Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt mieszkania do oceny


drexler_drx

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie

 

Czytam forum od dawna jednak konto założyłem przed chwilą żeby usłyszeć opinie o projekcie mieszkania.

Kupuję pierwsze własne mieszkanie, jest w trakcie budowy i muszę zdecydować się na układ ścian działowych.

Co o tym sądzicie?

W mieszkaniu będzie dwójka lokatorów, ja oraz narzeczona. Nie posiadamy dzieci, myślę, że w najbliższych latach sie to nie zmieni.

Proszę o opinie.

Pozdrawiam

 

projekt 4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,

na Pana miejscu zastanowiłabym się nad likwidacją ścianki działowej pomiędzy kuchnią/jadalnią/przedpokojem oraz ścianką do salonu- pozwoli to stworzyć otwarty plan, w pomieszczeniach, których i tak zazwyczaj się nie zamyka, będzie przestronniej.

Druga bardziej radykalna opcja: Nie wiem, jak mieszkanie jest usytuowane względem stron świata, a ma to duże znaczenie przy zmianach aranżacyjnych, ale można by zamienić jadalnię z sypialnią (obecna jest bardzo mała), wtedy usunąć ścianę pomiędzy obecną sypialnią a salonem oraz pomiedzy salonem, sypialnią i przedpokojem.

W obecnym mieszkaniu nie ma podziału niestety wyraźnego podziału na część dzienną i nocną, co jest przydatne przy przyjmowaniu gości bądź próbie odseparowania pewnych czynności od innych, ale dużo się tu zdziałać niestety nie da ze względu na piony.

[moderowano reklamę]

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Projekt robiłem sam, pierwszy raz w życiu.

Dziękuję za wszystkie słowa uznania jak i pomocne rady.

 

Między jadalnią, a kuchnią jest przejście 180 cm szerokości i 250 wysokości, planuję tam zamontować podwójne szklane drzwi przesuwne na boki, dlatego jadalnia będzie mogła być całkowicie odgrodzona i służyć np. za przestrzeń biurową a w razie potrzeby drzwi się rozsunie i połączy się z kuchnią.

Wrzucam projekt jaki dostałem od dewelopera bez zmian, tak wygląda standardowy układ ścian.

Udało się zwiększyć łazienkę z 4,24 m2 do prawie 6 m2 co juz sie duzym sukcesem.

WYMIARY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli mógłbym coś doradzić, to jednak sypialnia jest za mała. To nic, że tam się tylko śpi. Wiem, że zmiana tego układu burzy pomysł na to mieszkanie, ale myślę, że powinieneś się nad tym zastanowić. My mamy sypialnię ok 10m2, i jest za mała (mieszkamy ok 15 lat). Pozdrawiam i życzę wyboru najlepszego dla Was rozkładu mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z sypialnią mam największy problem, moja narzeczona strasznie sie nastawiła na tę garderobę i wyjścia nie ma, musi być.

Nie przeszkadza jej nawet sporo mniejsza sypialnia, mówi ze rekompensuje jej to większa łazienka..

Poniżej wrzucam projekt z meblami oraz wizualizacje kuchni. Wszystko robiłem sam bez pomocy ekspertów więc proszę o wyrozumiałość ;)

kuchnia3.jpg

NAJNOWSZE Z MEBLAMI.jpg

kuchnia3.jpg

Edytowane przez drexler_drx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) w kuchnie nie ma "ciągu technologicznego" (czy jak to tam ładnie architekci nazywają). W kolejności powinieneś mieć: lodówkę, umywalkę, płytę/kuchenkę. Tutaj masz na odwrót

2) Zlewozmywak narożny - może i fajna rzecz, ale przez to tracisz olbrzymią przestrzeń pakową jaką jest szafka narożna

3) Wg mnie odległość od kanapy do TV jest za mała (fakt - to rzecz względna). A jeżeli planujesz w przyszlosci bawic sie Kinnectem to jest to na 100% za malo

4) A gdzie zmywarka ? Pod piekarnikiem ? Jezeli tak to masz duuuuzo za malo miejsca w szafkach kuchennych (pomysl gdzie bedziesz trzymal wszystkie garnki, talerze, mikser, przyprawy, zapasy [maka, ryz, etc], kubel [x2] na smieci, etc). Ja bym chyba zrezygnowal z tego blatu z hokerami i zamiast tego tam wstawil dodatkowe szafki (a moze nawet przeniosl pod okno zlewozmywak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam, gdzie masz kuchnię z jadalnią zrobiłabym sypialnię z garderobą. Kuchnie podłączyła pod pion łazienkowy i po prawej stronie zrobiła przestronne wnętrze dzienne.

Zlikwidowałoby to część traconą na komunikację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...