Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Niskobudżetowa odnowa salonu i nie tylko


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 281
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Po metamorfozie salonu w domu niestety nuda, nic nowego się nie dzieje. Jest lato i koncentrujemy się na ogrodzie, warzywniaku.

Warzywniaka nie pokaże bo po wakacjach wciąż nie mam czasu żeby doprowadzić go do stanu jaki chciałabym żeby miał :(

Uzupełniłam rabat y o krzewuszkę, hortensje bukietową i pierisa japońskiego, lilie.

 

Największe zmiany można zauważyć na podwórku na którym powstał plac zabaw dla dzieci. Wymaga jeszcze wykończenia ale już jest:

 

wieża 1.jpg

wieża 2.jpg

bramka.jpg

 

W poprzednich latach powstał domek i traktor. Traktor został zaadoptowany na kuchnię polową, która już pomału jest realizowana.

domek i traktor.jpg

 

Wszystkie te rzeczy mąż zrobił samodzielnie:yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy mąż obmyślał projekt wieży ja koncentrowałam sie na tarasie. Ma on wyglądać mniej więcej tak:

1.jpg

T10.jpg

wizja tarasu.jpg

Ma więc być drewniany, z zadaszeniem pod którym będą rozwijane "szmaty", oraz zasłony. Tutaj z nieba mi spadła Catti i jej mąż z patentem na zwijanie materiału pod zadaszeniem:yes::wave:

 

Nie było łatwo znaleźć ekipę, która zrobi jednocześnie taras i zadaszenie z dobrego materiału i w rozsądnych pieniądzach. Stanęło więc na tym, że taras i konstrukcje zrobi firma a mąż zamontuje panele- poliwęglan lity. Niestety na taras i przygotowywanie wszystkich dodatków przyjdzie mi trochę jeszcze poczekać bo termin realizacji planowany jest na sierpień/wrzesień.

 

Czekam więc cierpliwie i robię małe przetwory z własnych owoców i warzyw, mała rzecz a cieszy :cool:

przetwory.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mężowi przekazałam, myślałam, że mi odleci taki był dumny z twoich słów :lol2:

 

Przetwory dalej są robione w moim otoczeniu ale też mam wrażenie, że coraz mniej osób je robi. Z domu także wyniosłam, że się je robi a zresztą fajnie jest zrobić coś z owoców własnej działki, ostatnio zrobiłam dżem z borówki amerykańskiej :yes:

 

A dziś coś innego:

Ciasteczka z maszynki... ktoś je jeszcze pamięta? ktoś robi? Ja postanowiłam zrobić je dzisiaj, ot tak bez okazji.

Pamiętam jak robiłam je z babcią, dziś ta sama wkładka do maszynki choć kiedyś kręciło się ręczną maszynką.

 

Proszę się częstować bo szybko znikają :-) najlepsze jeszcze ciepłe ;-)

WP_20160729_21_39_40_Pro.jpg

WP_20160729_21_41_04_Pro.jpg

WP_20160729_22_04_10_Pro.jpg

WP_20160729_22_21_53_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

W końcu coś się dzieje :D Doczekałam sie tarasu

WP_20161024_15_47_42_Pro.jpg

 

WP_20161024_15_48_04_Pro.jpg

 

WP_20161024_15_48_23_Pro.jpg

 

Po świętach drugi etap- pergola. Mam nadzieję, że będzie tak jak sobie to wyobrażam, podobne do inspiracji, które wcześniej wrzucałam.

 

Zaczęłam rozglądać się za stołem i stołkami licząc na jakieś przeceny posezonowe, ale nie wiem czy nie odłożę zakupu do wiosny. Technorattan średnio mi się podoba. Może macie coś sprawdzonego i ładnego?

Myślałam o czymś takim

cordoba allegro.jpg

 

Nie wiem czy taka kolorystyka będzie pasować.

W drugim końcu tarasu chciałam umieścić narożnik i mały stoliczek. Myślałam zrobić go z palet i pomalować na biało. Na palety położyć poduszki z materiału takiego samego jak zasłony. Pod zadaszeniem będzie tkanina zwijana. Catti pamiętam co kiedyś pisałaś :yes::hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taras the best!!

koniecznie chwal się ciągiem dalszym :D

choć pewnie w tym roku już niewiele zdziałacie ;)

 

moje "szmaty" już ściągnięte i z pewnością zakładane będą wiosną :)

ja też pamiętam, co pisałam :D

podtrzymuję ;)

 

 

a czy tobie zmieści się tam i stół i kącik wypoczynkowy?

nie zagracaj całości, tylko zostaw dużo miejsca na zabawę dla dzieciaków ;)

na moje oko albo stół z krzesłami, albo kanapy ze stolikiem....

 

chyba, że ta przestrzeń jest w rzeczywistości większa niż na zdjęciach :D

 

naprawdę fajnie wyszło! :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Catti, mi też się taras podoba:rolleyes: Dziś panowie mieli przyjść do pergoli ale pewnie nie zdążyli przygotować materiału i się nie pojawili;) Oby jutro byli u mnie bo znowu się zdenerwuję na nich:mad: z tarasem mieli obsuwe prawie 2 m-ce. Nie wiem czy w tym roku zdąże zabrać się za szycie zasłon. Chyba 2017 mnie z tym złapie.

 

taras ma wymiar 3,9x5,9 więc myślę, że powinien się zmieścić zarówno stół z krzesłami jak i komplet wypoczynkowy, jeśli okaże się za ciasno to pierwszeństwo ma stół:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ma podobne wymiary ;)

myślę, że zmieścisz....

chodziło mi tylko o to, żebyś właśnie określiła priorytety... jeśli ma być stół z krzesłami, to niech najpierw stanie i sprawdzi się w użyciu, a dopiero potem jak stwierdzisz, że niskie meble wejdą, to wtedy je wstaw :D

 

trzymam kciuki, żeby przyjechali :)

będę czekać na zdjęcia...

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jednak do tej pory się nie pojawili :mad:i żyję nadzieję, że będą jutro.

 

Ponieważ taras na razie utknął w miejscu a mnie nosi:p więc na pierwszy rzut rzucę wam zdjęcie kuchni. Poradźcie czy może przemalować uchwyty na czarno czy dobrze jest tak jak teraz? Oświetlenie jest w kolorze uchwytów.

WP_20161103_13_56_37_Pro.jpg

 

Zmieniłabym też coś w korytarzu

WP_20161028_12_26_57_Pro.jpg

WP_20161028_12_28_08_Pro.jpg

WP_20161028_12_27_36_Pro.jpg

WP_20161028_12_29_35_Pro.jpg

 

Zastanawiam się czy ramki powinny być ciemne czy białe? Zamiast trzech białych (są trzy tylko jeden odpadł i jeśli zostaną trzy to będzie powieszony na kołku) myślę czy dać jeden duży ok 100x40 z puzzli:confused: Czy w ogóle oprawianie puzzli będzie ładnie wyglądać? A może nie obrazki tylko coś innego?

 

Nie będę ukrywać, że już od dawna myślę o przemalowaniu bądź obklejeniu drzwi od szaf na biało;) Będzie to dobrze wyglądać?

Może macie jeszcze jakiś inny pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosi cię? :D

to dobrze... coś się dzieje :wiggle:

 

Poradźcie czy może przemalować uchwyty na czarno czy dobrze jest tak jak teraz? Oświetlenie jest w kolorze uchwytów.

 

ja bym nie malowała....

po co? :rolleyes:

jest dobrze, skoro w kolorze lamp ;)

kolumny z parapetu daj tylko na górne szafki, albo powieś obok okna ;)

możesz też kupić mały dozownik na płyn do mycia (taki jak do mydła w płynie) i będzie git!

a na parapecie postaw niskie kwiaty (fiołki afrykańskie np.)

 

http://static.swiatkwiatow.pl/user_galeria/201206/duze/fiolki--afrykanskie_59151338980565.jpg

 

Zmieniłabym też coś w korytarzu

 

o tak!

pierwsza moja myśl, to taka wąska konsola na kaloryferze w stylu stolika, który zrobił ci twój zdolny mąż

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/jg/lf/xop8/ANjuzUBClTiMIWTCSX.jpg

 

taka jak ta w pokoju tylko węższa, nie zasłaniałaby kaloryfera, tworzyła nad nim półkę na klucze, drobiazgi....

nad nią duże lustro... a że byłoby naprzeciw schodów, to moglabyś widzieć się w nim cała po wejściu na drugi czy trzeci stopień, bo widzę, że teraz to lustro obok szafy całej cię nie obejmuje :p

no i powiem ci, że wyniosłabym wtedy tą szafkę z lustrem :rolleyes:

wg mnie tam jest idealne miejsce na siedzisko...

pod nim mogłyby być szuflady, albo jedna duża na torebki czy co tam masz teraz ;)

byłoby gdzie dzieciakom buty założyć :D, torby odłożyć :D

nad siedziskiem jakiś wieszak... (podobnie jak u mnie w przedpokoju)

 

http://img.zszywka.pl/0/0406/0213/siedzisko-w-przedpokoju-praktyczne-.jpg

 

http://artystycznamanufaktura.pl/wp-content/uploads/2014/12/IMG_5452-400x600.jpg

 

nie patrz na kolor tylko na pomysł :)

 

 

Zastanawiam się czy ramki powinny być ciemne czy białe? Zamiast trzech białych (są trzy tylko jeden odpadł i jeśli zostaną trzy to będzie powieszony na kołku) myślę czy dać jeden duży ok 100x40 z puzzli:confused: Czy w ogóle oprawianie puzzli będzie ładnie wyglądać? A może nie obrazki tylko coś innego?

 

nie oprawiaj puzzli :sick:

sorry, ale za gram to w sobie nie ma elegancji... ja jestem stanowczo na nie... z kiczem mi się kojarzy ;)

może w dziecięcym jeszcze ujdzie, ale w przedpokoju... wizytówce domu ;) :no::no::no::no:

ramki to pikuś!

 

ten kolor szafy mi nie przeszkadza... jak chcesz to możesz otapetować drzwi, ale nie wiem, czy malowanie ich na biało wyjdzie tak jak się spodziewasz...

 

ja bym prędzej kolor na ścianach zmieniła :rotfl:

na szarobeż oczywiście :rotfl:

może jakąś tapetę machnęła np. nad siedziskiem i pociągnąć ją na ścianę z drzwiami... wtedy pięknie też wyeksponowałabyś lustro....

 

no to tyle :lol2:

masz tam duży potencjał :wiggle:

i piękne schody!

i piękny salon!

 

buziaki :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchnia- odpuszczam malowanie uchwytów, pojemnik na płyn i kwiatek to najmniejszy problem, co do głośników to muszę pogadać z moim osobistym "elektrykiem":p

 

korytarz- twoje "o tak" tylko umocniło mnie w przekonaniu, że pora zrobić coś z jego wyglądem, jest teraz taki nijaki podobnie zresztą na górze a chciałabym podnieść go do "standardów salonowo-schodowych":p

WP_20161109_12_14_09_Pro.jpg

 

WP_20161109_12_14_52_Pro.jpg

 

Przyznam, że też myślałam o postawieniu jakiejś konsoli/stolika na tej ścianie gdzie jest kaloryfer. W sumie to on jest zakręcony więc można byłoby go ściągnąć tylko zostaną wtedy haczyki i rury doprowadzające (pan domu musi się wypowiedzieć w kwestii ew. ich zlikwidowania/zakrycia).

O konsolce myślałam ale właśnie wtedy zwykle nad nią jest lustro a ja lustro przecież mam;) Fakt jest, że już mi się ono od jakiegoś czasu nie podoba. Zrobiłam małą przymiarkę i wygląda to tak:

WP_20161108_10_58_19_Pro.jpg

 

Myślałam kiedyś o zabudowie tego grzejnika coś w tym stylu ale to wymaga więcej pracy mojego M a jemu zmiana w korytarzu nie wydaje się potrzebna;) (choć nie powiedział nie na zrobienie takiej samej konsolki jak w salonie:D)

 

DSC_3000.JPG img_0486.jpg

 

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konsolki to jeszcze taka mi się podoba:

a207ec948de023e66709d69b4adf7361_1024.jpg

 

Obecne lustro mogę pożegnać bez żalu. Nie są mi jednak potrzebne wieszaki w tym miejscu bo mam takie w wiatrołapie-nijakim zresztą:(. Kurtki i buty ściągamy tam ale najczęściej w kotłowni (mamy przejście do garażu i jak wracamy autem to tam najlepiej jest się rozbierać. )

WP_20161108_10_57_05_Pro.jpg

 

WP_20161108_10_57_23_Pro.jpg

 

W obecnej komódce mamy różne szpargały. Może udałoby się je dać gdzie indziej ale tutaj są pod ręką. Może jakaś inna lepiej by tam pasowała? Mam na niej np. chusteczki, które raczej nie wyglądałyby ładnie na tej drugiej konsoli Wtedy może ta brązowa szafa nie będzie mnie denerwować:confused:

 

Wszelkie pomysły mile widziane. Ja jeszcze poszperam może natrafię na coś ładnego:D

 

Nie myślałam o przemalowaniu bo malowaliśmy 2 lata temu no i teraz mała będzie uczyć się chodzić więc pewnie będzie dotykać po ścianach...ale nie mówię nie:p Kolor pociągnełabym chyba ten sam co w salonie- cappuccino z beckersa. Tylko teraz klatka schodowa jest w takim samym kolorze a tak to byłby podział góra-dół. Nie wiem czy to będzie dobrze wyglądać? Jeszcze za wcześnie żeby przemalować całość:no:

Edytowane przez Niureczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niureczko, nie jest źle...:no:

rozumiem, że malowanie to duży koszt, tym bardziej, że mała będzie uczyć się chodzić (to już??? :o:o)

na pewno konsola czy zabudowa kaloryfera już dużo zmieni... skoro nie chcesz tam lustra, to może jakiś obraz, plakat.... coś w dużym rozmiarze ;)

albo galeria waszych czarno-białych zdjęć w dużych, jednakowych ramkach ;)

http://img.shmbk.pl/rimgsph/2533_d7b535d7-b512-423e-8a28-f87df727f927_max_900_1200_-hol-przedpokoj-styl-nowoczesny.jpg

a gdyby udało się zdjąć kaloryfer, to może niska ławeczka?

http://www.homesquare.pl/files/uploads/2014/07/Przedpokoj_w_boazerii.jpg

 

tylko nie wiem, czy jest tam tyle miejsca, żeby nie przeszkadzała :rolleyes:

 

http://beckers.pl/sites/default/files/styles/inspiracja_slider_986x491/public/inspiracje/przedpokoj_2_1.jpg?itok=whedvJHm

 

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/34229/chodnik-do-przedpokoju-alvhem.jpeg

 

http://img.shmbk.pl/rimgsph/2_327d8b95-be7e-4ae0-bc85-e6cf6120b3ec_max_900_1200_-hol-przedpokoj-styl-art-deco.jpg

 

kombinuj..... ;)

wklejaj co ci się podoba....

 

a konsola, którą wkleiłaś, chyba jest z Ikei :)

Edytowane przez Catti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Catti, mała ma już ponad 9 m-cy więc raczkuje i staje coraz częściej trzymając się czegoś, tylko patrzeć aż zacznie sama chodzić, czas szybko leci...więc malowanie odłożone na jakiś czas.

 

Kaloryfer podobno lepiej zostawić;) więc zostaje do wyboru albo zabudowa kaloryfera albo konsola. Co łatwiejsze do zrobienia dla M? Nie pytałam bo na razie przeziębiony a wiadomo jak to z facetami bywa jak chorują:sick::p Spytam go jak będzie z nim już lepiej albo postawie przed faktem dokonanym i tylko pozostanie mi cierpliwie czekać na wykonanie zamówienia. Więc póki mogę decydować to szperam w necie. Znalazłam zdjęcie gdzie jest konsola z kaloryferem i nie wiem czy to ładnie wygląda:confused:

P2135176.JPG

 

duze-lustro-w-przedpokoju3054.jpg

 

U siebie widziałabym taką z białą ramą i białą płytą MDF i półeczką na dole. (Ta, którą wkleiłam wcześniej faktycznie jest z Ikea, bardzo fajna ale mi się nie zmieści, ściana ma 1,35m.) Chodzi mi o połączenie tych dwóch konsoli, biała rama i blat.

konsola.jpg

 

4f2fd03c4dea9a50231694c722ea.jpg

 

Zrobiłam nawet wizke w paincie (bardzo prowizoryczną)

lustro i konsola biała.jpg

 

Mógłby być blat drewniany ale jeszcze jeden kolor drewna ? to już chyba za dużo w tym pomieszczeniu

Edytowane przez Niureczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może źle się wyraziłam:( ale lustro chciałabym przenieść nad konsole :yes: ładnie to wygląda. jedynie czy srebrna czy biała rama?

Pomysł z grafiką kupuję i może uda mi się zrealizować go na górze, największy problem będzie ze zdjęciami:bash:

korytarz góra z obrazami.jpg

 

Jeśli chodzi o obecną komodę to albo zostanie taka jak jest (lub ew, przemaluje jej fronty szuflad na biało), lub może jakaś wyższa albo faktycznie siedzisko z wieszakiem. Takie coś znalazłam i wykombinowałam

komoda po przemalowaniu.jpg

 

siedzisko i wieszaki.jpg

 

siedzisko kallax.jpg

 

Tutaj podoba mi się wieszak i ew siedzisko

 

Porto_przedpokoj, brw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kaloryfer podobno lepiej zostawić;) więc zostaje do wyboru albo zabudowa kaloryfera albo konsola.

 

w tej sytuacji zdecydowanie lepiej zrobić zabudowę kaloryfera ;) bo faktycznie te zdjęcia konsoli z kaloryferem trochę nie teges :rolleyes::no:

na pewno ładniej będzie z zabudową i pewnie łatwiej!

widziałabym ją białą :)

 

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/33177/zabudowa-kaloryfera-proform.jpeg

 

http://www.rayshannondesign.ie/products/radiator_covers/radiator_covers04.jpg

 

http://ecsofboston.com/web_images/radiator_covers_painted_c.jpg

 

349385655_1_261x203_stylowa-oslona-obudowa-maskownica-grzejnika-cambridge-large-legnica_rev004.jpg

 

http://www.lawendowykredens.pl/12629-large_default/obudowa-kaloryfera.jpg

 

 

 

może źle się wyraziłam:( ale lustro chciałabym przenieść nad konsole :yes: ładnie to wygląda. jedynie czy srebrna czy biała rama?

Pomysł z grafiką kupuję i może uda mi się zrealizować go na górze, największy problem będzie ze zdjęciami:bash:

 

 

Jeśli chodzi o obecną komodę to albo zostanie taka jak jest (lub ew, przemaluje jej fronty szuflad na biało), lub może jakaś wyższa albo faktycznie siedzisko z wieszakiem.

 

zdjęcia to najmniejszy problem ;)

wybierasz wasze ładne, niesiesz do wywołania w dużym formacie i koniecznie czarno-białe, albo prosisz znajomego z aparatem żeby zrobił wam rodzinną sesję, albo po prostu zafundujcie sobie sesję u profesjonalisty ;)

na górnym korytarzu będzie się pięknie komponować w białych, jednakowych ramach :wiggle:

 

z tych propozycji najbardziej widzi mi się niska szafka, która może posłużyć też za siedzisko i nad nią wieszaki, ale używane raczej jako miejsce na jakieś dekoracje, ładną apaszkę, kapelusz czy torebkę, a nie na kupę kurtek :D :D

 

tu jeszcze pomysł na dobudowanie do istniejącej szafy dołu i góry i wtedy pomalowanie jej na biało ;)

a drewno w kolorze drzwi....

 

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/35710/jak-urzadzic-przedpokoj-aranzacja-przedpokoju-qbik_design2.jpeg

 

wymierz dokładnie miejsce na lustro nad kaloryferem i takiego szukaj na olx... albo samej ramy ;) (może być nawet duża okrągła)

ramę machniesz sobie farbą szampańską jak ja i będzie pięknie :D

 

a tu przykładowe gotowe obudowy grzejnika

 

https://www.olx.pl/oferta/stylowa-obudowa-grzejnika-CID628-IDhO359.html#db071cc91e

 

https://www.olx.pl/oferta/stylowa-obudowa-maskownica-grzejnika-CID628-IDe6TST.html#db071cc91e

 

może po prostu kupić taką na wymiar? jak policzysz materiał to obawiam się, że wyjdzie podobnie...

poszukaj.. może znajdziesz gdzieś jeszcze taniej?

 

uściskaj rodzinkę!

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...