Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Pięknotki" pod Krakowem - nasza droga do wymarzonego domu :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 344
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hejka ! :)

Powoli uczymy się mieszkania w nowym miejscu. Kuchnię skończyłam ogarniać dopiero dzisiaj i udało mi się zrobić inauguracyjny obiad :) Pierwsze wnioski - jest bardzo wygodna i dużo bardziej praktyczniejsza od mojej poprzedniej.

Przez tych kilka dni już prawie zapomniałam o mieszkaniu w bloku i 31m2 - już bym chyba nie wróciła :D

 

Roboty jest jeszcze mnóstwo !!! Nie wiem, kiedy to zrobimy wszystko. M. montuje cały czas jeszcze gniazdka, lampy itd. Po meble wyruszymy chyba dopiero po ŚDM, także jeszcze przez chwilę będziemy żyć na kartonach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 2 months później...
  • 3 months później...

witam, jestem nowy i mam mnóstwo pytań

Udało mi się kupić fajną działkę, 20,0m x 51,0m i teraz zastanawiam się nad wyborem projektu (Dom w Pięknotkach jest dla mnie w 99% idealny)

Mam nadzieję, że uda mi się od Was wyciągnąć parę podpowiedzi ... podobnie jak kajzer83 mam pytanko jakie wyszły przybliżone koszty budowy domu (do stanu deweloperskiego)?

No i jeszcze jedno - czy jest możliwe "zamknięcie" kuchni? Z wejściem tak jak poniżej zaznaczonym na biało. Bo żeby odbudować ścianami całą błękitną powierzchnię to pewnie nie będzie można przejść od wejścia do salonu...

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, chwilkę mnie tu nie było :)

 

Urlop macierzyński pochłonął mnie całkowicie, o budowie zapomniałam już prawie całkiem. A może to było zmęczenie budową ? Ogrom kasy, jaki wydałam przez ostatnich kilka miesięcy mnie trochę przytłoczył :D Do tego ciąża, poród i sprawy zawodowe - chyba chciałam na chwilę zmienić priorytety :)

 

Ale wracam już z powrotem na FM, opowiadania jest dużo, przed nami wiosna, muszę się porządnie wziąć za ogród i nadrobić zaległe relacje.

 

W środku skończone mamy niemalże wszystko (wszystko kończył samodzielnie M., w tym wyflizował sam górną łazienkę ), brakuje może jakiś pojedyńczych listewek łączących itp. Na zewnątrz brakuje kostki wokół domu i pergoli - z montażem czekamy na ciepłejsze dni.

 

I wieśniakami jesteśmy już w pełni :D ba, nawet mamy drugiego psa - oczywiście ze schroniska :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem nowy i mam mnóstwo pytań

Udało mi się kupić fajną działkę, 20,0m x 51,0m i teraz zastanawiam się nad wyborem projektu (Dom w Pięknotkach jest dla mnie w 99% idealny)

Mam nadzieję, że uda mi się od Was wyciągnąć parę podpowiedzi ... podobnie jak kajzer83 mam pytanko jakie wyszły przybliżone koszty budowy domu (do stanu deweloperskiego)?

No i jeszcze jedno - czy jest możliwe "zamknięcie" kuchni? Z wejściem tak jak poniżej zaznaczonym na biało. Bo żeby odbudować ścianami całą błękitną powierzchnię to pewnie nie będzie można przejść od wejścia do salonu...

 

[ATTACH=CONFIG]380426[/ATTACH]

 

Witaj Kalic !

 

Ja bym kuchni nie zamykała, bo zrobiłoby się zbyt klaustrofobicznie, jak dla mnie. Ale redds tak zrobiła, bo tak chciała i jest zadowolona (na pierwszych stronach mojego wątku wrzucała zdjęcia).

 

Co do kosztów, hmm... przestałam je w pewnym momencie liczyć :D jak na poczatku pojawiła się cyfra 3 .... Ale pojawiła się już przy wyposażaniu wnętrz, także myślę, że nie jest najgorzej :))

 

Daj znać, czy finalnie zdecydujecie się na Pięknotkę :)

 

Który rejon kraju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja bym kuchni nie zamykała, bo zrobiłoby się zbyt klaustrofobicznie, jak dla mnie. Ale redds tak zrobiła, bo tak chciała i jest zadowolona (na pierwszych stronach mojego wątku wrzucała zdjęcia).

 

Wiem, dom z otwartą kuchnia ma ten urok (nie ukrywam, że Twoja prezentuje się fantastycznie). I oczywiście, widziałem zdjęcie redds i tak mniej więcej musiałaby wyglądać ściana odgradzająca kuchnię i salon. Tyle że jeszcze jakieś drzwi by mi się przydały ;-)

 

Co do kosztów, hmm... przestałam je w pewnym momencie liczyć :D jak na poczatku pojawiła się cyfra 3 .... Ale pojawiła się już przy wyposażaniu wnętrz, także myślę, że nie jest najgorzej :))

No właśnie - chciałbym, żeby "stan deweloperski" nie przekroczył kwoty zaczynającej się na "3" :-)

 

Daj znać, czy finalnie zdecydujecie się na Pięknotkę :)

 

Który rejon kraju ?

 

Rejon wielkopolski, działka z lekkim nachyleniem terenu ... no i mam nadzieję, że Pięknotka będzie zaakceptowana przez moje dwie panie :-D

Edytowane przez Kalic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letniowoc ! Jak u Was ? Przeprowadziliście się ??

 

Tak, mieszkamy od ponad 2 tygodni. Nam z kolei brakuje wykończonej górnej łazienki i kostki (będzie na wiosnę jak pogoda się popraiw, ekipa już zaklepana).

 

Gratuluję drugiego pysiaczka i przyznam szczerze, że trochę niepokoiłam się Twoim milczeniem, dlatego tym bardziej cieszę się, że u Was wszystko oki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Tak, mieszkamy od ponad 2 tygodni. Nam z kolei brakuje wykończonej górnej łazienki i kostki (będzie na wiosnę jak pogoda się popraiw, ekipa już zaklepana).

 

Gratuluję drugiego pysiaczka i przyznam szczerze, że trochę niepokoiłam się Twoim milczeniem, dlatego tym bardziej cieszę się, że u Was wszystko oki :)

 

To super Letniowoc ! I jak wrażenia z pierwszych dni ? :) Jak dzieci ? :) Wrzuć jakieś fotki w wolnej chwili :)

My też na wiosnę kostkę będziemy kłaść, czekamy z niecierpliwością !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - chciałbym, żeby "stan deweloperski" nie przekroczył kwoty zaczynającej się na "3" :-)

 

Kalic, jeśli tak samo rozumiemy pojęcie "stan deweloperski", czyli tynki, wylewki, instalacje wszystkie, zabudowa poddasza, (chyba że zapomniałam o czymś drogim ? ), to my osiągnęliśmy ten stan, w okolicy niewiele ponad 200 tys. , ale jednak sporo robiliśmy sami. Także da się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...