Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy wybrać wannę czy prysznic, to zależy od własnych preferencji. Ja też jestem zwolenniczką wanny. Jeśli ktoś ma dzieci, to oczywiście wanna jest wygodniejsza i przeważnie jest to główny argument. Jeśli ktoś jest singlem, w mieszkaniu przebywa sporadycznie, bo większość czasu spędza w pracy, wtedy do szybkiego użytku bardziej nadaje się prysznic. Tak samo dla starszych osób. Ja osobiście nie potrafię się pod prysznicem umyć. A kąpiel w wannie zawsze wpływa relaksująco po ciężkim dniu. I z wanny korzystam codziennie, nawet się zdarza że i dwa razy. Nie mam z tym żadnego problemu. Więc co kto lubi i należy zostawić decyzję inwestorowi przedstawiając argumenty za wanną i prysznicem jak i przeciw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Chętnie dowiem sięco myślicie na taki projekt oświetlenia, który sobie wymyśliłem

attachment.jpg

Po bokach, oznaczony na zielony, biegnie obniżony sufit z halogenami od spodu oraz wnęką pod taśmę led. Coś takiego jak tutaj . https://i.ytimg.com/vi/t8xhLhPDmr4/maxresdefault.jpg Nad blatem od aneksu kuchennego wisi lampa. Więcej oświetlenia nie ma (nie wiem czy to wystarczy?) , co sądzicie wystarczy tak oświetlić pomieszczenie?

Jakie miałem wątpliwości:

- nie wiedziałem w który miejscu kończyć sufit podwieszany (początkowo planowałem go jedynie na ścianie z lewej strony i na ścianie od okna). Potem pomyślałem że może jednak pociągnąć go też na ścianie od sypialni - wtedy jednak musiałby on iść aż do drzwi wejściowych, żeby nie było przy wejściu do mieszkania wrażenia "urwania" sufitu podwieszanego przy kącie między pokojem dziennym a drzwiami do sypialni?

- nie miałem pomysłu jak oświetlić ten mały przedpokój i dlatego zrobiłem tam ciąg calszy sufitu podwieszanego biegnącego od pokoju - tu nie wiem czy dobrym pomysłem jest żeby było to oświetlenie tylko od trony łazienki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest dobry pomysł.

Robienie sufitów podwieszanych od kilku lat jest passe - o ile faktycznie nie maskują jakiś rur czy uskoków. Tym bardziej, że nie masz dużej powierzchni mieszkania.

 

Halogeny dają światło punktowe - będziesz miał za ciemno pośrodku pokoju, w kuchni.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokość 2.60, przy wejściu będzie szafa płytka 45cm (do samego sufitu) , dłuższym bokiem będzie się upierać na ściance miedzy aneksem a pokojem dziennym.

Jeżeli chodzi o umeblowanie to na ścianie między pokojem dziennym i sypialnia będzie szafka na sprzęt rtv i telewizor, naprzeciwko będzie sofa i biurko przy oknie, między sofą a tv stolik, nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim - jak zamierzasz umeblować to wnętrze?

Jaką ono ma wysokość?

 

Nie będziesz szafy przy wejściu do mieszkania?

 

ILE WĄTKÓW JUż CI POŁĄCZYŁAM??? NIE SPOSÓB ODPOWIADAĆ NA PYTANIA SZCZEGÓŁOWE W ODERWANIU OD CAŁOŚCI KONCEPCJI - CO WIDAC PO PYTANIU ELFIR NAJLEPIEJ :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze drugą wersję, co myśliciel o tej?

W przedpokoju i pokoju dziennym plafony, lampa wisząca nad blatem i obniżony sufit tylko z jednej strony

attachment2.jpg

Wzorowałem się na tym rozwiązaniu:

http://i.deccoria.strefa.com.pl/files/60059/96484/6d4e176d7f2a5627f0af5367db5660a1.jpg

 

Pod tym podwieszanym sufitem chciałbym w przyszłości podłączyć projektor tak jak na zdjęciu powyzej , dlatego na tej ścianie potrzebuje obniżonego sufitu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...