Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gdzie macie sterowniki do ogrzewania podłogowego?


Gagandzia

Recommended Posts

To jak co kilka minut obserwowales zalaczajace się i wylaczające się siłowniki to musiał to być SSO bez okien,innego wyjścia nie widzę przy takich stratach ciepła.

 

Przyjedz, zobacz, wyciągnij wnioski, daję taką mozliwosc, ale jak komu pasuje hejtowanie.

Moze dla przypomnienia dane z ozc

fihl (projektowe obciązenie cieplne budynku)= 3667 W

Qh,nd (zapotrzebowanie na ciepło) = 6104 kWh

powierzchnia grzana = 126 m2

Płyta fundamentowa, okna dwukomorowe, wm

Potrzeba wiecej danych?

SSO ? tylko tyle z twoich wyjasnien (przypuszczeń)?, to w takim razie super to wyjasniasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 385
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Przyjedz, zobacz, wyciągnij wnioski, daję taką mozliwosc, ale jak komu pasuje hejtowanie.

Moze dla przypomnienia dane z ozc

fihl (projektowe obciązenie cieplne budynku)= 3667 W

Qh,nd (zapotrzebowanie na ciepło) = 6104 kWh

powierzchnia grzana = 126 m2

Płyta fundamentowa, okna dwukomorowe, wm

Potrzeba wiecej danych?

SSO ? tylko tyle z twoich wyjasnien (przypuszczeń)?, to w takim razie super to wyjasniasz.

Ale co.mam zobaczyć jak wiem dokładnie jak reaguje dom z wodną podlogowka i jakie są wahania temperatury w domu tym bardziej,że jest to podobny dom do mojego.

Powtarzam,ktoś wydał bezsensowna kasę na siłowniki i sterowniki bo nic ale to nic mu to nie da ze względu na dużą bezwładność domu i niskie wahania temperatury.

Ciebie być może posłuchał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co.mam zobaczyć jak wiem dokładnie jak reaguje dom z wodną podlogowka i jakie są wahania temperatury w domu tym bardziej,że jest to podobny dom do mojego.

Powtarzam,ktoś wydał bezsensowna kasę na siłowniki i sterowniki.

Ciebie być może posłuchał.

 

Co masz zobaczyc? a chociazby ten SSO aby sie utwierdzic w swoim przekonaniu ze masz rację

Moze wylicz ile kasy było wiecej w konfiguracji z ze sterowaniem strefowym a pogodowym (dla ułatwienia: zawór 3d, słownik do zaworu, regulator pogodowy) oraz ciagła prace (koszt) pompy obiegowej w takiej konfiguracji. Wiem ze sprawnie liczysz to policz chociaz róznice w kosztach materiałow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Co masz zobaczyc? a chociazby ten SSO aby sie utwierdzic w swoim przekonaniu ze masz rację

Moze wylicz ile kasy było wiecej w konfiguracji z ze sterowaniem strefowym a pogodowym (dla ułatwienia: zawór 3d, słownik do zaworu, regulator pogodowy) oraz ciagła prace (koszt) pompy obiegowej w takiej konfiguracji. Wiem ze sprawnie liczysz to policz chociaz róznice w kosztach materiałow.

Nie wiem jaki koszt jest siłowników ale ładny sterownik to ok.400zl a badziewny ok.200zl czyli nawet badziewne sterowniki to koszt ok.1600zl do domu.

W jakim celu wytlumaczysz taki wydatek dla domu gdzie zauważalna reakcja podlogowki i pomieszczenia na sterownik o ok.0,5st.C to kilka godzin ?

A w jakim celu pompka obiegowa ma chodzić cały czas zamiast wtedy kiedy potrzeba ?

 

Parę postów wyżej zamieściłem jak zmieniają się temp.W pomieszczeniach po kilku godzinach,dokładnie po 13 od zaprzestania grzania przy temp.2st.C na zewnątrz..

Co by miał wtedy robić Twój slawetny siłownik i sterownik jak temp.spadła w tych pomieszczeniach przez ten czas o 0,4 a sylialni o 0,6st.C ? Oba pomieszczenia od wschodu.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki koszt jest siłowników ale ładny sterownik to ok.400zl a badziewny ok.200zl czyli nawet badziewne sterowniki to koszt ok.1600zl do domu.

W jakim celu wytlumaczysz taki wydatek dla domu gdzie zauważalna reakcja podlogowki i pomieszczenia na sterownik o ok.0,5st.C to kilka godzin ?

A w jakim celu pompka obiegowa ma chodzić cały czas zamiast wtedy kiedy potrzeba ?

 

Parę postów wyżej zamieściłem jak zmieniają się temp.W pomieszczeniach po kilku godzinach,dokładnie po 13 od zaprzestania grzania przy temp.2st.C na zewnątrz..

Co by miał wtedy robić Twój slawetny siłownik i sterownik jak temp.spadła w tych pomieszczeniach przez ten czas o 0,4 a sylialni o 0,6st.C ? Oba pomieszczenia od wschodu.

 

Badziewny to znaczy jaki, ma ładnie wygladac czy działac jak nalezy, rozumiem ze tzw. badziewnosc sprawdziłes pomiarami i statystyką uszkodzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
49 zł na aledrogo, wystarczy na donbas czy za drogo

Czyli 600zl za same siłowniki i min.1600zl za sterowniki i za coś co nie jest do niczego potrzebne min.2200zł.

Masz dar przekonywania do wyrzucania kasy w błoto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 600zl za same siłowniki i min.1600zl za sterowniki i za coś co nie jest do niczego potrzebne min.2200zł.

Masz dar przekonywania do wyrzucania kasy w błoto ;)

 

Moze troche inaczej sterowniki 6 szt. po 140 zł Salus ERP30UP=840, oczywiscie mozna i kupic po 800 zł/ szt ale po co?

Z drugiej strony koszt sterowania pogodowego jest taki

http://allegro.pl/zawor-4-d-1-esbe-vrg141-silownik-tech-st-431n-i5104391805.html

czyli ok 840 z przesyłką

Defacto róznica jest w siłownikach, nigdy takie sterowanie nie bedzie dokłądniejsze o sterowania strefowego, sterowanie strefowe ma najwiekszą sprawnosc regulacji, o czym swiadczą badania i normy. Wystarczy trochę poczytac, moze cos z teorii sterowania przykładowo. Ja wiem ze dla ciebie te 600 zł to kupa kasy jak sam to okreslasz, ale naprawdę są przy budowie wieksze wydatki.

Ale po co dyskutowac o czyms czego sie w zyciu nie widziało. To tak jakby niewidomy nie tyle dyskutował, co prowadził wykład o kolorach.

Ja wiem ze to nie potrzebne tobie bo nie masz do czego ich podpiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Ale po co dyskutowac o czyms czego sie w zyciu nie widziało. To tak jakby niewidomy nie tyle dyskutował, co prowadził wykład o kolorach.

Ja wiem ze to nie potrzebne tobie bo nie masz do czego ich podpiąc.

No to jeszcze raz asolt:

Po kilku dniach z G12W spostrzeżenia mam takie:

-od 22-23 grzeje cwu

-od 23.10-6 grzeje c.o

-od 13-15 grzeje cwu i c.o z priorytetem cwu.

O godz. 6.00 temp.w salonie 23,2 w sypialni 22,8 po przyjściu do domu ok.17 temp.w salonie 22,8 w sypialni 22,2 o godz 22 temp.w salonie 23,1 w sypialni 22,4.

Dajmy na to mam sterowanie strefowe i o godz.6.00 w salonie mam 23.2st.C a w sypialni mam 22.8st.C.

Wyłączam o godz.6.00 całkowicie ogrzewanie strefowe w salonie i w sypialni i co zastaje po przyjściu do domu o godz.17.00 ?

Ano w salonie 22,8st.C a w sypialni 22.2st.C.

Jarzysz asolt czy nie za bardzo ?

Że reakcja pomieszczenia i domu na wyłączenie sterownika w salonie o 0,4st.C i 0,6st.C w sypialni nastąpiła aż po 11h ??

Gdzie jest sens w takim razie sterowania strefowego i wydania kilku tys.zł na te sterowanie ?

Czy naprawdę robisz z siebie za kasę takiego nie kumatego albo chcesz innym nie kumatym wciskać kity ?

 

Już NCO padło po bzdurnych argumentach na elektrycznym ale widać z tego kasa musi być niezła co asolt ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz asolt:

 

Dajmy na to mam sterowanie strefowe i o godz.6.00 w salonie mam 23.2st.C a w sypialni mam 22.8st.C.

 

Już NCO padło po bzdurnych argumentach na elektrycznym ale widać z tego kasa musi być niezła co ?

 

Nie dajmy na to, ty nie masz jak podłaczyc sterowania strefowego to po co dalsze dywagacje. Moze opisz sposób podłaczenia regulacji strefowej do twojej pompy to podyskutujemy o pracy takiego układu. Masz zaproszenie do domu z działającym układem regulacji, nie ufasz wskazaniom regulatorów przywiez swój dokladny sprzet pomiarowy, obserwuj zmierz i opracuj uzyskane wyniki. Myslałem ze tylko TB wie wszystko lepiej nie mierząc a jedynie wymyslając, jezeli juz mierzac to metodologia jego pomiarów z czapy. Ty idziesz ta samą drogą, to naprawdę zarazliwe.

Co do NCO to zajrzyj do norm odnosnie sprawnosci układów sterowania i regulacji, mi mozesz nie wierzyc, normom tez nie, to zauufaj własnej "wiedzy" w dziedzinie sterowania i regulacji, moze masz wykształcenie kierunkowe i sie ukrywasz z nim, na razie twoje dowody to jedynie przypuszczenia. I tak lepiej bo TB posiłkuje sie jeszcze fantazjami.

Kasa ? poczytaj wczesniejszy post z cenami elementów, róznica ok 600-700 zł na materiale to wielka kasa?

Co znaczy ze NCO na elektrycznym padło? tzn ze nikt nie montuje sterowania strefowego kabli?, czy moze udowodniono ze sie nie opłaca czy moze komfort nie ten? Z moich doswiadczen, chociaz nie montuje kabli wynika cos innego, praktycznie wszyscy kablarze takie sterowanie montują i dają sie oskubac jednoczesnie z wielkiej kasy tym zachłannym instalatorom. Moze przekonuj kablarzy aby montowali tylko jeden regulator, moze ktos posłucha. Masz taki dar przekonywania, a jakie argumenty, sam TB by sie zadziwił

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie dajmy na to, ty nie masz jak podłaczyc sterowania strefowego to po co dalsze dywagacje.

Ale co ty odpierdzielasz asolt,mam dom nagrzany obojętnie czy,strefowo,czy wodną podłogówką,tu jest bez znaczenia bo 23,2st.C w salonie nagrzanym podłogówką wodną będzie to te same 23.2st.C w salonie nagrzanym sterowaniem strefowym,zgadza się czy ze mnie idiotę robisz ???

A może ktoś inny z siebie robi idiotę uważając,że 23.2st.C to nie to samo co 23.2st.C ?

 

Zatem po upływie 11h od całkowitego wyłączenia ogrzewania,obojętnie czy strefowego temperatura w salonie,obojętnie czym nagrzanym czy strefowo czy wodną podłogowką,spadła do 22,8st.C

Czyli ak długa reakcja domu i tego pomieszczenia w żaden sposób nie uprawnia do tak idiotycznego twierdzenia jak ty asolt uważasz,że sterowanie strefowe jest zasadne w nowych domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki da sie wyregulowac inaczej, Jasek71 ma kabelki i tylko jeden regulator i jest zadowolony

???...

nie wiem skąd masz takie informacje bo ja nigdy takiego czegoś nie podawałem ani nawet nie próbowałem sterować kabli z jednego centralnego miejsca, nawet do głowy mi nie przyszło takie rozwiązanie...

mam tyle sterowników ile obwodów grzewczych i wszystko hula jak ta lala ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiu to dobry przykład kable zużywają mu prądu jak huta aluminium i tak jest szczęśliwy

weź może pod uwagę to że moja chałupa ma 14 lat i była budowana według normy budowlanej jaka obowiązywała w tamtym okresie więc nie bardzo rozumiem do czego "pijesz"...;)

a co do zadowolenia...

opłaty mam na poziomie pierwszego lepszego niewielkiego mieszkania w bloku wiec dlaczego mam niby ubolewać...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już NCO padło po bzdurnych argumentach na elektrycznym ale widać z tego kasa musi być niezła co asolt ?

każde ogrzewanie na "kablach" jest NCO czy ci się to podoba czy nie, układy wodne nie potrzebują takiego sterowania bo za sterowniki robią regulacje przepływu na poszczególnych obwodach grzewczych...

kable działają 0/1 więc trzeba by było dobrać ich moc idealnie do każdego pomieszczenia aby działało to sterowane z jednego miejsca...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???...

nie wiem skąd masz takie informacje bo ja nigdy takiego czegoś nie podawałem ani nawet nie próbowałem sterować kabli z jednego centralnego miejsca, nawet do głowy mi nie przyszło takie rozwiązanie...

mam tyle sterowników ile obwodów grzewczych i wszystko hula jak ta lala ...:)

 

A to przepraszam, widocznie chodziło o kogos innego, byłem przekonany ze to ciebie. Jest tak duzo opisów na forum, gdzies to czytalem ale nie pamietam u kogo tak było.

Z drugiej strony po co masz takie sterowanie strefowe, przed chwilą Arturo stwierdził ze NCO na elektrycznym wątku padło (nie wiem co to oznacza, ale domyslam sie ze jest zbędne) czy jeden sterownik nie wystarczy? Nie pytam za siebie, ale w imieniu wszystko wiedzących najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde ogrzewanie na "kablach" jest NCO czy ci się to podoba czy nie, układy wodne nie potrzebują takiego sterowania bo za sterowniki robią regulacje przepływu na poszczególnych obwodach grzewczych...

kable działają 0/1 więc trzeba by było dobrać ich moc idealnie do każdego pomieszczenia aby działało to sterowane z jednego miejsca...:)

 

A no właśnie! Kabli się nie da tak wyregulować, a podłogówkę wodną jak najbardziej! I tu powinniśmy zakończyć dyskusję panie asolt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
każde ogrzewanie na "kablach" jest NCO czy ci się to podoba czy nie,

Chodziło mi o "pykanie" se sterowników w każdym pomieszczeniu co uważam za nie zasadne przy obecnych domach z małymi stratami,z dużą akumulacja poprzez ściany i wylewką.

To wszystko czyli reakcja domu i pomieszczenia na takie pyknięcie będzie odczuwalna dopiero po długim czasie.

Dlatego pakowanie siłowników i sterowników do wodnej podlogowki jest bezsensem i wyrzuceniem kasy w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie! Kabli się nie da tak wyregulować, a podłogówkę wodną jak najbardziej!

to tak "mniej więcej"...

temat jest deczko bardziej złożony bo to czy będzie komfortowo przy jednym centralnym sterowniku zależy od źródła ciepła, umiejscowienia tego sterownika a także samego budynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak "mniej więcej"...

temat jest deczko bardziej złożony bo to czy będzie komfortowo przy jednym centralnym sterowniku zależy od źródła ciepła, umiejscowienia tego sterownika a także samego budynku...

 

Dokładnie. Ale dla asolta łatwiej dołożyć przecież sterowniki i siłowniki. Klient zadowolony i odhaczony.

Ale przy podłogówce wodnej w każdym pomieszczeniu??? Toż to głupota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...