Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Monitoring typu digital home


Recommended Posts

Zastanawiał się może ktoś z was czy warto zainstalować monitoring typu digital home w całym domu? Ja przyznam się, że ostatnio myślałem, nad tym, ze względu, że sąsiad miał w zeszłym miesiącu włamanie do domu, przez co sam wymyślił, takie rozwiązanie, aby się zabezpieczyć na przyszłość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem nie zadziałał mu alarm?

Jakim cudem włamywacze podeszli do domu nie wzbudzając alarmu?

Jakim cudem nie przyjechała ochrona?

Jakim cudem sforsowano drzwi lub okna bez wzbudzenia alarmu?

 

sam wymyślił, takie rozwiązanie

I będzie ono tak samo skuteczne jak obecne zabezpieczenia, które nie zadziałały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że jak do tej pory taki moniotoring mnie chyba nie interesował. Boję się, że mając cały czas dostęp na moim smartfonie do tego co się dzieje w domu, wpadałbym w paranoje. Co chwilę pewnie bym sprawdzał co robią dzieci jak zostają same w domu, a to czy starszy syn nie sprowadza pod naszą nieobecność dziwnych znajomych, a czy młodszy robi coś więcej niż oglądanie telewizji w ciągu dnia. A tak to każdy ma odrobinę prywatności i chyba warto przy tym zostać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś coś więcej o tym powiedzieć, bo pierwsze co słyszę. W sensie, że ze smatrphona możemy mieć dostęp do kamer w domu? Ale jakim cudem?

 

Tak. Wystarczy kamera za 200pln i na żywo możesz oglądać co się dzieje w domu/na posesji. Np. taka kamera: ip-06-kamera-ip-rtx-dzie_5658.jpg

Oczywiście to wersja minimalistyczna, służąca głównie do zabawy albo szpiegowania żony/dzieci:) bo o ile w dzień obraz jest OK, to nocą nieco gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dendrytus, nie wiem jakim cudem, aż tak w sprawę nie wnikałem, wiem, że ich w domu nie było cały tydzień.

 

A wystarczyło, żeby poprosił sąsiadów o opróżnianie skrzynki na listy.

 

bushid działa to dzięki specjalnemu połączenie zwykłej kamery analogowej z komputerem.

To faktyczie przełomowe rozwiązanie. Odpalić kompa zużywającego ze 200W na godzinę, żeby sobie popatrzeć. A co jak wyłączą światło? Na ile starcza UPS dla kompa 200W i jak musi być duży?

 

Tutaj masz to całkiem ciekawie opisane, możesz sobie poczytać https://www.spyshop.pl/blog/cyfrowy-dom-na-podgladzie/

Sklep z chińskim badziewiem, dzięki któremu dowiesz się, że było dwóch włamywaczy, a nie trzech i jeden miał białe skarpetki.

 

Ale po co to wszystko skoro ludzie robią coś takiego

 

, służąca głównie do zabawy albo szpiegowania żony/dzieci.

 

I nadająca się tylko do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, znam definicję (badziewie pot. rzecz lub rzeczy złej jakości, bezwartościowe).

 

Jeśli uważasz, że sprzęt produkowany w Chinach (państwo o największym udziale produkcji przemysłowej, ponad 20%) jest badziewiem to grubo się mylisz.

Większość marek uważanych za ekskluzywne są produkowane właśnie w Chinach.

To samo tyczy się produktów sprzedawanych w Spy Shopie. Od roku używam zakupionej u nich fotopułapki i jak dotąd nie miałem z nią żadnych problemów, więc badziewiem nazwać tego raczej nie można.

Chyba, że Ty masz inne doświadczenia z ich produktami to napisz konretnie o co chodzi, a nie walisz bezwartościowymi ogólnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
ale żeście pojechali z reklamą :)

reklamą badziewia

 

foscam...... spyshop......eura.....

 

to może lepiej już dajcie linki do alibaba :)

 

chinczyk nawet w 3 dni dociera... i poczta polska roznosci :)

 

powodzenia

 

A potem ludzie kupują bo na forum przeczytali że dobre. Użytkownik michał.michalski dzieli się swoimi mądrościami na poziomie mojego 11-sto letniego syna (nie obrażając mojego syna bo posiada już sporą wiedzę jak na swój wiek) w każdym ze swoich siedmiu postów linkując swoją stronę z chińszczyzną. Zamiast merytorycznej dyskusji mamy regularny spam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Nie ma co Chińszczyzny kupować, wspierajmy polskich przedsiębiorców i sprawdzone firmy. Ja nie ryzykuję wyboru, bo się nie znam, próbowałem sam coś pomyśleć i zamontować kamery, ale to nie moja bajka, jaki rejestrator? jakie kamery? jaki kabel? i co jeszcze potrzebuję? I tak na planach i paru telefonach do różnych firm skończył się mój montaż. Znajomy mi polecił Krzysztofa Nowogórskiego z alarmy24kamery.pl Bardzo sympatyczny i profesjonalnie podchodzący do sprawy człowiek. Przy ustaleniach odnośnie montażu kamer myślał o takich rzeczach o jakich ja bym nie pomyślał i w ogóle nie zdawałem sobie sprawy. Doradził i uzasadnił jakie, gdzie i dlaczego założyć kamery. Dodatkowo wymienił mi kabel od telewizora robiąc mi prezent (nawet nie zauważyłem że miałem gorszy odbiór) Jeżeli chodzi o monitoring domu, firmy, czy innego miejsca polecam i zalecam zadzwonić 516-133-100 Pan Krzysztof wykonał dla mnie kompleksową usługę montaż kamer, alarm, domofon, oraz ustawił antenę satelitarną Na wszystko mam podgląd w telefonie. Lepiej zadzwonić po specjalistę niż tracić pieniądze i czas na nietrafione zakupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Krzysztofie Nowogórski z alarmy24kamery.pl, tego typu reklama to najgorsze co może być na tym forum. W ten sposób pokazujecie że jesteście firmą początkującą, nie macie roboty i musicie się uciekać do taniej, badziewiastej formy reklamy nieprzemyślanego marketingu szeptanego. Proponuję raczej zacząć od merytorycznej dyskusji, tylko dzięki niej da się udowodnić swoją wartość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...