Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aranżacja mieszkanie 38m2


nolag

Recommended Posts

Cześć,

 

Pierwszy raz stanąłem przed zadaniem urządzenia mieszkania na nowo. Znajduje się ono na 1 piętrze, bloku 10-piętrowego i ma 38 m2. Zbudowane jest z łazienki, kuchni, przedpokoju, pokoju dużego i małego. Niestety nie posiadam planu, ale liczne zdjęcia, które tutaj wstawiam. Chciałbym postawić na minimalizm i jak najwięcej przestrzeni. Zmiany mają dotyczyć wszystkiego - od podłóg, ścian po meble i sprzęt. Przeglądałem wiele tematów na forum i artykułów w sieci, ale trudno mi wycelować (jako laikowi) w coś ciekawego. Prosiłbym Was o sugestie i pomoc.

 

Poniżej realne zdjęcia mieszkania:

large (1).jpg

 

large (2).jpg

 

large (3).jpg

 

large (4).jpg

 

large (5).jpg

 

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Myślę nad usunięciem ściany, która znajduje się na drugim zdjęciu z prawej strony, z kanapą i połączeniu kuchni z dużym pokojem. Ta sama ściana widoczna jest na ost zdjęciu po lewej.

 

Myślałem o czymś podobnym do tego: http://bi.gazeta.pl/im/5e/ad/e7/z15183198Q,Mieszkanie-w-Arad---40-m2--proj--Cristina-Bordoiu.jpg

 

Ogólnie chcę wszystko usunąć z mieszkania. Na podłogę założyć panele do pokoi. Odmalować je na biały kolor (lub podobny). Większość mebli, które wybrałem jest w kolorze "wenge".

 

W dużym pokoju widziałbym: kanapę narożnikową, dywan pluszowy, meblościankę pod telewizor, stolik kawowy i lampę podłogową.

 

W małym pokoju, który spełniałby rolę sypialni: łóżko 200x140 cm z materacem, stolik nocny z lampą.

 

W kuchni zmieniłbym całą meblościankę. Zastanawiam się jeszcze nad jakimś systemem oświetlenia ledowego dla całego mieszkania.

 

Proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że spokojnie możesz pomierzyć to mieszkanie i wrysować w paincie albo na papierze w kratkę (i potem zdjęcie rysunku wkleić tutaj).

Bo jak kompletnie nie orientuję sie we wnetrzu mieszkania na podstawie kilku zdjęć.

 

Meble wenge - ciemny kolor pomniejsza. Może jeden taki mebel jako akcent a reszta pod kolor ścian by się wtopiły wizualnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Moja propozycja:

propozycja.jpg

 

Usunęłabym całkowicie ścianę między kuchnią a salonem, a w jej miejscu ustawiłabym stół jadalny (2 krzesła od strony kuchni, 2 od salonu).

 

Zamurowałabym wejście do kuchni płytą k/g, a na jej plecach zrobiłabym szafę wnękową w przedpokoju.

 

Zabudowa kuchni w literę U.

 

W sypialni duże łóżko i wysoka szafa.

 

Mieszkanie ma mały metraż, więc nie udziwniałabym kolorystycznie - ściany, drzwi i meble białe. Mocniejsze akcenty jedynie przy pomocy dobrze dobranych dodatków - np. bieżnika na stole w wybranym kolorze.

propozycja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...