Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Własny projekt - zapraszam do dyskusji


sakhal

Recommended Posts

Witam forumowiczow,

 

Przymierzam sie do własnego projektu zabudowy wkladu kominkowego (narozny z szyba boczna lewa)

 

Szanujac wasz czas - wykonałem model 3D (zdjecia ponizej) tak zebysmy wiedzieli o czym rozmawiamy bez zbednych niedomowien.

Jesli brakuje jakichs detali i informacji - prosze komentowac. Na pewno odpowiem.

 

Tytułem wprowadzenia:

- wkład Invicta Selenic700 z dolotem

- dom o pow. 130m2

- umiejscowienie kominka w centralnej czesci parteru (pomiedzy klatka, kuchnia a salonem)

- zabudowa wykonana z płyt Silca oraz GK+Rockwool_Firerock

- przeznaczenie kominka typowo rekreacyjne (wiem ze niektorzy nie lubia tego typu okreslen, sorry) czyli w teorii ma głownie sluzyc do dostarczania "atmosfery" a nie ciepła.

Oczywiscie w praktyce to drugie jest rowniez dla mnie bardzo wazne. Chce zabudowe wykonac zgodnie ze wszelkimi standardami i wykorzystac max. moc grzewcza kominka jak tylko to mozliwe.

 

 

Oczywiscie takie rzeczy jak konieczna izolacja termiczna, dobor rur i kratek beda wykonane przez instalatora i zostały pominiete na prezentacji lub tylko dodane jako elem. wizualizacyjny.

 

1. Stan istniejacy (stan Przed)

1.Stan_aktualny.jpg

 

2. Planowana zabudowa (stan Po)

2.Stan_gotowy.jpg

 

3. Montaz wkladu na podstawie stalowej.

3.kominek.jpg

 

4. Przekroj poziomy i pionowy przez zabudowe.

4.calosc.jpg

 

5. Komora dekompresyjna i front zabudowy.

5.zabudowa.jpg

 

Zapraszam do komentowania i wypunktowywania wszelkich błedow projektowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Przeczytaj a potem kombinuj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172514-Taki-sobie-piecyk-ceramiczny. Też kombinowałem z "atmosferą i relaksem" ale bardzo szybko mi to obrzydło. Miałem też invictę dałem tyle samo i już nie mam, pościłem za 1/3 kwoty do ludzi. Tego typu wkłady nadają się do spalania-marnotrawstwa bez opamiętania drewna. Policz ile to będzie kompleksowo kosztować i zapytaj siebie czy warto wydawać aż tyle... na byle co o efekcie ekonomicznego grzania mowy nie ma. Mało tego będziesz puszczał w atmosferę spaliny o temp rzędu 400-700st C, czyli większość energii pójdzie w komin - czy stać Ciebie na to, mnie nie. Dobre wkłady zaczynają się od 7tys wzwyż. Nie wiem jaka będzie "atmosfera" jak po godzinie grzania będziesz miał zasyfioną szybę i z upływem czasu ognia nie zobaczysz.

To co wyżej pisze człowiek po przejściach kominkowych z invictą a Ty rób co chcesz, tylko żeby nie było tak jak ze mną bo nie słuchałem mądrych ludzi na forum, na szczęście nie straciłem za dużo finansowo, nie zdążyłem go obudować. Jeszcze jedno te wkłady są skręcane czyli istnieje zawsze możliwość, że się rozszczelni i co wtedy? Jak już tak oparłeś się na rekreację to przemyśl czy nie kupić Tarnawy(nie wszystkie modele)-monolit żeliwny, podobno można palić wąglem!

Edytowane przez janusz_21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kratka wentylacyjna ma wentylować komorę dekompresyjną?

Komin wentylacyjny jest do pomieszczenia i przynajmniej rurą jaką wyprowadź wentylacje poza obudowę.

Ponieważ ..?

Komora dekompresyjna jest chyba połączona z pomieszczeniem więc wentylacja idzie poprzez komorę.

Akurat ja tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kratka wentylacyjna ma wentylować komorę dekompresyjną?

Komin wentylacyjny jest do pomieszczenia i przynajmniej rurą jaką wyprowadź wentylacje poza obudowę..

 

No wiec własnie - czy to jest faktycznie bład?

Czy wentylacja nie moze isc przez komore?

Komora dekompresyjna powinna byc wentylowana, a wiec przejscie przez nia bezposrednio do kanału wentylacyjnego bedzie tylko powodowała jeszcze lepsza wentylacje, bez strat dla wentylacji pomieszczenia.

 

 

janusz_21

----------------

Rozumiem i szanuje twoj komentarz, jednak zakup budzetowego wkładu ma swoje uzasadnienie - budzet własnie :). A konkretnie to jego ograniczony rozmiar. Wybor invicty to swiadomy wybor.

Wkład bedzie zabudowany "lekko" GK oraz Silca.

Jesli za kilka lat dozbieramy na porzadny wkład oraz uznamy to za zasadne (zobaczymy jak czesto bedziemy palic i jakie beda tego koszty w ujeciu rocznym) to przebudowa nie bedzie trudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...