Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gdzie macie sterowniki do ogrzewania podłogowego?


Gagandzia

Recommended Posts

Gość Arturo72

Mam często zapytania co zrobic gdy mamy zyski słoneczne w zimowych dniach i jest róznica temperatur w poszczegolnych pomieszczeniach, jak ją zniwelowac przy pompie?, gdy nie ma słonca temp. we wszystkich pomieszczeniach zblizone, jaką masz na to radę. Arturo nie odpowiedział, moze specjalista Liwko sie wypowie, co to dla niego.

Solisz naprawdę jak potluczony asolt.

Po pierwsze,że wodna podlogowka to nie tylko pompa ale też prąd i Kospel i gaz i ekosyf.

Po drugie sterowniki zapewne mają właściwości chłodnicze.

Po trzecie wg Ciebie temp.25st.C jest w stanie ogrzać coś o temp.28st.C.

Bardzo mądre rozumowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 385
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Wcześniej napisałem. Jeżeli dom jest w okolicach 130m2 w zupełności wystarczy jeden sterownik, jeżeli jest większy może wystarczą dwa, albo trzy. Ale pakowanie do każdego pomieszczenia przy podłogówce wodnej sterownika, to głupota i przerost formy nad treścią (i zarobek dla instalatora).

Amen

 

To jest tylko twoje zdanie, nic mi do tego, to wolne forum kazdy moze pisac co chce. Nie widziałes takiego sterowania, nie obserwowałes pracy regulatorów, nie znasz algorytmu działania tych regulatorów, nie wiesz jak sie zachowują w rzeczywistym budynku, ale za to wszystkie mądrosci posiadłeś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asolt

wiesz ostatnio jedna firma od inst. gaz do aut chwali się że ma w ofercie inst do diesla

można ?można

ale po co?

żeby po przebiegu 100 tyś km się zwróciło?

 

 

obawiam się że te siłowniki czy sterowniki tak też się zwracają

 

jestem przeciwnikiem takich bajerów które podbijają koszty

wkurza mnie to gdy do domu 200m2 pompa i podłogówwka wychodzi prawie 100 tyś

to jest brnięcie w ślepa uliczkę i to pod górkę

 

może ja takie sterowanie mam w nosie

bo ile dzięki niej bym zaoszczędził z moich 700kwh w sezonie grzewczym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asolt

wiesz ostatnio jedna firma od inst. gaz do aut chwali się że ma w ofercie inst do diesla

można ?można

ale po co?

żeby po przebiegu 100 tyś km się zwróciło?

 

 

obawiam się że te siłowniki czy sterowniki tak też się zwracają

 

jestem przeciwnikiem takich bajerów które podbijają koszty

wkurza mnie to gdy do domu 200m2 pompa i podłogówwka wychodzi prawie 100 tyś

to jest brnięcie w ślepa uliczkę i to pod górkę

 

może ja takie sterowanie mam w nosie

bo ile dzięki niej bym zaoszczędził z moich 700kwh w sezonie grzewczym?

 

Nie jestem montazystą insdtalacji gazowych ale i owszem dla samochodów ciezarowych takie instalacje są opłacalne, a przynajmniej tak piszą w prasie branzowej.

Odpowiedz na temat tych kabelków bo unikasz odpowiedzi, dlaczego strefowa regulacja dla kabli ok , jeden regulator juz nie ok.ma byc przeciez prosciej i taniej, przy strefowej na pewno nie bedzie.

Tez nie jestem za tym aby pompa i podłogówka była za 100 tys, w tym sie zgadzamy, co prawda nie wiem jak to sie ma do pompy bo przy pompie stosowanie sregulacji strefowej ze względów czysto technicznych jest bez sensu.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie siłowniki do kabli, wiesz o czym piszesz?

 

Nie potrzeba? No popatrz... Czyli tu nie ma dodatkowej inwestycji?

 

Jezeli juz to raczej chodzi o styczniki lub przekazniki do kabli wiekszych mocy, ceny zobaczysz na allegro lub u producentów

Jezeli juz pytasz o siłowniki to ich sie nie reguluje (bo co ma sie w nich regulowac, to prosta konstrukcja), nimi sie steruje.

 

Jak masz zamiar bez sterowników wyregulować kable w poszczególnych pomieszczeniach??? Trzeba jak krowie na rowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba? No popatrz... Czyli tu nie ma dodatkowej inwestycji?

 

 

 

Jak masz zamiar bez sterowników wyregulować kable w poszczególnych pomieszczeniach??? Trzeba jak krowie na rowie?

 

Piszesz i sam nie wiesz co piszesz, pytałes o siłowniki to odpowiedziałemm na temat siłowników. Wspomniałem tez ze do regulatorów mogą byc stosowane dodatkowe styczniki lub przekazniki , nie doczytałes?

Jest dodatkowa inwestycja, a są to regulatory w kazdym pomieszczeniu.

Jezeli pytasz to rób to precyzyjnie a pisz o krowie na rowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz i sam nie wiesz co piszesz, pytałes o siłowniki to odpowiedziałemm na temat siłowników.

 

Bo to ironia była t...ku :bash:

 

Jest dodatkowa inwestycja, a są to regulatory w kazdym pomieszczeniu.

 

Czyli nie da się wyregulować inaczej kabelków?

 

A podłogówkę wodną się da! I nie potrzebne są do tego żadne sterowniki w każdym pomieszczeniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to ironia była t...ku :bash:

 

 

 

Czyli nie da się wyregulować inaczej kabelków?

 

Ironia powiadzasz, moze i ironia moze nie. Dlaczego wykropkowujesz, co ciebie ogranicza,

to ze nieprecyzjnie zadałes pytanie odwracasz ironią, sprytnie byle tylko wyjsc na swoje.

Jezeli to ciebie cieszy, niech bedzie ze ironia.

Kabelki da sie wyregulowac inaczej, Jasek71 ma kabelki i tylko jeden regulator i jest zadowolony

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solisz naprawdę jak potluczony asolt.

Po pierwsze,że wodna podlogowka to nie tylko pompa ale też prąd i Kospel i gaz i ekosyf.

Po drugie sterowniki zapewne mają właściwości chłodnicze.

Po trzecie wg Ciebie temp.25st.C jest w stanie ogrzać coś o temp.28st.C.

Bardzo mądre rozumowanie.

 

Jezeli sobie zyczysz podam tobie kontakt do uzytkownika takiego sterowania, jest niedaleko, ty ze Sląska on z Sosnowca (wiem ze to nie Slask ale blisko) ma bufor z grzałkami, nie chciał sterowania pogodowego z zaworem 3d i siłownikiem do zaworu, niewiele drozej go wyniosło 6 regulatorów strefowych. Zapytaj o zuzycie energii do ogrzewania, stabilnosc temperatury o ogolne wrazenia z uzytkowania, brak u niego pompy (nie chciał) Jak sie z tym wszystkim zapoznasz to moze sie wypowiadaj, poobserwuj działanie całego układu regulacji (sezonie grzewczym). Zapytaj o te 16 godz. (gwarntuje ze nie bedzie wiedział o co ci chodzi) Wchodzisz w to? Jezeli tak zapytam i uzgodnię

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak, oświeć nas?

 

Zapytaj Jaska, nie mnie

Skoro jednak pytasz to nie wiem jak Jasiek to zróbił, ja to róbię tak.

Na podstawie ozc (własnego), a dokladnie strat w kazdym pomieszczeniu dobieram tak moce kabli aby odpowiadały one stratom z 30-40 % wiekszą mocą (zalecenia działu technicznego producenta Devi) odpowiednio dobierając moce jednostkowe kabli na mb i rozstaw kabli. Dla systacji bez zysków słonecznych to wystarczy, dla nasłonecznienia juz nie bardzo, chociaz zelzne jest to równiez od lokalizacji regulatora.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jezeli sobie zyczysz podam tobie kontakt do uzytkownika takiego sterowania, jest niedaleko, ty ze Sląska on z Sosnowca (wiem ze to nie Slask ale blisko) ma bufor z grzałkami, nie chciał sterowania pogodowego z zaworem 3d i siłownikiem do zaworu, niewiele drozej go wyniosło 6 regulatorów strefowych. Zapytaj o zuzycie energii do ogrzewania, stabilnosc temperatury o ogolne wrazenia z uzytkowania, brak u niego pompy (nie chciał) Jak sie z tym wszystkim zapoznasz to moze sie wypowiadaj, poobserwuj działanie całego układu regulacji (sezonie grzewczym). Zapytaj o te 16 godz. (gwarntuje ze nie bedzie wiedział o co ci chodzi) Wchodzisz w to? Jezeli tak zapytam i uzgodnię

A po co mi to jak wiem jak reaguje dom,jakie zmiany temperatury i jak reaguje podlogowka czyli po jakim czasie występują zmiany temp.W

w domu.

Gość sądzę ze ma podobnie i miałby podobnie bez sterownikow jak ma murowany dom bo fizyka jest jedna :) Sciema zawsze tylko dla naiwnych.

Zapłacił bezsensownie za sterowniki to już jego problem.

Tylko nie mów że ty mu je wcisnales ??

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ironia powiadzasz, moze i ironia moze nie. Dlaczego wykropkowujesz, co ciebie ogranicza,

to ze nieprecyzjnie zadałes pytanie odwracasz ironią, sprytnie byle tylko wyjsc na swoje.

Jezeli to ciebie cieszy, niech bedzie ze ironia.

Kabelki da sie wyregulowac inaczej, Jasek71 ma kabelki i tylko jeden regulator i jest zadowolony

 

jasiu to dobry przykład kable zużywają mu prądu jak huta aluminium i tak jest szczęśliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...