Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dodatkowe źródło ogrzewania kominek czy?


bny

Recommended Posts

Witam, otóż mam mały problem

moja sytuacja wygląda tak

dom z bali(130m2 zabudowy)

otwarty salon (antresola)

główne źródło opalania ma być piec na ekogroszek.

do salonu zakupiony komin systemowy,(nie wiem czy dobrze) ma być obudowany cegłą.

do tego wkład z płaszczem wodnym.

 

w sumie to chciałbym się dowiedzieć, czy toco chcę zrobić ma jakiś sens i czy będzie funkcjonalne.

jesli nie, to co by było najlepszym wyborem.

 

prosze o wyrozumienie, ale jestem w trakcie czytania bloga Pana Piotra Batury i boli mnie głowa.

Bo tak jak myślałem ciężko o fachowca i dobra poradę.

 

pozdrawiamdwqed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci ten wkład wodny, drugą kotłownię budujesz? A Baturę czytaj przyda się;-)

 

no właśnie, czytam i tez do tego wniosku doszedłem, hehe.

tak miałem robić, tak podpowiadali.

No teraz to będzie komin jako wystrój i zwykły wkład (palnie od czasu do czasu). To ma sens:D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, czytam i tez do tego wniosku doszedłem, hehe.

tak miałem robić, tak podpowiadali.

No teraz to będzie komin jako wystrój i zwykły wkład (palnie od czasu do czasu). To ma sens:D?

 

Nie wiem czy to ma sens ja dom z bala ogrzewam piecokominkiem jako jedyne źródło mimo że jest płyta fundamentowa grzewcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma sens ja dom z bala ogrzewam piecokominkiem jako jedyne źródło mimo że jest płyta fundamentowa grzewcza.

piecokominek to cos w stylu kozy, czy jak to wygląda?

 

brzmi to nieźle, a jak wygląda to w praktyce? Masz jakieś zastrzeżenie, czy to po prostu starcza? bo w sumie w mojej okolicydomów z bala jest kilka z czego żaden niezamieszkały:D

 

edit; udało mi sie wejść w twój dziennik czy coś w kązdym bądz razie tam są zdjecie i to też świetny pomysł jest, bardzo mi się to podoba.

Edytowane przez bny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piecokominek to cos w stylu kozy, czy jak to wygląda?

 

brzmi to nieźle, a jak wygląda to w praktyce? Masz jakieś zastrzeżenie, czy to po prostu starcza? bo w sumie w mojej okolicydomów z bala jest kilka z czego żaden niezamieszkały:D

 

Troszkę info znajdziesz w wątku "taki sobie piecyk ceramiczny" tam też kilka moich fotek w dzienniku budowy też. W praktyce nie mam zastrzeżeń bo jak mogę mieć do czegoś co troszkę zmałpowałem od Piotra troszkę z MHA i sam zbudowałem, muszę być zadowolony ;-) A w praktyce wygląda to tak że jeden załadunek ok 12-14 kg drewna wystarcza by w domu utrzymać temp między 25-21 stopni do temp zewnętrznych -10, przy takich temperaturach jak obecnie wystarcza popalić raz na dwa dni albo codziennie małym ładunkiem np. dziś 8 brykietów RUF temp w domu 25. Moje ustrojstwo ma sporą masę i troszkę powierzchni zabiera ok 2m2 ale można coś skromniejszego w celach uzupełnienia ogrzewania.

Jakie to Twoje okolice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę info znajdziesz w wątku "taki sobie piecyk ceramiczny" tam też kilka moich fotek w dzienniku budowy też. W praktyce nie mam zastrzeżeń bo jak mogę mieć do czegoś co troszkę zmałpowałem od Piotra troszkę z MHA i sam zbudowałem, muszę być zadowolony ;-) A w praktyce wygląda to tak że jeden załadunek ok 12-14 kg drewna wystarcza by w domu utrzymać temp między 25-21 stopni do temp zewnętrznych -10, przy takich temperaturach jak obecnie wystarcza popalić raz na dwa dni albo codziennie małym ładunkiem np. dziś 8 brykietów RUF temp w domu 25. Moje ustrojstwo ma sporą masę i troszkę powierzchni zabiera ok 2m2 ale można coś skromniejszego w celach uzupełnienia ogrzewania.

Jakie to Twoje okolice?

dokładnie tak, taki piecokominek to świetna rzecz, sam pomysl bardziej mi się podoba od takiego klasycznego kominka i z tego co piszesz to sprawdza się bardzo dobrze.

musze jednak ogarnac wiecej info bo i tak na razie mam blade pojęcie.

Ja wlkp kalisz-konin-turek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, taki piecokominek to świetna rzecz, sam pomysl bardziej mi się podoba od takiego klasycznego kominka i z tego co piszesz to sprawdza się bardzo dobrze.

musze jednak ogarnac wiecej info bo i tak na razie mam blade pojęcie.

Ja wlkp kalisz-konin-turek

 

No to masz niedaleko do Piotra Batury odwiedzić pewnie warto choćby po to by popatrzeć jak tego typu urządzenia działają. Nie wiem z jakiego bala masz dom bo bal to szerokie u nas pojęcie u mnie się sprawdza, gdybyś wybierał się w Karkonosze możesz zajrzeć do mnie i zobaczyć jak to w praktyce wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się marzy coś takiego..

 

 

http://www.brunner.pl/images/start/teaser_02b.jpg

 

 

i jestem coraz bliższy decyzji o budowie tego cudeńka

 

Dobry wybór! Pod koniec miesiąca planujemy montaż podobnego pieca. Czekamy na kafle maximusy z f. Sommerhuber i starujemy. Uwielbiam realizację takich rodzynków :) Co ciekawe - montaż w okolicach największego Polskiego producenta wkładów do kominków :)

 

Projekt kominka NR 1925-01.jpg1925-01-Radom5.jpg1925-01--Radom4.jpg

 

Więcej ciekawych projektów i aranżacji na naszej stronie w galerii kominków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór! Pod koniec miesiąca planujemy montaż podobnego pieca. Czekamy na kafle maximusy z f. Sommerhuber i starujemy. Uwielbiam realizację takich rodzynków :) Co ciekawe - montaż w okolicach największego Polskiego producenta wkładów do kominków :)

 

[ATTACH=CONFIG]337177[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]337178[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]337179[/ATTACH]

 

Więcej ciekawych projektów i aranżacji na naszej stronie w galerii kominków.

Jeszcze tylko drobiazg. 40.000 - 50.000 zbędnych złociszy w budżecie... Też takie lubię budować!:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak ma to nie kosztować tych drobiazgów skoro sam sterownik na jednym procesorze w cenie niezłego laptopa;-)

 

A w prostej realizacji korzysta się z 5% jego możliwości...;)

 

Można to wszystko poskładać za połowę ceny Brunnera, ale są klienci, którzy za takie propozycje się obrażają...Nie chcą Pjużota. Ma być BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skrócie o czym wy tu piszecie teraz?

czemu takie drogie?

dobre to?

o co chodzi"

No to masz niedaleko do Piotra Batury odwiedzić pewnie warto choćby po to by popatrzeć jak tego typu urządzenia działają. Nie wiem z jakiego bala masz dom bo bal to szerokie u nas pojęcie u mnie się sprawdza, gdybyś wybierał się w Karkonosze możesz zajrzeć do mnie i zobaczyć jak to w praktyce wygląda.

taki sam bal jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skrócie o czym wy tu piszecie teraz?

czemu takie drogie?

dobre to?

o co chodzi"

 

taki sam bal jak Ty.

Fachowcy piszą jakie to och i ach a ja piszę że drogo, Piotr że jestem chitrus, pewnie mamy nadmiar czasu. Czyżby domek w wykonaniu Trochanowskiego jeśli tak to super, zbyt dużo tego ciepła potrzebował nie będziesz. Akumulacja w takim domu się sprawdza a fachowca w tej dziedzinie niedaleko już wskazywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się marzy coś takiego..

 

 

http://www.brunner.pl/images/start/teaser_02b.jpg

 

 

i jestem coraz bliższy decyzji o budowie tego cudeńka

 

 

Ja to cudeńko będę budował w przyszłym roku u siebie. Tylko założenie jest takie, że będzie to połączenie akumulacji wodnej z ceramiczną na piecokominku brunnera. Będzie to prawdopodobnie HKD 2.2sk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...