, inni grzeją gazem, inni czystym pradem w postaci kabli (tam nikt nie protestuje przeciw sterowaniu strefowemu) lub bufora który nie mazadnego sterowania a z którym regulacja sterfowa działa doskonale. Ale co ty mozesz o tym wiedziec, nie widziałes pracy tych regulatorów, nie wiesz jakie są efekty działania, ale krzyczysz najgłosciej, bo to akurat najlepiej ci wychodzi.

 

Co ty za durnoty wypisujesz asolt? Napisałem ci dokładnie, że wahania temperatury wynikają u mnie jedynie z tego, że akumuluję ciepło w drugiej taryfie. I są to raczej wahania rzędu 0,5 stopnia (na tyle reaguje programator pokojowy), jeżeli te wahania są większe, to pompa włącza się również w pierwszej taryfie!

ALE! Jeżeli grzałbym w G11, gazem, węglem, pelletem, drewnem, olejem lub ciepłem systemowym, to tych wahań nie było by niemal zupełnie i to bez zbednych sterowniczków, siłowniczków i innych sriczków! BO NIBY DLACZEGO TE WAHANIA MIAŁY BY WTEDY WYSTĄPIĆ???

 

I nie odpowiedziałeś mi do tej pory na pytanie. Czy temperatura 22 stopnie bez siłowników jest inna niż 22 stopnie z nimi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ok przy kablach i prądzie to te sterowniki są ok

ale przy wodnej to na cholerę

po to ociepla się dom porządnie żeby cała reszta była prosta i w miarę tania

 

Dokładnie.

Wielokrotnie udowadniałem, że jeżeli chodzi o podłogówkę, to król (asolt) jest nagi. Teraz tylko się w tym utwierdzam.

Nie oznacza to, że na OZC tez się nie zna, nie mam żadnych podstaw by tak twierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Wielokrotnie udowadniałem, że jeżeli chodzi o podłogówkę, to król (asolt) jest nagi. Teraz tylko się w tym utwierdzam.

Nie oznacza to, że na OZC tez się nie zna, nie mam żadnych podstaw by tak twierdzić.

 

Twoje utwierdzanie na podstawie opinii innych kórzy takiego sterowania z wiadomych wzgledów miec nie mogą nic nie jet warte. Jezeli jednak to ciebie cieszy to nie ma problemu. Twoje dowody nic nie są warte, bo co mogą byc warte słowa bez pokrycia, podobnie jak TB. Gadac sobie moze kazdy i co mu sie podoba.

To ze przy pompie nie da sie tego zrobic zarówno w twoim przypadku jak i przypadku maluxa nie oznacza ze inni tez nie mają takiej mozliwosci nie posiadajacy pompy.

Mam często zapytania co zrobic gdy mamy zyski słoneczne w zimowych dniach i jest róznica temperatur w poszczegolnych pomieszczeniach, jak ją zniwelowac przy pompie?, gdy nie ma słonca temp. we wszystkich pomieszczeniach zblizone, jaką masz na to radę. Arturo nie odpowiedział, moze specjalista Liwko sie wypowie, co to dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok przy kablach i prądzie to te sterowniki są ok

ale przy wodnej to na cholerę

po to ociepla się dom porządnie żeby cała reszta była prosta i w miarę tania

 

Ale po co przy kablach ogrzewanie strefowe, jezeli ma byc proste i po to sie ociepla porzadnie dom a przy kablach sie ociepla porządnie, przeciez kablami wystarczy sterowac jednym regulatorem, tez bedą działaly, bedzie prosciej i taniej jezeli bedzie tylko jeden regulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje utwierdzanie na podstawie opinii innych kórzy takiego sterowania z wiadomych wzgledów miec nie mogą nic nie jet warte. Jezeli jednak to ciebie cieszy to nie ma problemu. Twoje dowody nic nie są warte, bo co mogą byc warte słowa bez pokrycia, podobnie jak TB. Gadac sobie moze kazdy i co mu sie podoba.

To ze przy pompie nie da sie tego zrobic zarówno w twoim przypadku jak i przypadku maluxa nie oznacza ze inni tez nie mają takiej mozliwosci nie posiadajacy pompy.

Mam często zapytania co zrobic gdy mamy zyski słoneczne w zimowych dniach i jest róznica temperatur w poszczegolnych pomieszczeniach, jak ją zniwelowac przy pompie?, gdy nie ma słonca temp. we wszystkich pomieszczeniach zblizone, jaką masz na to radę. Arturo nie odpowiedział, moze specjalista Liwko sie wypowie, co to dla niego.

 

Przestań się pogrążać asolt! Powiedz mi, czy twoje sterowniczki i siłowniczki wiedzą czy następnego dnia będzie słońce, żeby mogły zawczasu zareagować? Nie wiedzą? No co ty... W takim razie co się stanie, jeśli na nagrzaną podłogę i do pomieszczenia dotrze wyższa temperatura? Siłowniki odetną zasilanie i nagle cudownie temperatura spadnie? G... prawda panie asolt i ty doskonale o tym wiesz! W tym pomieszczeniu podłoga przestanie po prostu oddawać ciepło, albo odda go tylko nieznaczną ilość. W dodatku dziwnym trafem panie asolt jak słonko zajdzie, to w tym pomieszczeniu szybko temperatura spada. Znowu dziwne nie panie asolt? A może dlatego, że tego słoneczka zimą jest zbyt mało, by się ono zakumulowało w pomieszczeniu?

 

Wcześniej napisałem. Jeżeli dom jest w okolicach 130m2 w zupełności wystarczy jeden sterownik, jeżeli jest większy może wystarczą dwa, albo trzy. Ale pakowanie do każdego pomieszczenia przy podłogówce wodnej sterownika, to głupota i przerost formy nad treścią (i zarobek dla instalatora).

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co przy kablach ogrzewanie strefowe, jezeli ma byc proste i po to sie ociepla porzadnie dom a przy kablach sie ociepla porządnie, przeciez kablami wystarczy sterowac jednym regulatorem, tez bedą działaly, bedzie prosciej i taniej jezeli bedzie tylko jeden regulator?

 

Ile kosztują siłowniki do kabli?

I jak je masz zamiar wyregulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asolt akurat w papierach masz mój dom i wiesz że jest b. mocno przeszklony

i zimą nie ma absolutnie z tym problemu[może dlatego że ustawienie budynku i okien mam idealnie przemyślane]

na słońce mam jeden czujnik -idealny -perfekcyjnie działający [żadna elektronika nie jest tak dokładna]

wodne ogrzewanie podłogowe

 

fakt że w łazience od północy musiałem zimą odpalić grzałkę [jakieś straty 20-30 kwh w sezonie]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztują siłowniki do kabli?

I jak je masz zamiar wyregulować?

 

Jakie siłowniki do kabli, wiesz o czym piszesz?

Jezeli juz to raczej chodzi o styczniki lub przekazniki do kabli wiekszych mocy, ceny zobaczysz na allegro lub u producentów

Jezeli juz pytasz o siłowniki to ich sie nie reguluje (bo co ma sie w nich regulowac, to prosta konstrukcja), nimi sie steruje.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asolt akurat w papierach masz mój dom i wiesz że jest b. mocno przeszklony

i zimą nie ma absolutnie z tym problemu[może dlatego że ustawienie budynku i okien mam idealnie przemyślane]

na słońce mam jeden czujnik -idealny -perfekcyjnie działający [żadna elektronika nie jest tak dokładna]

wodne ogrzewanie podłogowe

 

fakt że w łazience od północy musiałem zimą odpalić grzałkę [jakieś straty 20-30 kwh w sezonie]

 

Pytałem o kable, dlaczego strefowa tak, a nie jeden regulator, przeciez to wieksza komplikacja i cena?

Skad wiesz ze zadna elektronika jest tak dokładna jak twoj czujnik (to tez elektronika) robiłes pomiary z dodatkowa elektronika i bez niej? jezeli tak to w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...