Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator - jak to jest ?


Recommended Posts

nie mam pompy ciepła i na razie nie interesuje mnie.

Pytam czy takie cos ma sens na wlocie do rekuperatora. Zasilanie z pieca węglowego z rozdzielacza dla kaloryferów.

Bogaty może i węglem. Zawsze to sąsiedzi widzą, że nie oszczędza.

Zaś podłączenie chłodnicy do wentylacji ma sens latem. Bo: chłodne powietrze podaje się od góry i strumień wentylacyjny można zwiększyć. Zimą, strumień jest mocno ograniczony a ciepłe i świeże powietrze pod sufitem tylko pogorszy warunki bytowe na dole.

Nie jestem fanem łączenia wentylacji z klimatyzacją czy ogrzewaniem, ale tylko wersja chłodzenia może dać jakikolwiek pozytywny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowcie co chcecie, ja jednak lubie TB za hardcoreowe podejscie do tematu :)

 

A na powaznie - albo reku, albo GWC. Laczenie ich razem jest bez sensu.

 

Jeżeli utrzymanie 23 st.C w domu 150m2 przez rok i 200 litrów cwu dziennie - kosztuje ponad 2000zł to instalacji nie robił fachowiec. Przy takich rocznych kosztach wchodzenie w paliwa stałe - może być elementem chwalenia się sąsiadom, że grzejemy (widać dym z komina) lub czymś związanym z masochizmem .

Średnia temperatura powietrza zimą jest równa lub wyższa od temperatury gwc, więc tak naprawdę chłodzenie gwc zimą nie ma sensu. Zaś latem... wentylacja jest do wszystkich pokoi a chłodzenie niekoniecznie. I tak źle i tak niedobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...