Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

uszczelnienie kominka


siara_nh

Recommended Posts

Witam

panowie chciałbym uszczelnić kominek ( między obudową a wkładek kominka mam szparę którą dostaje się dym-gdy otworze kominek) a tam jest rura od ogrzewania ciepłym powietrzem i cały dym jest na mieszkaniu, czy jest jakas pianka która to uszczelni?? te pianki które idziałem w marketach to sa to temp 90 stopni , możecie coś doradzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

to nie wina otwierania drzwi, otwieram je bardzo bardzo wolno, niestety drewno które kupiłem jest jeszcze dość wiltone i dym wydostaje isę z kominka za każdym razem musze wietrzyć pokój, to jeszcze przeboleje ale jak dym dostaje się pod obudowe to turbina kominkowa rozprowadza dym na całe mieszkanie, dlatego chce zlikwidować tą szparę ale nie wiem jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wina otwierania drzwi, otwieram je bardzo bardzo wolno, niestety drewno które kupiłem jest jeszcze dość wiltone i dym wydostaje isę z kominka za każdym razem musze wietrzyć pokój, to jeszcze przeboleje ale jak dym dostaje się pod obudowe to turbina kominkowa rozprowadza dym na całe mieszkanie, dlatego chce zlikwidować tą szparę ale nie wiem jak

Po pierwsze w kominku nie palimy dość wilgotnym drewnem bo to nie ma sensu, na czas dosuszenia kup brykiet. Nie da rady tego uszczelnić, na czas otwarcia drzwi wyłącz turbinę i dopływ powietrza z zewnątrz, w dobrych rozwiązaniach powinien to robić automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety zostałem zmuszony do palenia wilgotnym drewnem ( dostałem dotację na piec gazowy wszytsko mi zamontowali ale mimo pisemnej deklaracji dociągniącia gazu do września 2015 nie mam go do dnia dzisiejszego ) kominek który miał być sporadycznie odpalany służy mi teraz jako główne źródło ciepła, na szybko zrobiłem rozprowadzenie powietrza, i gdzie bym teraz trewna nie kupował (niby sezonowane) to i tak jest wilgotnę , dlatego staram się zminimalizować uciążliwości jakie płyną z korzystania z kominka, brykiet to mnie raczej dużo więcej wyjdzie niż kubik drewna i wydje mi się że daje mniej ciepła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

panowie chciałbym uszczelnić kominek ( między obudową a wkładek kominka mam szparę którą dostaje się dym-gdy otworze kominek) a tam jest rura od ogrzewania ciepłym powietrzem i cały dym jest na mieszkaniu, czy jest jakas pianka która to uszczelni?? te pianki które idziałem w marketach to sa to temp 90 stopni , możecie coś doradzić??

 

mata ceramiczna, papier ceramiczny nie pianka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup dobry brykiet, np. dębowy lub dębowo bukowy, da dużo energii, płomieni, będziesz miał wygrzany wkład oraz komin, a wygrzany komin to silnik napędowy twojego kominka. Nie będzie Ci tak z kominka dymiło, w domu będzie cieplutko. Uważam, że na gaz i tak wydał byś więcej niż na brykiet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnianie kominka to bezsensowny pomysł. Nie warto nawet pisać dlaczego...

 

Palenie mokrym drewnem to zaś idiotyzm. Warto o tym pisać dlaczego, ale czasem brakuje sił...Ograniczę się więc do portfela, bo to w tym wypadku może być jedyny argument za zmiana podejścia inwestora do tzw pojęcia "kultury ogniowej". Drewno mokre zawiera dużo wody. Jeśli tej wody nie pozbędziemy się przed włożeniem do pieca, musi ona zniknąć w piecu. Zwykle połowa energii "idzie" na odparowanie tej wody. To nie tylko wynika z praw fizyki, ale widać gołym okiem i na chłopski rozum...Czyli cena drewna X2. Zbliżyliśmy się do ceny brykietu? Kiepskiego na pewno...

 

Idźmy więc dalej. Coś czego nie widać na chłopski rozum, więc argumentacja trafia tylko do mądrych ludzi. Spalając mokre drewno, niszczymy komin. Substancje smoliste osiadają na jego wewnętrznych ścianach. Zwykle to czysty chemicznie węgiel. Fajnie się pali, zwykle bez naszej wiedzy. Oczywiście nie tam gdzie powinien. Jak już zauważymy te pożary sadzy, koszt naprawy komina przekracza zwykle koszt taniego kominka. Chyba, że jednak dojdzie do pożaru z rozszczelnieniem komina i nie obudzimy się rano. Będzie po kłopocie...

 

Fajne jest w tym wątku to, że kominiarz daje rady jak (nie) budować kominki, a ja obrabiam jego działkę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre powiedzmy nawet markowe paleniska są tak zaprojektowane, że układ wewnętrznych okładzin wymusza wręcz wypływ dymu na pomieszczenie przy załadunku drewna. Nawet kiedy palimy suchym drewnem i robimy to z wielką starannością. Oczywiście na takie poddymianie ma wpływ jeszcze wiele innych czynników

A tak poza tym Piotrze dobrze, że obrabiasz także działkę kominową - nie zaszkodzi. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj nazwy tych produktow.

zawsze mialem wrazenie, ze pierwsza rzecz badana w palenisku to mozliwosc odprowadzenia spalin.

od czasow Caluxow nie spotkalem palenisk, ktore dymia przy prawidlowym kominie.

no ale rzeczony posiadal deflektor z niezwykle pofalowanej stali

Niektóre powiedzmy nawet markowe paleniska są tak zaprojektowane, że układ wewnętrznych okładzin wymusza wręcz wypływ dymu na pomieszczenie przy załadunku drewna. Nawet kiedy palimy suchym drewnem i robimy to z wielką starannością. Oczywiście na takie poddymianie ma wpływ jeszcze wiele innych czynników

A tak poza tym Piotrze dobrze, że obrabiasz także działkę kominową - nie zaszkodzi. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup uzywany koc gasniczy, bedzie najtaniej

niestety zostałem zmuszony do palenia wilgotnym drewnem ( dostałem dotację na piec gazowy wszytsko mi zamontowali ale mimo pisemnej deklaracji dociągniącia gazu do września 2015 nie mam go do dnia dzisiejszego ) kominek który miał być sporadycznie odpalany służy mi teraz jako główne źródło ciepła, na szybko zrobiłem rozprowadzenie powietrza, i gdzie bym teraz trewna nie kupował (niby sezonowane) to i tak jest wilgotnę , dlatego staram się zminimalizować uciążliwości jakie płyną z korzystania z kominka, brykiet to mnie raczej dużo więcej wyjdzie niż kubik drewna i wydje mi się że daje mniej ciepła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj nazwy tych produktow.

zawsze mialem wrazenie, ze pierwsza rzecz badana w palenisku to mozliwosc odprowadzenia spalin.

od czasow Caluxow nie spotkalem palenisk, ktore dymia przy prawidlowym kominie.

no ale rzeczony posiadal deflektor z niezwykle pofalowanej stali

 

np. piec Hark w obudowie ze steatytu, nie pamiętam który to model

ma tak ukształtowany deflektor, że wymusza wręcz wypływ spalin przy załadunku

komin OK Selkirk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...