Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sprawność rekuperatora - TEMPERATURY uzyskiwane


Recommended Posts

Jak na kilka minut puścisz wentylatory na maksymalnych obrotach, to po powrocie do niskich obrotów sprawność wzrasta?

przewietrzyłem i wróciło w zasadzie do tych samych temperatur. Zaświecił się jedynie FPX. Po pierwszych uruchomieniu (suchy, ciepły reku) było za to przez kilka godzin bardzo przyzwoicie (strata ok 1C) . JakieśScreenshot_20200109-234839_AirMobile.jpg sugestie?

 

aha: rekuperator stoi w temp ok 14C

Edytowane przez wojtek88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie AirPack 4 wygląda jak niżej:

[ATTACH=CONFIG]439216[/ATTACH]

 

Kurcze... To ja już sam nie wiem jak to interpretować. Bo jak zejdę do przepływów jakie Ty masz to mam w zasadzie taki sam odzysk. Mam generalnie większą centrale. Czy ktoś z uczonych orientuje sie jaka jest maksymalna moc grzałki w reku i o ile jest w stanie podnieść temp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i jeszcze jedną prawidłowość zaobserwowałem :) Reku pochodził jakiś czas na najniższych obrotach (10% - 60m3) miałem wtedy 1,5°C delta temperatur, później podkręciłem go na 20% i przez niecałą godzinkę delta była <1°C. Czy ktoś potrafi wyciągnąć z tego jakieś wnioski? :) Przesuszył się i podniosła mu się sprawność?

Screenshot_20200110-205144_AirMobile.jpg

Edytowane przez wojtek88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... To ja już sam nie wiem jak to interpretować. Bo jak zejdę do przepływów jakie Ty masz to mam w zasadzie taki sam odzysk. Mam generalnie większą centrale. Czy ktoś z uczonych orientuje sie jaka jest maksymalna moc grzałki w reku i o ile jest w stanie podnieść temp?

 

Jaka jest moc grzałki i do jakiej temp. to nie wiem. Grzałka FPX jest załączana z modulowana mocą i podgrzewa powietrze z czerpni do +1°C, Służy tylko temu by nie doprowadzić do zalodzenia wymiennika. Grzałki które dogrzewają powietrze nawiewane są tylko jako OPCJA i w rożnych konfiguracjach od ON/OFF do modulowanych. Moce i typy, ceny masz podane w cenniku http://thesslagreen.com/pliki-do-pobrania/

Edytowane przez Misiek.Miskow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Jestem w końcu po odwiedzinach serwisanta Thessla, który poprawił po fabryce coś w ramach CF. Wklejam obecne sprawności. Co prawda nie było jeszcze mocno ujemnych temperatur (min oscylowały wokół zera) ale jak na razie delta nie przekroczyła 1 stopnia (bazuję także na odczytach z moich termometrów umieszczonych w kanałach przy reku.) :)

 

[ATTACH=CONFIG]441291[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reku pochodził jakiś czas na najniższych obrotach (10% - 60m3) miałem wtedy 1,5°C delta temperatur, później podkręciłem go na 20% i przez niecałą godzinkę delta była <1°C. Czy ktoś potrafi wyciągnąć z tego jakieś wnioski?

 

Dwie rzeczy mi przychodzą do głowy. Albo wypluł trochę wody. Albo realny przepływ nie zmienia się tak samo dla obydwu strumieni i zwiększenie obrotów bardziej zwiększyło wywiew, niż nawiew.

 

Jestem w końcu po odwiedzinach serwisanta Thessla, który poprawił po fabryce coś w ramach CF.

 

Pytanie, czy zastosował pradawny myk serwisantów dla uszczęśliwienia inwestora w postaci nieproporcjonalnie dużego wywiewu (czyli więcej energii wywiewanej) w stosunku do nawiewu. Owszem, ładnie to wygląda jak liczysz sprawność - ale dom zaciąga wszelkimi nieszczelnościami zimne powietrze bez żadnego ogrzania.

 

Podaj wszystkie cztery temperatury z tej samej chwili.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy zastosował pradawny myk serwisantów dla uszczęśliwienia inwestora w postaci nieproporcjonalnie dużego wywiewu (czyli więcej energii wywiewanej) w stosunku do nawiewu. Owszem, ładnie to wygląda jak liczysz sprawność - ale dom zaciąga wszelkimi nieszczelnościami zimne powietrze bez żadnego ogrzania.

 

Podaj wszystkie cztery temperatury z tej samej chwili.

 

 

Przy CF się chyba nie da bo to automat. A na przeprogramowanie to chyba czasu nie miał. Ale z drugiej strony kto to wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant napisał: "wprowadziłem prawidłowe współczynniki skalowania systemu CF"

 

[ATTACH=CONFIG]441292[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]441293[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]441294[/ATTACH]

 

Co to jest to 17,6-17,8? Nawiew i wywiew? To ciągle brakuje wyrzutni.

Jeżeli między czerpnią a wyrzutnią jest znacznie większa różnica, niż między nawiewem a wywiewem to jest prawie pewne, że wywiew jest większy, niż nawiew.

 

Gdyby CF działał tak, jak twierdzi marketing, to nie byłoby problemu z zapychaniem wymiennika przez wodę, bo sam by się przedmuchiwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest to 17,6-17,8? Nawiew i wywiew? To ciągle brakuje wyrzutni.

Jeżeli między czerpnią a wyrzutnią jest znacznie większa różnica, niż między nawiewem a wywiewem to jest prawie pewne, że wywiew jest większy, niż nawiew.

 

Gdyby CF działał tak, jak twierdzi marketing, to nie byłoby problemu z zapychaniem wymiennika przez wodę, bo sam by się przedmuchiwał.

 

Pomierzyłem wszystkie anemostaty: 506m3 nawiew, 604m3 wywiew.

Edytowane przez wojtek88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...