Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rozprowadzenie ciepłego powietrza na piętro


dorcze

Recommended Posts

  • 2 years później...
  • Odpowiedzi 66
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam . Pozwolę się podpiąć pod temat ktory mnie również doryczy. Jestem na etapie budowy kominka z DGP grawitacyjnym jako ogrzewanie dodatkowe. Kominek budowany dla przyjemności widoku płomienia w chłodne wieczory i przy okazji wykorzystania tego ciepłego powietrza. Budynek o powierzchni użytkowej 135m. Kominek narożny 14 kw. Obudowa z płyt krzemianowo - wapniowych. Dopływ ciepłego powietrza na poddasze rozprowadzony i zalany w wylewkach. Wymiar instalacji ; 5×15 w izolacji z ekranem. Najdłuższy odcinek w poziomie to 4.5m. z trójnikiem. Pozostałe to 3.5 m i 1 m. W kominku już było palone i grawitacja działa przyzwoicie prócz łazienki która jest na najdłuższym odcinku. Dmucha bardzo kiepsko ale się z tym liczyłem że tak może być. Teraz pomyślałem o doprowadzenu tzw. zasysania do kominka z poddasza. I moje pytanie. Czy powinienem poprowadzić rury z każdego pomieszczenia ? A to teraz trochę kłopot. Czy rury pcv o przekroju 50 mm. (kanalizacyjne) coś pomogą ? A może rura 125 mm. jedna na środku poddasza by wystarczyła ? Z góry dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nie robić powrotu powietrza. Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Wczoraj w kominku rury DGP ustawiłem w odległościach co 15 cm. w różnicach wysokości . Łazienka najwyżej pod samą komorą i kolejne co 15 cm. niżej. Każda w innym punkcie obudowy. Jeszcze nie palone po zmianie ustawień wysokości. Ale z łazienką mogę mieć kłopot ponieważ w poziomie nie mam lini prostej ( kolano 90 i dwa 45 stopni )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...