Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak poprawić funkcjonalność domu? Poradźcie.


agrafffka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Łazienka przeniesiona między dwa kominy, naprzeciwko schodów, szerokość ok.300cm(garderoba ok.190cm). Jest tam zaplanowane okno dachowe - fajnie jakby się dało je przesunąć żeby było na wprost drzwi. Pralka pod blatem umywalki. Nad wanną można zamontować deszczownicę i parawan szklany.

Umeblowanie pokoi przykładowe, w sypialniach dzieci można wykroić garderoby, u rodziców inaczej zaplanować umiejscowienie łóżka i drzwi...

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/9d4845ce177a.jpg

 

Inny układ łazienki - wydzielony schowek na pralkę ok. 90cm szerokości(garderoba ok.170cm, łazienka ok. 220cm). Można też schowek zrobić krótszy i płytszy, tylko na pralkę(przy kibelku), a pozostałą część schowka(bliżej ściany kolankowej) włączyć do garderoby. Ścianę przy drugim kominie można przesunąć zmniejszając trochę pokój dziecka.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/69fff53af467.jpg

Edytowane przez alicyja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał, zupełnie inne podejście do tematu. Bardzo, bardzo dziękuję.

Warto przemysleć. Podoba mi się zupełnie oddzielona sypialnia. I to z garderobą.

No i łazienka z pralnią. Super!

 

Okno dachowe - jeśli można je przesunąć wpisem do dziennika budowy, to nie ma problemu.

 

Umeblowanie pokoi przykładowe, w sypialniach dzieci można wykroić garderoby, u rodziców inaczej zaplanować umiejscowienie łóżka i drzwi...

Ciekawi mnie pomysł na wydzielenie garderób w pozostałych pokojach.

 

Co prawda dziecko jedno - "zamówiony" pokój nr 2 :).

I tu bardzo zależy nam na garderobie.

 

Druga sypialnia byłaby pokojem do pracy. Ale schowków nigdy za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garderoby można wydzielić w różny sposób. Ja narysowałam szerokie(wewnątrz) na 140cm - wyposażenie 60cm głębokości(szafy, drążki z wieszakami) i 80cm na obracanie się, wysuwanie szuflad itp. Można głębsze szafy(drążki) umieścić przy krótszych ścianach garderoby a przy długiej ścianie płytkie szafki(np.30-40cm). Można też zrobić po prostu coś w stylu głębszej szafy z maksymalnie szerokimi drzwiami(np.dwuskrzydłowe łamane).

http://hgtvhome.sndimg.com/content/dam/images/hgrm/fullset/2011/9/13/2/RX-Press-Kits_Closet-Maid-Pink-Nursery_s4x3.jpg.rend.hgtvcom.1280.960.jpeg

Można zrobić ścięty róg przy wejściu do pokoju. Itp, itd, zależy jak mają być ustawione pozostałe meble.

 

W pralnio-suszarni sprzęty i meble warto poustawiać pod ścianą kolankową i szczytową a w miejscach gdzie skos jest już dość wysoko zostawić przejście dla ludzi. W tej wysuniętej części poddasza ściana kolankowa ma min.85cm więc pralkę ładowaną od przodu można tam umieścić.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/5e144b4d945d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alicyja,

Bardzo dziękuję za pomoc. Jest nieoceniona.

 

Jaką powierzchnię (wymiary) będzie miała garderoba w głównej sypialni?

 

W łazience bardziej bym chciała 2 umywalki. A prysznic nawannowy.

 

W pokoju dziecka (nr 2) lóżko widziałabym raczej przy garderobie. A biurko tam, gdzie lóżko.

 

W pokoju nr 1- jakaś biblioteczka i miejsce do pracy.

 

Acha, co to szafki w wejściu do pokojów 1 i 2? Takie nad drzwiami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wanna będzie ustawiona wzdłuż ściany kolankowej trudno będzie w niej brać prysznic na stojąco więc nie ma sensu instalowanie parawanu. Blat z umywalką ma ok.140cm - dwie nieduże umywalki się jakoś zmieszczą.

Garderoba ma ok.190cm(od komina do ściany z oknem) x ok.180cm +wnęka przy kominie na szafę ok.90cm szerokości.

 

Umeblowaniem pokoi możesz się pobawić sama(a najlepiej z dzieckiem) w jakimś programie 3D - jest kilka możliwości ustawienia mebli jak i zaplanowania kształtu i wymiarów garderoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co i rusz nowy pomysł! Super!

 

Muszę to przemyśleć. Trochę szkoda garderoby w pokoju nr 1.

 

No i w tej sytuacji chciałabym maksymalnie powiększyć garderobę w sypialni, nie rezygnując z pralni, tylko lekko ją zmniejszając.

 

A nie da się upchnąć wanny przy ścianie pralni?

 

Edir. Nie da się. Popatrzyłam na wymiary.

Edytowane przez agrafffka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, jaka musi być wysokość, żeby na wannę pod skosem założyć parawan.

 

Ściana kolankowa w projekcie ma 133 cm. Planowaliśmy ją podnieść o jeden pustak.

 

Ile trzeba by odsunąć wannę od ściany, żeby to się udało?

Dodam, że nie jesteśmy wysocy - nikt z nas nie ma 180 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, jaka musi być wysokość, żeby na wannę pod skosem założyć parawan.

 

To dlatego, że chyba rzadko ktoś wpada na taki pomysł ;) Jakoś nie widziałam w necie fotek takiego rozwiązania, niezależnie od tego jak wysoka była ściana kolankowa. Na zdrowy, chłopski rozum(jak mawiała moja "pani od matematyki";)) jakby się uprzeć to nad przednią krawędzią wanny powinno być minimum tyle co wysokość wanny+wysokość parawanu. Ale jeśli parawan kończyły się tuż pod skosem to musiałby być albo stały(utrudnia mycie wanny) albo rozsuwany albo składany na ścianę na zewnątrz wanny.

 

Weź wzrost najwyższego domownika, dodaj odległość dna wanny od podłogi(wysokość nóżek) i jakieś 10-20cm nad głową i w ten sposób wyznaczysz wysokość pod skosem gdzie powinien znaleźć się środek szerokości wanny - jeśli chcesz mieć możliwość wstać i np. słuchawką prysznicową spłukać dolną część ciała(ale do tego chyba parawan aż tak bardzo niepotrzebny). Wlazłam do swojej wanny i zmierzyłam, że czubek głowy mam ponad 190cm od podłogi a mam ok.170cm wzrostu. Wychodzi mi, że musielibyście odsunąć wannę od ściany kolankowej(wys.133cm) o min.40cm.

W miejscu gdzie zrobicie okno szyba będzie wyżej niż sufit więc jeśli planować stawanie w wannie akurat pod oknem to być może wanny nie trzeba odsuwać ale i tak głupio robić w takim miejscu parawan.

Jeśli chcecie deszczownicę to zaleca się montowanie jej co najmniej 20-25cm nad głową, raczej nie na skośnym suficie a na ścianie bocznej też nie zaraz przy styku ze skosem - więc wannę trzeba przesunąć o dalsze ok.40cm.

 

Oryginalnie wysokość pod skosem 220cm jest ok.95cm od ściany kolankowej, a 190cm ok.60cm - po podwyższeniu ściany kolankowej o jeden pustak(chyba 24cm wys.) te odległości(i ewentualne odsunięcie wanny) zmniejszą się o ok.26-27cm.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/0a7f71b7edc3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alicyja,

masz rację.

Za bardzo kombinuję.

 

Pomyślałam, że w pralni przyda się jakieś miejsce do prania ręcznego. Wymyśliłam więc brodzik! Wysoki. Może tam zamontować prysznic?

5e144b4d945d - Kopia.jpg

 

Tylko że wtedy pralnia się zagraca.

 

Chyba nie będę kombinować.

 

Ja i tak z tych wannowych. A mąż, jak chce prysznic, to niech sobie zasłonkę przy wannie powiesi :p

 

Alicyja, bardzo Ci dziękuję, że poświęcasz mi swój czas. Jesteś wielka!

 

Na pewno będę miała jeszcze pytania odnośnie wizualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róg wanny brzydko wystaje :( Może przesuń tę lewą ścianę chociaż do drugiej krawędzi komina to wanna nie będzie tak wystawać.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ef735d608d45.jpg

 

 

Albo zamiast wanny od strony pokoju blat z umywalką(lub dwiema) a wanna przy drzwiach(narożna/asymetryczna 150x90cm).

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/c5a46ab22cbe.jpg

 

 

A jaki masz problem z wizualkami? W jakim programie działasz?

Edytowane przez alicyja
dodany drugi rysunek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alicyja,

dzięki! :hug:

 

Wszystkie Twoje propozycje są warte przemyślenia.

 

Na razie skłaniam się do wersji: wanna pod skosem, prysznic osobno.

 

Jeśli chodzi o pozostałe pokoje, to wolę zostać przy większych garderobach. Choć układ w pokoju nr 2 super. Bardzo mi się podoba. Ale wolałabym większą garderobę. Takie umiejscowienie łóżka pewnie nie wchodzi w grę, jeśli garderoba miałaby 140 cm szerokości, prawda?

 

W jakim programie? Hmmm..... mało profesjonalnym - dostepnym na stronie Leroy Merlin :p.

I pewnie dlatego nic mi nie wychodzi - wjeżdżam w ściany (lub inne meble), nie umiem obracać mebli, itp.

Bida z nędzą, jeśli chodzi o moje umiejętności tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...