Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

podłączenie turbiny kominkowej z regulatorem


siara_nh

Recommended Posts

Witam

panowie ostatnio kupiłem turbinę kominkową KOM II 600 i regulator obrotów dospel rn 300 i niestety nie potrafie sobie poradzić z podłączeniem , wezwałem elektryka ale niestety dalej to nie działa, dziś wymieniłem na wszelki wypadek na inny regulator (bo moze tamten był wadliwy) ale w dalszym ciągu nie wiem co z czym połączyć ( schemat podłączenia jest tutaj http://www.contakt.pl/regulator-prdkoci-obrotw-silnika-rn-300-dospel-p-729.html)

 

czy ktoś może mi pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest objaw ze nie działa? Podłączenie proste jak konstrukcja cepa, kabel razowy wracasz do regulatora na wejściu a na wyjściu fazę do turbiny, a zero podłączone na sztywno obok rehlgulatora. U mnie był zepsuty regulator, tzn turbina cały czas chodzi la na maksa, ani nie zwiększyło ani nie zmniejszalo obrotów. Poszło do reklamacji, tylko ja miałem legranda. Potencjometr musiał być walniety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objaw jest taki ze albo silnik działa na maxa, ale przy innym podłączeniu działa na minimum i regulator nie reagował ze nic , nie zmniejszał ani nie zwiekszał obrotów ....

czyli jeśli zaraz rozkęce turbinę i zrobie zdjęcie to napisze mi kolega dokładnie pod jakie kolory kabla to podłączyć? bo ja to jestem noga jesli chodzi o elektryke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotkach nie widać gdzie został podłączony regulator. można go podłączyć do widocznej kostki na fot 3 od dołu masz w kolejności żo, niebieski, brązowy, brązowy odkręcasz i idzie na styk L regulatora z regulatora W prowadzisz w to miejsce gdzie odkręciłeś brązowy i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo Ci dziękuje , jutro to podłącze i od razu zdam relacje czy działa

 

Jeszcze jedno pytanie czy ktoś w tej kostce grzebał czy tak było połączone bo jest jakaś niezgodność między schematem a stanem faktycznym niestety nie wszystko tam widać, wygląda na zamienioną kolejność L i N czyli brązowy i niebieski, należało by sprawdzić zidentyfikować czy w doprowadzeniu na pewno kolory są jednoznaczne z funkcją żyły. Dobrze by było gdybyś przynajmniej kontrolką sprawdził na początek kostkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REMIKS bardzo Ci dziękuje wszystko działa !! mam wrażenie że wentylator teraz troche buczy ale może dlatego jest na mniejszych obrotach w jak chodził na maxa to tego tak nie zauważałem ,

jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc

Ok buczenie na wolniejszych obrotach przy tego typu regulatorze to raczej norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy kostce grzebał znajomy elektryk który robił mi całą instalację w domu, a jaki regulator trzeba by mieć żeby nie buczało ?

 

a i jeszcze takie pytanie czt tą turbinę mogę jakoś obudować ? w instrukcji jest napisane zeby od góry niczego nie kłaść , ale jakbym zrobił zabudowe tzn taką 1m wysoka i ok 0,5 m szeroka może być?

Edytowane przez siara_nh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy kostce grzebał znajomy elektryk który robił mi całą instalację w domu, a jaki regulator trzeba by mieć żeby nie buczało ?

 

a i jeszcze takie pytanie czt tą turbinę mogę jakoś obudować ? w instrukcji jest napisane zeby od góry niczego nie kłaść , ale jakbym zrobił zabudowe tzn taką 1m wysoka i ok 0,5 m szeroka może być?

 

Taki regulator mógłby kosztować więcej niż turbina i niekoniecznie efekt byłby zadowalający.

Co do grzebania przez elektryka nie będę komentował.

Zabudowa turbiny to pytanie raczej do Piotra albo Foresta ja się nie znam ale jeśli w instrukcji coś o tym wspominają pewnie chodzi o temperaturę pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...