Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomoc w aranżacji kuchni z salonem


magdaszy1

Recommended Posts

Nie wybudowaliście w końcu Jaskółki?

Masz rzut projektu?

 

U ciebie problemem jest wejście do salonu na wprost części kuchennej - dlatego przydałby sie rzut całej kondygnacji aby sprawdzić ciągi komunikacyjne i widoki.

 

 

Nie wybudowaliśmy Jaskółki - ze względu na bardzo duży garaż jaki musi mieć mój mąż - zdecydowaliśmy sie na projekt indywidualny. W trakcie budowy - jak to zwykle bywa - wprowadziliśmy kilka zmian( zmiana wejścia, zmiana lokalizacji spiżarni, dodatkowe okno itp). W zwiazku z tym wchodząc z przedpokoju wchodzi się do całej części salonowo- kuchennej. Załączam wycięty fragment projektu ( przed zmianami) - niestety nie wiem jak wkleić plik ( nie zdjecie).

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/1e4b8519a8c641cf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, na rzucie kuchnia jest narysowana i wygląda inaczej niż na twoim rysunku - dlaczego?

Okno 60 cm u dołu rysunku, to jak rozumiem dawne wejście do domu?

 

To jak daleko jest teraz miedzy wejściem do domu a przyszła kuchnią?

Masz już instalacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jeszcze instalacji - więc mozemy jeszcze działać. Faktyczny rzut po zmianach poniżej ( okno ma 90 cm a nie 60-źle przepisałam z rysunków męża ). To od którego miejsca zaczniemy kuchnię zależy od nas , na pewno powinna się zaczynać za tym oknem , które powstało w miejscu dawnych drzwi. I tu mam dylemat - czy słupkiem z lodówką / piekarnikiem oddzielić strefę kuchenną od strony wejścia ( tak jak zdjęcie nr 1) , a od strony salonu zrobić półwysep ( nie chciałabym mieć na wyspie płyty grzwczej tylko blat ), czy zrezygnować z wyspy i oddzielić kuchnię od salonu zabudową lodówki i piekarnika za ścianą - zdjecie nr 2.

Im więcej aranzacji oglądam tym wydaje mi się , że mniej wiem :(

 

http://images76.fotosik.pl/195/933dbca017054613gen.jpg

http://images75.fotosik.pl/195/4faae345afc05192.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images76.fotosik.pl/197/9401449ac3ccc7c5gen.jpg

 

Płyta grzejna między zlewem a przeszkloną ścianką - przez pomyłkę zamalowałam i nie widać.

Zaraz przy wejściu do kuchni szafa 30-40 cm głębokości, z pełnymi drzwiami, pełniąca rolę spiżarki lub z przeszklonymi i wówczas można trzymać tam rzadziej używaną zastawę stołową. Potem wysoka zabudowa do sufitu normalnej głębokości, z lodówką do zabudowy. Piekarnik zrobiłam w innym miejscu (może być w słupku do sufitu lub słupku 2/3), aby wygodnie odstawiało się gorące rzeczy na blat obok.

Miedzy piekarnikiem a zlewem główna przestrzeń robocza.

 

 

a ściana między kuchnia a holem:

http://www.caliperstudio.com/images/glass-wall-001.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon o szerokości 3 metrów na takiej przestrzeni??? To nawet żart nie jest, to jest skandal.

Miedzy jadalnią a kuchnią planujecie lodowisko? Przeciez tam zostaje niewykorzystana przestrzeń większa niż część wypoczynkowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WC - drzwi od strony wiatrołapu można zrobić. Niestety w wielu domach takie układy występują.

 

Salon - 3,3 m uznaliśmy że starczy na TV. Stół przesunąć bliżej kuchni?

 

Te przestrzenie trochę są inne - salon z jadalnią 39 m, kuchnia 9,5m

parter2.jpg

Edytowane przez Marcin34_Śl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że takie układy występują w źle zaprojektowanych gotowcach. Czy wiesz, że gotowce może projektować osoba bez uprawnień?

 

Ale na demony - ty masz projekt indywidualny! Budujesz wielką przestrzeń, za którą wybulisz kupę kasy , a ona nawet dobrze rozplanowana nie jest.

Nawet sensownych okien od południa nie masz. I jeszcze schody zabiegowe w tak dużym domu?!

Co to jest? Żart? Architekt odwalił fuszerę, jaka rzadko się widuje.

Płakać się chce.

ŁUKAAASZ!

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Elfir - dzięki za rady. Bardzo Sobię cenię Twoje sugestie, jednak jak wiesz układ domu, okien itp determinuje działka i jej sąsiedztwo. Nie wszystko udało mi się wkomponować w domek o wymiarach 12 na 10 z garażem w bryle.

WC - wyrzuciłem z pod schodów (wcześniej taka wersja byłą przez Nas dyskutowana)

Pod schodami szafa/schowek (od strony wiatrołapu będą drzwi przesuwane)

Schody - za mało powierzchni na spocznik, planuje zabiegowe ale z 4 lub 5 zabiegami (na pewno wygodniejsze)

Garaż - jeszcze nie wiem, czy będzie ogrzewany czy nieogrzewany i wtedy będzie izolacja garaż/dom

Piętro - brak ścian nośnych, ale zmiany jak coś to kosmetyczne

parter_ver2.jpg

parter_ver1.jpg

pietrozmiany.jpg

Edytowane przez Marcin34_Śl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że domek niewielki, nie musi oznaczać, że ma być źle zaprojektowany ;) W obu Twoich wersjach połowa dołu jest niezagospodarowana, a część wypoczynkowa maleńka... Na górze spory hol i wielka łazienka, któraa niczemu nie służy - dzieci i rodzice (i goście) i tak nie będą mogli korzystać z niej jednocześnie :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...